Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
22.08.2006 | Radek Narovec

www.berlin-marathon.com„Poběžím co možná nejrychleji, ale neřeknu, jaký to může být čas,“ řekl 33-letý Etiopan a největší favorit zářijového maratonu v Berlíně, Haile Gebrselassie, na tiskové konferenci v německém hlavním městě.

Sympatický „hubeňour“ se dlouho vyhýbal komentářům o pokusu o zdolání světového rekordu. Ne nepochopitelně, unikl mu při všech třech předchozích pokusech o zdolání 42,2km trati.

Přečteno: 4040× | Komentáře: 0

Trénink na 10 km: tréninkový plán

21.08.2006 | Miloš Škorpil

Trénink je účinný tehdy, když dokážeme správně odhadnout své síly a správně sestavit tréninkový plán. Když se začtete do příběhů životních osudů jakéhokoliv sportovce, poznáte, že namíchat ty pravé tréninkové ingredience je vždy velká alchymie. 

Přečteno: 35916× | Komentáře: 0   
 

Běžecký sen

19.08.2006 | behej.com

O tom, že skládat verše lze i na téma běh, nás přesvědčuje Jan Dolejš. Posuďte sami, jak zdařile. Chcete-li se přidat, zašlete své příspěvky na behej@behej.com.

Přečteno: 5986× | Komentáře: 0   
 

Voděradskými bučinami s Gottem v zádech

18.08.2006 | Viktor Machek

V dnešní trase se podíváme na východ od Prahy – za Říčany. Na hlavním tahu na Kutnou Horu se mezi Struhařovem a Konojedy rozkládá skvělá oblast pro rekreační sportovce: Voděradské bučiny. Na severu ohraničená Vyžlovkou a Kostelcem nad Černými lesy, na jihu zasahuje až po oblast Zvánovic. 

Přečteno: 12070× | Komentáře: 0   
 

Ultramaraton na Islandu - na dno sil

17.08.2006 | behej.com

Island je zemí krásnou, ale nesmírně drsnou. Jeho slavný ultramaratón by si vysloužil spíše jen druhý přívlastek. A přesto jeho účastníci (i ti pokoření) opouštějí ostrov s jasným cílem za rok se vrátit. Dva účastníci přetěžkých 55 km ve špíně a slotě se podělili o zážitky z letošního ročníku a krátké video z loňského ročníku.

Přečteno: 8811× | Komentáře: 0   
 

Změřte síly v Poháru Behej.com

16.08.2006 | behej.com

Podpora české běžecké scény je hlavním krédem serveru Behej.com. Rozhodli jsme se proto uspořádat ve druhé polovině roku nultý ročník poháru o domácího běžce roku.
Přečteno: 9718× | Komentáře: 0   
 

Cizinci ovládli Žebráckou 25

15.08.2006 | Ivo Domanský

Jubilejní 25.ročník Žebrácké 25tky vyhrál 28letý Keňan Jonathan Koilegei, pro kterého to byl první závod na trati delší než 10 km. Závodník s osobním rekordem na desítce hluboko pod 30 minut si poradil se soupeři i s kopcovitou tratí. Z nedělního závodu přinášíme reportáž.

Přečteno: 3947× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: pusťte vše z hlavy

14.08.2006 | Miloš Škorpil

S běháním pro vás začíná lepší čas. Co je lepšího než se jít proběhnout? 

Kolikrát už vám běh pomohl ze svízelných životních situací. Bylo vám na nic, proběhli jste se, vypotili a ejhle, najednou jste vnímali všechno jinak. Běh už tak není pro většinu z nás jen sportem, ale i cestou, která sice vede přes potoky potu, ale na jejímž konci nás čeká pohoda, vyrovnanost a chuť jít dál.

Přečteno: 5516× | Komentáře: 0   
 

Deník Pavla Faschingbauera: o fiasku na PIMu

11.08.2006 | behej.com

Přinášíme Vám první díl deníku letos nejlepšího českého vytrvalce, 33letého Pavla Faschingbauera. Založení deníku k dnešnímu dni není náhodné. O víkendu čeká na Pavla vrchol sezóny: nedělní maratón, který uzavře ME v atletice. Pavel se pokusí dokázat všem, že jeho nominace na poslední chvíli byla opodstatněná.

Přečteno: 8885× | Komentáře: 0   
 

Za krásami Šumavy do Stožce

09.08.2006 | behej.com

Stožecká Zlatá stezka (15km) patří mezi nejkrásnější přeshraniční závody v Čechách. Členitá trať tohoto mladého závodu se line Šumavským národním parkem kolem toku Studené Vltavy, nakoukne do Německa (občanky s sebou!) a cestou musíte překonát silné nutkání zastavit se a pokochat se přírodní scenérií.

Přečteno: 3906× | Komentáře: 0   
 

Hoffmann a Solnička vítězí na Kladně

08.08.2006 | Sváťa Sedláček

O víkendu proběhlo na Kladně mistrovství ČR v běhu na 24 a 48 hodin. Z mužů se ve 24hodinovce umístil nejlépe Jiří Hoffmann (220.36 km), na druhém místě Jan Ondruš (s čerstvě odloženou sádrou ze zlomené ruky, 217.24 km), na třetím místě Petr Dostálek (200.24 km). 

V celkovém pořadí (mimo mistrovství ČR) byl ovšem na 3. místě polský Wyka Jerzy (202.19 km). V kategorii žen excelovala Michaela Dimitriadu (216.06 km). Běh na 48 hodin vyhrál Petr Solnička (313.06 km). 

Závod byl poznamenán vytrvalým deštěm, který komplikoval zejména převlékání. Více na http://www.srichinmoyraces.org/…h_24h_Kladno.

Přečteno: 2775× | Komentáře: 0   
 

Týden s Milarepou… aneb všechno je v hlavě

07.08.2006 | Petr Syblík

Máte-li obavy ze svého prvního maratonu, ale již mnohokrát jste četli nebo slyšeli, že maraton uběhnete především hlavou, pak se nechte inspirovat mým příběhem. Není to vyprávění o zdolání jedné z životních met, ale o tom, že tělo je obrazem duše. A při běhu to platí dvojnásob. 

Přečteno: 6984× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Voráčková nabírá formu. Další zlato získala v Madridu

  Česká reprezentantka OCR Adéla Voráčková z Ostravy znovu uspěla na závodech Spartan. Tentokrát na trati Super v Madridu, kde si v rámci španělské série doběhla pro první místo.

 • V Kalifornii padl světový rekord v běhu na 50 mil

  Výrobce obuvi Hoka One One v sobotu uspořádal pokus o zdolání dvou světových rekordů na silničních ultradistancích: V Kalifornii padl ten na 50 mil, když domácí Jim Walmsley proťal tuto metu v čase 4:50:08. Japonec Hideaki Yamauchi, dvakrát zlatý na MS v běhu na 100 km, dlouho bojoval o světový rekord, avšak v sólo běhu mu chybělo cca 10 minut (6:19:54). Projektu přenášeného živě na internetu se účastnili pouze borci běhající pod hlavičkou Hoka One One v rámci propagace zbrusu nového modelu Carbon X.

 • Čtyřikrát bedna pro Čechy v italském Orte

  Členové České reprezentace OCR hájili národní barvy o víkendu v italském městečku Orte, kde se běžel v neděli Spartan Super. Čtyři čeští závodníci skončili na bedně.

 • D’haene na Madeiře potvrdil dominanci

  Poslední dubnový víkend se stala Madeira dějištěm další zastávky Ultra-Trail World Tour. Po sportovně nabité zimě přišel, viděl a zvítězil jeden z nejlepších ultratrailových běžců současnosti – François D’haene. Jeho obvyklý rychlý start byl ale akceptován dalšími výbornými běžci, Pazosem, Tollefsonem, Grangierem a dalšími.

 • Thévenard vítězí na stomílovce kolem Fuji

  Drsné počasí se stává klasickou ikonou Ultra-Trail Mt. Fuji. Letos nechyběla sněhová vánice, teploty místy pod bodem mrazu a poklidná a svým způsobem podmaňující japonská krajina. Tuto asijskou stomílovku, ze seriálu Ultra Trail World Tour, jednoznačně vyhrál rychlý Francouz Xavier Thévenard. Bude-li se letos účastnit Hardrock 100 miles nebo UTMB, bude to pořádná divočina.

 • TJ Maratonstav zve na veteránské mistrovství Evropy v běhu do vrchu

  Běžci veteránského věku (nad 35 let), zbystřete! Ve dnech 24.-25. května 2019 se koná ME v běhu do vrchu příslušných kategorií, současně s republikovým šampionátem, který je též kvalifikací pro klasické ME. Závody proběhnou na různých tratích z Janských Lázní na Černou horu, jejich pořadatelem je zkušený tým Karla Šklíby z TJ Maratonstav Úpice. Přihlášky jen do 6. května!

 • Zemřel Vladimír Syrovatský, duše Sokola Senohraby

  V neděli 14. dubna do cíle své pozemské pouti doputoval ve věku 85 let Vladimír Syrovatský. Mezi kamarády zvaný „Ála“ v roce 1951 nejprve spoluzakládal atletický oddíl a o čtyři roky později lyžařský oddíl TJ Sokol Senohraby, kde posléze inicioval vznik mnoha lyžařských a běžeckých závodů.

 • Reprezentanti v Kutné Hoře na pódiu

  Čeští reprezentaci OCR se představili o víkendu na třech akcích. V sobotu běželi Spartan Sprint v Kutné Hoře a Mnichově. Druhý den pak Spartan Super opět ve středočeském historickém městě. V obou dvou dnech vystoupala na stupně vítězů kutnohorská Martina Fabiánová.

 • Salming představuje největší kolekci playlistů pro české běžce - SPOTIWEAR

  Více než 60 % běžců v České republice během tréninku poslouchá hudbu. Ta je motivuje, díky ní ze sebe dokáží vydat i poslední zbytky sil. Salming, švédská sportovní značka, která se v posledních letech významně zaměřuje právě na běžecký sektor se rozhodla tyto dvě věci propojit. A tak vznikl projekt SPOTIWEAR – největší kolekce běžeckých playlistů.

 • Půlmaraton Velké Meziříčí se vrací k červnovému termínu

  S ohledem na chystané silniční práce se mění termín Půlmaratonu Velké Meziříčí z původně nahlášeného 27. dubna na 8. červen, tedy termín, kdy se tato akce konala v předchozích letech.

 • OCR reprezentantům cinkaly medaile v Maďarsku

  Zástupci České reprezentace OCR bojovali o víkendu ve dvou zemích na závodech série překážkových závodů Spartan. V maďarské Nagykanizse se běžel v sobotu Super (13 km) a v neděli Sprint (5 km). V Itálii běželi Češi jen v sobotu, a sice Super.

 • Čeští OCR reprezentanti míří do Itálie a Maďarska

  Národní série startují. Česká reprezentace OCR bude mít o víkendu nabitý program. Část členů širší nominace míří do Itálie, další část pak do Maďarska, kde absolvují překážkové závody Spartan.

 • Nevidomý běžec Honza Říha zve na svůj charitativní běh

  Nevidomý běžec a horolezec Honza Říha zve opět po roce na krásný trail ve Stříbrné Skalici a v okolních lesích. Běžet můžete 5,5 nebo 12 km, případně dětský a nesoutěžní běh v délce 1 km. Výtěžek bude věnován Lukáši Havelkovi, postiženému chlapci z Říčan. Akce tradičně láká i na bohatý doprovodný program (hudební produkce, horolezecká stěna, malování na obličej ad.). REGISTRACE

 • Kutná Hora podruhé v historii ožije závodem Spartan

  Středočeská Kutná Hora se může znovu po roce těšit na extrémní překážkové závody Spartan. Fanoušci uvidí hned dva z nich. V sobotu 13. dubna se běží pětikilometrový Sprint a o den později třináctikilome­trový Super.

 • Perfektní start českých překážkářů. Tvrdík první, Voráčková druhá

  Nově vzniklá Česká reprezentace OCR (překážkové závody) tvořená závodníky z asociací Spartan CZ a OCRA CZ, vyslala své tři reprezentanty ze širšího výběru na první závod španělské národní série na ostrov Mallorca, kde běželi v sobotu dopoledne Spartan Super.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Můj poslední běh 2019 (kaz67 23.5.2019 22:41:12)
Výměna baterie Garmin (Brutto 22.5.2019 10:46:20)
Pochlubme se :-) (integral 22.5.2019 8:49:34)
Obecné hodnocení bot značky Saucony (EvženGe 20.5.2019 16:34:57)
Prosim o pomoc (Desert 20.5.2019 14:31:05)
Běh a draví ptáci (tuton 20.5.2019 14:16:55)
Priprava na jarni maraton (MarekCB 19.5.2019 4:27:25)
1km pod 3:15 (jm1 18.5.2019 12:35:12)
Nalezené položky: 6158 První Předchozí | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | Další Poslední