Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

HOSTÉ BĚŽECKÉHO KEMPU: Pátek zpestří Dan Orálek

HOSTÉ BĚŽECKÉHO KEMPU: Pátek zpestří Dan Orálek
foto: Hana Šlegrová

Petr Kostovič | 31.07.2009 | přečteno: 7525×

Poslední srpnový víkend se koná na Vysočině další ročník běžeckého kempu. Jeho přesný program stále pilujeme, již dnes ale můžeme představit hosta, který přijede alespoň na skok v pátek večer. Je jím vítěz jarní ankety o loňského vytrvalce roku, brněnský dlouhovlasý rychlík v rukavičkách Dan Orálek. ZASTAVILI JSME PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK NA KEMP PRO VYČERPÁNÍ UBYTOVACÍCH KAPACIT. NĚKTERÁ MÍSTA SE MOHOU UVOLNIT TĚSNĚ PŘED JEHO KONÁNÍM, POKUD ZÁVAZNĚ PŘIHLÁŠENÍ NEZAPLATÍ

Návštěvníci koupaliště v Jedovnici by­li v polovině le­tošního července svědky podivného úkazu. Uprostřed největšího vedra, kdy i obrátit se na bok bylo nadlidským výkonem, se přihnal dlouhovlasý běžec s číslem na hrudi a během několika sekund zmizel v dáli a nabral směr Rakovecké údolí. Běžecký přízrak? Ne, skutečnost.

Jako by ani nebyl z tohoto světa. Během druhého červencového týdne jste jej mohli spatřit na Moravském ultramaratonu. Maraton den po dni. Každý den jeden. Porušuje tím všechna pravidla.

„Po maratonu se věnujte více regeneraci, tělo potřebuje několik týdnů na zotavení“ zní jedno z nich. Po jednom jediném maratonu. Jenomže na něj čeká další den další maraton. A pak další. A ještě jeden… Celkem sedm maratonů v sedmi dnech. Ve všech s přehledem dobíhá vítězně do cíle.

Třetí den závodu je navíc dnem pracovním. To není problém. Jde do práce, po pracovní době se zase postaví na start závodu. Běží, zvítězí, cesta domů, spánek. Znovu do práce, pak na start dalšího maratonu. Do cíle dobíhá jak jinak jako vítěz, s velkým náskokem před dalšími v pořadí. V nohách má 301 kilometrů.

Tak teď již konečně přijde ta dlouhá regenerace, že? Chyba lávky. Za týden běží se stejným zanícením napříč Moravou při Transmoravském masochistickém terénním běhu. 100 mil, 161 kilometrů během jediného dne. V druhé polovině závodu přichází průtrž mračen, pořadatel uvažuje o ukončení závodu. On se mezitím na chvilku skryje před deštěm pod blízkou budkou. Průtrž nepřestává. Co teď? Běží dál. Do cíle dobíhá v traťovém rekordu 15 hodin 48 minut. Pořadatel mezitím kvůli extrémně nepříznivým povětrnostním podmínkám závod předčasně ukončuje a stahuje z trati ostatní ultravytrvalce.

Kdo tohle dokáže? Šílenec? Fantóm? Ne, člověk z masa a kostí. A s velkým srdcem – vaše sympatie v jarní anketě si získal mimo jiné i tím, že vždy po doběhu se rychle chopí fotoaparátu, aby zachytil ostatní a nabídl jim fotky na svých stránkách. I tím je jedinečný!

V pátek 28. 8. bude hostem běžeckého setkání v Řásné a přijede se s účastníky podělit o běžecké zkušenosti. Málokoho asi překvapí, že druhý den míří opět za závody…


POZVÁNKA NA BĚŽECKÝ KEMP NA VYSOČINĚ

VÍCE O DANU ORÁLKOVI

VÝKONY DANA ORÁLKA V BĚŽECKÝCH TABULKÁCH