Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
04.11.2006 | behej.com

Vážení čtenáři a návštěvníci serveru Behej.com,

po delší úvaze jsme se rozhodli přistoupit k registraci diskutujících pod články. Důvod je prostý. Někteří využívají anonymity internetu k vyjádření osobního postoje formulacemi, které by v reálném životě nikdy v přímém kontaktu nepoužili.

Internet sice unese vše, my však nikoliv. Budeme rádi, když budete nadále polemizovat s obsahem článků nebo mezi sebou, vždy však korektně a s respektováním pravidel vyvěšených na fóru. Pro vkládání komentářů zde na webu platí registrace z fóra, kterou najdete zde.

Děkujeme za pochopení.

Přečteno: 2658× | Komentáře: 0

Může se stát z kuřáka běžec? (2.díl)

03.11.2006 | Vanda Kadeřábková-Březinová

V dnešním druhém díle o kouření se posuneme od běhu do „běžného“ života. Jak moc je kouření nešvarem a jak moc nemocí? Mají být více tolerantní kuřáci nebo naopak nekuřáci? Vanda Kadeřábková-Březinová hledá odpověď.

Přečteno: 9330× | Komentáře: 0   
 

Ultramaratonec – zpověď nočního běžce

02.11.2006 | Petr Syblík

Zavírám knihu všestranného sportovce Deana Karnazese a jsem v rozpacích. Mně, běžci uvízlému navždy v osidlech dlouhých tratí, tato kniha ukázala, že stojím na správné cestě, ale co ukáže ostatním? Najdou v ní odpověď na otázku, proč běhat vzdálenosti delší než maraton?

Přečteno: 16887× | Komentáře: 0   
 

Běh a svět IT: změřte si délku běhu zdarma!

01.11.2006 | behej.com

Dnes si ukážeme, jak lze velice snadno využít internet ke změření uběhnuté vzdálenosti. K tomu nám poslouží příhodně nazvaná stránka: MapMyRun, která světlo světa (či internetu?) spatřila roku 2005 a v současné době se těší velké popularitě.

Přečteno: 31680× | Komentáře: 0   
 

Zimní běžecká příprava Ironmana (1.)

31.10.2006 | behej.com

Dnešním dnem startuje nový seriál, v němž vám budeme každé úterý přinášet tréninkový deník Michala Jaloveckého. Michal si vytkl za cíl připravit se přes zimu na zlomení tříhodinové mety v dubnovém maratónu, čili jak patrno, jeho rady budou hlavně směřovat ambicioznějším běžcům.

Přečteno: 7358× | Komentáře: 0   
 

Pohár Behej.com: tlačenice mezi muži, zázračné dítě v ženách

30.10.2006 | Radek Narovec

Situace v poháru Behej.com se s přibývajícími závody zamotává a postavení dosavadních favoritů se komplikuje. Zamíchá pořadím na stupních vítězů čtveřice posledních závodů, z nichž tři jsou již tento víkend? Čtěte též o skvělém výsledku mladičké závodnice z Berouna v sobotní desítce!

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ POHÁRU BEHEJ.COM

Přečteno: 10497× | Komentáře: 0   
 

Končí hlasování o projekt roku. Podpořte nás!

30.10.2006 | behej.com

Běžecký server Behej.com byl díky Vašim hlasům nominován na projekt roku v kategorii Speciální zpravodajství. Na stránkách Křišťálová lupa 2006 zítra končí hlasování, v němž můžete rozhodnout o jeho prvenství. Celý tým Behej.com všem hlasujícím děkuje za podporu!

Přečteno: 2288× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: zaměření na vytrvalost

30.10.2006 | Miloš Škorpil

Říjen byl měsícem, v němž jsme se měli spíše věnovat odpočinku a lízání ran. Naproti tomu v listopadu začínáme zakládat formu pro další sezónu. Tenhle měsíc, prosinec a první polovina ledna je doba, v níž by v našem tréninku měl být kladen důraz na obecnou vytrvalost. V tomto období se pokuste zapomenout na závody nebo omezte jejich počet na minimum.

Přečteno: 6166× | Komentáře: 0   
 

Poslední běh s Lojzou Plchem

29.10.2006 | behej.com

foto: Aleš BřezinaDnešní vyprávění je smutné. Život přináší do našich dní i okamžiky, které bychom byli rádi nikdy nezažili. Jedním z nich je nenadálé úmrtí blízkého kamaráda.

Alois Plch (1949), pravidelný účastník brněnských běhů a triatlonů, zkolaboval 28.září při závodě v Blažovicích 150 metrů před cílem a další ráno již nespatřil.

Přečteno: 7944× | Komentáře: 0   
 

Může se stát z kuřáka běžec? (1.díl)

27.10.2006 | Vanda Kadeřábková-Březinová

Úvodní díl nového seriálu článků o kouření se nezabývá během s cigaretou, jak by se mohlo z obrázku níže v textu zdát. Zamýšlíme se nad tím, jak se běhání může stát podporou v boji se závislostí, a přinášíme i výpovědi bývalých kuřáků. Čekáme na vaše komentáře a jsme zvědavi na výsledky hlasování v anketě.

Přečteno: 11031× | Komentáře: 0   
 

Kombinované slevy u illumiNITE®

27.10.2006 | behej.com

Před Vánoci si mnozí lámeme hlavu, co nadělit svým blízkým nebo co jim doporučit jako vhodný dárek pro sebe. Akce „Vánoční dárky od illumiNITE®“ by mohla pomoci s rozhodováním. Dodavatel patentovaného sportovního oblečení s reflexní vrstvou nabízí do 22.prosince čtenářům Behej.com výrazné slevy při nákupu na http://e-levne.com.

Přečteno: 9736× | Komentáře: 0   
 

Jiří Krejčí: Zápisky z vítězného běhu

26.10.2006 | behej.com

Jiří Krejčí v pokračování svého deníku popisuje svůj boj o celkové prvenství v posledním závodě ultravytrvaleckého seriálu Europacup.

Přečteno: 3722× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Milada Run vyhráli Churaňová a Vaš, na desítce startovali Kreisinger a Joglová

  Zajímavá jména a pěkné výkony přinesl čtvrtý ročník ústeckého Milada Runu. Hlavní závod na půlmaratonské distanci vyhráli David Vaš a v ženách Radka Churaňová, na desítce vytvořil traťový rekord Jirka Csirik, který si poradil i se svým koučem, olympionikem Janem Kreisingerem.

 • Bomba v Brdech! Běhej lesy přilákalo téměř dva tisíce běžců

  Čtvrtý díl seriálu Běhej lesy po českých přírodních památkách tentokrát zavítal do Brd, do oblasti bývalého vojenského újezdu. Lesy nedotčené lidskou rukou nabídly účastníkům Běhej lesy útulné zázemí a počasí dotvořilo ideální běžecké podmínky.

 • Registrace na říjnový Sokolský běh republiky právě spuštěny

  Terezín, Jablonec nad Nisou, Písek, Opava, Praha a mnoho dalších měst a obcí nejen v České republice se 28. října rozběhne na počest naší země. Běh v barvách národní trikolóry oslaví státní svátek pohybem. Není proto divu, že za jeho pořádáním stojí sokolové.

 • Crafťáci zahájili třetí sezonu týmových půlmaratonů vítězstvím

  Napínavé souboje i nevídanou sounáležitost k dresu a parťákům přinesl úvodní podnik třetího ročníku Craft Team Running – týmový půlmaraton v parku Portheimka v Praze 5. Vítězství si po roce odnáší čtveřice, hájící barvy titulárního partnera seriálu.

 • Letošní Krajský půlmaraton se neuskuteční

  Vzhledem k aktuální situaci spojené s epidemií COVID-19 je 6. ročník tradičního rodinného závodu zrušen. Závodníci dostanou zpět peníze za registrace, půlmaratonská trička se k běžcům dostanou v druhé polovině roku prostřednictvím sportovních akcí jako dárky.

 • Na pomoc městům v boji s virem! Zapojte se do PVZP RunTour virtuálního běhu

  Boj proti COVID-19 není jednoduchý, ale pokud se do něj zapojí co nejvíce lidí, společně to zvládneme! @RunTour si pro vás připravila virtuální charitativní závod! Výtěžek půjde do měst, které by za normálních okolností byly termínově nejblíže – Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty) a Brno (pomoc lidem bez domova).

 • Skvělá akce pro běžce: Získejte náramek Honor Band 5 zdarma!

  Trénujte spolu! Ať už makáte doma, nebo se jdete proběhnout, vezměte partnera a užijte si sportovní aktivitu společně. K hodinkám Honor MagicWatch 2 nyní v Mobil Pohotovosti dostanete fitness náramek Honor Band 5 v hodnotě 990 Kč zdarma! Ideální výbava pro všechny sportovce a dobrodruhy. Vybavte se těmito skvělými fitness produkty a zlepšujte své sportovní výkony.

 • Novinkový týmový závod CIRCLE se odkládá na léto 2021

  Srpnová premiéra běžeckýho dobrodružství jménem CIRCLE se posouvá o rok. I když všichni věříme, že koronavirová pandemie bude v srpnu minulostí, nechceme riskovat zdraví nikoho z členů tvojí party a z preventivních důvodů běh, jak ho neznáš, odkládáme.

 • Proběhni.se se přesouvá na podzimní termín 3. října

  Zdraví na prvním místě, tak tomu bylo u charitativního projektu Proběhni.se od jeho začátku, a nejinak tomu je i v době, kdy Česko podléhá přísným karanténním opatřením kvůli koronavirové pandemii.

 • adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit

  Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (Rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům.

 • Columbia Montrail představuje model F.K.T. a jarní a letní kolekci

  Trailový běh se těší stále větší popularitě. Běh v přírodě, lese či po horách poskytuje jedinečný odpočinek od rušného městského života a zároveň i challenge při překonávání různých terénů. Kromě jedinečného zážitku ovšem běh v přírodě a v horách přináší i řadu rizik, mezi které patří nerovný a měnící se povrch či nevyzpytatelné proměny počasí. Proto je potřeba dbát na kvalitní specifické běžecké vybavení.

 • Chcete zlepšit svoji formu? S Xiaomi to půjde hladce!

  Pokud sháníte nový telefon, sluchátka nebo chytré příslušenství do domácnosti, je nyní super příležitost k nákupům! Díky mobilním technologiím budete mít dokonalý přehled o svém tepu, spálených kaloriích nebo naběhaných kilometrech. Skvělé akce od Xiaomi najdete nyní v Mobil Pohotovosti.

 • Nevidomý běžec a horolezec Honza Říha zve na svůj běh

  4. dubna se opět uskuteční sympatický charitativní běh Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý sportovec Honza Říha ve Stříbrné Skalici nedaleko Prahy. „Běží se 1, 5,5 a 12 km, z velké části po okolních lesích a letos poprvé je závod součástí poháru Běžec Podblanicka. Výtěžek půjde pro 4letou Klárku, kterou trápí psychomotorická retardace a epilepsie,“ informuje Říha. Tradičně bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu a příjemná atmosféra tu je vždy zaručena. WEB AKCE

 • NOVINKA: Termínovka nabízí i možnosti ubytování blízko závodu

  Rádi cestujete za běžeckými závody? Pokud je to delší cesta, bývá občas náročné najít poblíž startu vhodné ubytování, zejména v případě větších akcí v zahraničí. Přicházíme proto s novinkou – v naší termínovce kromě samotných závodů lze vyhledat i optimální ubytování podle vybraných kritérií!

 • Týmový půlmaraton zamíří i do terénu, na kopřivnický polygon

  Hledáte nové běžecké výzvy? Co takhle dát nohám ochutnat záludnosti polygonu, kde se testují tatrovky na dakarská dobrodružství? Můžete! Extrémní trailový týmový půlmaraton se koná 5. dubna 2020 v Kopřivnici jako součást třetího ročníku Craft Team Running.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 6449 První Předchozí | 516 | 517 | 518 | 519 | 520 | 521 | 522 | 523 | 524 | 525 | Další Poslední