Pichrtová desátá na Comrades Marathonu

Radek Narovec | 30.05.2010 | přečteno: 4975×

Anna Pichrtová si odskočila do Jihoafrické republiky na slavný Comrades Marathon, extrémně náročný závod na 89,28 km, kterého se letos zúčastnilo přes 18 000 běžců. Skončila tam časem 6:51:34 desátá v ženách a podle tradice si tak odváží zlatou medaili pro prvních deset mužů a žen.

Vyhrála Ruska Elena Nurgalieva (6:13:04), o pouhou jednu vteřinu před svou sestrou Olesjou. V mužích doběhl první na fotbalový stadion v Durbanu Stephen Muzhingi ze Zimbabwe za 5:29:01. Čech Samuel Straka, pravidelný návštěvník behej.com a partner naší nejlepší vrchařky a vytrvalkyně, dokončil v čase 8:27:45.

Běhá se s časovým limitem 12 hodin. Ti nejlepší dobíhali do cíle již 85. ročníku kolem 11 hodin dopoledne, kdy ještě teplota byla na snesitelných 24°C.

Letošní ročník tohoto kultovního ultrazávodu se konal ve znamení oslav blížícího se Mistrovství světa ve fotbale. Pokazil je však incident na startu v Pietermarit­zburgu, kde měl dav běžců vážně zranit jednu upadnuvší vytrvalkyni.

WEB ZÁVODU

PROFIL TRATI

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODU

Komentáře (Celkem 17)

Nalezené položky: 19 První Předchozí | 1 | Další Poslední

Radek Narovec muž 30.05.2010 16:08:47

Anna Pichrtová si odskočila do Jihoafrické republiky na slavný Comrades Marathon, extrémně náročný závod na 89,28 km, kterého se letos zúčastnilo přes 23000 běžců. Skončila tam desátá v ženách, časem 6:51:34.

Ivo Doma muž 30.05.2010 18:30:06

V den odletu mi Anka v mailu napsala doslova: „…zatím jsem se nerozhodla, jestli to běžet anebo ne. Jedno vím, že by to bylo bláznovství!!!! …no a takových jsem udělala už moc a snad ještě nějaké udělám…Pokud se rozhodnu to běžet, tak mi drž pěstičky, ať to přežiju a ještě se někdy uvidíme na závodech.“ V tom okamžiku bych na to dal krk (a mám jenom jeden), že to Anička zkusí, a že dopadne slušně. Mimo jiné proto, abych jí (a Samovi taky) mohl do Afriky touto cestou poblahopřát.

Mirek Kostlivý muž 30.05.2010 20:24:52

Taky se přidávám s gratulací! Jak je vidět, tak Sam to plánované tempo 6:00/km nejenom vydržel, ale ještě o půl hodiny v konečném výsledku překonal. Parádní výkon!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !

Moc blahopřeji oběma.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.

Sokolov

Celkem 0 km
10 km: 0:43:18 (2009)
půlmaraton: 1:38:49 (2009)

Amater muž 31.05.2010 09:53:24

Taktéž velká gratulace oběma. Pro mě, který ještě nedal ani maratón, je to nepředstavitel­ný výkon.

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 07.06.2010 14:44:40

Moc děkujeme za gratulace (dnes jsme se dostali domů). Anka zabojovala nade všechna očekávání. S absolutním minimem běžeckého tréninku po sérii zranění je její výkon obdivuhodný a tu zlatou medaili si více než zaslouží. A já jsem samozřejmě s Bill Rowans medailí o více než půl hodiny také spokojený.

sstraka 15.06.2010 00:02:48

Když jsem se ještě loni připravoval na nultý ročník Silva Nortica Runu jako svůj první čistě běžecký ultramaraton, zmínila se mi Anka Pichrtová e-mailem z Ameriky o Comrades maratonu v Jižní Africe. A byl jsem lapen. Možná byla sama překvapená, jak jsem se té myšlenky chytil a začal plánovat realizaci. PŮVODNÍ TEXT SAMA STRAKY A ANNY PICHRTOVÉ

Praha

mapo žena 15.06.2010 09:12:20

Aničko a Same ještě jednou moc gratuluju a díky za zážitky-skvěle napsáno. Přeju hodně, hodně zdraví a běhu zdar :-))

Nový Vestec

sam muž 15.06.2010 09:19:59

Martino, díky a ať to kolečko kolem Balatonu tentokrát vyjde.

Pavel K. muž 15.06.2010 09:47:41

Ahoj Same. Super čtení. Gratuluju k perfektnímu výkonu a zážitku.

Motto: „Jsme jako pavouci. Utkáváme si svůj život a pak se po něm pohybujeme. Jsme jako snílci, kteří sní a pak v tomto snu žijí.“

Nový Vestec

sam muž 15.06.2010 10:14:45

To Milan a Pavel: Zážitek to byl famózní. Ostatně to asi z mého nadšení v článku je jasné. Díky a přál bych Vám to zažít.

Trutnov/Praha

10 km: 0:31:01 (2009)
půlmaraton: 1:06:33 (2012)
maraton: 2:18:27 (2011)

peca_p muž 15.06.2010 16:03:15

Pěkný článek. Gratuluju k pěknému výkonu…

MilosPanco muž 15.06.2010 16:46:58

Krásně a barvitě napsaný článek, úplně z něj dýchala atmosfera závodu. Same a Anko blahopřeji k vynikajícímu výkonu.

Nový Vestec

10 km: 0:34:08
půlmaraton: 1:12:50
maraton: 2:32:39

pichrtova žena 15.06.2010 22:22:34

Moc všem děkuji za blahopřání! Závod byl úžasný a přála bych ho každému prožít…samozřejmě, že to hodně bolelo :)), ale ten doběh do cíle byl fantastický! Mějte se krásně, užívejte si běhání, radosti a pocitu svobody, co přináší…A sluníčko do duše :)) Anka