Z mlhy v Kuřimi se jako první vynořil Míč

Lucie Johaníková | 04.01.2014 | přečteno: 3325×

Sobotní Kuřimský kros byl již pátým závodem Brněnského běžeckého poháru. Po druhém místě v Syrovicích nenechal tentokrát Robert Míč (VSK Univerzita Brno) nic náhodě a již od startu se držel na vedoucím místě. Do cíle 8,8 km dlouhé a možná nejnáročnější tratě celého poháru doběhl za 32:20 s náskokem 45 vteřin na druhého Miloše Nikodýma (SK Žabovřesky, 33:05). Třetí skončil Daniel Orálek (AC Moravská Slávia Brno, 33:57).

Kratší, 4,8 km dlouhou trať zdolal nejrychleji dorostenec Jan Osolsobě (AHA Vyškov, 18:07). V ženské kategorii zvítězila Michaela Omová (AV Turnov, 20:03). I přes hustou mlhu a náročný terén se v obou závodech představilo více než 430 závodníků.