Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
20.10.2006 | behej.com

Zkusili jste někdy časný ranní běh? Tak časný, že většina lidí v tu dobu ještě spí a považuje hodinu za noční a nikoliv ranní? Ukážeme vám, že i tento běh si lze užít. Článek vychází z osobní zkušenosti autora a byl redigován trenérem Milošem Škorpilem.

Přečteno: 9344× | Komentáře: 0

Tip na sobotu: maratón ve Stromovce

19.10.2006 | behej.com

Sobotní dopoledne je výrazně vyznačeno v kalendáři více než stovky převážně pražských maratonců: nejstarší český maraton a druhý největší závod na 42km trati v hlavním městě, navíc v krásném podzimním prostředí parku Stromovka.

Mnohými milovaný, jinými proklínaný okruhový závod téměř bez převýšení, ale plný zatáček dává menší šanci na osobní rekordy, obvykle chladné počasí naopak láká horkokrevnější bor­ce.

Přečteno: 3842× | Komentáře: 0   
 

Jiří Krejčí: zápisky z Mistrovství světa na 100 km

18.10.2006 | behej.com

Přinášíme první díl občasníku jednoho z našich nejlepších ultramaratonců: Jirky Krejčího. A hned začíná z ostra – mistrovstvím světa. Přenesme se společně na korejský poloostrov, kde se počátkem října bojovalo na 100km trati.

Přečteno: 4155× | Komentáře: 0   
 

Přihlášky na lázeňský víkend do konce října

17.10.2006 | behej.com

Server Behej.com pro Vás na listopad připravil opravdovou lahůdku! Přijeďte si odpočinout po dlouhé sezóně na víkend do lázní. Teplice jsou kromě prvoligového fotbalu známé i lázeňskými procedurami vhodnými k posílení a uvolnění pohybového aparátu. Co jiného by mohl běžec chtít jako tečku za celoročním úsilím? Přinášíme Vám současně odpovědi na nejčastější dotazy.

Přečteno: 13859× | Komentáře: 0   
 

Štefko a Klimešová na špici Poháru Behej.com

17.10.2006 | behej.com

Pohár Behej.com se blíží do své poloviny a poprvé vám přinášíme jeho průběžné výsledky. Po šesti závodech čtrnáctidílného seriálu se na čele usadili Róbert Štefko a Jana Klimešová, kteří si připsali shodně prvenství ve dvou závodech ze tří, které v poháru zatím absolvovali.

Do průběžných výsledků jsme zahrnuli ty závodníky a závodnice, kteří se zúčastnili alespoň dvou závodů. Mezi muži uvádíme prvních dvacet, žen bylo dosud pouze sedm splňujících podmínku dvou startů.

Přečteno: 6437× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: vliv oblečení na výkon

16.10.2006 | Miloš Škorpil

Šaty dělají člověka. Toto rčení je omleté jak stará obnošená vesta a nikdo o něm již dnes nepochybuje. Jasně, mnozí se snaží dokázat, že to neplatí, ale nakonec se na důležitá jednání navléknou do kvádra a utáhnou kravatu.

Druh a způsob oblečení nás nezařazuje jen do určité skupiny lidí vyznačující se daným postojem k životu. Oblečení nám také dodává sebedůvěru a tím nám umožňuje dosáhnout lepšího výsledku i lepšího výkonu.

Přečteno: 13013× | Komentáře: 0   
 

Fotosoutěž zná vítězku

15.10.2006 | behej.com

foto: Jitka JakešováDruhé vítězství krátce po sobě si odnáší z fotosoutěží Behej.com Jitka Jakešová z Tábora. Oba její snímky byly shodně pořízené při zářijovém oběhu republiky. 

Celkem 186 hlasujících čtenářů rozhodlo o jasném prvenství pro krásnou černobílou fotografii. Pořadí dalších snímků zveřejníme v pondělí.

Přečteno: 10373× | Komentáře: 0   
 

Chci běhat jako pes

15.10.2006 | behej.com

Dnes Vám přinášíme příběh ženy, která propadla kouzlu běhu. Její příběh může být výbornou motivací pro ty, kteří stále váhají se svým prvním během. Věříme, že Vás příběh dojme tak, jako redakci Behej.com.

Přečteno: 16953× | Komentáře: 1   
 

Deník Pavla Faschingbauera: září plné trápení

13.10.2006 | Pavel Faschingbauer

Někteří z vás si pamatují z druhého deníku Pavla Faschingbauera, že se tento náš momentálně nejlepší vytrvalec chystal na Běchovice. Tam však ve výsledkové listině nefiguroval. Proč tomu tak bylo, to se dozvíte z dalšího pokračování jeho deníku.

Přečteno: 5079× | Komentáře: 0   
 

Tepová frekvence domácí běžecké špičky

12.10.2006 | Aleš Tvrzník

Druhý díl miniseriálu o tepové frekvenci poradí, jak určit osobní maximální TF a ukáže některá zajímavá čísla o hodnotách naměřených u špičkových domácích běžců. Aleš Tvrzník rovněž uvádí základní šestero o tepové frekvenci a její zapojení do kvalitního tréninku bez ohledu na sportovní ambice.

Přečteno: 31224× | Komentáře: 0   
 

Pohár Behej.com přidává další závody

11.10.2006 | behej.com

Na přání závodníků, kterým nevyhovovaly termíny a malý počet závodů nultého ročníku poháru Behej.com, zařazujeme dodatečně dalších pět. Prvním z nich je lesních 11 km v Říčanech 21.10. (loni skoro 150 startujících!) a druhým 28.10. Královod­vorský čtverec u Berouna (10,4 km). 

Pro východočeské závodníky je vhodná Malá cena Monaka (10 km) naplánovaná na 5.11., zatímco Pražané uvítají výběr z dvojice Sildkros v Krči (rovněž 5.11.) nebo Běh 17.listopadu na Hvězdě (17.11.)

Přečteno: 5818× | Komentáře: 0   
 
Proč ženy neběhají

Proč ženy neběhají

11.10.2006 | Vanda Kadeřábková-Březinová

Běhajících a závodících žen je na rozdíl od jejich silnějších poloviček stále málo. Proč tomu tak je? Tuto otázku si kladou pořadatelé běžeckých závodů i závodnice, které by jistě uvítaly více sparing-partnerek i soupeřek zároveň.

Přečteno: 27012× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Horská výzva: Cypra v Jeseníkách slibuje opalování na pytli

  Běžci míří do Jeseníků. Na Červenohorském sedle před páteční půlnocí odstartuje předposlední bodovaná zastávka Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu jde do svého finále, ale klidně si ho tento víkend mohou užít i ti, kteří chtějí pouze jednorázově poznat krásy Jeseníků. Ambasador závodu, zkušený horských běžec, Zbyněk Cypra navíc slibuje ideální podmínky a parádní počasí.

 • České veteránky měly žně na legendárním Marvejols-Mende

  Krásná umístění si přivezly české vytrvalkyně z těžkého francouzského běhu Semi-Marathon Marvejols-Mende na 22 km. Ve veteránské kategorii VF1 (ženy 40–49 lety) zvítězila Petra Pastorová, třetí příčku obsadila Radka Churaňová a pod bednou skončila čtvrtá Petra Kamínková. Ta na prestižním závodě startovala již počtrnácté a pořád se na něj ráda vrací. WEB AKCE

 • O víkendu jdou běžci na Šumavě čtvrtou zastávku Rock Point – Horské výzvy

  Už tento víkend odstartuje 4. zastávka Rock Point – Horské výzvy. Milovníci horských běhů a trekingu tentokrát míří na Šumavu, kde seriál vstupuje do své druhé poloviny. Stále je ale dost času na sběr bodů do celkového hodnocení, anebo naopak skvělá příležitost na jednorázový výběh. Přihlásit se na některou ze tří tras je možné na místě. Ta nejdelší startuje opět těsně před páteční půlnocí a nabídne tradičně netradiční zážitky z nočního běhu horskou krajinou.

 • Moira Stewartová zaběhla 10 000 m za 32:57,51, druhá v českých tabulkách

  Moira Stewartová obsadila 4. místo v B finále Evropského poháru v běhu na 10 000 metrů kvalitním výkonem pod 33 minut! Novým osobním maximem 32:57,51 se 24letá svěřenkyně Václava Janouška ze Spartaku Praha 4 zařadila na druhou pozici domácích historických tabulek, hned za Alenu Peterkovou, která drží český rekord s hodnotou 32:27,68.

 • Krunka vítězí v Běhu lužanskými hvozdy

  Po dlouhých devíti letech se zapsal do listiny vítězů Běhu lužanskými hvozdy Kamil Krunka z SK Nové Město nad Metují, který zvládl členitou osmikilometrovou trasu ve výtečném čase 27:35,8. Rekord závodu nicméně odolal, od roku 1986 jej drží Jiří Čivrný st. (25:29,5). V ženách zvládla 5km trať nejrychleji Marta Fenclová (AC Pardubice) za 22:40,8. Běh lužanskými hvozdy napřesrok oslaví 45. ročník.

 • Seriál závodů na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics startuje v Beskydech

  Efisan Skiroll Classics startuje! Seriál závodů na kolečkových lyžích, který spojuje jasná charakteristika: vysoký významný kopec – klasická technika – turisticky atraktivní oblast v České republice – znamenité výkony těch nejlepších běžeckých lyžařů ale i amatérů. První zastávkou jsou Velké Karlovice 29. června, následuje Hrozenkov den poté.

 • Prague Park Race v Divoké Šárce přitáhl tři stovky běžců

  Seriál La Sportiva Prague Park Race o víkendu pokračoval druhým závodem. V Divoké Šárce pod hučícími motory letadel z nedalekého letiště Václava Havla se na trailové trati utkalo bezmála tři sta běžců. Stejně jako v minulých letech měli na výběr 14 a 8 km dlouhé varianty.

 • Hledáme obchodní zástupce pro prodej inzerce

  Nepatříte mezi ty, kterým naskočí husí kůže, když se řekne prodej inzerce? Super! Pak čtěte dále! Hledáme obchodní zástupce, primárně pro oblast Prahy a okolí, pak pokračujeme Brnem, Ostravou a dalšími regiony. Předmětem je znalost oboru, návrhy reklamních kampaní pro klienty a chuť vydělat si pořádné peníze.

 • Voráčková nabírá formu. Další zlato získala v Madridu

  Česká reprezentantka OCR Adéla Voráčková z Ostravy znovu uspěla na závodech Spartan. Tentokrát na trati Super v Madridu, kde si v rámci španělské série doběhla pro první místo.

 • V Kalifornii padl světový rekord v běhu na 50 mil

  Výrobce obuvi Hoka One One v sobotu uspořádal pokus o zdolání dvou světových rekordů na silničních ultradistancích: V Kalifornii padl ten na 50 mil, když domácí Jim Walmsley proťal tuto metu v čase 4:50:08. Japonec Hideaki Yamauchi, dvakrát zlatý na MS v běhu na 100 km, dlouho bojoval o světový rekord, avšak v sólo běhu mu chybělo cca 10 minut (6:19:54). Projektu přenášeného živě na internetu se účastnili pouze borci běhající pod hlavičkou Hoka One One v rámci propagace zbrusu nového modelu Carbon X.

 • Čtyřikrát bedna pro Čechy v italském Orte

  Členové České reprezentace OCR hájili národní barvy o víkendu v italském městečku Orte, kde se běžel v neděli Spartan Super. Čtyři čeští závodníci skončili na bedně.

 • D’haene na Madeiře potvrdil dominanci

  Poslední dubnový víkend se stala Madeira dějištěm další zastávky Ultra-Trail World Tour. Po sportovně nabité zimě přišel, viděl a zvítězil jeden z nejlepších ultratrailových běžců současnosti – François D’haene. Jeho obvyklý rychlý start byl ale akceptován dalšími výbornými běžci, Pazosem, Tollefsonem, Grangierem a dalšími.

 • Thévenard vítězí na stomílovce kolem Fuji

  Drsné počasí se stává klasickou ikonou Ultra-Trail Mt. Fuji. Letos nechyběla sněhová vánice, teploty místy pod bodem mrazu a poklidná a svým způsobem podmaňující japonská krajina. Tuto asijskou stomílovku, ze seriálu Ultra Trail World Tour, jednoznačně vyhrál rychlý Francouz Xavier Thévenard. Bude-li se letos účastnit Hardrock 100 miles nebo UTMB, bude to pořádná divočina.

 • TJ Maratonstav zve na veteránské mistrovství Evropy v běhu do vrchu

  Běžci veteránského věku (nad 35 let), zbystřete! Ve dnech 24.-25. května 2019 se koná ME v běhu do vrchu příslušných kategorií, současně s republikovým šampionátem, který je též kvalifikací pro klasické ME. Závody proběhnou na různých tratích z Janských Lázní na Černou horu, jejich pořadatelem je zkušený tým Karla Šklíby z TJ Maratonstav Úpice. Přihlášky jen do 6. května!

 • Zemřel Vladimír Syrovatský, duše Sokola Senohraby

  V neděli 14. dubna do cíle své pozemské pouti doputoval ve věku 85 let Vladimír Syrovatský. Mezi kamarády zvaný „Ála“ v roce 1951 nejprve spoluzakládal atletický oddíl a o čtyři roky později lyžařský oddíl TJ Sokol Senohraby, kde posléze inicioval vznik mnoha lyžařských a běžeckých závodů.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
hladanie ultra (Desert 23.8.2019 15:15:25)
Nízkosacharidová strava a vytrvalosť (Brutto 23.8.2019 7:51:42)
Hodinky na běhání (jm1 21.8.2019 16:24:15)
Žilní trombóza (Křída 21.8.2019 16:00:48)
Výživa (EvženGe 21.8.2019 14:34:33)
trénink na 1/2 maratón za 6 týdnů? (Desert 21.8.2019 11:48:27)
1/2 maraton v Ostravě prodej registrace (chl4p 20.8.2019 18:52:41)
Maraton pod 3H (MarekCB 20.8.2019 15:28:35)
Nalezené položky: 6216 První Předchozí | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | Další Poslední