Pohár behej.com: Hronov a Aš v dešti a na blátě

Petr Kostovič | 20.10.2007 | přečteno: 9205×

Chladné počasí posledních dní provázelo oba sobotní běžecké závody zařazené do Poháru behej.com. V Hronově se na start běhu Hronov – Náchod postavily tři stovky běžců a běžkyň. Ani v Aši se za účast nemusí stydět, s chladným počasím a sněhem pokrytou tratí se přišlo porvat 118 účastníků Běhu podél Halštrova.

Oba závody m?ly n?kolik spole?ných rys?. Krom? již zmín?ného chladného po?así si byl podobný i profil trati, u obou závod? byl cíl níže než start. Na start dopravovali b?žce organizáto?i v Aši i v Náchod? autobusy. Vzhledem k nep?ízni po?así a v?tru odolaly tra?ové rekordy závod?. Na startu náchodského závodu nechyb?li vedoucí závodníci Poháru behej.com v absolutním po?adí, Marcel Ungr a Jaroslava Pokorová. P?es ú?ast dalších b?žc? figurujících v celkových výsledcích Poháru behej.com si po t?chto pohárových závodech své postavení v ?ele udrželi.

Marcel se pod?lil o své dojmy ze závodu Hronov – Náchod: „Závod se mi ohromn? líbil, celou tra? lemovaly spousty divák? a dob?h do cíle na nám?stí v Náchod? byl nádherný, byly tam stovky lidí. To jsem na jiných závodech nevid?l.“ Kdo jiný by mohl porovnávat, vždy? to letos byla již jeho jednadvacátá ú?ast. „Velmi hezké bylo i vyhlášení vít?z?, které probíhalo v sále náchodské radnice, p?estože vzhledem k mnoha vyhlašovaným kategoriím trvalo pom?rn? dlouho a sem tam došlo i k n?jakému p?ehmatu ve výsledcích,“ pokra?oval ve svém hodnocení organiza?ní úrovn?. „Výborn? byla zna?ená trasa, po závod? na nás ?ekal ?aj a tatranky“, uzav?el svou poklonu organizátor?m.

V absolutním po?adí ženských kategorií figuruje na prvním míst? náchodského závodu Tá?a Metelková z SK Týništ? nad Orlicí, která se stala i první dámou veteránských kategorií žen. Závod byl totiž zárove? Mistrovstvím ?R veterán? v silni?ním b?hu. Tá?a tra? dlouhou 8850 metr? ub?hla v ?ase 31:31. Mezi muži byl nejrychlejším závodníkem Jakub Burghardt z JM Demolex Bardejov ?asem 26:27. Nejrychlej­ším ?asem mezi veterány se m?že pochlubit Ivan ?otov, který v kategorii 40 – 44 let dosáhl ?asu 26:55 a porazil i o kategorii mladšího Ji?ího Wallenfelse. Vít?zství v hlavní ženské kategorii si odnesla za ?as 32:47 Lenka Hanušová z SK Nové M?sto nad Metují.

V Aši se na trati pocukrované sn?hem a p?i teplot? jen mírn? p?ekra?ující bod mrazu nejvíce da?ilo Michalu Landigovi z LK Abertamy. Tra? 9700 mter? p?ekonal v ?ase 35:22. Za zmínku stojí fakt, že jde o závodníka ro?níku narození 1957. Za sebou nechal ?adu mladších „oha??“. V kategorii žen si s kluzkou tratí, kdy se sníh postupn? p?em??oval v bláto, nejlépe poradila Michaela Jáglová z Libé. Ta finišovala v ?ase 43:26.

O další pohárové body se bude bojovat již p?íští ned?li v Ostrav? na trati Porubského ?tvrtmaratonu.