Pražský Kopec měl na programu třetí pokračování, vyhrál Rektor

Jan Herda | 07.04.2013 | přečteno: 6243×

Třetí díl soutěže kopec, běhů do vrchu v Praze a okolí, se odehrál na čtyři kilometry dlouhé trati vedoucí od nádraží Davle do osady Nová Březová. Stylem start – cíl si pro vítězství v závodě mužů doběhl Antonín Rektor před Janem Herdou a Janem Škrabálkem, vítězem kategorie čtyřicetiletých. Bronz v nejmladší kategorii pro sebe ve finiši rozhodl Jan Hostička. V závodě žen první místo připadlo Lence Rabiňákové za výkon 20:56, druhá skončila Iva Tržilová.

V úvodní kilometrové rovině podél vody si pozdější vítěz Rektor vytvořil desetisekundový náskok, v prudké pasáži se mu sice přiblížil celkově druhý Jan Herda, ale těch pět sekund zůstalo mezi nimi až do cíle. Rektor zvládl trať 4 sekundy pod hranici 17 minut, Herdovi naměřili 17:01, o dalších 50 sekund zpět zůstal bronzový Jan Škrabálek. Kategorii padesátiletých ovládl Ivan Minchev.

Na šest desítek běžců čekalo 180 metrů převýšení a taky snad už letos poslední vločky sněhu. Kvůli sobotnímu půlmaratonu a souběžně se konajícímu Běhu Modřanskou roklí byla letos konkurence o něco slabší.