Běh Kerteamu: Vyhrál syn slavných rodičů

Radek Narovec | 08.04.2007 | přečteno: 7401×

Téměř na domácím poli v sobotu vyhrál Petr Pechek z Kerteamu v dalším díle Poháru Behej.com. V hlavní kategorii Běhu Kerteamu na tři kola Chuchelským hájem zvítězil syn slavných rodičů s přehledem před týmovým kolegou Lubomírem Pokorným. Mezi ženami si pro prvenství doběhla Lenka Šibravová z Olympu Praha. Přidává citace vítězů a trenéra, nové fotky ve fotogalerii

24letý syn Františka a Šárky Pechkových, mistr? republiky v maratonu, odsko?il na konci prvního kola pražského 8,58 km dlouhého krosu svým soupe??m a sv?j náskok zvyšoval až do konce. Jeho ?as 26:56 sta?il na obhajobu vít?zství a t?etí nejlepší výsledek trat? od roku 2001, kdy se závod koná.

„Bylo to dobré, já jsem spokojen, zlepšení osobáku o 40 vte?in t?ší. Šel jsem ve stoupání v prvním kole p?ed Luboše Pokorného a myslel jsem, že pob?žíme spolu, ale z?stal jsem sám,“ ?ekl po závod? Pechek, který zazá?il na b?eznovém p?lmaratonu v Praze skv?lým osobákem 1:09:20 a t?etím místem mezi ?echy a 18. celkov?.

Druhý Lubomír Pokorný nakonec finišoval s odstupem více než jedné minuty (!) za 28:04 a t?etí se umístil matador domácích b?h?, Petr Havelka z AC Praha 1890, v ?ase 28:14.

V závod? žen na dva okruhy (5,72 km) se nefoto: www.bryndak.comjlépe vedlo 25leté závodnici z Olympu Praha, Lence Šibravové, která si snadno poradila nejen se soupe?kami, ale i s hodn? zvln?nou tratí.

Do cíle dorazila skv?lým druhým kolem v ?ase (21:47), celých 47 sekund p?ed Petrou Lepi?ovou z TJ Slavoj Pacov (22:34), zatímco t?etí v po?adí, Jana Pechková (Kerteam), dokon?ila v ?ase 23:12.

„B?žela jsem tu pot?etí a nesedí mi ten krpál (na konci kol). Já na kopce moc nejsem,“ prohlásila v??n? rozesmátá vít?zka. Ta se nedávno p?i Hervis 1/2Maratonu umístila osmá v kategorii domácích závodnic (1:24:27).

B?h Kerteamu p?ilákal op?t rekordní ú?ast závodník?. I p?es zatažené nebe a chladno se na start postavilo v hlavních kategoriích postavilo 95 muž? a žen oproti lo?ským 65. Bohužel ú?ast v mladších kategoriích byla slabší. foto: www.bryndak.com

„Objevilo se dnes hodn? nových tvá?í, kde jsou ro?níky, kdy jsme marn? ?ekali na b?žce,“ uvedl hlavní po?adatel Petr Jindra. Najít cestu na dovedn? ukrytý start p?itom bylo pro nová?ky po?ádným o?íškem!

Po?etná fotogalerie ze závodu by m?la být k dispozici b?hem pár dn?.

Subtilního Petra Pechka letos ?eká maratonská premiéra, ur?it? to však nebude p?i pražském maratonu v kv?tnu. Jeho trenér Jan Kervitcer zvažuje n?kterou z rychlých tratí na podzim v nedalekém zahrani?í a nevylou?il p?itom Berlín, který by jeho talentovanému sv??enci dal šanci b?žet v po?etn?jším poli závodník?.

„Do té doby ješt? pot?ebuje Petr pilovat techniku na dráze, ale v??ím, že má na to ud?lat maraton pod 2:20,“ uvedl zkušený trenér.