Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Na víkendovou tečku za seriálem Běžíme na hrad připlujte parníkem

Na víkendovou tečku za seriálem Běžíme na hrad připlujte parníkem
foto: Martin Mašín

Běžíme na hrad | 27.09.2016 | přečteno: 1625×

Unikátní běžecká pětidílná akce Běžíme na hrad, propojující regulérní běžecký krosový seriál s aktivitami pro celé rodiny s dětmi v atraktivním prostředí hradů a jejich okolí, v sobotu 1. října uzavře letošní putování po českých a moravských hradech finálovou zastávkou na hradě Veveří, který se tyčí na skalním ostrohu nad brněnskou přehradou.

Máte tedy jedinečnou šanci připlout na akci parníkem, to se vám na jiné zastávce při seriálu Běžíme na hrad nepodaří. Brněnská lodní doprava vypravuje své lodě již od 8.30 ráno z Brna Bystrce vždy v intervalech 45 minut. Na Točník si odvážlivci mohli doskočit s padákem, na Veveří připlout po brněnské přehradě.

Po úspěšných zastávkách na hradech Točník, Bouzov, Kunětická hora a Loket bude dějištěm posledního dílu seriálu Běžíme na hrad majestátný hrad Veveří v těsném sousedství moravské metropole Brna. Hrad prošel během stovek let složitým stavebním vývojem, podoba původního královského gotického hradu se začala formovat už na konci 13. století. Zajímavostí je, že v roce 1908 zde strávil část své svatební cesty Winston Churchill.

Centrem závodu bude parkoviště v podhradí a program opět nabídne stoprocentní sportovní i rekreační vyžití pro celou rodinu. Běžecký den s cílem na Veveří má pro vás připraveno několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Oblíbené dětské závody čekají na vaše ratolesti, děti v různých věkových kategoriích. Rozděleny podle věku budou závodit na tratích v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodů. Běžecké trasy vedou nádhernou lesní krajinou v okolí brněnské přehrady, nad kterou ční impozantní hrad Veveří.

Hlavní tratě na 5 a 15 kilometrů budou startovat také u parkoviště v podhradí a budou mít společný začátek. Poběží se podél silnice dolů k přehradě a přes lávku, nad kterou ční impozantní hrad, k takzvané Junácké louce, kterou závodníci oběhnou a dál budou pokračovat po modré turistické značce směrem na Chudčice. Pětikilometrová trať bude mít zhruba po 770m otočku a závodníci se budou vracet zpět k hradu, přičemž tentokrát se již nepoběží kolem Junácké louky, ale přímo po modré k přehradě, a pak opět přes lávku k hradu. Následně po vrstevnici poběží zhruba tři a půl kilometru, než začnou klesat zpět k přehradě. Když doběhnou k přehradě, tak budou pokračovat po červené turistické značce nad přehradou zpět až k lávce, a následně opět k hradu. Cíl pro obě tratě bude společný, tedy přímo pod spodní bránou hradu. Na závěr tedy na závodníky bude čekat cca 200m výběh po dlážděné cestě k bráně hradu. Na každého závodníka, který úspěšně dorazí do cíle, bude čekat účastnická medaile seriálu Běžíme na hrad! Popis tratí i s jejich přesnými mapkami najdete na www.bezimenahrad.cz

Zázemí a start závodu se nachází u parkoviště v podhradí na dohled od cíle, který je v těsném sousedství dolní hradní brány. Pro ty, kteří mají ambice umístit se v celkovém hodnocení seriálu a případně získat některou z odměn, rádi připomínáme, že pro zařazení do seriálového hodnocení na tratích 5 a 15 km je třeba absolvovat a dokončit alespoň dva závody v letošním roce. Vyhlášení celého seriálu na vás bude čekat po skončení závodu na hradě Veveří.

Máme rádi novinky, a tak jsme v letošním ročníku ve spolupráci s naším partnerem, Hypoteční bankou, pro vás připravili soutěž – Rodinný běh Hypoteční banky. K Rodinnému běhu Hypoteční banky se může přihlásit jakákoliv rodina. Jedinou podmínkou pro registraci do Rodinného běhu je, že alespoň jeden z členů rodiny musí být mladší 15 let.

Registrace začínají v 9:30 hod. na louce v podhradí Veveří. Od 10 hodin začíná bohatý soutěžní program pro děti (Pohádková cesta) a pro všechny registrované pak i soutěžní kvíz Tajemství hradu s hodnotnými cenami. Prvních 250 registrovaných obdrží zdarma seriálové tričko od partnera KILPI. Všichni registrovaní účastníci mají slevu na vstupném na Veveří.

Kromě běhání si budete moci užít báječnou sobotu i s dalším programem, který zabaví nejen vaše děti. Od 10 hodin začíná Pohádková cesta, na které budou čekat skutečné pohádkové bytosti. Na Pohádkové cestě bude připraveno osm zastávek, při kterých děti plní fyzické i vědomostní úkoly. Během zpracování výsledků závodů vyplní čas interaktivní šermířské vystoupení. V zázemí závodu budou pro děti připraveny další soutěžní stanoviště od našich partnerů: Kilpi – focení se sobíkem Kilpíkem a možnost nakoupit outdoorové vybavení přímo na akci, Horalky ty od Sedity – stavění hradu z kostek, focení, … Hypoteční banka – malování na obličej, tvořivá činnost pro děti, nabídka služeb VZP a další doprovodný program.

Seriál Běžíme na hrad nabízí opravdové běžecké závodění, tentokrát v úžasném okolí hradu Veveří. Vše v kombinaci s prima programem i pro ty, kteří přišli třeba jenom povzbudit závodícího člena rodiny. Především děti si pak přijdou na své, a to nejen při závodech. Běžíme na hrad je tak unikátní běžeckou akcí, která spojuje sport, kulturu, zlevněné vstupné na hrad ale i doprovodný program pro dospělé a pro děti.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

Bezime na hrad muž 27.09.2016 16:34:13

Unikátní běžecká pětidílná akce Běžíme na hrad, propojující regulérní běžecký krosový seriál s aktivitami pro celé rodiny s dětmi v atraktivním prostředí hradů a jejich okolí, v sobotu 1. října uzavře letošní putování po českých a moravských hradech finálovou zastávkou na hradě Veveří, který se tyčí na skalním ostrohu nad brněnskou přehradou.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.