Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

VETERÁNI: A jaké máte vy důvody, proč v zimě trénovat?

VETERÁNI: A jaké máte vy důvody, proč v zimě trénovat?
foto: archiv Víta Malíka

Vít Malík | 04.11.2023 | přečteno: 3047×

Někdo z vás ještě běhá a bude běhat bez pauzy až do Silvestra. Já odpočívám a nabírám síly do další běžecké sezony. Jsem typ člověka, který musí mít silný motiv pro to, aby se přinutil v zimě makat a kvalitně trénovat. Kdysi někdo řekl: „Je jen jedna dokonalá cesta a ta je před tebou. Vždy před tebou.“ Co mám před sebou já?

Jeden z trenérů mi kdysi říkal, že jak kvalitní mám zimní přípravu, tak kvalitní bude i moje výkonnost v sezoně. Všichni, co běháme, víme, jak náročné je v zimě běhat venku. Kamarád to řeší tak, že ven do zimy, tmy a větru nechodí a preferuje běh doma na běžícím pásu. To já raději budu běhat venku, klidně i v tom nečase, v čepici a rukavicích. A klidně i 250 km měsíčně. Proč?

Od února do října příštího roku mám o zábavu postaráno! A na to právě chci natrénovat v zimě. Už je to přes 20 let, co jsem vstoupil na závodech do kategorie Masters, neboli veteránů. A má to minimálně jednu výhodu – ročně máme hned osm mistrovství republiky!

Sdružení veteránů ČAS pořádá již v únoru MČR v silničním běhu na 10 km, dále v hale, v běhu do vrchu, na dráze, v trailu, půlmaratonu, krosu a v říjnu se běží v Třeboni MČR Masters v maratonu.

Panečku, to je ale řada vrcholných závodů pro veterány! To je pořádná motivace se na ně v zimě kvalitně připravit. Navíc věkové kategorie jsou pětileté, což je ideální nejen pro mne. Kouzelné je i to, že závody jsou po celé republice, a tak můžeme cestovat, trávit aktivně několik víkendů tak, že si zaběháme a zároveň se podíváme do míst, kde jsme už dlouho nebyli.

klikněte na obrázek pro zvětšení

Příští rok jsou zmiňované MČR Masters v Prusinovicích (okres Kroměříž), v Jablonci nad Nisou, na Králickém Sněžníku, Havlíčkově Brodu, Hranicích na Moravě, Lipně, Plasech (u Plzně) a ve zmiňované lázeňské Třeboni.

Moc se těším hned na únorové MČR Masters v silničním běhu, na Rohálovskou 10. Očekává se 500 závodníků, ambasadorem závodu je držitelka halového světového rekordu Helena Fibingerová. Tento závod v minulosti vyhráli dva známí Kubové – Holuša a Zemaník.

Také chci zavítat na závod do vrchu pod Králický Sněžník, na krosovou desítku na Plzeňsko či na Havlíčkobrodský půlmaraton. Zajímavé prostředí jistě bude i na Lipně, kde se poběží trail v rámci olympijského festivalu, na kterém bude hned několik olympioniků. Tato slavnost trvá asi deset dní, a tak o zážitky tam nikdy není nouze.

Aktuální a kompletní seznam veteránských mistrovských závodů doma i v zahraničí najdete na stránkách Atletika.cz.

V zahraničí mě láká ostrov Madeira a sousední Santo Porto, který je vzdálen dvě a půl hodiny plavby lodí. V květnu se tam koná ME v půlmaratonu, silniční desítce a štafety v krosu. Z Madeiry jsem si už přivezl jednu medaili, ale především mnoho úžasných vzpomínek!

Uvidíme se na některých závodech? Hodně štěstí!

Komentáře (Celkem 1)

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední

malíček muž 05.11.2023 19:21:21

Někdo z vás ještě běhá a bude běhat bez pauzy až do Silvestra. Já odpočívám a nabírám síly do další běžecké sezony. Jsem typ člověka, který musí mít silný motiv pro to, aby se přinutil v zimě makat a kvalitně trénovat. Kdysi někdo řekl: „Je jen jedna dokonalá cesta a ta je před tebou. Vždy před tebou.“ Co mám před sebou já?
Odkaz na článek

avatar

Tachlovice

Celkem 7759,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:24 (2015)
půlmaraton: 1:23:23 (2015)
maraton: 3:17:32 (2015)

kaz67 muž 07.11.2023 22:30:03

A jaké máte vy důvody, proč v zimě trénovat?

no u mne je to jednoduchý, pokud bych v zimě nepobíhal , tak na jaře to už nerozběhnu a to myslím doslova :-|

Motto: hrozně rád běhám
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.