Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Kutnohorský Spartan o víkendu přivítá středoevropskou špičku

Kutnohorský Spartan o víkendu přivítá středoevropskou špičku
foto: FB Spartan Race CZ

tisková zpráva | 10.04.2019 | přečteno: 6926×

Dva překážkové závody Spartan jsou po roce zpět v Kutné Hoře. Nově se poběží v sobotu i v neděli, vždy se startem elitní vlny v 8:00 z Palackého náměstí. Diváci se mohou těšit na ty nejlepší závodníky ze střední Evropy, takovou konkurenci český Spartan nepamatuje.

V sobotu se poběží Spartan Sprint, tedy trasa o pěti kilometrech a dvaceti překážkách. Závod je navíc součástí Série CEU (země ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko a Rumunsko). V neděli je na programu Spartan Super, který měří třináct kilometrů a čítá 25 překážek.

O vítězství mezi muži bude usilovat také domácí Kutnohorák Tomáš Tvrdík. „Chtěl bych konečně doma vyhrát. Loni jsem o prvenství přišel na oštěpu u Barbory. Snad mi bude přát štěstí,“ prohlásil elitní borec z Kutné Hory.

Do Kutné Hory dojedou o víkendu další borci z České reprezentace OCR jako Jiří Vacík, Petr Vinický, Petr Dorňák, Pavel Krejčí a Richard Hynek (vicemistra světa Spartan Trifecta 2018). Spolu s nimi slovenští borci jako Peter Žiška (mistr Evropy 2014), Jakub Haviarik či Michal Rajniak (mistr Evropy 2017).

Mezi ženami nechybí v české reprezentaci domácí Martina Fabiánová, která svede boj o pódium s takovými ikonami jako jsou Zuzana Kocumová (trojnásobná mistryně světa), Adéla Voráčková, kolínská Kristýna Hůrková, Vendula Soukupová či Maďarka Babett Groholy. „Zrovna na domácí závod mám takové silné soupeřky,“ smála se při pohledu na startovní listinu Martina Fabiánová a dodala: „Přála bych si v závodě nechybovat, pak bych mohla pomýšlet třeba na bronz. Ale vše ukáže až víkend, který si jdu v prvé řadě užít.“

Závod ale není jen o elitě nebo věkových kategorií (Age Group). V sobotu se na start postaví téměř 6.000 lidí, kteří budou startovat celý den ve vlnách po patnácti minutách. O den později pak číslo startujících dosahuje více jak třech tisíc.

„Chybět nebudou ani závody dětí. V programu je závod Spartan Specials (dětí na vozíku) či běh Spartan Charity, kde může běžet každý bez nutnosti dělat překážky nebo tresty za cenu základního startovného,“ sdělil ředitel závodu Michal Kúkola. Spartan Charity startuje v sobotu od 16 hodin a přihlásit se můžete i v den závodu v místě registrací na Václavském náměstí.

Do města za celý víkend zavítá až sedmnáct tisíc lidí. „Máme schválený dopravní plán, který počítá se stavbou překážek už od pondělí. O víkendu bude zavřené Palackého náměstí a Tylova ulice. Provoz ve městě bude hustý, proto radíme místním nevyjíždět nebo naopak odjet pryč. V centru naši dobrovolníci roznesli dopisy do všech schránek a podniků, kterých se uzavírka týká. Věřím, že informace se k lidem dostaly. Podnikatelům doporučujeme se zásobit, bude opět všude plno lidí,“ upozornil Kúkola.

Závodníci budou parkovat na několika odstavných místech z každé strany města – sedlecká pouť, Foxconn, plavecký bazén, stadion Olympia a louka u hasičárny. Organizátoři také zabrali parkoviště na Václavském náměstí, Na Valech nebo Na Náměti.

Pokud si chcete užít sportovní událost naplno, přijďte se podívat k chrámu svaté Barbory, kde bude umístěno několik atraktivních překážek. Stejně jako na Podskalí. Nedělní, delší, trať povede až k Velkému rybníku a do Bylan. „Sobotní závod bude hodně rychlý. První závodníci by mohli být u Barbory do dvaceti minut od startu,“ tuší ředitel závodu.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 10.04.2019 08:21:41

Dva překážkové závody Spartan jsou po roce zpět v Kutné Hoře. Nově se poběží v sobotu i v neděli, vždy se startem elitní vlny v 8:00 z Palackého náměstí. Diváci se mohou těšit na ty nejlepší závodníky ze střední Evropy, takovou konkurenci český Spartan nepamatuje.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.