Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
31.08.2006 | behej.com

Přijměte pozvání na pátý ročník Kladenského maratónu, druhý největší maratón v České republice. Závod, jehož loňského ročníku se zúčastnilo 173 běžců, se koná v sobotu 9. září 2006 a bude odstartován v 10:00 na Městském atletickém stadionu na Kladně (Sletiště). 

Rekord trati drží z roku 2004 Mulugeta Serbessa (Olymp Praha) časem 2:32:54 a mezi ženami z loňska Simona Koščová (3:31:07). Padnou letos nové rekordy v obou kategoriích? Osobní maxima přihlášených tomu napovídají!

Přečteno: 3532× | Komentáře: 0

Tréninkové deníky: Progresslog

31.08.2006 | Viktor Machek

V dnešním díle se podíváme na jiný typ online aplikace pro zaznamenávání sportovních výkonů: Progresslog. Tento deník není oproti svým konkurentům součástí žádných specializovaných stránek o tréninku, ale samostatnou webovou aplikací. I jeho vývoj, zdá se, ustrnul. Přesto je to použitelný jednoduchý deník, který si své příznivce najde. 

Přečteno: 12127× | Komentáře: 0   
 

PIM Bežecký cirkus v sobotu

30.08.2006 | behej.com

Pražská Stromovka uvidí tuto sobotu (2.9.)další díl tradičních setkání běžců před akcemi PIM. Sraz je v 10:00 před planetáriem.

Na společný výklus zve PIM, Miloš Škorpil a další trenéři běžeckých klubů.

Přečteno: 4638× | Komentáře: 0   
 

Deník Pavla Faschingbauera: z hor na šampionát

29.08.2006 | behej.com

Své zážitky z nedávného Mistrovství Evropy pro Behej.com autenticky popisuje momentálně nejlepší český vytrvalec, Pavel Faschingbauer. Pomohl mu horský trénink před šampionátem nebo naopak ubral síly?

Přečteno: 4351× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: závislost na běhu

28.08.2006 | Miloš Škorpil

Běh je dar, který si můžete nadělit sami sobě prakticky každý den. Nejvíce ho oceníte ve dnech, které jsou pro vás z různých důvodů velmi náročné. Ať už po stránce pracovní, kvůli problémům s jinými lidmi nebo je prostě „den blbec“. Myšlenka na těch 30–40 minut, kdy poběžíme a nebudeme muset na nic a nikoho myslet, je oázou, která dodává našemu celodennímu konání energii k přežití.

Přečteno: 5519× | Komentáře: 0   
 

Jak (ne)pořádat běžecký závod

25.08.2006 | behej.com

Uspořádat kvalitní běžecký závod není vůbec jednoduché. Nároky sportovců, hlavně těch mladších a zcestovalejších, neustále rostou, financí se nedostává, konkurence je veliká a tak někdy nadšení organizátorů končí smutkem ba fiaskem. 

Přinášíme několik rad organizátorům, na co při závodech nezapomenout a uvítáme i postřehy Vás, čtenářů. Dejte nám vědět na behej(toto vymažte)@behej.com o těch závodech, které hodnotíte na podtrženou jedničku.

Přečteno: 9019× | Komentáře: 0   
 

Po stopách Jizerské padesátky

23.08.2006 | behej.com

Dnes jsme pro Vás připravili mimořádnou trasu. Mimořádnou svou délkou, ale i krásou. Vydáme se totiž po lyžařské magistrále, ve stopě slavné Jizerské padesátky.

Přečteno: 14765× | Komentáře: 0   
 

Padne v Berlíně světový rekord?

22.08.2006 | Radek Narovec

www.berlin-marathon.com„Poběžím co možná nejrychleji, ale neřeknu, jaký to může být čas,“ řekl 33-letý Etiopan a největší favorit zářijového maratonu v Berlíně, Haile Gebrselassie, na tiskové konferenci v německém hlavním městě.

Sympatický „hubeňour“ se dlouho vyhýbal komentářům o pokusu o zdolání světového rekordu. Ne nepochopitelně, unikl mu při všech třech předchozích pokusech o zdolání 42,2km trati.

Přečteno: 4154× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: tréninkový plán

21.08.2006 | Miloš Škorpil

Trénink je účinný tehdy, když dokážeme správně odhadnout své síly a správně sestavit tréninkový plán. Když se začtete do příběhů životních osudů jakéhokoliv sportovce, poznáte, že namíchat ty pravé tréninkové ingredience je vždy velká alchymie. 

Přečteno: 36594× | Komentáře: 0   
 

Běžecký sen

19.08.2006 | behej.com

O tom, že skládat verše lze i na téma běh, nás přesvědčuje Jan Dolejš. Posuďte sami, jak zdařile. Chcete-li se přidat, zašlete své příspěvky na behej@behej.com.

Přečteno: 6045× | Komentáře: 0   
 

Voděradskými bučinami s Gottem v zádech

18.08.2006 | Viktor Machek

V dnešní trase se podíváme na východ od Prahy – za Říčany. Na hlavním tahu na Kutnou Horu se mezi Struhařovem a Konojedy rozkládá skvělá oblast pro rekreační sportovce: Voděradské bučiny. Na severu ohraničená Vyžlovkou a Kostelcem nad Černými lesy, na jihu zasahuje až po oblast Zvánovic. 

Přečteno: 12188× | Komentáře: 0   
 

Ultramaraton na Islandu - na dno sil

17.08.2006 | behej.com

Island je zemí krásnou, ale nesmírně drsnou. Jeho slavný ultramaratón by si vysloužil spíše jen druhý přívlastek. A přesto jeho účastníci (i ti pokoření) opouštějí ostrov s jasným cílem za rok se vrátit. Dva účastníci přetěžkých 55 km ve špíně a slotě se podělili o zážitky z letošního ročníku a krátké video z loňského ročníku.

Přečteno: 9139× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Letošní Krajský půlmaraton se neuskuteční

  Vzhledem k aktuální situaci spojené s epidemií COVID-19 je 6. ročník tradičního rodinného závodu zrušen. Závodníci dostanou zpět peníze za registrace, půlmaratonská trička se k běžcům dostanou v druhé polovině roku prostřednictvím sportovních akcí jako dárky.

 • Na pomoc městům v boji s virem! Zapojte se do PVZP RunTour virtuálního běhu

  Boj proti COVID-19 není jednoduchý, ale pokud se do něj zapojí co nejvíce lidí, společně to zvládneme! @RunTour si pro vás připravila virtuální charitativní závod! Výtěžek půjde do měst, které by za normálních okolností byly termínově nejblíže – Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty) a Brno (pomoc lidem bez domova).

 • Skvělá akce pro běžce: Získejte náramek Honor Band 5 zdarma!

  Trénujte spolu! Ať už makáte doma, nebo se jdete proběhnout, vezměte partnera a užijte si sportovní aktivitu společně. K hodinkám Honor MagicWatch 2 nyní v Mobil Pohotovosti dostanete fitness náramek Honor Band 5 v hodnotě 990 Kč zdarma! Ideální výbava pro všechny sportovce a dobrodruhy. Vybavte se těmito skvělými fitness produkty a zlepšujte své sportovní výkony.

 • Novinkový týmový závod CIRCLE se odkládá na léto 2021

  Srpnová premiéra běžeckýho dobrodružství jménem CIRCLE se posouvá o rok. I když všichni věříme, že koronavirová pandemie bude v srpnu minulostí, nechceme riskovat zdraví nikoho z členů tvojí party a z preventivních důvodů běh, jak ho neznáš, odkládáme.

 • Proběhni.se se přesouvá na podzimní termín 3. října

  Zdraví na prvním místě, tak tomu bylo u charitativního projektu Proběhni.se od jeho začátku, a nejinak tomu je i v době, kdy Česko podléhá přísným karanténním opatřením kvůli koronavirové pandemii.

 • adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit

  Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (Rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům.

 • Columbia Montrail představuje model F.K.T. a jarní a letní kolekci

  Trailový běh se těší stále větší popularitě. Běh v přírodě, lese či po horách poskytuje jedinečný odpočinek od rušného městského života a zároveň i challenge při překonávání různých terénů. Kromě jedinečného zážitku ovšem běh v přírodě a v horách přináší i řadu rizik, mezi které patří nerovný a měnící se povrch či nevyzpytatelné proměny počasí. Proto je potřeba dbát na kvalitní specifické běžecké vybavení.

 • Chcete zlepšit svoji formu? S Xiaomi to půjde hladce!

  Pokud sháníte nový telefon, sluchátka nebo chytré příslušenství do domácnosti, je nyní super příležitost k nákupům! Díky mobilním technologiím budete mít dokonalý přehled o svém tepu, spálených kaloriích nebo naběhaných kilometrech. Skvělé akce od Xiaomi najdete nyní v Mobil Pohotovosti.

 • Nevidomý běžec a horolezec Honza Říha zve na svůj běh

  4. dubna se opět uskuteční sympatický charitativní běh Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý sportovec Honza Říha ve Stříbrné Skalici nedaleko Prahy. „Běží se 1, 5,5 a 12 km, z velké části po okolních lesích a letos poprvé je závod součástí poháru Běžec Podblanicka. Výtěžek půjde pro 4letou Klárku, kterou trápí psychomotorická retardace a epilepsie,“ informuje Říha. Tradičně bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu a příjemná atmosféra tu je vždy zaručena. WEB AKCE

 • NOVINKA: Termínovka nabízí i možnosti ubytování blízko závodu

  Rádi cestujete za běžeckými závody? Pokud je to delší cesta, bývá občas náročné najít poblíž startu vhodné ubytování, zejména v případě větších akcí v zahraničí. Přicházíme proto s novinkou – v naší termínovce kromě samotných závodů lze vyhledat i optimální ubytování podle vybraných kritérií!

 • Týmový půlmaraton zamíří i do terénu, na kopřivnický polygon

  Hledáte nové běžecké výzvy? Co takhle dát nohám ochutnat záludnosti polygonu, kde se testují tatrovky na dakarská dobrodružství? Můžete! Extrémní trailový týmový půlmaraton se koná 5. dubna 2020 v Kopřivnici jako součást třetího ročníku Craft Team Running.

 • Mobil Pohotovost rozšiřuje výkup hodinek o značku Apple

  Vedle telefonů a notebooků vám Mobil Pohotovost vykoupí i smartwatch značky Apple. Pokud se tedy stále chlubíte staršími jablečnými modely a tajně pokukujete po novějších, nyní je ideální příležitost k obměně.

 • Premiéru filmu o Beskydské sedmičce uvidí 7. prosince Ostravice

  Po třech letech práce dokončili tři nezávislí filmaři dokumentární film „Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.“ Předpremiéra dokumentu se uskuteční 7.12. od 16.00 ve WoodAreně v obci Ostravice.

 • Termíny Běhej lesy 2020 jsou venku. Registrujte se!

  Díky nasazení ambasadorů Rozběháme Česko a vás všech, kteří jste na společné výběhy vyrazili, se podařilo objevit všech osm termínů na nadcházející sezonu Běhej lesy! Díky všem zúčastněným! 

 • Charitativní projekt Proběhni.se spustil registrace, běží se 4. dubna

  Mise českých lékařů do států třetího světa, stovky vyšetření, desítky objevených případů srdečních onemocnění, řada operací, které by si tamní obyvatelé nikdy nemohli dovolit. Každoroční práce Nadačního fondu České srdce si zaslouží nejen náš obdiv, ale také podporu. A tu přináší již třetím rokem běžecký happening Probehni.se.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Behanie Brno (Akad.25 před 13h)
Pochlubme se :-) (Desert 28.5.2020 9:55:35)
Můj poslední běh 2020 (Strouhal Zdenek 27.5.2020 20:07:58)
Bolest v břiše při běhu (TS10 27.5.2020 7:32:10)
Běhej lesy Lednice (Judson 25.5.2020 13:37:38)
Koronavirus a závody (Desert 24.5.2020 20:01:56)
Strava (Berenique 24.5.2020 17:53:27)
Haglundova pata (Lenka17 23.5.2020 20:58:31)
Moje posledni nebezecka aktivita (Skritek Hugo 23.5.2020 18:41:19)
Brněnské vrchy (Petr Kaňovský 21.5.2020 20:04:27)
Nalezené položky: 6417 První Předchozí | 519 | 520 | 521 | 522 | 523 | 524 | 525 | 526 | 527 | 528 | Další Poslední