Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

První dáma slovenského maratonu kapitánkou Puma týmu generací

První dáma slovenského maratonu kapitánkou Puma týmu generací
foto: Puma

tisková zpráva | 02.10.2023 | přečteno: 2845×

PUMA k příležitosti svého 75. výročí sestavila výjimečný běžecký tým, který si střihne závod na říjnové edici RunTour v pražském parku Ladronka. Kapitánkou se stala 75letá, více než 500násobná maratonská běžkyně ze Slovenska, Eva Seidlová, která se přihlásila do veřejné výzvy značky.

V týmu ji doplní několikanásobný slovenský mistr v půlmaratonu a horském běhu Martin Rusina, olympionička a dvojnásobná mistryně České republiky v maratonu Marcela Joglová a zástupce generace Z, kreslo-malíř Jan Bican. Ten rovněž ve spolupráci se značkou PUMA navrhl pro tým limitovanou edici běžeckých triček.

PUMA se rozhodla výročí svého založení oslavit tak, jak se na přední světovou ikonu patří – oslavou sportu. Sestavením unikátního běžeckého týmu chce vyslat jednoznačný vzkaz: sport je to, co nás spojuje napříč zeměmi i kontinenty, bez ohledu na věk, pohlaví nebo národnost. „Náš neskutečný běžecký tým propojuje Česko i Slovensko a generace napříč našimi krajinami. PUMA je již dekády nositelem vášně a lásky ke sportu a i zde vidíme, že v tom zdaleka nejsme sami,“ říká Lucie Hložánková, Senior Manager Communication Marketing značky PUMA.

Kapitánkou týmu PUMA 75 je nadšená sportovkyně a vášnivá běžkyně ze Slovenska, která úspěšně absolvovala k dnešnímu dni 506 maratonů. Přihlásila se do veřejné výzvy značky, která hledala věkově rovnocenného sportovce do role kapitána tohoto speciálního týmu. „Som športovkyňa telom aj dušou a navyše som tento rok oslávila 75 rokov, preto je mi cťou prijať úlohu kapitánky tohto bežeckého týmu. Verím, že sa nám podarí ukázať, že beh a šport všeobecne, môže byť vášňou a radosťou v každom veku," říká Eva Seidlová.

Tým doplní její krajan Martin Rusina, zapálený běžec, jehož hlavní disciplínou je půlmaraton. „Na Slovensku sa mi podarilo zabehnúť viacero dobrých výsledkov, no ten najhodnotnejší je pre mňa titul majstra Slovenska v polmaratóne 2023. Milujem beh, milujem pretekanie a znamená to pre mňa obrovskú životnú vášeň, a som veľmi šťastný, že túto vášeň môžem zdieľať aj s českou bežeckou komunitou," konstatuje Martin Rusina, který je rovněž dvojnásobným mistrem Slovenska v horském běhu.

Nadšení z účasti v tomto netypickém a speciálním týmu neskrývá ani olympionička a dvojnásobná mistryně České republiky v maratonu Marcela Joglová, která se aktuálně vrací do formy. „Pomyslné běžecké ledy se mi podařilo prolomit starty hned na několika závodech, včetně triatlonu. Další výjimečný start mě čeká v první říjnovou sobotu při závodu týmu PUMA 75. Moc se těším na pestrou pražskou trať i skvělé fanoušky, se kterými oslavíme narozeniny této legendární značky,“ pochvaluje si Marcela Joglová.

Čtvrtým členem týmu a zástupcem generace Z je kreslo-mailíř Jan Bican, který si odskočí od malířského plátna a natáčení podcastů, aby běžecký tým PUMA 75 podpořil. PUMA se s ním spojila i při příležitosti svých oslav, a teprve pětadvacetiletý talentovaný kreativec pro tým vytvořil originální výroční běžecká trička. „PUMA má bohatý archiv plný pokladů, který nabízí mnoho uměleckých interpretací. Já jsem chtěl vystihnout podstatu a srdce značky, kterým jsou bezpochyby i běžecké boty a ikonická šelma s nápisem PUMA,“ vysvětluje kreslo-malíř Jan Bican.

Oslavy výročí PUMA v marketingové kampani podpoří také další ambasadoři – zpěvák Ben Cristovao, zpěvačka a tanečnice Anička Marie Veselá a nový ambasador hudebník Štěpán Hebík, který vystupuje pod pseudonymem 7krát3. Zapojí se také další tváře PUMA ze světa sportu – elitní maratonkyně a mistryně ČR v této disciplíně za rok 2023 Moira Stewartová či dvojnásobná mistryně České republiky ve sprintu z roku 2023 Nikola Bendová a její sestra překážkářka Ester Bendová. Osobnosti doplní výjimečná Fabiana Bytyqi, které se povedlo získat a letos již počtvrté obhájit mistrovský pás v boxu organizace WBC v kategorii atomové váhy.

Závod týmu PUMA 75 se uskuteční v rámci říjnového vydání oblíbeného běžeckého seriálu RunTour a to konkrétně 7. října v pražském parku Ladronka – více informací o závodu najdete zde.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 02.10.2023 19:19:53

PUMA k příležitosti svého 75. výročí sestavila výjimečný běžecký tým, který si střihne závod na říjnové edici RunTour v pražském parku Ladronka. Kapitánkou se stala 75letá, více než 500násobná maratonská běžkyně ze Slovenska, Eva Seidlová, která se přihlásila do veřejné výzvy značky.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.