Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Kalendář běhů překypuje novinkami, zaběhlé lákají inovacemi

Kalendář běhů překypuje novinkami, zaběhlé lákají inovacemi
foto: archív závodu Masaryk Run

Gabriela Gaudlová | 08.02.2014 | přečteno: 6296×

Počátkem týdne odevzdáme do tisku letošní Termínovku závodů, která bude obsahovat opět rekordní počet běhů. K více než osmi stovkám na území Česka a Slovenska přidáme i vybrané závody z blízkého okolí a pochopitelně i trháky po světě. Nyní přinášíme výběr z toho, co nás zaujalo v domácím kalendáři, včetně inovací u zavedených akcí.

Kromě novinek ve stávajících seriálech je nachystaný i seriál zcela nový: GP Batteries Night Run. Od dubna do října navštíví tento seriál šest krajských měst. Na 5 a 10kilometrových trasách budou účastníci svědky toho, jak se noční města rozsvítí září čelovek. Na závod je možné se připravovat v týmu: v Praze, Olomouci, Hradci Králové a Českých Budějovicích budou organizovány společné tréninky. Seriál má navíc i charitativní rozměr: 100 korun z každého startovného poputuje do veřejné sbírky proti rakovině prsu.

Závodů přibývá, a tak se organizátoři snaží hledat netradiční místa. Jedním z těch, na která se budou moct běžci podívat v roce 2014, bude legendární brněnský Masarykův okruh. Pětikilometrové kolo, po kterém se běžně pohybují jen rychlá auta a motorky, bude 13. dubna patřit běžcům. V rámci závodu Masaryk Run si okruh oběhnou hned dvakrát.

Také zavedené seriály chystají změny. Salomon Trail Running Cup například zařadí mezi své závody city trail: závod v centru Prahy, který by měl vést z Kampy přes Petřín a Hradčany.

Pozadu nezůstane ani RunTour, který stejně jako v minulém roce pokryje sedm krajských měst. Na rozdíl od loňska se však účastníci můžou těšit na medaile pro každého, kdo proběhne cílem. V každém městě se navíc poběží v účastnickém tričku jiné barvy.

Možností, kde si na jaře zaběhnout půlmaraton, stále přibývá. Ani v roce 2014 to však nemusí znamenat velkou finanční zátěž. Závod Kolín – Velký Osek – Kolín se poprvé poběží na půlmaratonskou vzdálenost a startovné je pouhých 100 korun. Pro vítěze, který by se do cíle dostal rychleji než za 70 minut, je připravena lákavá odměna 5 000 korun.

Pokud vás soutěžní atmosféra neláká, vyzkoušejte běžeckou štafetu Vltavarun, 370 km podél Vltavy. Její organizátoři se inspirovali podobným během, který se každoročně koná v americkém Oregonu (Hood To Coast). Své parťáky do týmu si můžete najít online přímo na stránkách akce.

Termínovka vyjde 21. února, kdy ji bude možné zakoupit v prodejní síti.

Komentáře (Celkem 1)

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední

GKadlecova žena 08.02.2014 11:03:19

Počátkem týdne odevzdáme do tisku letošní Termínovku závodů, která bude obsahovat opět rekordní počet běhů. K více než osmi stovkám na území Česka a Slovenska přidáme i vybrané závody z blízkého okolí a pochopitelně i trháky po světě. Nyní přinášíme výběr z toho, co nás zaujalo v domácím kalendáři, včetně inovací u zavedených akcí.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.