Red Bull 400: Loňští vítězové zopakovali svá prvenství, padaly rekordy

Petr Říman | 14.08.2017 | přečteno: 4623×

Ani počasí neodradilo rekordních 1 300 příznivců adrenalinu při Red Bull 400 v Harrachově. Své loňské vítězství obhájil Slovák Tomáš Čelko, poprvé se mu podařilo stlačit čas pod čtyři minuty. Na vrchol mamutího můstku doslova vylétl za 3:58,9 sekundy. I česká reprezentační vrchařka Adéla Stránská obhájila loňské vítězství a také v rekordním čase 4:48,2.

Běžci nejdříve startovali na poloviční vzdálenosti kvalifikačními běhy. Ti nejlepší pak postoupili do hlavní soutěže na svahu, který má v nejprudším místě sklon až 37 stupňů. Za Tomášem Čelkem se na druhém místě umístil Mike Miklosa 4:08,6. Za Adélou Stránskou doběhla druhá Kateřina Beroušková v čase 5:16,7 sekundy.

„Běželo se mi dneska výborně, fakt super. Navíc nový rekord, z toho mám opravdu radost. Moc jsem si závod užil. Povrch byl trochu náročnější, ale vzal jsem si tretry a za celou dobu jsem podklouznul jen dvakrát,“ zářil v cíli Čelko.

zdroj: Aleš Stránský

Adéla Stránská také vylepšila svůj loňský traťový rekord a v celkovém pořadí se umístila na 8. místě. „Dopoledne v kvalifikaci to vypadalo, že trať bude hodně kluzká, ale ve finále se pak běželo parádně,“ komentovala své vítězství.

V pátek byl Harrachov svědkem netradiční novinky – nočního „sprintu“ po můstku za umělého osvětlení. Závod se odehrával na velmi rozbahněné trati, prudký déšť ustal jen pár desítek minut před startem. Ve štafetách zvítězili hokejista Chicaga Blackhawks David Kämpf se svou přítelkyní.