Čeští vrchaři sbírají medaile v Itálii, Stránská mistryní Evropy

Radek Narovec | 02.07.2016 | přečteno: 37565×

Odjížděli s mírným optimismem a budou se vracet hned s několika medailemi! Řeč je o českých reprezentantech v běhu do vrchu, kteří na probíhajícím ME v italském městě Arco sklízí úspěchy jak na běžícím (běhacím?) pásu! Juniorka Michaela Stránská vybojovala zlato v jednotlivcích, tým mužů stříbro a týmy žen a juniorek bronz.

Pavle Schorné Matyášové unikla v ženách medaile o sedm vteřin, skončila čtvrtá. Do první desítky se vešla ještě osmá Lucie Maršánová. Mezi nejlepších deset juniorek se dostala i Katka Maternová na deváté příčce. O skvělé umístění mužů se postarali hlavně šestý Jan Janů, desátý Robert Krupička a třináctý Ondra Fejfar.

Závodilo se na tratích systémem nahoru-dolů, na muže čekalo převýšení 750 m na délce 12,3 km, ženy a junioři měli trasu dlouhou 8,5 km s převýšením 500 m, juniorky běžely čtyři kilometry s 200 metry stoupání.