Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Předejděte potížím s holeněmi

Předejděte potížím s holeněmi
foto: Veronika Brychcínová

Veronika Brychcínová | 13.02.2011 | přečteno: 30016×

Blížící se jaro je obdobím, kdy běžci obvykle výrazně navýší počet naběhaných kilometrů. Pokud přitom překročí rozumnou míru, čelí riziku typického běžeckého zranění – zánětu okostic holenní kosti. Bolest z přetížení je plíživá, posléze nesnesitelná a většinou se jí člověk těžko zbavuje. Dostaňme proto tento nenápadný sval do formy včas.

Riziko zánětu okostic je vysoké, pokud průměrný měsíční objem naběhaných kilometrů stoupne oproti loňsku o 30 až 50 procent, nebo během přípravy najednou zařadíme výrazně delší běh, než jsme byli zvyklí.

Díky holennímu svalu můžeme zvednout špičku nahoru (udělat fajfku), a vytočit nohu do strany. Šlacha tohoto svalu, pnoucí se v oblasti nohy a chodidla, se pak podílí na udržování jak podélné, tak příčné klenby nohy. Tento sval zapojujeme při chůzi nebo běhu, kde je třeba aktivně zvedat špičky vzhůru. Ve stoje se tento sval významněji nezapojuje a patří ke svalům, které mají spíše tendenci k ochabování.

Naproti holennímu svalu na zadní straně bérce jsou mohutné lýtkové svaly s tendencí ke zkrácení. Není tedy divu, že tu mezi nimi dochází k nerovnováze. A právě ta se může projevit až zánětem okostice, tedy obalu holenní kosti.

Pokud už se bolest dostavila, pak můžeme okostici ulehčit použitím stahovacího návleku na lýtko, který pořídíme ve zdravotnických potřebách. Důležité je zvolit správnou velikost. Na jednu stranu vás návlek nesmí příliš škrtit, ale zároveň musí svaly bérce dostatečně stáhnout. Do určité míry mohou pomoci také stahovací podkolenky. Jak ale bolesti okostic zcela předejít?

Kromě uvolnění a protažení lýtkových svalů můžeme pracovat na odolnosti holenních svalů. Patří sem jak posilovací, tak protahovací cvičení, která sval dostanou do potřebné kondice. Kromě zánětu okostice může při běžeckém tréninku jednoduše dojít k přetížení holenních svalů, což také není nic příjemného. Proto je na místě preventivní cvičení zahrnující jak posílení, tak protažení.

Náchylnost k potížím je zcela individuální a svou roli hraje i povrch – na asfaltu i s dobrými botami je pravděpodobnost zánětu vyšší. Náchylnější jsou těžší běžci, ale nemusí to být pravidlem. Rychlost běhu až tak nevadí – podstatnější je objem. Záněty okostic se u některých běžců projeví také po zařazení odrazových cvičení bez předchozí průpravy. Odrazy je proto lepší dělat do kopce a až poté na rovině.


V CHYSTANÉM ČÍSLE ČASOPISU BĚHEJ NALEZNETE PRAKTICKÉ UKÁZKY CVIČENÍ NA PREVENCI POTÍŽÍ S OKOSTICEMI. PŘEDPLATITELÉ JE MOHOU VYZKOUŠET JIŽ NYNÍ.

Komentáře (Celkem 34)

Nalezené položky: 35 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední

vbrychci 13.02.2011 21:34:41

Jaro je obdobím, kdy běžci obvykle výrazně navýší počet naběhaných kilometrů. Pokud přitom překročí rozumnou míru, čelí riziku typického běžeckého zranění – zánětu okostic holenní kosti. Bolest z přetížení je plíživá, posléze nesnesitelná a většinou se jí člověk těžko zbavuje. Dostaňme proto tento nenápadný sval do formy včas.
Odkaz na článek

avatar

Nymburk - Loučeň

Celkem 412 km
Minulý měsíc 0 km

Lois11 žena 14.02.2011 07:39:56

Také tím momentálně procházím… Bolest je to šílená, ale jen při běhu, při chůzi mi to vůbec nevadí. Prošla jsem si tím loni a dnes opět :-(. Trošku je tím ohrožena moje příprava na můj první půlmaraton, ale bolest se nedá jen tak překonat.

Motto: Je lepší mířít vysoko ke hvězdá a minout, než mířit do kupy hnoje a trefit se...
avatar

Zem

rudo muž 14.02.2011 07:49:27

>> Lois11, 14. 02. 2011 07:39:56

boli ta kost alebo sval alebo svalova obalova blana ?

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 14.02.2011 08:29:04

Dotaz: Pomůže periostální masáž? Když jsem k holeni z boku přitlačil, objevilo se brnění, teplo, uvolnění – ale – to je asi způsobeno uvolněným histaminem (?) a o ten při záněntu nestojíme, ne (?).

Motto: No toto!
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 14.02.2011 08:40:52

Zkouseli jste vydrz ve drepu? Myslim ze hodne lidem to pomohlo, me taky. 2–3krat jit do drepu na cela chodidla a ve drepu vydrzet cas zavysi od toho holik snesete, nesel bych moc do bolesti. Muzete cvicit i vickrat denne.

avatar

Nymburk - Loučeň

Celkem 412 km
Minulý měsíc 0 km

Lois11 žena 14.02.2011 09:39:33

>> rudo, 14. 02. 2011 07:49:27

Mě to bolí jakoby mezi holení a lýtkovým svalem z vnitřní strany. Pokud to stále zatěžuji, jde to až k achilovce. U mě je to ale hodně podpořeno plochými nohami.

Motto: Je lepší mířít vysoko ke hvězdá a minout, než mířit do kupy hnoje a trefit se...
avatar

Zem

rudo muž 14.02.2011 10:02:30

>> Lois11, 14. 02. 2011 09:39:33

nie celkom jednoznacna odpoved skusim teda takto :

z mojich vlastnych skusensosti a tiez zo skusenosti co mam s atletmi mozem zjednodusene povedat (plati to takv 80–90%) ze

chodcov bolia svaly na holeni, bezcov bolia kosti na holeni

Pri chodzi, najma zavodnej styl vyzaduje pritah prstov nohy dohora smerom ku kolenu pri doslape – jedanka to scasti vyzaduje technika, jednak podla toho nepriamo rozhodcovia posudzuju pravidla. Pritah prstov ku kolenu sa deje aktivnym svalovym napatin na holeni a teto svaly su male a nie casto pouzivane, kazdy zavodny chodec prejde obdobim ked holen ma svaly ztuhnute krcovite chronicka bolest atd a lieci sa to ako sa liecia svaly, posiliju sa atd, Takto postihnuty chodec dostava krce ale moze behat a skakat a dopadat na nohy z vysky kedze kosti su v poriadku

Bezec obycajne dostae bolest do kosti ako dosledok narazu kosti pri doade alebo ako dosledok torzneho momentu pri dopade odraze ked sa jednak chodilo pri dopade a odraze vytaca a tiez preto ze makke boty sa deformuju aj rozlozenim sil do boku a torzne a boty to potom vratia naspat do holennej kosti, je to podobne ako ked lyziar padne vo vysokych klipsovych botach a holenna kost sa otocenim zlomi. Bezec pri spravnej technike a dobrych botach tlmi cely dopad svalmi, lytko stehna zadok a ma riadnu stabilitu core a vsetkych stabilizacnych svalov a sliach od clenkov az po bedrove klby a chrbticu atd, uci sa to naboso a da sa to spravne robit v tenkych botach racing flats

zaciatocnik nema ani vyvinute svaly ani spravne boty (ma ich perovacie s roznymi ""vylepseniami"" a jednoducho caka ze miesto svalov tlmenie urobia boty a bezec dupe do cesty patami. Kosti samozrejme trpia.

ak bolia kosti, tak je nemozne behat a skakat a zoskakovat dole napriklad zo stolicky na zem a pod lebo kosti bolia od narazu, avsak bezec s bolavymi kostami by nemal mat problem napriklad v sede prithovat prsty k sebe tak ak je to na obrazku k clanku kedze bezca by svaly boliet nemali

Treba rozlisit typ bolesti svalovej od bolesti kostnej.

Fakt ze az kam sa bolest prenasa moze byt klamlivy kedze to uz moze byt sposobene drazdenim nervu a bolest moze zdanlivo byt v inom mieste.

skus teraz odpovedat – boli ta kost alebo sval ?

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Nymburk - Loučeň

Celkem 412 km
Minulý měsíc 0 km

Lois11 žena 14.02.2011 10:37:59

>> rudo, 14. 02. 2011 10:02:30

Po takovémto vysvětlení bych se přiklonila spíše k bolesti kostí. I když boty mám myslím kvalitní s ortopedickými vložkami navíc a došlapuji spíše na střed chodidla. A bolí to opravdu jen při běhu. Včera jsem po týdnu zkoušela běhat.. Uběhla jsem asi 200 m a pomalu to začínalo bolet. Při zastavení, nebo přechodu do chůze se to zlepšilo, při rozběhu se bolest začínala stupňovat. Po 2 km jsem veškerou snahu nechala :-( Skákat jsem tedy nezkoušela, ale asi se to dá přirovnat k dopadům při běhu. Přitahování prstů mi nedělá nejmenší problém…

Motto: Je lepší mířít vysoko ke hvězdá a minout, než mířit do kupy hnoje a trefit se...
avatar

vipera muž 14.02.2011 10:58:42

Doporučuju ihned při prvních příznacích přestat běhat a 2× denně sprchovat holeň střídavě studenou a teplou vodou. Medikamentózní léčba je kromě léků na bolest většinou k ničemu.

Motto: Why walk when you can run
avatar

Zem

rudo muž 14.02.2011 11:56:19

>> Lois11, 14. 02. 2011 10:37:59

v tomto pripade radsej nebehaj.

boty su podozrive a ak su s ortopedickymi vlozkami tak uz naozaj je to zrejme sucast problemu a nie sucast risenia,

az sa kosti uplne zahoja tak zacni behat na mieste doma na koberci naboso, s dopadom na prednu cast chodidla, pomaly nechaj patu klesnut tak aby sa akurat dotkla koberca ale nezaslapala donho a zase sa odraz zo spicky, spravny pohyb si mozes natrenovat s tzv slapanim na mieste bez odrazu a bez letovej faze teda akoby chodza na mieste na boso na koberci

a zatial mozes pomalymi podrepmi posilovat stehna a zadok a pomalymi vyponmi posilovat lytka aby si so zdravymi kostami zacala s behom na boso uz aspon s nejakymi behacimi svalmi.

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Nymburk - Loučeň

Celkem 412 km
Minulý měsíc 0 km

Lois11 žena 14.02.2011 12:06:01

>> rudo, 14. 02. 2011 11:56:19

:-(

Děkuji za rady. Jak dlouho by mohlo trvat uzdravení? Byla by pro to velká zátěž i na orbitracku?

Motto: Je lepší mířít vysoko ke hvězdá a minout, než mířit do kupy hnoje a trefit se...
avatar

Celkem 641 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:10 (2012)

Zdrafi muž 14.02.2011 12:27:22

ahoj

i já tím nyní procházím. Veliký vliv na to mají ploché nohy a hlavně kolik naběháš a jak často. Jak zde Rudo napsal velmi kvalitně musí se prostě pomalu. Když začně bolet sval tak se dá den přestávka jak začne kost třeba u mě tak je špatně a chce to delší přestávku a když znovu začně člověk běhat ne hned deset km ale o polovinu méně. Z mého hlediska a názoru si myslím, že je lepší naběhat něco v pohodě než hodně a pak zase dlouhá přestávka. Já jsem třeba v sobotu běhal jak zjančený začala bolest v neděli jenom 30 minut a do čtvrtka jsem si dal přestávku. Jinak vvyužívám micoache od adidasu. Tam jsem si to přednastavil a život jde dál, hodně pomáhá masáž nějaké emulze apod. Alpu jsem zkoušel ta je na nic. A hlavně odpočinek. To je základ všeho

avatar

vipera muž 14.02.2011 12:50:10

>> Lois11, 14. 02. 2011 12:06:01

Vyzkoušej tu sprchu a nakonci je ještě dobrý tu holeň třít ručníkem dokud nezčervená. Po týdnu by to mohlo být už na vyklusnutí. Myslím že o půmaraton se bát nemusíš :-)

Motto: Why walk when you can run
avatar

Zem

rudo muž 14.02.2011 18:45:47

>> Lois11, 14. 02. 2011 12:06:01

ako dlho ? je to individualne, neda sa predpovedat. Urychlit liecenie okostnice je mozne ako ti uz radii striedanim teplej a studenej sprchy alebo namacanim do kyblov, mozes zlahka masirovat-triet kost a skusat maste ako kostihoj, v strave sa zameraj n mneraly – zelenina vsetkeho druhu, morske riasy a hriby, vyvaruj sa cukrov a bielej muky

Casto je mozne zatazovat kost bez narazov na cyklotrenazeri alebo eliptiku – treba to skusat opatrne, velmi dobre vysledky su s behom v hlbokej vode (nedociahnes na dno), kde intenzivny pohyv vo vode zaroven poskytne masaz, prudenie krvi a posili vsetky behacie svaly do buducnosti a moze vyrobit lepsiu kondicku ako beh na suchu. Su svetove rekordy ako nasledok toho ze pri unavovej praskline kosti bezec tyzdne trenoval len beh v bazene a potom s lepsou kondickou a silnejsimi svalmi zabehol svetak na prvych pretekoch

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Vesec u Turnova

Celkem 35557 km
Minulý měsíc 115 km
10 km: 0:45:56 (2011)
půlmaraton: 1:44:53 (2014)
maraton: 3:39:18 (2012)

Strouhal Zdenek muž 14.02.2011 19:36:51

>> vipera, 14. 02. 2011 12:50:10

Sprcha pomáhá dik.

Motto: Běhám rád!
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 14.02.2011 23:13:51

Taky mě bolívala jedna holeň, ale způsobil to předchozí úder do kosti (diagnostikována periostóza), takže to nebyly typické „shin splints“. Někde na netu jsem četl názor, že nemusí být způsobeny během po tvrdém povrchu, i když platí, že běh po tvrdém je zhoršuje. Příčinou může být běh po (příčně) nerovném povrchu, kdy jsou svaly a vazy na boku holeně obzvlášť nerovnoměrně zatěžovány. Zaexperimentoval jsem a začal běhat víc po silnici a pomohlo to. Obráceně jsem si také ověřil, že když běhám jenom na nerovném, tak to zase začnu cítit.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Nymburk - Loučeň

Celkem 412 km
Minulý měsíc 0 km

Lois11 žena 15.02.2011 07:48:04

Tak jsem včera sprchovala a mazala, dnes půjdu do posilovny a pokusím se velkým obloukem vyhýbat běžícímu pásu.

Motto: Je lepší mířít vysoko ke hvězdá a minout, než mířit do kupy hnoje a trefit se...
avatar

Praha 8 Dolní Chabry

Celkem 8683 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:20 (2010)
půlmaraton: 1:43:56 (2010)

dolezalj muž 15.02.2011 14:08:01

Mám stejný problém, někdy mi přijde, že bolí kotník, někdy lýtkový sval a někdy holeň. Před 14 dny mne to donutilo poprvé přerušit pravidelný běh. Chvíli to bolelo fakt hrozně, pak jsem to ale rozchodil a domů došel :-( Minulý týden jsem strávil na sjezdovkách a celkem to šlo. Noha byla pevně upnutá v přezkáčích. Teď mne ale noha zase bolí, teď už alespoň vím proč. Dosud se mi to nikdy nestalo a začal jsem z toho být nervózní, protože na květen jsem naplánoval první maratón. Na rotopedu mi to ale nedělalo problém, v pohodě jsem šlapal 3–4× týdně vždy cca hodinu. Obecně bych řekl, že nejhorší to je ráno a pak to rozchodím. Zkusím sprchy a kostival. Nějaké doporučení na fungující mast?

Motto: Nikdy není pozdě na změnu
avatar

Vesec u Turnova

Celkem 35557 km
Minulý měsíc 115 km
10 km: 0:45:56 (2011)
půlmaraton: 1:44:53 (2014)
maraton: 3:39:18 (2012)

Strouhal Zdenek muž 15.02.2011 19:42:32

>> Leszczynski, 14. 02. 2011 22:45:04

Řeka nebo rybník,a k tomu hrnec sirky vařič nebot pomáhá teplá a studená takže jak to mám vše pobrat a ještě k tomu běžet.

Motto: Běhám rád!
avatar

Celkem 1284,91 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:49:27 (2011)

Majo muž 15.02.2011 20:06:45

Pozeram ze nas ma viac tieto problemy .. vdaka vsetkym za nazory.

Motto: Lama five alive
avatar

Rokycany

Celkem 14775 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:31 (2015)
půlmaraton: 1:23:41 (2012)
maraton: 2:58:11 (2012)

pes muž 16.02.2011 09:34:05

Bohužel jsem další adept. Díky navyšování km na silnicích mě chytla levá noha. Bolest na vnitřní straně holeně (pruh cca 10cm od kotníku). Při nižších rychlostech je bolest nejhorší, výběhy do kopce a rychlé rovinky jsou lepší. Mažu to aulinem, snažím se to protahovat, ale po každém dalším treninku se bolest samozřejmě vrací a nepříjemná je i chůze. Dočetl jsem se, že to někteří výtečníci řeší rozmasírováním např. o hranu vany. Zatím to zkouším před výběhem zamrazit a plánuju pořízení kompresních podkolenek. Každopádně se nechci podřídit a v treninku pokračuju bez přerušení. Je možné aby to vedlo k vážnějším potížím jako je únavová zlomenina nebo odumírání tkání kvůli neléčenému zánětu?

Motto: "Chce-li se člověk zdokonalit, musí systematicky přeceňovat své vlastní síly!" (pes)
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 16.02.2011 10:49:25

>> pes, 16. 02. 2011 09:34:05

Samozřejmě, že to může způsobit vážnější zranění jako únavovou zlomeninu.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Bratislava

Celkem 25736 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 16.02.2011 13:36:15

ja som mal tento isty problem (sval z prednej strany vedla pistali)pred vyse rokom, ked som len zacal behavat (cca. 20–30km tyzdenne). po zacati behu prisla do pravej nohy neznesitelna bolest, skoro ako az krc. po prejdeni do chodze to ihned preslo. tak som preluskal vsetky vlakna na tomto fore a dozvedel som sa nasledovne: vraj je to narastom svalovej hmoty a tie svaly tlacia na cievy (zily)a nervy, ktore sa este nestihli prisposobit tomu narastu. bola tam aj rada na posilovanie (ist do podrepu s patami na zemi)a vydrzat co najdlhsie. da sa podlozit aj pata napr. uterakom, keby ti to moc neislo. pravdupovediac, mne to vobec nepomohlo. tak som cital dalej a niekto tam poradil strecovat predny sval vedla holennej kosti. vlastne si sadnes na holenne kosti, palce k sebe a mozes sa aj predklonit, ze hlavu si das az na zem a ruky riadne natiahnes pred seba. inak je to cvik z jogy. zo zaciatku asi dlho nevydrzis, bude to tahat. behom tyzdna bolo po bolesti a odvtedy som ju uz nemal. a to som chcel kvoli tomu prestat behat. od vtedy robim tento cvik v ramci strecingu stale. v pohode vydrzim aj 5min a este si aj chrbat pekne natiahnem. zaidne masti som nepouzival, vobec im neverim, nikdy mi nepomohli. ladovanie pouzivam vzdy po behu ale len na achilovky a lytko. bez toho nejdem spat. hadam som ti pomohol, ja som bol tiez zufaly. pokial je to ale kost, tak to ti neporadim.

avatar

paolino muž 16.02.2011 13:38:52

>> pes, 16. 02. 2011 09:34:05

Ahoj, nevím jestli mě nenazvete šarlatánem, ale já tyto potíže rozháním acylpyrinem. Tabletku denně a většinou to za čas přejde. Nakonec je to zánět a na ten acylpyrin zabírá. V případě holeně to bývá zánět okostice a já to chytávám z běhání po tvrdém povrchu. Takže i tady jsou možnosti – přejít na měkčí a hlavně pořádné boty!

avatar

Praha

Celkem 53007 km
Minulý měsíc 18 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 16.02.2011 13:57:38

>> pes, 16. 02. 2011 09:34:05

Rozmasírování o hranu vany bych nezkoušela, masíruju rukou, jedu po kosti a kde to nejvíc bolí, tak pořádně zatlačím. Zatlačit ostatně můžeš i při běhu, když samozřejmě nejdřív zastavíš. Jestli tam máš zánět a chceš se ho zbavit, tak se asi bez prášků neobejdeš, když je to něco menšího tak diclofenac, když něco většího tak ibuprofen. Ale je to každého věc, jestli prášky a jaký druh. Jinak jsou věci, který bolejí víc než holeně a okostice, člověk musí být trošku fatalista, holt si nohy musí zvyknout. Na akutní bolest pomáhá mast s kostivalem nebo studená sprcha, ale tím to nevyléčíš. A co se týče kompresních podkolenek-nevím, jaký by na to mohly mít vliv, resp. v případě bolesti a zánětu je to asi jedno, jestli je budeš mít nebo ne.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Rokycany

Celkem 14775 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:31 (2015)
půlmaraton: 1:23:41 (2012)
maraton: 2:58:11 (2012)

pes muž 16.02.2011 14:34:04

>> andyxx7, 16. 02. 2011 13:36:15

To sezení na patách znam, praktikuju..ale ten cvik z jógy sem uplně nepochopil. Sednout si na holeně, palce k sobě a předklonit se do předu s nataženýma rukama? Nějak necítim to správné pnutí nikde…resp. nikde to netahá pokud se předkolnim. Co spíš jít do záklonu?

Motto: "Chce-li se člověk zdokonalit, musí systematicky přeceňovat své vlastní síly!" (pes)
avatar

Petr1 muž 16.02.2011 18:17:05

Co takhle dřepy s těžší obouruční činkou ?

avatar

Litvínov

Celkem 4289 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:40 (2011)
půlmaraton: 1:51:45 (2011)
maraton: 4:32:22 (2011)

mira.bery muž 16.02.2011 19:15:09

uklidnilo se mi to když napadl sníh a já v hlubokém sněhu začal běhat po špičkách

avatar

Zem

rudo muž 16.02.2011 20:54:29

>> pes, 16. 02. 2011 14:34:04 najjednoduchsie je sediet s vystretym chrbtom dohora.

Pri predklone do polohy zajaca sa natiahnutie holene ciastocne straca, mas pravdu

najnarocnejsia bude pozicia ryby, ked si das postupne lakte na zem za seba a ako ides na ne do zaklonu, tak polozis hlavu zatylkom na zem, vyborne to natahuje aj zdvihace stehna a spodok brucha.

S natiahnutymi holenami v jemnejsom prevedeni s da sediet aj na stolicke a v kresle a na gauci, kedze je to cele maksie a palce dozadu vystrete sa daju zasunut niekam do medzery medzi sedadlom a operadlom, da sa tak stravit aj TV vecer.

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Bratislava

Celkem 25736 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 16.02.2011 21:32:07

>> pes, 16. 02. 2011 14:34:04

dnes som skusal aj podla tohoto videa. tiez celkom dobre cviky su tam: http://www.youtube.com/watch?… myslel som sed ako je v 50 sekunde, je tam len chvilocku, ale aspon mas predstavu, o com s Rudom piseme. Asi sa zacnem intenzivnejsie venovat joge, coraz viac cvikov z nej robim a viditelne mi to pomaha :-)

Nalezené položky: 35 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.