Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Krkonoše uzavřou bodovanou část seriálu Rock Point - Horská výzva

Krkonoše uzavřou bodovanou část seriálu Rock Point - Horská výzva
foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Horská výzva | 15.09.2017 | přečteno: 1713×

Finále je tady! Poslední závod Rock Point – Horské výzvy je na programu už příští víkend (22. – 23. 9.). Závěrečná štace pětidílného seriálu horských běhů a trekingu se poběží v Krkonoších. Běžci tak mají poslední šanci získat cenné body do celkového hodnocení. Vyhlášení pak proběhne v polovině října na Pálavě při samostatném bonusovém závodě.

„Stejně jako v loňském roce i letošní sérii končíme v Krkonoších, které jsou pro mnohé vrcholem celé soutěže a to nejen z důvodu, že jde o poslední bodovaný závod sezóny Horské výzvy. Krkonoše jsou určitým symbolem. Přece jen běžíme kolem nejvyšší hory Česka. Všichni navíc věříme, že jednoho dne se nám podaří trasu přes Sněžku vést. V letošním roce ji účastníci sice přebíhat ještě nebudou, nicméně i tak na ně čeká velmi atraktivní trasa, na které se podílel nový ambasador Pavel Brýdl,“ zve do Krkonoš Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Ani při závěrečné páté štaci 7. ročníku běžecké série nemohou chybět tři délky tras. On-line registrace již byla uzavřena, nicméně závodníci se stále na místě mohou přihlásit k jedné z distancí – Long (66,7 km), Half (35 km) nebo Short (17,3 km), při které mohou překonat nejen konkurenty, ale především sami sebe a odhodlaně navázat na motto závodu – „Dej Výzvu“. Opět je možné běžet jako jednotlivec, dvojice nebo se svým psem v kategorii dogtreking. Na větší atraktivitě tratí se letos podílel ambasador závodu a zkušený horský ultraběžec Pavel Brýdl, který i na místě účastníkům dá závěrečné tipy, jak závod co nejlépe zdolat. Jako první se na trať vydají už tradičně pět minut před páteční půlnocí běžci královské kategorie Long. „Já osobně bych začal hodně rozvážně a snažil se držet konstantní tempo. V sebězích bych se snažil hodně odpočívat. Principielně závodníky čekají čtyři těžká stoupání s následnými technickými seběhy,“ informuje závodníky ambasador Pavel Brýdl.

Longisté se za svitu „čelovek“ vydají ze startu v Peci pod Sněžkou na Tetřeví boudy, Klínové boudy, Špindlerův mlýn, Vodovodní cestou na Horní Mísečky, pak zamíří na Labskou boudu, Mužské kameny, Pod Petrovkou na Lužickou boudu, přes Obří důl do Pece pod Sněžku, kde ale trať pokračuje na Růžohorky, Portašovy boudy a přes Velkou Úpu už do cíle v Peci pod Sněžkou. „Hned po startu na závodníky čeká kaskádovité desetikilometrové stoupání z Pece na Chalupu na Rozcestí. Následuje skoro stejně dlouhý seběh do Špindlerova Mlýna. Tady nastává zlom a začíná druhé stoupání podobné prvnímu. Jen je ještě o cca polovinu delší,“ popsal úvodní část Pavel Brýdl, když připomněl, že na hlavní trase Long jsou hned čtyři občerstvovací stanice – ve Špindlerově Mlýně, na Labské a Luční boudě a pak v Peci pod Sněžkou U Kapličky.

Těžké trasy jsou navrženy tak, aby si je užili zkušení borci, ale současně je zvládli zdolat i úplní amatéři. Krkonošská panoramata si ale více užijí běžci na trasách Half a Short, které odstartují se sobotním dopolednem – v 9 hodin Half, v 10 hodin Short. Ti, kteří si chtějí pouze najít důvod k pohybu, ale nechtějí soutěžit, mohou pomoci dobré věci. Také v Krkonoších je připraven nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou na 5,5 kilometru. Polovina výtěžku ze startovného včetně dalších příspěvků poputuje přímo na konto malému Kubíkovi Peckovi, který od narození trpí svalovou dystrofií. „Všichni už cítíme, že jdeme do finále. Stejně jako řada běžců se do Krkonoš hodně těším. Přestože tu mnozí chtějí urvat poslední možné body, věřím, že i na tuto zastávku jsme dokázali namotivovat řadu nových tváří stejně jako na předchozí štace. Hodně jsme toho změnili a zaměřili se na to, aby si účastníci tratě mohli maximálně užít. Krkonoše v tomto směru rozhodně nezklamou,“ láká na poslední bodovaný závod seriálu Rock Point – Horská výzva ředitel Pavel Zitta.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

horskavyzva žena 15.09.2017 09:41:53

Finále je tady! Poslední závod Rock Point – Horské výzvy je na programu už příští víkend (22. – 23. 9.). Závěrečná štace pětidílného seriálu horských běhů a trekingu se poběží v Krkonoších. Běžci tak mají poslední šanci získat cenné body do celkového hodnocení. Vyhlášení pak proběhne v polovině října na Pálavě při samostatném bonusovém závodě.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.