Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
15.05.2006 | behej.com

…survived! Přípravu jsem si po loňské ne zcela vydařené premiéře (natrénováno na 3:50, reálný výkon 3:59:50) nastavil na cílový čas okolo 3:30 s tím, že beru všechno pod 3:40. Objemy tam byly, rychlostní testy mi vycházely, i když tepovka někdy skákala hodně vysoko. Taky jsem měl trochu strach ze zažívacích nesnází minulý týden a virózy šířené kolegou tento týden. Ale vitamíny nadupaný tragédí organismus vše vydržel a uspěl!

Přečteno: 8592× | Komentáře: 0

Katařan vítězí v Praze, Faschingbauer bez limitu

14.05.2006 | Radek Narovec

Dvanáctý ročník Pražského maratonu vyhrál 26letý katarský závodník Hasan Mubarak Šamí v čase 2:11:11. Celkově pátý Čech Pavel Faschingbauer kvůli zdravotním potížím svým časem 2:17:13 jen těsně nesplnil kvalifikační limit na mistrovství Evropy. 

Přečteno: 3849× | Komentáře: 0   
 

Vienna City Marathon: Mozartova alternativa Pražskému maratonu

12.05.2006 | Radek Narovec

Běh s walkmanem na uších s dynamickými rytmy není ničím neobvyklým, ale maratonská zeď za tónů Malé noční hudby? No nezkuste to, zvláště pokud se Vám již trochu okoukal termínově konkurenční PIM.

Přečteno: 11183× | Komentáře: 0   
 

Vaši vodiči na Volkswagen Maratonu Praha 2006

11.05.2006 | Miloš Škorpil

Tak jako při ½ maratonu, tak i při maratonu si budete moci, v případě, že si nejste jisti odhadem správného tempa některého z vodičů běžících na časy 3:30, 4:00, 4:30, 5:00.

Přečteno: 4124× | Komentáře: 0   
 

Představujeme: Karel Fait

11.05.2006 | behej.com

Známý domažlický vytrvalec Karel Fait se loni dočkal největšího úspěchu ve svém sportovním životě. Na mistrovství Evropy veteránů v silničních bězích si doběhl jako člen štafety 3×3 km pro bronzovou medaili.

Přečteno: 10068× | Komentáře: 0   
 

Běchovická desítka obráceně

09.05.2006 | Petr Syblík

Tento převážně lesní běh nás zavede do nejvýchodnější pražské městské částí, která leží asi 20 kilometrů od centra města uprostřed největšího lesa v okolí Prahy nazývaného od nepaměti Vidrholec.

Přečteno: 12694× | Komentáře: 1   
 

Z deníku maratónského běžce - 2.

05.05.2006 | Martin Mastný

Můj druhý maratón aneb ach ta hlava

(pokračování) 

Přečteno: 3432× | Komentáře: 0   
 

Příprava na PIM: týden č. 14 – POSLEDNÍ!

04.05.2006 | Miloš Škorpil

Do Volkswagen Maratonu Praha už zbývá pouze 10 dní a nás čeká společně 14. týden tréninku. Za 14 týdnů už člověk leccos pozná, a tak věřím, že většina z vás dnes už nemá obavy, zda to zvládne.

Přečteno: 11810× | Komentáře: 0   
 

Krásy severní Prahy

02.05.2006 | Petr Syblík

Ze Stromovky kolem ZOO po proudu Vltavy směrem z města. Vzhledem k téměř rovinatému profilu je trasa je určena pro všechny běžce. Velkou výhodou obrátkové trati je možnost zvolit přesně vyhovující délku. Délka této trasy je 29 km.

Přečteno: 11850× | Komentáře: 0   
 

Z deníku maratónského běžce - 1.

26.04.2006 | Martin Mastný

Je 19. 4. 2006, dva dny po Velikonocích. Pražský mezinárodní maratón se kvapem blíží. Zbývá do něj tři a půl týdne a pro běžce začíná v jejich tréninkových cyklech období snižování zátěže a ladění formy.
Přesně na Velikonoce jsem měl naplánovaný svůj nejdelší letošní trénink – 35 kilometrů. Říkal jsem si, že když tohle dám, pak bude maratón v pohodě. Ale nedal jsem nic. Už 3 dny ležím s chřipkou v posteli a ještě pár dní ležet budu.

Přečteno: 2948× | Komentáře: 0   
 

Boston – běžecké blues

24.04.2006 | Miloš Škorpil

Blues má své kořeny ve státě Mississippi. Světový maraton ve státě Massachusetts a to v podobě Bostonského maratonu, který letos oslavil své 110. výročí. Blues je život. Běh a maraton zvlášť je vyjádřením aktivního přístupu k životu a mě se tyhle dvě skutečnosti při jízdě na start, najednou propojili v jednu.

Přečteno: 4059× | Komentáře: 0   
 

Jak mi běhání změnilo život - nová soutěž!

24.04.2006 | behej.com

Po velmi vydařené první literární soutěži na serveru behej.com, Vám přinášíme další možnost tvůrčí práce. Tentokrát na téma „Jak mi běhání změnilo život“.

Přečteno: 6452× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Nevidomý běžec a horolezec Honza Říha zve na svůj běh

  4. dubna se opět uskuteční sympatický charitativní běh Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý sportovec Honza Říha ve Stříbrné Skalici nedaleko Prahy. „Běží se 1, 5,5 a 12 km, z velké části po okolních lesích a letos poprvé je závod součástí poháru Běžec Podblanicka. Výtěžek půjde pro 4letou Klárku, kterou trápí psychomotorická retardace a epilepsie,“ informuje Říha. Tradičně bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu a příjemná atmosféra tu je vždy zaručena. WEB AKCE

 • NOVINKA: Termínovka nabízí i možnosti ubytování blízko závodu

  Rádi cestujete za běžeckými závody? Pokud je to delší cesta, bývá občas náročné najít poblíž startu vhodné ubytování, zejména v případě větších akcí v zahraničí. Přicházíme proto s novinkou – v naší termínovce kromě samotných závodů lze vyhledat i optimální ubytování podle vybraných kritérií!

 • Týmový půlmaraton zamíří i do terénu, na kopřivnický polygon

  Hledáte nové běžecké výzvy? Co takhle dát nohám ochutnat záludnosti polygonu, kde se testují tatrovky na dakarská dobrodružství? Můžete! Extrémní trailový týmový půlmaraton se koná 5. dubna 2020 v Kopřivnici jako součást třetího ročníku Craft Team Running.

 • Mobil Pohotovost rozšiřuje výkup hodinek o značku Apple

  Vedle telefonů a notebooků vám Mobil Pohotovost vykoupí i smartwatch značky Apple. Pokud se tedy stále chlubíte staršími jablečnými modely a tajně pokukujete po novějších, nyní je ideální příležitost k obměně.

 • Premiéru filmu o Beskydské sedmičce uvidí 7. prosince Ostravice

  Po třech letech práce dokončili tři nezávislí filmaři dokumentární film „Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.“ Předpremiéra dokumentu se uskuteční 7.12. od 16.00 ve WoodAreně v obci Ostravice.

 • Termíny Běhej lesy 2020 jsou venku. Registrujte se!

  Díky nasazení ambasadorů Rozběháme Česko a vás všech, kteří jste na společné výběhy vyrazili, se podařilo objevit všech osm termínů na nadcházející sezonu Běhej lesy! Díky všem zúčastněným! 

 • Charitativní projekt Proběhni.se spustil registrace, běží se 4. dubna

  Mise českých lékařů do států třetího světa, stovky vyšetření, desítky objevených případů srdečních onemocnění, řada operací, které by si tamní obyvatelé nikdy nemohli dovolit. Každoroční práce Nadačního fondu České srdce si zaslouží nejen náš obdiv, ale také podporu. A tu přináší již třetím rokem běžecký happening Probehni.se.

 • RunTour a Nadace České pojišťovny darují 1 750 000 Kč na boj s asfyxií

  Každý účastník běžeckého seriálu Česká pojišťovna RunTour pomáhá. Nejen sám sobě a svému zdraví tím, že si jde zaběhat, ale i svojí účastí. A to tam, kde je to nejvíce potřeba. Česká pojišťovna se proto společně s RunTour roz­hodla v rámci globální iniciativy The Human Safety Net pořídit do porodnice „U A­polináře“ speciální monitor STAN S41 odhalující tato rizika. Jde o velmi hodnotný dar, na kterém se podílejí svojí účastí i všichni běžci letošní RunTour.

 • Valachy tour má staronové vítěze: Lucii Skřivánkovou a Petra Šťastného

  Sportovní seriál Valachy tour má na konci svého sedmého ročníku staronové vítěze. Mezi ženami se stala celkovou vítězkou Lucie Skřivánková z týmu Kolovna KM – BT Morkovice, z mužů byl nejlepší Petr Šťastný z týmu Sport Races. Oba obhájili svá loňská prvenství.

 • Nejstarší český maraton z Prahy do Dobříše nabídl rodinnou párty Gerychových

  David a Michaela Gerychovi si z obnoveného prvního českého maratonu přes Brdy udělali rodinnou párty. Trať z Prahy-Braníka do Dobříše, kterou už v roce 1908 vytyčil kníže Colloredo-Mannsfeld, a letos měla 44 km, zvládli ve skvělých časech. Však tu jsou doma, bydlí nedaleko Hořovic.

 • Na Klánovický 1/2 maraton se sjeli běžci z celého světa

  Přes 1600 sportovců z více než patnácti zemí světa zavítalo v neděli na vyhlášený závod ve východním okraji Prahy. Klánovický 1/2 maraton si získal oblibu u českých i zahraničních běžců převážně kvůli své příjemné trase Klánovickým lesem.

 • Vítězové Rock Point – Horské výzvy míří na Pálavu

  Velké finále se blíží. Rock Point – Horská výzva dopisuje devátou kapitolu. Seriál horských běhů a trekingu vyvrcholí za dva týdny na Pálavě (12. 10.), kde je připraven bonusový závod a zejména slavnostní vyhlášení uplynulého ročníku s oblíbenou afterparty přímo v mikulovském amfiteátru.

 • adidas otevře ve čtvrtek v Karlíně Runbase Prague

  Běžecká mapa Prahy se mění. Jejím centrem se nově stává Karlín, kde své brány 26. září otevře adidas RUNBASE Prague. Zázemí tohoto jedinečného sportovního prostoru může zdarma využívat kdokoliv se zájmem o aktivní životní styl.

 • Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu

  Horská výzva jde do finiše. Už tento víkend (20. – 21. 9.) se odehraje poslední bodovaná zastávka. Letošní 9. ročník seriálu horských běhů a trekingu skončí už tradičně v Krkonoších, kde běžci mohu získat poslední body a tím zlepšit své celkové hodnocení. To bude vyhlášeno za měsíc na Pálavě při bonusovém běhu.

 • Pivní běhy pokračují v Hostivaři

  Dva fenomény – běhání a lokální pivovary dohromady vytvořily jedinečný koncept, seriál závodů Pivní běhy. Oba pojmy samostatně a v reálném provedení dávají pocit volnosti. A co jiného pojí dohromady běh a pivo? Myšlenka Pivních běhů je prostá, přeměnit prastarou lež „jdu na jedno“ v senzační realitu „běžím na jedno“. Již 15. září chystají další zastávku v okolí pivovaru Hostivar v Praze.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Technika běhu (rudo před 5h)
Můj poslední běh 2020 (kotak 25.2.2020 20:21:49)
vztah dvou časomír (Desert 25.2.2020 8:25:47)
Patní ostruha (Brutto 24.2.2020 7:51:13)
Volkswagen Maraton Praha 2020 (Fujedas 20.2.2020 18:40:53)
HOKA ONE ONE (sido 18.2.2020 17:28:57)
Nalezené položky: 6371 První Předchozí | 520 | 521 | 522 | 523 | 524 | 525 | 526 | 527 | 528 | 529 | Další Poslední