Serbessa opět vítězný, tentokrát v Kladně

behy.cz | 10.09.2011 | přečteno: 4240×

Po Malém svrateckém maratonu a Půlmaratonu Moravským krasem ovládl Mulugeta Serbessa i 10. ročník Kladenského maratonu, který byl současně mistrovstvím republiky veteránů. Do cíle doběhl v čase 2:30:28. Nejrychlejší ženou v Kladně byla Alena Krcháková za 3:17:56.

Mulugeta se ujal vedení již krátce po startu a do poloviny závodu mezičasy odpovídaly překonání jeho vlastního traťového rekordu 2:27:30 z roku 2009. Pak musel zpomalit a v cíli si stěžoval na křeče, které tentokrát postihly mnoho běžců. Vinu na tom má zřejmě velmi dusné počasí. Druhé místo si pečlivě hlídal Jiří Wallenfels (2:38:43), který kolem 20. kilometru musel odrážet nápor mladého sparťana Miloše Fialy (2:45:42).

V závodě žen zprvu vedla domácí Gabriela Raková, tu však později na čele vystřídala takticky běžící Alena Krcháková, které výkon 3:17:56 stačil k bezpečnému vítězství. Druhá skončila Raková (3:24:51) a třetí doběhla Markéta Gruberová (3:29:31).

Krajskými přeborníky Středočeského kraje se stali Jaroslav Bohdal a Gábina Raková, oba z Maratonklubu Kladno.

Veteránskými mistry republiky se stali u mužů (od nejmladších po nejstarší) Jiří Wallenfels, Mulugeta Serbessa, Rostislav Petráš, Pavel Kratochvíl, Miroslav Kravčík, Stanislav Pilík, Otakar Kučera a Josef Holý, mezi ženami Gabriela Raková, Lenka Bayerová, Marie Thumsová, Alena Krcháková, Jarmila Holasová a Eva Cupalová.

Startovalo 209 maratonců z Maďarska, Francie, USA a České republiky, v limitu šesti hodin jich doběhlo 176.