Pohár behej.com 2008: Vyhlášení vítězů se blíží

Petr Kostovič | 26.11.2008 | přečteno: 8730×

Pohár behej.com 2008 dorazil posledním závodem, jímž byl listopadový Sild kros, do svého cíle. Zbývají příjemné povinnosti organizátorů. Patří mezi ně již probíhající tombola, v níž máte šanci vyhrát jednu z 52 cen, a slavnostní vyhlášení vítězů. Jaký tedy byl Pohár behej.com roku 2008?

Nechejme v úvodu promluvit čísla.

Do Poháru jsme zařadili 21 závodů. Kvůli nepřízni počasí se uskutečnilo jen 19 z nich a plný počet si připsal jen Marcel Ungr z Berouna. Ten během těchto devatenácti startů zdolal vzdálenost 224 447 metrů a připsal si 1471 bodů.

Ve dvou případech byly závody zrušeny. Stalo se tak hned v zahajovacím závodě Palestra Kbelská desítka. Ten se měl uskutečnit 1. března. V den závodu se však nad Českou republikou přehnala silná vichřice. Policie České republiky doporučila pořadatelům závod zrušit poté, kdy při silné vichřici došlo k tragické události nedaleko místa konání závodu. Zrušena byla též Malá cena Monaka 16. července. Po další vichřici byla oblast konání závodu uzavřena kvůli spadlým stromům.

Deset závodů bylo o délce 10 kilometrů, druhou nejčastější vzdáleností bylo 15 kilometrů, tu museli závodníci překonat třikrát.

Celkovým vítězem Poháru se stal s převahou Jiří Wallenfels ze Sokola Královské Vinohrady. Získal 1697,5 bodu. Dlouho jen těsně ztrácel Miroslav Daňko (Labe Tri Club). Ten však nakonec vinou zdravotních problémů musel některé závody v závěru Poháru vynechat a před posledním z nich jej předstihl díky většímu počtu startů Marcel Ungr. V posledním závodě, v němž došlo k přímému souboji od druhé místo, Marcel Ungr již svůj těsný náskok uhájil. Zároveň si letos splnil své loňské předsevzetí běžet deset kilometrů v čase pod 40 minut.

V kategorii žen šla od začátku přesvědčivě za vítězstvím Jarka Pokorová. Jistou šanci skýtala druhé Hance Breburdové jen případná neúčast Jarky v některém z posledních závodů. K té však nedošlo a Jarka Pokorová tak obhájila ziskem 1462,8 bodu loňské vítězství. Třetí příčku obsadila Lenka Alferyová.

V rámci Poháru behej.com 2008 se uskutečnily dvě vložené minisoutěže. V jedné z nich, nazvané Duel behej.com, se utkali Standa Blaha a Jarka Holasová. Vítězem se měl stát ten z nich, který dokáže získat větší počet bodů, přičemž se započítávalo deset výsledků s největším počtem dosažených bodů. V anketě před zahájením Poháru jste pasovali na favorita této soutěže Jarku Holasovou, pro ni hlasovalo 81 z vás, Standovi věřilo 61 čtenářů. Trefili se ti, kteří sázeli na Jarku. Zvítězila poměrem 756,83 : 716,80 bodu a čeká na ni odměna v hodnotě 2000 Kč.

Další vloženou soutěží byl souboj o „Skokana roku“. Tato soutěž byla vypsána pro muže a ženu, kteří dosáhnou během závodů Poháru největšího zlepšení výsledků, vyjádřeno průměrem bodů z prvních tří a posledních tří závodů a jejich procentuálním porovnáním. Skokany roku 2008 se stali Vladimír Chvátal s nárůstem o 19,3% a Iva Tržilová se zlepšením o 7,7% a získali dárkovou sadu od firmy Enervit a velkou sportovní tašku, kterou do Poháru věnovala běžecká prodejna Triexpert.

Alespoň jeden start v Poháru si připsalo 147 mužů a 31 žen.

Děkujeme všem za účast a fair play přístup a těšíme se na setkání s vámi při slavnostním vyhlášení. To se uskuteční 13. prosince v Praze, v restauraci Cortéz v prostorách hotelu Vysočanský pivovar, na stejném místě jako loni. Zahájení je v 16:00 hodin. Napište nám na pohar@behej.com a rezervujte si místo. Kapacita sálu je velká, nikoliv však nekonečná! Loni se nás sešlo více než šest desítek.

Velký dík patří pořadatelům jednotlivých závodů a sponzorům Poháru behej.com, firmám adidas, Enervit a Triexpert. Bez nich by se letošní ročník uskutečnit nemohl. Zvláštní poděkování si zaslouží i Lubor Motejlek, který stejně jako v letošním roce zajistil krásné poháry vítězům.