Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
10.03.2006 | behej.com

V detských časoch som akosi k športovaniu neinklinoval. Na základnej škole ma moji rovesníci-spolužiaci nazvali športovým drevom. Žiadna výhra. 12minútovky boli pre mňa trápením a nekonečne dlhým časom. Behávali sme na školskom ihrisku. Jedno kolo akože behom, ďalšie kolečko rýchlou chôdzou.

Přečteno: 6301× | Komentáře: 0

09.03.2006 | Miloš Škorpil

Jak jsem si všiml podle ohlasů, hodně z vás absolvovala o víkendu úspěšně první testík výkonnosti v závodě. Blahopřeji všem, kteří si vytvořili osobní rekordy, a chtěl bych utěšit ty, kterým to zrovna nevyšlo a běželi o pár vteřinek hůř, než si předsevzali. Berte to tak, že jste si to alespoň déle užívali, a pokud jde o maraton, déle zatěžovali své tělo kvalitním výkonem, což se určitě jednou vrátí.

Přečteno: 6948× | Komentáře: 0   
 
08.03.2006 | Sváťa Sedláček

Přestože ultramaraton není tak běžnou věcí jako špenát, může znamenat podobně jako špenát ve známém českém filmu zásadní změnu v životě člověka. Jde o poznání dosud nepoznaného a poznání sebe sama.

Přečteno: 11981× | Komentáře: 0   
 
08.03.2006 | behej.com

Ne, větu z titulku nepronesl žádný zapřisáhlý nepřítel běžeckého sportu, ale maratonský světový rekordman Paul Tergat. A souhlasně u toho přizvukoval Haile Gebrselassie, asi největší legenda běhů na dlouhých tratích. Řeč samozřejmě nebyla o běhání jako takovém, nýbrž o závodech na světové úrovni.

Přečteno: 5299× | Komentáře: 0   
 
07.03.2006 | behej.com

V sobotu 11. března pořádají pečečtí atleti ve spolupráci s Městským úřadem Pečky již 27. ročník " Pečecké desítky " – memoriál Jardy Kvačka. Závody jsou současně přeborem okresu Kolín v běhu na 10 km.

Přečteno: 4918× | Komentáře: 0   
 
06.03.2006 | behej.com

Někdo je tlustý, někdo se bojí, že bude tlustý, někdo chce imponovat sousedce, že není a nebude tlustý a někdo to zkrátka potřebuje. To jsou asi základní důvody, proč začít běhat. U mě to bylo trochu jinak.

Přečteno: 8023× | Komentáře: 0   
 
05.03.2006 | Miloš Škorpil

Předloňské léto jsem četl jeden příběh, který jsem po svém převyprávěl s cílem pomoci pohlédnou návštěvníkům Behej.com na problémy, které řešíme vždy s křížkem po funuse. Totiž ve chvíli, kdy se nám přihodí nějaké zranění nebo nás postihne nemoc, která má zjevně příčinu v tom, že si myslíme, že věci, které platí na druhé, na nás neplatí. A že jsme prostě železní dědkové nebo železné báby.

Přečteno: 7031× | Komentáře: 0   
 
04.03.2006 | Petr Syblík

Po zdolání jedné z mých životních met – prvního maratonu – jsem byl tolik naplněn zážitky, a bylo jasné, že jsem objevil něco nepopsatelného a musím v tom pokračovat. Na internetu jsem se začal poohlížet po dalším maratonu. Má volba padla na  Drážďany. Je to za humny, zbytek rodiny se těšil na zajímavý výlet.

Přečteno: 9976× | Komentáře: 0   
 
03.03.2006 | behej.com

Posledním únorovým dnem skončila naše první čtenářská soutěž. Úkolem bylo napsat příspěvek na téma „Jak jsem začal běhat“ a cenou pro pět nejlepších speciální běžecké ponožky Vavrys. Z došlých příspěvků jsme tedy vybrali pětici vítězů (nebylo to jednoduché, ale bohužel na všechny se nemohlo dostat…) a postupně je budeme na webu zveřejňovat. Děkujeme všem autorům za účast!

Přečteno: 6193× | Komentáře: 0   
 
02.03.2006 | Miloš Škorpil

Máme za sebou čtyři týdny a to je doba, kdy se začínají na člověku projevovat účinky tréninku a hlavně začíná na náš organizmus doléhat únava. Takže je nejlepší čas, kdy si něco říci o tom, proč například zařazuji jeden odpočinkový den v týdnu a proč je dobré vůbec se při přípravě na tak extrémní zátěž, jakou je uběhnutí maratonu, naučit také správně odpočívat neboli regenerovat.

Přečteno: 8574× | Komentáře: 0   
 
01.03.2006 | Jan Mareda

Tápete, jak jíst po tréninku nebo před závody? Nevíte, jak regenerovat? Hledáte obtížně motivaci? Víte, jak se rozcvičovat před závody? Co si počít se zraněními? Odpověď na podobné otázky můžete hledat kdekoli – třeba i v následujícím rozhovoru s úspěšným ultramaratonským reprezentantem Jaroslavem Kašem. Uvidíte, že v něm najdete spoustu zajímavých podnětů, i když vás třeba ultraběhy nezajímají a zdaleka nemáte ambice se jim věnovat.

Přečteno: 8528× | Komentáře: 0   
 
28.02.2006 | behej.com

Běžecký trénink by se neměl skládat pouze z běhání jako takového, ale i z dalších aerobních aktivit, pro které se užívá označení doplňový trénink, neboli „cross“. Sem patří cyklistika, plavání, běh na lyžích nebo třeba aerobic.

Přečteno: 7785× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Maratonský duel historie se odkládá, Bekele v Londýně nepoběží

  Měl to být maraton snů, největší maraton století, duel králů. Dva aktuálně nejlepší světoví maratonci proti sobě. V maratonském kalendáři megatřešeň na vyprahlém dortíku. Téměř vše již bylo v Londýně nachystáno na nedělní duel Eliuda Kipchogeho a Kenenisy Bekeleho, když druhý jmenovaný oznámil, že se pro zranění lýtka na start nepostaví. Co teď? Má cenu v neděli pouštět televizi?

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton vyhráli Gregorová a Bartoš

  Pět set závodníků si muselo počkat půl roku, aby se proběhlo skalním městem na Hruboskalsku v Českém ráji. Původní dubnový termín vystřídal zářijový, ale krásné prostředí zůstalo. Osvědčené zázemí v autokempu Sedmihorky a nádherné počasí přivítaly už potřetí závodníky Mizuno Hruboskalského půlmaratonu.

 • Mouchy vyhrály poslední díl Craft Team Running na Pankráci

  Majestátní věže pražského pankráckého Manhattanu vytvořily kulisu finálovému běhu letošního seriálu týmových půlmaratonů CRAFT TEAM RUNNING. Novou tratí prolétly nejrychleji Mouchy, čtyřčlenná formace posílená bratry Šípy ze Slavie. Nezvyklý kolektivní zážitek si při jindy tak individuálním běhu užili i všichni ostatní.

 • STÁHNĚTE SI: Vyšel nový bezplatný speciál o triatlonu

  Věděli jste, že letos slavíme hned dvě kulatá a velmi zajímavá výročí? Jednak plné čtyři dekády od vůbec prvního triatlonového závodu na území Československa (a patrně i Evropy), jednak 20 let od nádherného bronzu Jana Řehuly na olympiádě v Sydney. Oběma událostem je věnována vzpomínka ve zbrusu novém speciálu, který je volně ke stažení!

 • Půlmaratonský restart na Letné se světovým rekordem

  Na Letné svítá. Slunce se nesměle drápe nad pláň, která je v tuhle nekřesťanskou hodinu nezvykle plná. Je sobota, pár minut po šesté ráno, a na asfaltovém ovále ve stínu stadionu fotbalové Sparty, se na startovní čáru řadí sedmička afrických běžkyň. Přesně za hodinu, pět minut a třicet čtyři vteřin protne Peres Jepchirchirová cílovou pásku v novém světovém rekordu.

 • Zářijový Mizuno Černá hora SkyRace poprvé jako MČR

  První zářijová sobota bude v Krkonošském národním parku už podruhé patřit skyrunningu, letos poprvé jako MČR ve SkyMarathonu. Poté, co byl moravský Perun zrušen, se na poslední chvíli domluvili pořadatelský tým Prague Park Race a Czech Skyrunning Association na tom, že závod Mizuno Černá hora SkyRace bude pro letošek republikovým mistrovstvím na trati SkyMarathon.

 • Prague 21.1 km - Ready for the Restart. 35 top běžců světa míří do Prahy

  Pandemie pozastavila celý svět, ale organizátoři RunCzech závodů se i v této situaci rozhodli najít způsob, jak uspořádat alespoň jednu velkolepou akci než skončí pravidelná závodní sezóna. Nyní už vše nasvědčuje tomu, že se tento zázrak opravdu stane. V sobotu 5. září, kdy se měl konat závod na 5 a 10 kilometrů pro běžce z celého světa, RunCzech uspořádá půlmaraton, na který pozval 35 nejrychlejších běžců světa.

 • Týmový půlmaraton Craft Team Running rozběhal i jachty v lipenské maríně

  Jak postavit nejlepší reklamu na Běžecké tréninky? A zároveň naplnit ideu týmového půlmaratonu? To ukázala o víkendu jedenáctičlenná parta z Hradce Králové na druhém podniku seriálu Craft Team Running na Lipně.

 • Jihlavský půlmaraton letos kvůli Covidu nebude

  Pořadatelé rozhodli o přeložení tradičního vytrvaleckého běhu o rok. Důvodem je stále nejistá situace ohledně šíření viru Covid – 19 a s tím souvisejících bezpečnostních opatření. 13. září se v Jihlavě měl uskutečnit sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten se nově uskuteční druhou zářijovou neděli, konkrétně 12. září 2021.

 • Milada Run vyhráli Churaňová a Vaš, na desítce startovali Kreisinger a Joglová

  Zajímavá jména a pěkné výkony přinesl čtvrtý ročník ústeckého Milada Runu. Hlavní závod na půlmaratonské distanci vyhráli David Vaš a v ženách Radka Churaňová, na desítce vytvořil traťový rekord Jirka Csirik, který si poradil i se svým koučem, olympionikem Janem Kreisingerem.

 • Bomba v Brdech! Běhej lesy přilákalo téměř dva tisíce běžců

  Čtvrtý díl seriálu Běhej lesy po českých přírodních památkách tentokrát zavítal do Brd, do oblasti bývalého vojenského újezdu. Lesy nedotčené lidskou rukou nabídly účastníkům Běhej lesy útulné zázemí a počasí dotvořilo ideální běžecké podmínky.

 • Registrace na říjnový Sokolský běh republiky právě spuštěny

  Terezín, Jablonec nad Nisou, Písek, Opava, Praha a mnoho dalších měst a obcí nejen v České republice se 28. října rozběhne na počest naší země. Běh v barvách národní trikolóry oslaví státní svátek pohybem. Není proto divu, že za jeho pořádáním stojí sokolové.

 • Crafťáci zahájili třetí sezonu týmových půlmaratonů vítězstvím

  Napínavé souboje i nevídanou sounáležitost k dresu a parťákům přinesl úvodní podnik třetího ročníku Craft Team Running – týmový půlmaraton v parku Portheimka v Praze 5. Vítězství si po roce odnáší čtveřice, hájící barvy titulárního partnera seriálu.

 • Letošní Krajský půlmaraton se neuskuteční

  Vzhledem k aktuální situaci spojené s epidemií COVID-19 je 6. ročník tradičního rodinného závodu zrušen. Závodníci dostanou zpět peníze za registrace, půlmaratonská trička se k běžcům dostanou v druhé polovině roku prostřednictvím sportovních akcí jako dárky.

 • Na pomoc městům v boji s virem! Zapojte se do PVZP RunTour virtuálního běhu

  Boj proti COVID-19 není jednoduchý, ale pokud se do něj zapojí co nejvíce lidí, společně to zvládneme! @RunTour si pro vás připravila virtuální charitativní závod! Výtěžek půjde do měst, které by za normálních okolností byly termínově nejblíže – Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty) a Brno (pomoc lidem bez domova).

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Tréninkový plán (Meescha před 7h)
Můj poslední běh 2021 (Desert 14.1.2021 11:18:34)
Postěžujme si ;) (Strouhal Zdenek 12.1.2021 11:47:34)
Regenerace - tipy a rady (Desert 12.1.2021 11:13:40)
Hodinky s navigaciou (Martin31 11.1.2021 15:43:37)
Objemová bota pro běžce s větší hmotností (transformator 8.1.2021 22:10:24)
Ketodieta při sportu? (rudo 8.1.2021 8:23:13)
Moje posledni nebezecka aktivita (thomasy 7.1.2021 8:58:34)
Hodinky s offline softwarem (jm1 6.1.2021 17:01:28)
Kruhy pod ocima (Desert 6.1.2021 16:21:13)
Nalezené položky: 6529 První Předchozí | 536 | 537 | 538 | 539 | 540 | 541 | 542 | 543 | 544 | 545 | Další Poslední