Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Běh mi pomohl k pokoře, říká prezidentský kandidát

Běh mi pomohl k pokoře, říká prezidentský kandidát
foto: Ladislav Adámek/Sportimage

Tomáš Nohejl | 20.08.2012 | přečteno: 8921×

V létě rozběhl svoji prezidentskou kampaň. Doslova. Nejprve v pražské Stromovce, pak po městech na Moravě. Kdysi ministr a nejoblíbenější politik české scény, později uznávaný ekonomický expert a prosperující finanční poradce nadnárodních bankovních skupin. Ale také muž, řekněme statné a blahobytné postavy. „Sám sobě jsem během zvýšil sebevědomí,“ říká v rozhovoru 59letý Vladimír Dlouhý.

Jak se stane z člověka zapálený běžec až v pokročilém věku? Přinutí vás zdravotní obtíže, přesvědčí přátelé, či přijde uvolnění a prozření se změnou životního rytmu?

Ano, je to kombinace více faktorů. Ale byť jsem v životě nebyl žádný významný sportovec, který by trénoval na soutěže, považuji se za normálního pražského kluka z Vinohrad. Na okraji Riegrových sadů jsem prožil mládí, dělal všechno možné, fotbal, hokej, jezdil na kole, lyžoval, chodil cvičit do Sokola. Na počátku dospělosti jsem ztratil fyzickou kondici. Ale vždycky jsem trochu běhal.


PLNÉ ZNĚNÍ ROZHOVORU NALEZNETE V NOVÉM ČÍSLE TIŠTĚNÉHO BĚHEJ.COM, KTERÉ VYJDE V ONLINE VERZI JIŽ KONCEM TOHOTO TÝDNE


Navzdory vrcholné kariéře v politice i byznysu jsem přesvědčen o tom, že „nedostatek času“ k pohybu jsou pouhé výmluvy. Přitom chápu, že každý nemusí být nadšencem.

Po půl roce působení v politice v roce 1990 jsme hráli fotbal proti hráčům typu Skuhravý, Panenka a další a mně po půlhodině praskla nějaká šlacha v noze. Odvezli mě do nemocnice. A já jsem si uvědomil, jak rychle jsem úplně ztratil fyzickou kondici. Protože ještě půl roku předtím jsem pracoval pro Spojené národy v Helsinkách, kde jsem pravidelně běhal. A teď jsem nemohl popadnout dech, když jsem jenom vyšel schody. Určitě to souviselo se stresem té doby, spali jsme tři hodiny denně a jen jsme pracovali… Přibral jsem až na 108 kilo a měl i nějaké zdravotní problémy.

A pak se začal hýbat?

V roce 1992 v prvních opravdu politických volbách se ukázalo, že bych měl zhubnout. Za půl roku jsem shodil dvanáct kilo a dokázal to udržet. Začal jsem aktivně sportovat, hrál jsem tenis, squash, plaval jsem. Po odchodu z politiky jsem pak sportoval daleko víc, ale neběhal jsem. Jezdil jsem na kole, žena začala hrát golf, já ji doprovázel, oba rádi lyžujeme, sjezdovky i běžky, chodil jsem pravidelně do fitness centra s trenérem. Pak přišlo období, kdy jsem si řekl: Zkusím maraton.

Údajně poté, co vás naštvala žena. Takový způsob inspirace mi k vám, racionálnímu a pragmatickému muži s nadhledem příliš nesedí.

Trošku jsme se nepohodli, nic vážného. Odjel jsem na služební cestu do Šanghaje, dal ji pusu, ale brzy se mi stýskalo, mrzelo mě to. Pokračoval jsem do Singapuru a jižní Indie a zůstal jsem tam delší dobu. Při jednom víkendu ve slušném hotelu mě na jejich běhátku napadlo: Co to vedeš za život, bude ti šedesát, žena je sama doma… Zkus ještě něco dokázat, než jen vydělávat peníze nebo být známý politik.

Šlo to snadno?

Za půl roku jsem po cíleném tréninku uběhl v roce 2010 půlmaraton v Praze. Pak mě to chytlo a věděl jsem, že chci taky celý maraton. A ten jsem zvládl o rok později za 4:33.

To není špatné.

Ani jednou jsem nezastavil, celý jsem ho uběhl.

Kolik jste natrénoval?

Kondiční trenér mi od ledna připravil plány, chystal jsem se i na kopečky. Ale pak jsem poznal, že třikrát týdně po deseti kilometrech mi stačí.

Vážně, i na maraton?

Dal jsem si sám ještě třicet kilometrů v kuse, deset dní před startem.

To je už ale zase hodně pozdě.

Chtěl jsem si z psychického hlediska ověřit: když uběhnu třicet, těch dvanáct už musím dát.

Jak jste se cítil na trati, maratonská epopej se láme vždycky až po třicítce.

Měl jsem to opravdu v hlavě. Dal jsem už těch třicet, zvládnu to. Hůř mi bylo po patnáctém kilometru, to zbývalo ještě hodně. Někde jsem četl, že ať jste trénován na olympijský rekord nebo na šest a půl hodiny, pro každého je posledních deset kilometrů stejně těžkých. Dal jsem si cíl: běžet, nezastavit. Mnoho lidí okolo mě občas na trati šlo, ale to není ono. Viděl jsem i sportovní tragédii. Ir nebo Skot, alespoň fyziognomicky tak vypadal, někde v Pařížské na úrovni synagogy, asi dvě stě metrů před cílem, najednou pozdvihl hlavu, panenky mu šly v sloup, otočil se a spadl. Já doběhl, odbelhal se na Mariánské náměstí a tam jsem se potkal se ženou. Byl to krásný pocit…


Pokud byste měli zájem si s prezidentským kandidátem popovídat, máte šanci již ve středu 15. srpna. V 15 hodin poběží 10 km z Plumlova (sraz u COOP prodejny u nádraží) do Prostějova. Ve čtvrtek 7,8 km ve 14 hodin z Hukvald do Kopřivnice a v pátek 7 km od 14 hodin z Hulína do Kroměříže.

Komentáře (Celkem 79)

Nalezené položky: 80 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední

tono muž 14.08.2012 21:11:55

V létě rozběhl svoji prezidentskou kampaň. Doslova. Nejprve v pražské Stromovce, pak po městech na Moravě. Kdysi ministr a nejoblíbenější politik české scény, později uznávaný ekonomický expert a prosperující finanční poradce nadnárodních bankovních skupin. Ale také muž, řekněme statné a blahobytné postavy. „Sám sobě jsem během zvýšil sebevědomí,“ říká v rozhovoru 59letý Vladimír Dlouhý.
Odkaz na článek

avatar

Celkem 6104,01 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:07 (1992)
půlmaraton: 1:30:58 (2012)
maraton: 3:07:40 (2013)

amur muž 15.08.2012 00:33:02

tak toto je vazne pribeh. opet pripominam, ze chybi zvracejici smajlik. Prezentovat jednoho z nejvetsich lumpu novodobe historie CSSR-CSFR-CR, jehoz chlebodarce kryl recke financni podvody a neustale se svymi nekalymi praktikami prizivuje na soucasne situaci, je vazne silne kafe. A dalsi „rozhovor“ by mohl byt treba s V.Franzem na tema beh a extravagance a pak bysme jsme treba dokazali ocenit tipy od M.Zemana na dobre bezecke stezky na Vysocine. A nakonec by nam mohl koncici tuneldedekcmaj­zlpero prozradit nejake figle, jak spravne behat, bo to delame jiste spatne a on se na nas mraci. Jestli nebudou nasledovat dalsi zloradi, tak budu verit, ze to je zaplacene PR pana Hyeny Dlouheho. Myslel jsem, ze Kackou Zakovou to zacalo i skoncilo.

avatar

Brno

Celkem 71266,54 km
Minulý měsíc 592,1 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.08.2012 08:13:54

Volit ho nebudu, nicméně na jeho běhu jsem byl (i když jsem běžel jinudy), popovídal si pak s ním chvíli o běhání a životě a bylo to fajn. Myslím, že je dobře, že se postavil proti dřívějšímu kancelářskému životu, vrátil se ke sportování a je pěkné, že uběhl celý maraton, zejména při jeho způsobu trénování, kdy fakticky neběhá dlouhé tréninkové běhy. Každopádně mu v tomto fandím, přestože s některými věcmi v jeho politickém životě nesouhlasím.

Z jiného soudku: už spoustu let se znám s jedním člověkem, jehož cíle ve velké ekonomické kauze byly zcela jiné než mé. Podal jsem na něho i trestní oznámení, on pro změnu stál za pomluvami a útoky na Internetu atd. Nikdy nebudu souhlasit s tím, co dělal, avšak přesto jsme našli společné téma, kterým bylo sportování, konkrétně běh, s kterým začínal (jinak je úspěšným hráčem golfu). Byl jsem s ním na CASRI, běželi jsme oba letošní pražský půlmaraton (koupili jsme dvě registrace na poslední chvíli), dokonce mě byl pozdravit těsně před startem, napsali si pár mailů o běhání a neměl jsem s tím nejmenší problém. Samozřejmě to nic nemění na tom, že nesouhlasím s tím, jak se choval, a že si myslím, že by za různé činy měl být potrestán, avšak kdykoliv bude chtít poradit s běháním, nebo si třeba i společně zaběhat, tak budu rád.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 2422 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:12:00 (2012)

pms muž 15.08.2012 08:29:52

K pokoře nebo k sebevědomí? ;-)

avatar

tono muž 15.08.2012 09:00:49

Díky za názor. Snažili jsme se hledat společnou cestu běžeckou, příběh člověka, který se rozběhal až v pokročilejším věku. Politiku jsme vůbec neřešili, to necháme jiným. Přesto i politika patří do našeho života a ovlivňuje ho.

>> kanovsky, 15. 08. 2012 08:13:54

avatar

Celkem 6104,01 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:07 (1992)
půlmaraton: 1:30:58 (2012)
maraton: 3:07:40 (2013)

amur muž 15.08.2012 10:24:26

>> tono, 15. 08. 2012 09:00:49

>> kanovsky, 15. 08. 2012 08:13:54

Omlouvam se za ton, jakym jsem to napsal, ale je to pohled cloveka, ktery na tyto stranky kazdenne zabloudi nekolikrat, jestli je neco noveho a ikdyz je okurkova, tak bych cekal cokoliv, ale jen ne toto. Je tolik zajimavych lidi a navic serioznich, od kterych bysme se mohli dozvedet neco zajimaveho, ale bohuzel tito nemaji desitky milionu na vylepseni sveho image. Komercni potencialbehej.com je obrovsky, pocitadlo dennich vstupu lidi online je leckdy omracujici, ale kdybyste alespon ty nebehajici krause, biomasu Zakovou a „kandidaty na lepsi lidi“ obcas prolozili opravdovymi pribehy jako jsou napr Slavek Kvarta (netreba se rozepisovat), Kamil Pulicar (zacal behat v lednu a je za pul roku na urovni, o ktere se nam leckterym muze jen zdat), Petr Kadlec (cech, ktery vyhral v 1998? Jungfrau mar.)a dalsi. Je jich spousta, ktere bysme mohli jmenovat a jsou to vicemene hobici jako my. Ano p. Nohel a p. Narovec, politika patri do naseho zivota, ale chodim na tyto webovky pro to abych se dozvedel neco zajimaveho ne proto, aby mi nekdo podsouval, ze tim ze beha je lepsim clovekem. Je spousta behajicich politiku, ale nevyuzivaji (nezneuzivaji) beh ke sve propagaci (juranek, spidla…)

avatar

Brno

Celkem 71266,54 km
Minulý měsíc 592,1 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.08.2012 12:41:26

>> amur, 15. 08. 2012 10:24:26

Souhlasím, že je škoda, že na behej je poměrně málo článků o běžných hobících, jako jsou Slavo či Kamil a o jejich cestě. Nicméně o bězích pana Dlouhého jsem už před časem četl i na bezeckaskola, kde přitom příběhů běžných hobíků je více než dost (málokdy je tam ale příběh o výkonnostně běhajícím hobíkovi, s výjimkou Ivany, u které velmi výrazně a opakovaně zdůrazňují její amatérismus).

Každopádně, pokud běhy p.Dlouhého či jiných politiků přispějí k tomu, že se aspoň někdo zamyslí nad svým životním stylem a začne žít aktivněji, tak to bude super.

Konečně, i pokud se v Brně objeví jiní politikové, kteří zde budou běhat, tak si s nimi zaběhám, pokud tedy v samotném běhu půjde hlavně o běhání a poznání okolní krajiny, a ne třeba o provolávání politických hesel či nesení transparentů.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Beroun

Celkem 40089 km
Minulý měsíc 110 km
10 km: 0:38:44 (2006)
půlmaraton: 1:26:27 (2007)
maraton: 3:17:01 (2004)

Mirek Hasal muž 15.08.2012 13:01:21

>> amur, 15. 08. 2012 00:33:02

Když ti to vadí, tak to nečti..... Já jsem si to naopak přečetl rád, a doufám, že se s panem Dlouhým někde proběhnu.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 15.08.2012 13:03:31

>> amur, 15. 08. 2012 10:24:26

Zdravím Libore, díky za celou řadu dobrých tipů. Určitě na ně dřív nebo později dojde. Zajímavých lidí kolem běhu je opravdu hodně a nikoho nechceme opomíjet. Pěkný den

Radek

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)
avatar

Praha

Celkem 8004,86 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:31 (2012)

Pavla T. žena 15.08.2012 15:47:15

Přiznám se, že mi tento rozhovor také vadí. Když nechám stranou hodnocení osoby p. Dlouhého, tak mi vadí, že běhej.com dělá rozhovor s politikem, který právě rozbíhá volební kampaň. Vsadím se, že ten rozhovor nebyl nápad redakce, ale že s nabídkou přišlo PR oddělení pana D. A jejich záměrem jistě nebylo přimět lidi, aby se zamysleli nad svým životním stylem, ale připomenout se komunitě běžců v souvislosti s prezidentskou kandidaturou. Je to jako neplacená reklama.

Motto: "Vím, že když si dobře zaběhám - nebo ani ne dobře, ale když si prostě jen zaběhám - budu mít lepší den." A. K.
avatar

Ustí nad Orlicí

Celkem 4957 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2012)
půlmaraton: 1:36:25 (2012)

majkp muž 15.08.2012 16:53:10

>> Pavla T., 15. 08. 2012 15:47:15

S tou neplacenou reklamou bych byl asi zdrzenlivejsi, jinak souhlas :)

Me na druhou stranu prijde snaha shanet podpisy na prezidentskou kandidaturu behanim po republice pomerne sympaticka, a ze se tato snaha prezentuje na bezeckem serveru mi neprijde jako mimo. To mi spis trochu vadi clanky o behajicich fotbalistech kterejm to moc nebeha…

Motto: Runners have balls, all others just play with them...
avatar

Předboj

Celkem 22560,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:30 (2006)
půlmaraton: 1:35:54 (2006)
maraton: 3:21:02 (2006)

MirO muž 15.08.2012 17:01:12

A já si bláhově myslel, že tyto stránky jsou apolitické :( , a dále si myslím že dělat reklamu darebákovi jen proto že je známý a trošku běhá je smutné, stejně jako názor že někdo je sice darebák a zasloužil by kriminál, ale o běhu se s ním pobavím vždycky, je velmi velmi pokrytecký. Každý darebák má i nějakou dobrou stránku, a má ji určitě i Breivik, to ale nic nemění na mé nechuti s takovými lidmi jakkoliv kolaborovat.

avatar

Brno

Celkem 71266,54 km
Minulý měsíc 592,1 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.08.2012 17:29:11

>> MirO, 15. 08. 2012 17:01:12

Co je na tom pokryteckého?

Už jsem se zúčastnil více soudních jednání jako žalobce (z praktických i finančních důvodů se tam zastupuji sám, protože kauzy jsou natolik složité, že se v nich stejně málokterý nespecializovaný právník vyzná), ale vždy jsem si před jednání podal ruku se zástupci protistrany a jejich právníky, a zeptal se, jak se jim daří, a opravdu jsem na tom neviděl nic špatného. To stejné na valných hromadách, kde jsem byl mnohdy pod velmi silným tlakem.

Je to prostě obyčejný lidský zájem o osoby, přestože vím, že si někteří neoprávněně přišli k několika set milionům Kč, někteří i více. Jistě, v konkrétních záležitostech musím být dost přímý a nekompromisní, proč ale do toho plést nějaké emoce, nesympatie, odsuzování a podobně? Odsuzuji konkrétní skutky, ale ne konkrétního člověka.

V tomto mi byl dán velký dar, že se i za své odpůrce dokáźu modlit, a to tak, že pro ně vyprošuji dobro, protože mi nepřísluší odsoudit konkrétního jedince na základě toho, jak jedná, protože ani neznám okolnosti, pohnutky, nic. Pokud si ale myslím, že jedinec porušil zákon, tak samozřejmě usiluji o jeho spravedlivé potrestání, avšak ani tehdy ho neodsuzuji jako člověka.

Kolaboroval bych tehdy, kdybych se podílel na konkrétních špatných skutcích, kdybych je schvaloval, kdybych jednal proti zájmům svých i lidí, kteří mi důvěřují, ale nic z toho nedělám. Ano, plně chápu statisíce okradených lidí, kteří by si s jistými lidmi nikdy ruku nepodali, protože cítí vůči nim spravedlivý hněv, ale já osobně se snažím jednat jinak. Mám spoustu chyb, ale naštěstí mezi ně nepatří, že bych se nějak přetvařoval, při osobním jednání někomu pochleboval a ve skutečnosti si myslel opak. Když si s někým podám ruku, zeptám se na zdraví, nebo se pobavím o běhání, tak to myslím přesně tak, jak říkám. Když příjde řeč na jiné záležitosti, tak samozřejmě dám jasně najevo, že to vidím jinak, že s tímto nesouhlasím atd.

Možná bych toto své jednání viděl jako divné, ale co je na něm pokryteckého nebo kolaborujícího???

Více se k tématu nebudu vracet, snad jsem to napsal jasně a srozumitelně, bez ohledu na to, jaké zde budou další reakce.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Praha

Celkem 52110 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 15.08.2012 17:35:48

Téma dlouhého běhu Vladimíra Dlouhého se objevilo i na jiných běžeckých serverech, takže behej.com není výjimkou

http://www.bezeckaskola.cz/…uhy-beh.html

http://bezvabeh.cz/…-zacne-zitra

A článek samotný by mně až tak nevadil, jako spíše to kurzívou pod čarou – jasné PR.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 15.08.2012 17:42:15

Nechtěl jsem se dříve vylévat, ale asi je to teď na místě. Po spatření článku s Kat.Jacq. a fotky Bursíka jsem neprodloužil předplatné.

Že Běhej obsahuje spoustu reklamy, spoustu motivačních článků (které se časem přejí), to beru jako nutnost; že propagují akce, které si prostě nemůžu dovolit – prostě zamáčknu slzu. Ale PR pro politiky je hnus.

Když si představím, že otevřu další číslo s p…em nebo s p…ou, tak si to ani nechci představovat.

Motto: No toto!
avatar

10 km: 0:50:22 (2012)
půlmaraton: 1:40:37 (2013)
maraton: 3:33:55 (2013)

MonikaS žena 15.08.2012 17:54:00

>> pam65, 15. 08. 2012 17:42:15

Lidi, co blázníte, PR je dnes všude, tak proč by běžecké servery a časopisy měly být výjimkou? A nezapomeňte, že budeme poprvé volit prezidenta přímo, tak ať se politici snaží.

Já naivně předpokládám, že běžecká komunita je dostatečně inteligentní na to, aby se nenechala opít rohlíkem.

Mě spíš překvapilo, že mi na můj soukromý email přišla pozvánka, abych si s panem Dlouhým šla zaběhat. Kde asi vzali můj email? Že by přes nějakou běžeckou databázi? To už mi úplně košer nepřijde.

avatar

Praha

Celkem 14588,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:55 (2013)
půlmaraton: 1:17:41 (2013)
maraton: 2:56:52 (2012)

marek27 muž 15.08.2012 18:25:01

>> MonikaS, 15. 08. 2012 17:54:00

A nebo to byla náhoda… Mně nic nepřišlo.

Motto: www.marek27.cz
avatar

Lysá nad Labem

Celkem 2843 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:26 (2011)
půlmaraton: 1:35:39 (2012)
maraton: 3:35:39 (2012)

Mikis4318 muž 15.08.2012 18:53:06

>> kanovsky, 15. 08. 2012 17:29:11

Většina lidí nedokáže milovat své nepřátele, jak (asi ne uplně přesně) praví evangelium. Taky s tím mám problém. Jsi někde jinde než většina. Většinový model je pokrytectví a tolerance lumpů z důvodů sobeckých. Obrovský rozdíl uvnitř, téměř nerozlišitelné navenek.

Co pokrytecké je, je tento článek. Pravidla fóra zahrnují apolitičnost. Přišlo by mi naprosto OK s panem Dlouhým si zaběhat, nebo s ním třeba diskutovat v poloanonymitě o běhu jako s kýmkoliv jiným na fóru. Ale článek v tomto médiu s tisíci shlédnutími denně vidím jako jasné PR, které je pokrytecké nepřiznat. Vždyť kolik je běhajících politiků … a čirou náhodou je tu článek zrovna o VD, který zahájil kampaň.

Motto: Hra na vlčí dech, gazelí nohy a Švejkova játra.
avatar

Brno

Celkem 71266,54 km
Minulý měsíc 592,1 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.08.2012 19:43:01

>> Mikis4318, 15. 08. 2012 18:53:06

S tímto souhlasím. Přímý dotaz na redakci tedy dávám, zda VD za vytvoření a zveřejnění rozhovoru zaplatil někomu peníze a zda se tedy jedná o placený článek. Na základě kauzy jistého organizátora jistého běhu na střeše v jistém městě, který údajně dlužil peníze redakci za propagaci jeho závodu, totiž usuzuji, že za některé články se skutečně platí, i když nejsou přímo označeny jako PR. Děkuji předem za případnou odpověď.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 15.08.2012 20:03:15

Tady nejde o nějaké peníze redakci. Tady jde o to, že je volební období – období boje o moc. Amur zmínil, že VD byl součástí organizace, která pomohla jedné zemi na kolena, a teď si snaží pomoci k moci tady (bez debat).

K volbám má patřit slušnost, férovost, ale ne tolerance – je to soutěž. Jestli vytáhl do boje tady, tady to má.

http://www.reflex.cz/…esident.html

Motto: No toto!
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 15.08.2012 20:05:46

>> kanovsky, 15. 08. 2012 17:29:11

Jsi moudrý a odvážný člověk, Petře. Obdivuji tvůj životní přístup a sdílím radost z toho daru, který popisuješ.

Pěkný večer do Brna.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 15.08.2012 20:15:55

>> kanovsky, 15. 08. 2012 19:43:01

Co se týče placení za rozhovor, toto jednoznačně odmítám. Vladimíra Dlouhého znám z dob dávných a vždy mi přišel jako velice slušný člověk. Rozhovor také není primárně o politice, ale proč se k politikům stavět zády?!? Nejsou to snad primárně lidé, jako my všichni? Jestli nám někomu hýbají žlučí, je to spíše námět pro nás samotné se nad tím zamyslet. Pouze nám nastavují zrcadlo…

Ohledně placení za články – je to na delší rozhovor a diskusní forum svou nutností vyjádřit se krátce není ideální platformou. Pro nás je klíčové, zda nám inzerent (což je například i pořadatel závodu) nechává svobodu a volnost v psaní. Přes to nejede vlak. Existuje již několik webů, blogů a dokonce už i časopis bez reklam, přitom ale plných jásavých PR textů. Psaných ale dobrovolně a s nadšením. Mám pro ně pochopení.

Možná je čas začít věci vidět jinak než dosud, bez předsudků o zlu a špíně a projekci svých vlastních postupů na činy jiných.

Hezký večer. Radek

avatar

Praha

Celkem 14588,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:55 (2013)
půlmaraton: 1:17:41 (2013)
maraton: 2:56:52 (2012)

marek27 muž 15.08.2012 20:20:27

>> Radek Narovec, 15. 08. 2012 20:15:55

Oceňuji tvoji odvahu obhajovat neobhajitelné. Klobouk dolů. Škoda, že nechceš nebo nemůžeš psát pravdu. Měl bys to výrazně lehčí.

Motto: www.marek27.cz
avatar

Brno

Celkem 71266,54 km
Minulý měsíc 592,1 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.08.2012 20:54:51

>> Radek Narovec, 15. 08. 2012 20:15:55

Děkuji moc za přímou odpověď, samozřejmě nemám důvod Ti nevěřit. Dotaz vyplynul z předchozí diskuse, protože jsem měl dojem, že je tu až příliš spekulací bez toho, aniž by se kdokoliv přímo a jasně zeptal, zda se jedná či nejedná o placený PR článek. V pořádku by to bylo i tehdy, kdyby se o placený článek jednalo, pokud by byl takto označen (některé články již označení „Komerční prezentace“ mají, děkuji za to). Ještě jednou děkuji a přeji pěkný večer.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 15.08.2012 21:02:37

>> kanovsky, 15. 08. 2012 20:54:51

Víš, ono je to někdy těžké přemýšlení, zda vůbec reagovat. Vždyť se podívej, jedna každá snaha něco sdělit vyvolá lavinu nesmyslných spekulací a podsouvání úmyslů. Jde z toho hlava kolem…

Prima večer všem.

avatar

Celkem 6856 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:59 (2007)
půlmaraton: 1:46:39 (2010)
maraton: 3:53:44 (2012)

ipeterka muž 15.08.2012 21:14:56

>> Radek Narovec, 15. 08. 2012 20:15:55

Radku, on ale není problém v tom, že ten rozhovor je s politikem. Problém je v tom, že je to s oficiálním kandidátem právě ve chvíli, kdy začal svoji kampaň na prezidenta a to ještě tak, že se snaží propagovat také běháním. Bohužel to také vnímám tak, že to už je za hranou serveru, který by měl být o běhání a nikoliv o politice. Kdyby ten rozhovor proběhl před rokem, nebo až po volbě prezidenta, tak z něho žádná kontroverznost čišet nebude. Tady se obávám, že je to jinak.

avatar

Celkem 6856 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:59 (2007)
půlmaraton: 1:46:39 (2010)
maraton: 3:53:44 (2012)

ipeterka muž 15.08.2012 21:27:59

>> Radek Narovec, 15. 08. 2012 21:02:37

Já tvým pohnutkám k napsání toho článku věřím. Celá diskuze pod článkem ale myslím dává jasně najevo, že jeho načasování bylo velmi nešťastné.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 15.08.2012 22:22:56

Nebudu nikomu brat prostor myslet si cokoliv. Jen bych nezobecnoval nazory z internetovych diskusi. Mam pocit, ze drtive vetsine ctenaru je otazka volby a nacasovani rozhovoru s kymkoliv a kdekoliv vcelku lhostejna. Dulezity je obsah.

Ale nechci jiz dloubat do vosiho hnizda. Kdo chcete, mrknete v patek do noveho Behej, ktere nyni dotahujeme. Rozhovor s panem Dlouhym je jeho pouhym zlomkem.

Prijemny den.

avatar

Praha

Celkem 14588,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:55 (2013)
půlmaraton: 1:17:41 (2013)
maraton: 2:56:52 (2012)

marek27 muž 15.08.2012 22:59:46

>> Radek Narovec, 15. 08. 2012 22:22:56

Ono ale nejde o to, že by byl rozhovor s běžcem Vladimírem Dlouhým špatně načasován. On totiž jinak načasován být nemohl, protože nebýt kampaně před prezidentskými volbami, žádný mediálně zajímavý běžec Vladimír Dlouhý by nebyl a nikdo by o něm nepsal.

Časopis Běhej si samozřejmě mlže vydávat co chce, ale autora tohoto konkrétního článku bych si vážil víc, kdyby řekl: „Mám rád pana Dlouhého, rád mu s kandidaturou pomohu, proto dělám tenhle rozhovor.“ Výmluvy na náhodné načasování jsou směšné.

Motto: www.marek27.cz
Nalezené položky: 80 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.