Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
07.03.2006 | behej.com

V sobotu 11. března pořádají pečečtí atleti ve spolupráci s Městským úřadem Pečky již 27. ročník " Pečecké desítky " – memoriál Jardy Kvačka. Závody jsou současně přeborem okresu Kolín v běhu na 10 km.

Přečteno: 4885× | Komentáře: 0

Jak jsem začal běhat II

06.03.2006 | behej.com

Někdo je tlustý, někdo se bojí, že bude tlustý, někdo chce imponovat sousedce, že není a nebude tlustý a někdo to zkrátka potřebuje. To jsou asi základní důvody, proč začít běhat. U mě to bylo trochu jinak.

Přečteno: 8000× | Komentáře: 0   
 

Příběh o dvou oslech aneb O trpělivosti

05.03.2006 | Miloš Škorpil

Předloňské léto jsem četl jeden příběh, který jsem po svém převyprávěl s cílem pomoci pohlédnou návštěvníkům Behej.com na problémy, které řešíme vždy s křížkem po funuse. Totiž ve chvíli, kdy se nám přihodí nějaké zranění nebo nás postihne nemoc, která má zjevně příčinu v tom, že si myslíme, že věci, které platí na druhé, na nás neplatí. A že jsme prostě železní dědkové nebo železné báby.

Přečteno: 6974× | Komentáře: 0   
 

Pohodový maraton v Drážďanech

04.03.2006 | Petr Syblík

Po zdolání jedné z mých životních met – prvního maratonu – jsem byl tolik naplněn zážitky, a bylo jasné, že jsem objevil něco nepopsatelného a musím v tom pokračovat. Na internetu jsem se začal poohlížet po dalším maratonu. Má volba padla na  Drážďany. Je to za humny, zbytek rodiny se těšil na zajímavý výlet.

Přečteno: 9937× | Komentáře: 0   
 

Jak jsem začal běhat I

03.03.2006 | behej.com

Posledním únorovým dnem skončila naše první čtenářská soutěž. Úkolem bylo napsat příspěvek na téma „Jak jsem začal běhat“ a cenou pro pět nejlepších speciální běžecké ponožky Vavrys. Z došlých příspěvků jsme tedy vybrali pětici vítězů (nebylo to jednoduché, ale bohužel na všechny se nemohlo dostat…) a postupně je budeme na webu zveřejňovat. Děkujeme všem autorům za účast!

Přečteno: 6167× | Komentáře: 0   
 

Příprava na PIM: týden č. 5

02.03.2006 | Miloš Škorpil

Máme za sebou čtyři týdny a to je doba, kdy se začínají na člověku projevovat účinky tréninku a hlavně začíná na náš organizmus doléhat únava. Takže je nejlepší čas, kdy si něco říci o tom, proč například zařazuji jeden odpočinkový den v týdnu a proč je dobré vůbec se při přípravě na tak extrémní zátěž, jakou je uběhnutí maratonu, naučit také správně odpočívat neboli regenerovat.

Přečteno: 8552× | Komentáře: 0   
 

Zpověď začínajícího nezkušeného ultramaratonce

01.03.2006 | Jan Mareda

Tápete, jak jíst po tréninku nebo před závody? Nevíte, jak regenerovat? Hledáte obtížně motivaci? Víte, jak se rozcvičovat před závody? Co si počít se zraněními? Odpověď na podobné otázky můžete hledat kdekoli – třeba i v následujícím rozhovoru s úspěšným ultramaratonským reprezentantem Jaroslavem Kašem. Uvidíte, že v něm najdete spoustu zajímavých podnětů, i když vás třeba ultraběhy nezajímají a zdaleka nemáte ambice se jim věnovat.

Přečteno: 8399× | Komentáře: 0   
 

Doplňkový trénink neboli „cross“

28.02.2006 | behej.com

Běžecký trénink by se neměl skládat pouze z běhání jako takového, ale i z dalších aerobních aktivit, pro které se užívá označení doplňový trénink, neboli „cross“. Sem patří cyklistika, plavání, běh na lyžích nebo třeba aerobic.

Přečteno: 7677× | Komentáře: 0   
 

FILM: Vysněný cíl (The Long Run)

27.02.2006 | behej.com

Snímek „The Long Run“ z roku 2000 je u nás známý pod jménem „Vysněný cíl“. Kdo hledáte motivaci pro běhání, určitě se na něj podívejte!

Přečteno: 10410× | Komentáře: 1   
 

Příprava na PIM: týden č. 4

23.02.2006 | Miloš Škorpil

Součástí přípravy na maraton jsou i závody, na kterých můžete otestovat aktuální formu a zároveň je využít jako trénink rychlosti. Na první březnovou sobotu jsem vám jeden napsal do plánu, více o nich najdete v Kalendáři. Také je vhodná chvíle něco si říci o tom, jak doplňovat tekutiny a energii v tréninku i při závodech.

Přečteno: 8938× | Komentáře: 0   
 

Dubaj - boj s pekelným vedrem

22.02.2006 | Mirek Hasal

O tom, že se v Dubaji běhá maraton, vím již od jeho prvního ročníku, kdy ho běžel jeden můj kamarád. Jenomže to jsem tenkrát ještě kouřil krabičku denně a měl o patnáct kilo víc. Dnes už se počítám mezi běžce a mám na kontě šest maratonů. Když se naskytla možnost jet do Dubaje zrovna v termínu maratonu, neváhal jsem ani chvilku.

Přečteno: 7798× | Komentáře: 0   
 

O největších nepřátelích běžců

21.02.2006 | behej.com

Pokud jste se ještě nikdy nedostali při běhání do konfliktu s našimi čtyřnohými přáteli, tak proto mám pouze dvoje vysvětlení. Buď trénujete v etiopských náhorních planinách, kde se to asi dobrmany zrovna nehemží, a nebo žijete v civilizované zemi, kde je na veřejném prostranství povinnost mít psy na vodítku. Ano, jsou možná nejlepším přítelem člověkem, ale zároveň největším nepřítelem běžců.

Přečteno: 7814× | Komentáře: 1   
 

Krátké zprávy

 • STÁHNĚTE SI: Vyšel nový bezplatný speciál o triatlonu

  Věděli jste, že letos slavíme hned dvě kulatá a velmi zajímavá výročí? Jednak plné čtyři dekády od vůbec prvního triatlonového závodu na území Československa (a patrně i Evropy), jednak 20 let od nádherného bronzu Jana Řehuly na olympiádě v Sydney. Oběma událostem je věnována vzpomínka ve zbrusu novém speciálu, který je volně ke stažení!

 • Půlmaratonský restart na Letné se světovým rekordem

  Na Letné svítá. Slunce se nesměle drápe nad pláň, která je v tuhle nekřesťanskou hodinu nezvykle plná. Je sobota, pár minut po šesté ráno, a na asfaltovém ovále ve stínu stadionu fotbalové Sparty, se na startovní čáru řadí sedmička afrických běžkyň. Přesně za hodinu, pět minut a třicet čtyři vteřin protne Peres Jepchirchirová cílovou pásku v novém světovém rekordu.

 • Zářijový Mizuno Černá hora SkyRace poprvé jako MČR

  První zářijová sobota bude v Krkonošském národním parku už podruhé patřit skyrunningu, letos poprvé jako MČR ve SkyMarathonu. Poté, co byl moravský Perun zrušen, se na poslední chvíli domluvili pořadatelský tým Prague Park Race a Czech Skyrunning Association na tom, že závod Mizuno Černá hora SkyRace bude pro letošek republikovým mistrovstvím na trati SkyMarathon.

 • Prague 21.1 km - Ready for the Restart. 35 top běžců světa míří do Prahy

  Pandemie pozastavila celý svět, ale organizátoři RunCzech závodů se i v této situaci rozhodli najít způsob, jak uspořádat alespoň jednu velkolepou akci než skončí pravidelná závodní sezóna. Nyní už vše nasvědčuje tomu, že se tento zázrak opravdu stane. V sobotu 5. září, kdy se měl konat závod na 5 a 10 kilometrů pro běžce z celého světa, RunCzech uspořádá půlmaraton, na který pozval 35 nejrychlejších běžců světa.

 • Týmový půlmaraton Craft Team Running rozběhal i jachty v lipenské maríně

  Jak postavit nejlepší reklamu na Běžecké tréninky? A zároveň naplnit ideu týmového půlmaratonu? To ukázala o víkendu jedenáctičlenná parta z Hradce Králové na druhém podniku seriálu Craft Team Running na Lipně.

 • Jihlavský půlmaraton letos kvůli Covidu nebude

  Pořadatelé rozhodli o přeložení tradičního vytrvaleckého běhu o rok. Důvodem je stále nejistá situace ohledně šíření viru Covid – 19 a s tím souvisejících bezpečnostních opatření. 13. září se v Jihlavě měl uskutečnit sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten se nově uskuteční druhou zářijovou neděli, konkrétně 12. září 2021.

 • Milada Run vyhráli Churaňová a Vaš, na desítce startovali Kreisinger a Joglová

  Zajímavá jména a pěkné výkony přinesl čtvrtý ročník ústeckého Milada Runu. Hlavní závod na půlmaratonské distanci vyhráli David Vaš a v ženách Radka Churaňová, na desítce vytvořil traťový rekord Jirka Csirik, který si poradil i se svým koučem, olympionikem Janem Kreisingerem.

 • Bomba v Brdech! Běhej lesy přilákalo téměř dva tisíce běžců

  Čtvrtý díl seriálu Běhej lesy po českých přírodních památkách tentokrát zavítal do Brd, do oblasti bývalého vojenského újezdu. Lesy nedotčené lidskou rukou nabídly účastníkům Běhej lesy útulné zázemí a počasí dotvořilo ideální běžecké podmínky.

 • Registrace na říjnový Sokolský běh republiky právě spuštěny

  Terezín, Jablonec nad Nisou, Písek, Opava, Praha a mnoho dalších měst a obcí nejen v České republice se 28. října rozběhne na počest naší země. Běh v barvách národní trikolóry oslaví státní svátek pohybem. Není proto divu, že za jeho pořádáním stojí sokolové.

 • Crafťáci zahájili třetí sezonu týmových půlmaratonů vítězstvím

  Napínavé souboje i nevídanou sounáležitost k dresu a parťákům přinesl úvodní podnik třetího ročníku Craft Team Running – týmový půlmaraton v parku Portheimka v Praze 5. Vítězství si po roce odnáší čtveřice, hájící barvy titulárního partnera seriálu.

 • Letošní Krajský půlmaraton se neuskuteční

  Vzhledem k aktuální situaci spojené s epidemií COVID-19 je 6. ročník tradičního rodinného závodu zrušen. Závodníci dostanou zpět peníze za registrace, půlmaratonská trička se k běžcům dostanou v druhé polovině roku prostřednictvím sportovních akcí jako dárky.

 • Na pomoc městům v boji s virem! Zapojte se do PVZP RunTour virtuálního běhu

  Boj proti COVID-19 není jednoduchý, ale pokud se do něj zapojí co nejvíce lidí, společně to zvládneme! @RunTour si pro vás připravila virtuální charitativní závod! Výtěžek půjde do měst, které by za normálních okolností byly termínově nejblíže – Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty) a Brno (pomoc lidem bez domova).

 • Skvělá akce pro běžce: Získejte náramek Honor Band 5 zdarma!

  Trénujte spolu! Ať už makáte doma, nebo se jdete proběhnout, vezměte partnera a užijte si sportovní aktivitu společně. K hodinkám Honor MagicWatch 2 nyní v Mobil Pohotovosti dostanete fitness náramek Honor Band 5 v hodnotě 990 Kč zdarma! Ideální výbava pro všechny sportovce a dobrodruhy. Vybavte se těmito skvělými fitness produkty a zlepšujte své sportovní výkony.

 • Novinkový týmový závod CIRCLE se odkládá na léto 2021

  Srpnová premiéra běžeckýho dobrodružství jménem CIRCLE se posouvá o rok. I když všichni věříme, že koronavirová pandemie bude v srpnu minulostí, nechceme riskovat zdraví nikoho z členů tvojí party a z preventivních důvodů běh, jak ho neznáš, odkládáme.

 • Proběhni.se se přesouvá na podzimní termín 3. října

  Zdraví na prvním místě, tak tomu bylo u charitativního projektu Proběhni.se od jeho začátku, a nejinak tomu je i v době, kdy Česko podléhá přísným karanténním opatřením kvůli koronavirové pandemii.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Můj poslední běh 2020 (kaz67 před 18h)
Čelovka (Desert 19.9.2020 19:21:46)
čelovka (Desert 19.9.2020 19:16:27)
Virtuální závod (Judson 18.9.2020 19:35:12)
Doxyhexal a beh (Mato 18.9.2020 15:38:47)
Koronavirus a závody (Desert 18.9.2020 14:16:35)
Startovné na Czechman 2020 (VítSvozil 16.9.2020 10:54:51)
Běžecké vs normální boty (Petr Kaňovský 13.9.2020 7:37:16)
Nalezené položky: 6477 První Předchozí | 531 | 532 | 533 | 534 | 535 | 536 | 537 | 538 | 539 | 540 | Další Poslední