Horký běh Janské Lázně - Černá hora

tisková zpráva | 10.08.2015 | přečteno: 34500×

V sobotu pokračoval Maratonstav – Altra Český pohár v běhu do vrchu závodem, kde se sešlo 98 závodníků, 17 „pochodníků“ a 19 „Buď – fiťáků“ na startu 31. ročníku běhu Janské Lázně – Černá hora.

Pořadatelé tentokrát vybrali den, kdy padaly teplotní rekordy. Přestože toto počasí již trvá delší dobu, byli organizátoři z TJ Maratonstav perfektně připraveni. Bylo zajištěno kropení trati, občerstvovací stanice i stanice s cisternou, kde si každý závodník mohl užít vody podle svého. Navíc v cíli všechny čekalo tradiční pivo Krakonoš s dalším občerstvením.

Nejlépe se s tímto teplem vyrovnal k radosti domácích Petr Pechek z Maratonstavu Úpice, který zvítězil v čase 38:58 před Františkem Vagenknechtem z Nová Paky v čase 39:29 a Petrem Lukešem z Vítkovic (39:42). V kategorii žen zvítězila Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové ve výborném čase 44:30 před Janou Klimešovou z USK Praha (46:10) a Renatou Hájkovou z TJ Maratonstav Úpice (47:07).

I v dalších věkových kategoriích se sváděly lité boje a vedro, které panovalo až do cíle se nějak zvlášť neprojevilo na časech v jednotlivých kategoriích. Nejstarším účastníkem byl Jiří Soukup, který absolvoval trať v čase 2:12:01.

Závod „Buď fit“ byl v režii domácích závodníků, zvítězil Lukáš Hájek před Ondřejem Součkem a Šimonem Součkem. Závod absolvovali i 4 závodníci na invalidních vozíčcích.

Odpoledne pokračovalo promenádním koncertem, doplněným o rozdělování tradičních medailí z kamene z místního lomu, které jsou u účastníků velice ceněny.

Všichni účastníci obdrželi pozvánku k příštímu roku, kdy bude v Janských Lázních tradiční závod rozšířen o Mistrovství světa mládeže v běhu do vrchu.