Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
01.03.2007 | behej.com

Není to tak dávno, co superšpičkový server (největší český běžecký web a portál a sajta v Evropě) na­bídl eTrénink ultrabezecka Miloše Škorpila a je zde produkt nový a vskutku unikátní: eTrenýrky. O co jde a kolik to stojí?

Přečteno: 5907× | Komentáře: 0

Behej.com v roce 2010: Konečně máme šampiony

28.02.2007 | behej.com

Dnešním článkem ukončíme přehlídku vizí, jak bude vypadat běh a Behej.com v roce 2010 podle vás, čtenářů. Jak vidno, většina počítá s masívním prosazením se techniky a syntetických doplňků stravy. Je to dobře nebo naopak smutný odklon od chápání běhu jako nejjednodušší formy úniku k přírodě?

Přečteno: 3709× | Komentáře: 0   
 

JAK SE BĚHÁ V...: Středem pozornosti v Indii

28.02.2007 | behej.com

Jít si zaběhat v Indii, to je jako jít si v prosinci zaběhat nahej na brněnský Svoboďák. Běh je tu téměř nemožný. Ale i přesto se o to pokusím. Zatím první odvážný počin jsem učinil včera na Cody beach (pláž v Kundapuru), kde jsem v písku naběhal cca 30 minut.

Přečteno: 15167× | Komentáře: 0   
 

Deník P. Faschingbauera: směs bolesti a radosti

27.02.2007 | Pavel Faschingbauer

Minule jsem skončil druhým týdnem v JAR. Třetí začal nadějně. V pondělí jsem běhal 4×4 km v tempu mezi 3:25–20, poslední i pod 3:20. Po nedělním volnu mě nic nebolelo a tak i pocit z běhu byl dobrý. Další den jsem po delším rozcvičení odběhal také v pohodě, celkem 22 km (úseky střídavě mezi 3:45 a 3:20).

Přečteno: 4465× | Komentáře: 0   
 

Zimní běžecká příprava Ironmana (18.)

27.02.2007 | Michal Jalovecký

Testování během přípravy, má smysl? Mám za sebou pracovně velmi náročný týden. Cestování a jednání mi naplnilo každý den od rána do večera a byl jsem tak rád, že se mi podařilo alespoň po večerech něco odklusat. 

Přečteno: 3313× | Komentáře: 0   
 

Pohár Behej.com: Modřické rovinaté okruhy

26.02.2007 | Ivo Domanský

Osmý závod letošního Brněnského běžeckého poháru uvidí Modřice, město prakticky spojené s Brnem, dokonce i šalina číslo 2 tady má svoji konečnou. Termínově se sice kryje s pražskou Kbelskou desítkou, Behej.com ale chtělo vyjít vstříc i brněnským závodníkům.

Přečteno: 6163× | Komentáře: 0   
 

Pohár Behej.com: Kbelská desítka testem vůle

26.02.2007 | Ivo Domanský

Pokud se hovoří o městské části Praha 9 – Kbely, lidé si nejčastěji vybaví spojitost s vojenským letištěm. Ovšem my běžci si už více než dvacet let spojujeme Kbely s oblíbeným silničním během, kterému někteří vzhledem ke zrádně jednoduchému profilu přezdívají test vůle a výkonnosti.

Přečteno: 5748× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: Co dělat před závodem

26.02.2007 | Miloš Škorpil

Závodní sezóna se pomalu začíná rozbíhat. Natěšeni na to, jak prodáme formu, na niž jsme dlouhé měsíce dřeli, bychom se hned v prvním závodě sezóny mohli dočkat velkého rozčarování. A to z několika důvodů.

Přečteno: 13937× | Komentáře: 0   
 

Rohálovská desítka: rekord časový i účastnický

25.02.2007 | Ivo Domanský

Sotva si lze představit lepší zahájení hlavní běžecké sezóny (a letos i Poháru Behej.com) než sobotním čtrnáctým ročníkem Rohálovské desítky v Prusinovicích na Moravě. Na start se postavilo rekordních 313 běžců a vítězný Slovák Miroslav Vanko časem 30:02 překonal dosavadní traťový rekord.

Přečteno: 7076× | Komentáře: 0   
 

Atypická příprava: Jak přežít a "užít si" závody

25.02.2007 | František Holý

Závod, který mne čekal, jsem dlouho odmítal se slovy „starej pes si svoje rány jen líže, nemusí si dělat nové, špatně se hojej“. Ale nakonec jsem zase podlehl. Atypická, zhruba jednoměsíční příprava spočívala ve všední dny v 2×20 km jízdě na kole do práce a domů a pak po hodince nebo někdy ihned běh v délce cca 5 km.

Přečteno: 4241× | Komentáře: 0   
 

TABULKA: čeští sběratelé maratonů

24.02.2007 | Radek Narovec

I česká běžecká scéna má své sběrače maratonů a řada z nich se může pochlubit z pohledu amatéra až nadlidskými výkony. Víte například, kolik běžců v České republice má na svém kontě více než 300 maratonů? Údaje poskytl 100 maraton klub ČR.

Přečteno: 9178× | Komentáře: 0   
 

Přidejte si pohár Behej.com do online kalendáře

23.02.2007 | Tomáš Rokos

Uživatelům služeb Google nabízíme možnost mít vždy po ruce nejčerstvější termínovku závodů poháru Behej.com. Nemusíte si termíny závodů nikam přepisovat a sledovat změny, to nechte na nás. Vy si jen připojte Behej.com Google calendar do svého profilu a budete mít vždy přehled. A nezapomeňte, pohár začíná již v sobotu!

Přečteno: 7751× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Letošní Krajský půlmaraton se neuskuteční

  Vzhledem k aktuální situaci spojené s epidemií COVID-19 je 6. ročník tradičního rodinného závodu zrušen. Závodníci dostanou zpět peníze za registrace, půlmaratonská trička se k běžcům dostanou v druhé polovině roku prostřednictvím sportovních akcí jako dárky.

 • Na pomoc městům v boji s virem! Zapojte se do PVZP RunTour virtuálního běhu

  Boj proti COVID-19 není jednoduchý, ale pokud se do něj zapojí co nejvíce lidí, společně to zvládneme! @RunTour si pro vás připravila virtuální charitativní závod! Výtěžek půjde do měst, které by za normálních okolností byly termínově nejblíže – Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty) a Brno (pomoc lidem bez domova).

 • Skvělá akce pro běžce: Získejte náramek Honor Band 5 zdarma!

  Trénujte spolu! Ať už makáte doma, nebo se jdete proběhnout, vezměte partnera a užijte si sportovní aktivitu společně. K hodinkám Honor MagicWatch 2 nyní v Mobil Pohotovosti dostanete fitness náramek Honor Band 5 v hodnotě 990 Kč zdarma! Ideální výbava pro všechny sportovce a dobrodruhy. Vybavte se těmito skvělými fitness produkty a zlepšujte své sportovní výkony.

 • Novinkový týmový závod CIRCLE se odkládá na léto 2021

  Srpnová premiéra běžeckýho dobrodružství jménem CIRCLE se posouvá o rok. I když všichni věříme, že koronavirová pandemie bude v srpnu minulostí, nechceme riskovat zdraví nikoho z členů tvojí party a z preventivních důvodů běh, jak ho neznáš, odkládáme.

 • Proběhni.se se přesouvá na podzimní termín 3. října

  Zdraví na prvním místě, tak tomu bylo u charitativního projektu Proběhni.se od jeho začátku, a nejinak tomu je i v době, kdy Česko podléhá přísným karanténním opatřením kvůli koronavirové pandemii.

 • adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit

  Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (Rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům.

 • Columbia Montrail představuje model F.K.T. a jarní a letní kolekci

  Trailový běh se těší stále větší popularitě. Běh v přírodě, lese či po horách poskytuje jedinečný odpočinek od rušného městského života a zároveň i challenge při překonávání různých terénů. Kromě jedinečného zážitku ovšem běh v přírodě a v horách přináší i řadu rizik, mezi které patří nerovný a měnící se povrch či nevyzpytatelné proměny počasí. Proto je potřeba dbát na kvalitní specifické běžecké vybavení.

 • Chcete zlepšit svoji formu? S Xiaomi to půjde hladce!

  Pokud sháníte nový telefon, sluchátka nebo chytré příslušenství do domácnosti, je nyní super příležitost k nákupům! Díky mobilním technologiím budete mít dokonalý přehled o svém tepu, spálených kaloriích nebo naběhaných kilometrech. Skvělé akce od Xiaomi najdete nyní v Mobil Pohotovosti.

 • Nevidomý běžec a horolezec Honza Říha zve na svůj běh

  4. dubna se opět uskuteční sympatický charitativní běh Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý sportovec Honza Říha ve Stříbrné Skalici nedaleko Prahy. „Běží se 1, 5,5 a 12 km, z velké části po okolních lesích a letos poprvé je závod součástí poháru Běžec Podblanicka. Výtěžek půjde pro 4letou Klárku, kterou trápí psychomotorická retardace a epilepsie,“ informuje Říha. Tradičně bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu a příjemná atmosféra tu je vždy zaručena. WEB AKCE

 • NOVINKA: Termínovka nabízí i možnosti ubytování blízko závodu

  Rádi cestujete za běžeckými závody? Pokud je to delší cesta, bývá občas náročné najít poblíž startu vhodné ubytování, zejména v případě větších akcí v zahraničí. Přicházíme proto s novinkou – v naší termínovce kromě samotných závodů lze vyhledat i optimální ubytování podle vybraných kritérií!

 • Týmový půlmaraton zamíří i do terénu, na kopřivnický polygon

  Hledáte nové běžecké výzvy? Co takhle dát nohám ochutnat záludnosti polygonu, kde se testují tatrovky na dakarská dobrodružství? Můžete! Extrémní trailový týmový půlmaraton se koná 5. dubna 2020 v Kopřivnici jako součást třetího ročníku Craft Team Running.

 • Mobil Pohotovost rozšiřuje výkup hodinek o značku Apple

  Vedle telefonů a notebooků vám Mobil Pohotovost vykoupí i smartwatch značky Apple. Pokud se tedy stále chlubíte staršími jablečnými modely a tajně pokukujete po novějších, nyní je ideální příležitost k obměně.

 • Premiéru filmu o Beskydské sedmičce uvidí 7. prosince Ostravice

  Po třech letech práce dokončili tři nezávislí filmaři dokumentární film „Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.“ Předpremiéra dokumentu se uskuteční 7.12. od 16.00 ve WoodAreně v obci Ostravice.

 • Termíny Běhej lesy 2020 jsou venku. Registrujte se!

  Díky nasazení ambasadorů Rozběháme Česko a vás všech, kteří jste na společné výběhy vyrazili, se podařilo objevit všech osm termínů na nadcházející sezonu Běhej lesy! Díky všem zúčastněným! 

 • Charitativní projekt Proběhni.se spustil registrace, běží se 4. dubna

  Mise českých lékařů do států třetího světa, stovky vyšetření, desítky objevených případů srdečních onemocnění, řada operací, které by si tamní obyvatelé nikdy nemohli dovolit. Každoroční práce Nadačního fondu České srdce si zaslouží nejen náš obdiv, ale také podporu. A tu přináší již třetím rokem běžecký happening Probehni.se.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Kdy vymenit boty ? (Judson před 7h)
Můj poslední běh 2020 (Strouhal Zdenek před 12h)
Behanie Brno (Akad.25 před 15h)
Pochlubme se :-) (Desert 28.5.2020 9:55:35)
Bolest v břiše při běhu (TS10 27.5.2020 7:32:10)
Běhej lesy Lednice (Judson 25.5.2020 13:37:38)
Koronavirus a závody (Desert 24.5.2020 20:01:56)
Strava (Berenique 24.5.2020 17:53:27)
Nalezené položky: 6418 První Předchozí | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | Další Poslední