Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Rock Point - Horská výzva startuje už tento víkend

Rock Point - Horská výzva startuje už tento víkend
foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Horská výzva | 24.05.2018 | přečteno: 2431×

A je to tady! V pátek o půlnoci a následně v sobotu odstartuje 8. ročník Rock Point – Horské výzvy. Stejně jako loni i tentokrát se milovníci horských běhů a trekingu poprvé setkají v Beskydech, kde bude pětidílné série zahájena.

„Máme za sebou poměrně dlouhou fázi příprav a musím přiznat, že s celým pořadatelským týmem jsme se už prvního závodu nemohli dočkat. Pokračujeme v sérii, kdy každá zastávka má svého ambasadora, který ji dává hlubší význam – zná skvěle místní prostředí a radí a pomáhá závodníkům všech úrovní. Přece jen jsme seriál pro širokou veřejnost, kde každý má svůj prostor realizovat se a především v sobě najít odhodlání, motivaci a překonat vlastní výzvu. Věřím tedy, že také letos nás čeká ročník, který přiměje zvednout z gauče ty, kteří dosud otáleli. Přeji nám a všem mnoho skvělých zážitků, úspěchů a překonaných hranic,“ těší se viditelně na začátek osmé série Rock Point – Horské výzvy její ředitel Pavel Zitta.

Úvodní zastávku v Beskydech má pod svojí patronací živá běžecká legenda Zbyněk Cypra, který účastníky v předchozích týdnech na oficiálním webu závodu postupně seznamoval se všemi nástrahami jednotlivých tras. Tentokrát motivuje nejen samotné závodníky, ale také jejich rodiny a doprovod.

„Moc dobře si uvědomuji, že ne každý je nadšený, když jde táta běhat, ale Beskydy jsou skvělou variantou, kdy je ideální, aby běžci nepřijeli sami. Možností menších či větších výletů po okolí je strašně moc. Vždyť třeba na Javorníku je rozhledna, ze které je možné krásně z vrchu sledovat celé startovní pole. Parádní je naučná stezka Beskydské nebe, fantastický je celý areál zázemí závodu u skokanského můstku Jiřího Rašky. Atmosféra v amfiteátru je výborná a sám se na úvodní zastávku hodně těším,“ motivuje k účasti také nezávodníky ambasador závodu Zbyněk Cypra.

Jak už je tradicí seriálu Rock Point – Horská výzva, připraveny jsou tři délky tras – Long (62,4 km), Half (43,4 km) a Short (13,5 km). Na všech trasách poběží jednotlivci i dvojice. Vždy se běží v kategoriích muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen. Pouze nejdelší trať Long se jde přes noc jen ve dvojicích. Tradičně nemůže chybět ani benefiční pětikilometrový Pochod s Mixitkou, jehož výtěžek poputuje za Verunkou Fojtíkovou, která si jako mladá nadějná lyžařka po pádu poranila míchu. Vybraná částka má opět přispět k léčbě a rehabilitacím.

V rámci úvodního podniku se běžci sejdou v amfiteátru v Horečkách u Trojanovicích u Skokanského areálu Jiřího Rašky nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Právě zde bude v pátek od 17 do 22:30 hodin otevřena kancelář závodu s možností registrace, dále pak v sobotu od 6 do 8 hodin.

První vlna běžců, tedy trasa Long, se na trať vydá pět minut před páteční půlnocí. Trasa královského závodu vyvede běžce z Trojanovic na Velký Javorník, Černou horu k Dolní Bečvě, Na Kamenném, ke Skalíkově louce na Pustevny a přes Maňáky a chatu Martiňák do Bukovin. Následně přes Skalíkovu louku znovu na Pustevny a kolem sochy Radegastu na Radhošť, odkud už následuje jen Velká Polana, Černá hora, sedlo Pindula, Velký Javorník a cíl v Trojanovicích. Na trati Long je kvartet občerstvovacích stanic na Dolní Bečvě, v Pustevnách, Kněhyně a znovu v Pustevnách. Časový limit je stanoven na dvacet čtyři hodin, nicméně ti nejrychlejší dobíhají už při sobotním svítání. To už se na svůj závod budou chystat běžci dalších kategorií. Střední trať vybíhá v sobotu v 9 hodin, kráká v 10 a Pochod s Mixitkou ve čtvrt na jedenáct.

„Už tradičně můžeme pomoci pohybem nejen sobě, ale také druhým. I to je důvod, proč musím dopředu poděkovat jak všem účastníkům, kteří k nám míří, tak našim stálých partnerům v čele s Rock Pointem. V Beskydech se scházíme také za podpory Moravskoslezského kraje, obci Trojanovice i Frenštátu pod Radhoštěm. Díky nim se nám podařilo celý závod dostat na aktuální vysokou úroveň a já věřím, že i letos to závodníci ocení a celý seriál si s námi užijí,“ zve do Beskyd Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

horskavyzva žena 24.05.2018 17:42:38

A je to tady! V pátek o půlnoci a následně v sobotu odstartuje 8. ročník Rock Point – Horské výzvy. Stejně jako loni i tentokrát se milovníci horských běhů a trekingu poprvé setkají v Beskydech, kde bude pětidílné série zahájena.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.