Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Krkonošská výzva startuje za dva týdny

Horská výzva | 11.09.2016 | přečteno: 1701×

Rock Point – Horská výzva jde do finále. Seriál oblíbených horských běhů a trekingu pro veřejnost čeká poslední zastávka. Ta je na programu přesně za dva týdny v Krkonoších. Ale pozor! Výhodná on-line registrace končí už toto pondělí 12. září. Pak bude možné se přihlásit už jen na místě v Peci pod Sněžkou.

„Elektronické přihlášky uzavíráme v pondělí přesně ve 20 hodin. Kdo nestihne tento termín, nemusí zoufat, stále bude možné přihlásit se na místě, nicméně s tím už odpadá celá řada výhod jako třeba možnost získání pamětního trička v patřičné velikosti,“ připomněl ředitel závodu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.

Krkonošská výzva je závěrečnou pátou v pořadí letošního šestého ročníku oblíbeného seriálu. Na programu nemohou chybět klasické tři závodní distance Long (70,1 km), Half (34,8 km) a Short (18,3 km) a s nimi nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou (5,2 km), při kterém je polovina startovného určena pro malého Kubíka Pecku trpícího vrozenou svalovou dystrofií.

„Závěrečná zastávka je poslední možností získat cenné body do celkového hodnocení, takže věřím, že se tu setká opravdu velmi početné startovní pole a současně i velká skupina milovníků pohybu v horách, která nám pomůže získat co nejzajímavější příspěvek pro Kubíkovu léčbu. Atmosféra v Krkonoších bývá vždy parádní, ostatně jako i u ostatních našich závodů, takže každý si tu opět může najít tu svoji výzvu a důvod, proč tentokrát dorazit,“ zve do Krkonoš Pavel Zitta.

Závod startuje tradičně nejprve královskou distancí Long v pátek 23. září ve 23:55 hodin z Pece pod Sněžkou. Od Javoru se běžci vydají na Tetřeví boudy, Liščí cestu, Klínové boudy, Špindlerův mlýn, Vodovodní cestou na Horní Mísečky, odkud zamíří na Labskou boudu, Mužské kameny, Pod Petrovkou na Lužickou boudu, Luční boudu přes Obří důl do Pece pod Sněžku, kde ale trať pokračuje na Růžohorky, Portašovy boudy a přes Velkou Úpu už do cíle v Peci pod Sněžkou. Na další trasy se účastníci vydají v sobotu – „halfisté“ vybíhají v 9 hodin a „shortisté“ hodinu po nich. Ve čtvrt na jedenáct vychází Pochod s Mixitou. Pouze trasa Long se z bezpečnostních důvodů jde ve dvojici, ostatní distance jsou vypsány pro jednotlivce, takže na každé trase jsou kategorie – muži, ženy, na Longu ještě mix a dále dogtreking mužů a žen, tedy běžců se psem.

Přestože už na místě bude v sobotních odpoledních hodinách vcelku jasné, kdo jak si vedl, pořadatelé opět připravili celkové slavnostní vyhlášení letošního ročníku při cestovatelském festivalu Obzory v Praze, který se koná na pražské filozofické fakultě UK v sobotu 12. listopadu. „Samozřejmě, že všichni dekorovaní dostanou víkendovou vstupenku v hodnotě čtyři sta padesáti korun zcela zdarma,“ dodal ředitel závodu Pavel Zitta.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

horskavyzva žena 11.09.2016 11:26:30

Rock Point – Horská výzva jde do finále. Seriál oblíbených horských běhů a trekingu pro veřejnost čeká poslední zastávka. Ta je na programu přesně za dva týdny v Krkonoších. Ale pozor! Výhodná on-line registrace končí už toto pondělí 12. září. Pak bude možné se přihlásit už jen na místě v Peci pod Sněžkou.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.