Minařík vítězem plzeňské Grand Prix

behy.cz | 22.11.2010 | přečteno: 2884×

Celkovým vítězem plzeňského seriálu pěti závodů Grand Prix vytrvalců 2010, který o uplynulém víkendu završil svůj letošní ročník závodem na 20 a 30 000 metrů, se stal Petr Minařík (AK Zlín). V neděli 21. listopadu se běžela dvacítka a třicítka na dráze. Na dvacítce získal prvenství Vlastimil Šroubek starší z domácího oddílu časem 1:15:06, třicítku pro sebe získal Petr Minařík (1:52:19). Běžci mohli po uběhnutí závodu na 30 000 metrů pokračovat až do překonání maratonské vzdálenosti. V maratonu dominoval opět Vlastimil Šroubek starší časem 2:47:41.

Nedělních závodů se zúčastnilo celkem 46 běžců, 1 junior na 3 000 m, 37 mužů a 8 žen na 20 000 m, 32 mužů na 30 000 m a 20 mužů a 3 ženy na maraton). Maratonci se tedy zúčastnili současně tří závodů a ženy dvou závodů.

Na druhém místě celkového pořadí Grand Prix se umístil Vlastimil Šroubek starší a třetí skončil Jan Flaks. V kategorii žen se zúčastnila všech pěti závodů jen Jaroslava Pokorová, která tak získala vítězství v kategorii žen. Plzeňskou dvacítku v kategorii žen vyhrála Radka Zbíralová (1:27:12 hod.) z MK Kladno, maraton pak Markéta Gruberová (3:35:13 hod.).

Počasí závodu příliš nepřálo, bylo sice sucho, ale chladno (2 až 3°C ) a foukal studený severní vítr, který se ve druhé polovině závodu uklidnil.