Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
ČEZ RunTour přivítá na startu v Ústí nad Labem přes dva tisíce běžců
22.05.2023 | ČEZ RunTour

Nechte se unést proudem běžecké pohody při ČEZ RunTour v Ústí nad Labem. Závod oblíbeného rodinného seriálu se uskuteční na severu Čech 27. května, kdy se přes dvě tisícovky běžců přesvědčí o tom, že #JERADOSTBĚŽET. Chybět by mezi nimi neměli ani maratonský mistr republiky Vít Pavlišta nebo mistryně světa v boxu Fabiana Bytyqi, ambasadoři značky PUMA.

Přečteno: 1397× | Komentáře: 0

Charitativní běh Těšínská osmička NADACE AGEL přidává dětský běh

Charitativní běh Těšínská osmička NADACE AGEL přidává dětský běh

20.05.2023 | tisková zpráva

Vezměte rodinu, zdolejte 8kilometrovou trasu z Třince do Českého Těšína, rozdejte si to s judistou Lukášem Krpálkem či paralympionikem Arnoštem Petráčkem a hlavně – odneste si hřejivý pocit, že jste svou účastí a startovným pomohli dvěma handicapovaným dětem. Oblíbený charitativní běh Těšínská osmička NADACE AGEL je letos naplánován na neděli 11. června.

Přečteno: 1511× | Komentáře: 0   
 
Běhá nejraději sama. Přesto vybudovala největší český běh pro ženy
20.05.2023 | Radek Narovec

Slečny, dámy, paní – ať se cítíte jakkoliv fyzicky (ne)zdatné, v Ostravě – Vítkovicích pro vás každoročně pořádají běh, kde je mužům-běžcům vstup zapovězen. I letos se dva tisíce žen vydá na některou z tras v pestrobarevném poli startujících, a někde u startu bude postávat i Šárka Mokrá, duše celého projektu, povoláním sportovní manažerka SSK Vítkovice. „Proč pořádá atletický klub akci pro neatletky? Snad právě proto, že sama nejsem atlet,“ začíná své vyprávění.

Přečteno: 2761× | Komentáře: 0   
 
Pořádáte menší závody a zrovna vypisujete registrace? Hledáme vás!
16.05.2023 | behej.com

V rámci naší nové aplikace Actigo pro pořadatele závodů a jejich účastníky aktuálně hledáme ty pořadatele, kteří se zrovna chystají otevřít registrace na další ročník svých běhů. Nabídneme jim kromě zprostředkování plateb startovného i jednoduchou časomíru a propagaci v rámci našich zaběhlých i zbrusu nových promo instrumentů! Nabídka bezplatného balíčku je časově omezena. Jaké jsou podmínky?

Přečteno: 1653× | Komentáře: 0   
 
RECENZE: Puma Deviate Nitro Elite 2. Skvělá bota, má ale širší využití?
16.05.2023 | Radek Narovec

Puma Deviate Nitro Elite 2. Víceúčelová tréninkově-závodní obuv, které lze těžko něco vytknout. Boty jsou pohledné, pohodlné, dobře fungují, jsou enormně lehké. Pokud vás chytnou, rádi vydáte vyšší obnos. Jedno velké ale však zůstává: Kdo a kdy ji vlastně využije nejvíc?

Přečteno: 4740× | Komentáře: 0   
 
Suunto Vertical: GPS hodinky s offline mapami, solárním nabíjením a dlouhou výdrží baterie

Suunto Vertical: GPS hodinky s offline mapami, solárním nabíjením a dlouhou výdrží baterie

09.05.2023 | komerční prezentace

Někteří lidé se rozhodnou číst nudné produktové novinky – toto je pro ty, kteří si vybrali dobrodružství. Suunto představuje nový model Vertical – GPS hodinky pro dobrodružství, které jsou vybaveny bezplatnými offline mapami, solárním nabíjením a bezkonkurenčně dlouhou výdrží baterie.

Přečteno: 3058× | Komentáře: 0   
 
Maraton Praha ovládl Keňan Mutiso, nejrychlejšími Čechy Pavlišta a Stewartová
07.05.2023 | RunCzech  

V letošním ročníku Maratonu Praha byl nejrychlejší Keňan Alexander Mutiso s časem 2:05:09. Na druhém místě skončil Etiopan Sisay Lemma a třetí byl Keňan Philemon Rono. Čtvrtý domácí titul získal Vít Pavlišta, který zaběhl pod dvě hodiny a dvacet minut a zástupci Osaka Marathonu mu předali Friendship Cup. Nejrychlejší Češkou v cíli byla Moira Stewartová, která časem 2:31:52 nakonec nesplnila limit pro mistrovství světa.

Přečteno: 2616× | Komentáře: 0   
 
Běh pro Paměť národa. Dvanáct měst si v květnu připomene boj za svobodu
27.04.2023 | behej.com

V květnu se opět poběží za všechny, kteří se nevzdali. Nezisková organizace Post Bellum pořádá na 12 místech v zemi osmý ročník Běhu pro Paměť národa. Připomíná tím tak osudy politických vězňů, válečných veteránů, disidentů a dalších, kteří se postavili totalitním režimům v minulosti, ale i těch, kteří za svobodu bojují dnes.

Přečteno: 1823× | Komentáře: 0   
 
Maraton ozdobí Bitva týmů! Zapojí se lezec Ondra či biatlonista Moravec
27.04.2023 | RunCzech  

Prague International Marathon se promění v závod týmů. Tento závod opět ozdobí revoluční projekt Battle of the Teams. Hvězdní kapitáni Adam Ondra, Jiří Prskavec, Kateřina Neumannová, Ondřej Moravec a Jiří Ježek povedou své týmy do souboje, v němž k výsledku mohou přispět hvězdní atleti i běžečtí nadšenci.

Přečteno: 2627× | Komentáře: 0   
 
Okolí Karlštejna rozzáří běžci. Běhej lesy chystá druhou zastávku
26.04.2023 | Běhej lesy

V sobotu 13. května se poblíž Bubovic v CHKO Český kras bude konat druhý závod seriálu Běhej lesy. Díky dominantě celého závodu nese ve svém názvu Karlštejn. Nejdelší trasa na 18 kilometrů nabídne nevšední výhledy na skvostný gotický hrad. Běžci si budou moci vybrat i kratší trasu na 13 kilometrů nebo charitativní PVZP FénixRun na 4 kilometry. Rozhodně se hodí vzít i děti, pro které budou připraveny dětské závody Dr. Maxe.

Přečteno: 1662× | Komentáře: 0   
 
Existují univerzální boty na běh?

Existují univerzální boty na běh?

22.04.2023 | komerční prezentace

Běhání je nejpřirozenější druh pohybu na světě, ne každý pro něj ale zahoří, ne každý se na něj dokáže dobře vybavit. A právě v té výbavě nesjpíš tkví problém většiny z nás. Pokud nepatříte mezi ty, kdo nesmí běhat ze zdravotních důvodů, když si pořídíte vhodné vybavení, i vy si ho jistě zamilujete. A co je pro běh z vybavení nejzásadnější? No přece boty!

Přečteno: 3636× | Komentáře: 0   
 
PRŮZKUM: Češi holdují třicetiminutovkám a výběhům do přírody

PRŮZKUM: Češi holdují třicetiminutovkám a výběhům do přírody

14.04.2023 | komerční prezentace

Téměř každý zná ve svém okolí nějakého fandu do běhání a my už také víme, jak takový běžec v Česku vypadá. Běh je oblíbenou a finančně dostupnou aktivitou, která láka velké množství sportovních nadšenců a Česká republika není výjimkou. Potvrzuje to i nedávný výzkum agentury DATANK pro sportovní značku PUMA. Podle něho běhá alespoň jednou týdně každý čtvrtý Čech!

Přečteno: 2412× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Češi v Pákistánu zdolali nejvyšší dosud nevylezenou horu světa

  Čeští lezci se počátkem července zapsali do historie horolezectví poté, co se jim podařilo vystoupit na dosud nejvyšší nevylezenou horu světa: karákóramskou Muchu Chhish (Muču Kiš)! 7 480m vysoká hora ležící v pákistánské části pohoří Karákóram představovala v posledních desetiletích zásadní výzvu pro alpinistický svět. O možnost stanout na vrcholu panenské hory usilovalo v uplynulých letech více než dvacet expedic nejlepších horolezců celé planety.

 • Slavíme během! Registrace Sokolského běhu republiky spuštěny

  Oficiálně otevíráme registrace běžců pro vybrané lokality Sokolského běhu republiky, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí. Již 6. ročník přivítá sokoly i širokou veřejnost na největší běžecké oslavě vzniku republiky již 28. října. Ulov si svoje místo na startu co nejdříve a poběž s námi.

 • Běhej lesy Týmovka: Na Vysočinu dorazilo 72 běžeckých smeček

  I přes odložený páteční doprovodný program kvůli předpovědi velmi silných bouřek se v sobotní den na Vysočinu vydalo 726 závodníků. Druhý ročník Týmovky přivítal 72 běžeckých smeček, o 27 týmů více než předchozí rok! Tři běžecké okruhy žádnému z týmů nedaly nic zadarmo, o radost v cíli proto nebyla nouze.

 • Železná Ruda pokřtěna! Šumavskou divočinu si užilo přes 1 200 běžců

  Premiérová zastávka Běhej lesy v Železné Rudě byla horským závodem se vším všudy. Šumava přivítala přes 1 200 závodníků počasím, které ani jednomu z nich nedalo nic zadarmo, o to z lepšího pocitu se však lesní parťáci mohli radovat v cíli.

 • ZPRÁVY: Aktuality ze světa závodního běhu

  Přinášíme přehled novinek o domácím i zahraničním elitním běhu na silnici i mimo ni. Zprávičky budeme průběžně doplňovat a moc uvítáme, když nás upozorníte i na další zajímavosti, které jsme nestihli pokrýt, nebo nám unikly. Pište do komentářů, případně nám pošlete info na redakce@behej.com. Díky!!! PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME

 • Běhej lesy: Premiérové lesní běžecké dobrodružství v CHKO Šumava

  Seriál Běhej lesy si ve své 10. sezoně připravil opravdu běžeckou lahůdku. V sobotu 1. června se lesní smečka proběhne a pokochá v okolí krásných hlubokých šumavských lesů na závodě Běhej lesy Železná Ruda. Největší lákadlo závodu jsou ledovcová jezera, Černé a Čertovo, vedle kterých vedou všechny dospělé trasy závodu, kromě charitativního PENNY běhu. REGISTRACE SE UZAVÍRAJÍ O PŮLNOCI ZE STŘEDY NA ČTVRTEK

 • Běhej lesy Týmovka! Běžecký festival s partou už za měsíc!

  Největší novinka v historii Běhej lesy – to je Týmovka. Štafetový závod, který ale nabízí mnohem více než pouze běh. Čekají tě tři okruhy, dohromady měřící zhruba 27,5 km, spousta zábavy, doprovodného programu, workshopů a dokonce i koncertů. Nahecuj svou smečku a dorazte 21.-23. června na Vysočinu. Chceš se dozvědět víc? Běž na www.tymovka.cz.

 • Na Běhej lesy v Brdech si našlo cestu přes 1 300 lesních parťáků

  Více než 1 300 běžců se v sobotu 18. května zúčastnilo druhé zastávky jubilejní 10. sezony Běhej lesy, která se konala v brdských luzích a hájích. Navzdory deštivému dopoledni se závod odehrál ve vší parádě a pro své zážitky si do cíle doběhli účastníci všech distancí. Závodní den nabídl vyžití pro všechny milovníky běhu od krátkých tras až po ty ultramaratonské. Tenhle vlak nestaví, už za 14 dní se na úsměvy běžců těšíme na novince sezony v Železné Rudě.

 • Juniorský maraton přilákal dva a půl tisíce studentů, blíží se finále

  Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky se blíží do finále. 26. ročník Juniorského maratonu má za sebou všechna semifinálová kola a v neděli 5. května vyvrcholí v mezinárodním klání na slavném Prague International Marathonu. Na něj postoupily nejrychlejší školy a představí svoje týmy v přímém TV přenosu.

 • Tisíce běžců na Karlštejně. Běhej lesy zahájilo desátou sezonu

  Předpověď počasí trápila tým organizátorů už dlouho dopředu. Nízké teploty, vítr, déšť, kroupy. Takové podmínky si nepřál snad nikdo. Lesní smečce to ale podle všeho nevadilo, i tak se na Běhej lesy Karlštejn vypravila ve znamenitém počtu. Loňský účastnický rekord nakonec překonán nebyl, i tak se při zahájení desáté sezony na Karlštejně setkalo necelých 2 800 závodníků.

 • Trochu jiná motivace pro běh: Naplňme hladové žaludky chudých

  Závodně běhám již 33. sezonu a dosud jsem se nesetkal s tak podnětnou běžeckou výzvou, jakou se vám tady chystám popsat. Svůj každodenní trénink automaticky beru jako zcela soukromou záležitost a čas běhání jsou chvíle, které z podstaty věnuji pouze sobě. Přitom se mi občas stává, že lidé, kolem kterých probíhám, na mě volají: „Nechcete mi raději pomoct štípat dřevo, vozit uhlí, betonovat?“

 • Rohálovská desítka hostila MČR Masters

  V Prusinovicích se 24. února konalo první letošní MČR Masters mimo dráhu. Snad poprvé v historii se MČR Masters v silničním běhu na 10 km běželo už v únoru. Ne všichni toto rozhodnutí kvitovali, racionální obava ze zimního počasí byla na místě. Ovšem zbytečně panovalo jarní počasí a pořadatelé připravili závod tak skvěle, že celý den to byl jeden velký festival běhu a setkání s kamarády, často po zimní přestávce.

 • Jsi běhající vývojář a fanda tohoto webu? Ozvi se nám!

  Pozor, třeba hledáme právě tebe! Potřebujeme na občasnou výpomoc správce webu (PHP aplikace na Zend1 frameworku, MySQL databáze), ale hlavně – spoluvývojáře věcí nových na mnohem modernějších základech. Máš vztah a/nebo sympatie k běhání, najdeš chvilku na opravu některých z porouchaných funkcionalit a hlavně – chceš se realizovat ve vývoji něčeho perspektivního a pro lidi prospěšného?

 • Tereza Hrochová v neděli poběží v Seville o olympiádu

  Sezona silničních běhů u nás ještě pořádně nezačala a už se máme na co těšit. V neděli se v jihošpanělské Seville, hlavním městě Andalusie, poběží rychlý maraton a česká reprezentantka Tereza Hrochová se při něm pokusí o zdolání olympijského limitu pro letní olympiádu v Paříži. Co na ni čeká a jak s koučem ladili formu přes zimu?

 • Black Friday u mySASY! Stav trénink na datech, ne pocitech

  Blíží se čas dárků a my tu máme jednu inspiraci od našeho dlouhodobého partnera mySASY! Sleva 50 % na hrudní pásy a 30 % na programy mySASY. Spoléhej se během tréninku na jasná data a dojmy a pocity dej na chvíli stranou! Využij slevový kód BEHEJCOM – stačí kliknout na odkaz a sleva se uplatní zde. Akce je časově omezená a končí už ve čtvrtek 30.11. ve 23:59⏳

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Můj poslední běh 2024 (kotak 20.7.2024 8:33:10)
Vysoký tep - co s tím? (pH 80 17.7.2024 23:06:15)
Bolest achilovky - tendinopatia (martinikkos 10.7.2024 13:13:53)
Zdravá proteinová svačina (Rubikaa 25.6.2024 14:20:47)
Potřebuji pomoc! - Únava (Stevlík 20.6.2024 11:42:15)
Tréning na jesenný maratón (Bronson 19.6.2024 18:40:46)
Prodám registraci na Olomoucký 1/2M (Lopo 15.6.2024 16:28:23)
Nízkosacharidová strava a vytrvalosť (kalinka0588 29.5.2024 21:51:08)
Saucony cheetah (skorobezec 23.5.2024 22:53:33)
Koupím Pražský Maraton 2024 (SEBINI 29.4.2024 10:32:10)
Brnění nohy (danca 27.4.2024 11:34:06)
Nalezené položky: 7012 První Předchozí | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | Další Poslední