Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
31.08.2006 | behej.com

Přijměte pozvání na pátý ročník Kladenského maratónu, druhý největší maratón v České republice. Závod, jehož loňského ročníku se zúčastnilo 173 běžců, se koná v sobotu 9. září 2006 a bude odstartován v 10:00 na Městském atletickém stadionu na Kladně (Sletiště). 

Rekord trati drží z roku 2004 Mulugeta Serbessa (Olymp Praha) časem 2:32:54 a mezi ženami z loňska Simona Koščová (3:31:07). Padnou letos nové rekordy v obou kategoriích? Osobní maxima přihlášených tomu napovídají!

Přečteno: 3471× | Komentáře: 0

Tréninkové deníky: Progresslog

31.08.2006 | Viktor Machek

V dnešním díle se podíváme na jiný typ online aplikace pro zaznamenávání sportovních výkonů: Progresslog. Tento deník není oproti svým konkurentům součástí žádných specializovaných stránek o tréninku, ale samostatnou webovou aplikací. I jeho vývoj, zdá se, ustrnul. Přesto je to použitelný jednoduchý deník, který si své příznivce najde. 

Přečteno: 11254× | Komentáře: 0   
 

PIM Bežecký cirkus v sobotu

30.08.2006 | behej.com

Pražská Stromovka uvidí tuto sobotu (2.9.)další díl tradičních setkání běžců před akcemi PIM. Sraz je v 10:00 před planetáriem.

Na společný výklus zve PIM, Miloš Škorpil a další trenéři běžeckých klubů.

Přečteno: 4577× | Komentáře: 0   
 

Deník Pavla Faschingbauera: z hor na šampionát

29.08.2006 | behej.com

Své zážitky z nedávného Mistrovství Evropy pro Behej.com autenticky popisuje momentálně nejlepší český vytrvalec, Pavel Faschingbauer. Pomohl mu horský trénink před šampionátem nebo naopak ubral síly?

Přečteno: 4260× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: závislost na běhu

28.08.2006 | Miloš Škorpil

Běh je dar, který si můžete nadělit sami sobě prakticky každý den. Nejvíce ho oceníte ve dnech, které jsou pro vás z různých důvodů velmi náročné. Ať už po stránce pracovní, kvůli problémům s jinými lidmi nebo je prostě „den blbec“. Myšlenka na těch 30–40 minut, kdy poběžíme a nebudeme muset na nic a nikoho myslet, je oázou, která dodává našemu celodennímu konání energii k přežití.

Přečteno: 5473× | Komentáře: 0   
 

Jak (ne)pořádat běžecký závod

25.08.2006 | behej.com

Uspořádat kvalitní běžecký závod není vůbec jednoduché. Nároky sportovců, hlavně těch mladších a zcestovalejších, neustále rostou, financí se nedostává, konkurence je veliká a tak někdy nadšení organizátorů končí smutkem ba fiaskem. 

Přinášíme několik rad organizátorům, na co při závodech nezapomenout a uvítáme i postřehy Vás, čtenářů. Dejte nám vědět na behej(toto vymažte)@behej.com o těch závodech, které hodnotíte na podtrženou jedničku.

Přečteno: 8773× | Komentáře: 0   
 

Po stopách Jizerské padesátky

23.08.2006 | behej.com

Dnes jsme pro Vás připravili mimořádnou trasu. Mimořádnou svou délkou, ale i krásou. Vydáme se totiž po lyžařské magistrále, ve stopě slavné Jizerské padesátky.

Přečteno: 14523× | Komentáře: 0   
 

Padne v Berlíně světový rekord?

22.08.2006 | Radek Narovec

www.berlin-marathon.com„Poběžím co možná nejrychleji, ale neřeknu, jaký to může být čas,“ řekl 33-letý Etiopan a největší favorit zářijového maratonu v Berlíně, Haile Gebrselassie, na tiskové konferenci v německém hlavním městě.

Sympatický „hubeňour“ se dlouho vyhýbal komentářům o pokusu o zdolání světového rekordu. Ne nepochopitelně, unikl mu při všech třech předchozích pokusech o zdolání 42,2km trati.

Přečteno: 4053× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: tréninkový plán

21.08.2006 | Miloš Škorpil

Trénink je účinný tehdy, když dokážeme správně odhadnout své síly a správně sestavit tréninkový plán. Když se začtete do příběhů životních osudů jakéhokoliv sportovce, poznáte, že namíchat ty pravé tréninkové ingredience je vždy velká alchymie. 

Přečteno: 36044× | Komentáře: 0   
 

Běžecký sen

19.08.2006 | behej.com

O tom, že skládat verše lze i na téma běh, nás přesvědčuje Jan Dolejš. Posuďte sami, jak zdařile. Chcete-li se přidat, zašlete své příspěvky na behej@behej.com.

Přečteno: 5994× | Komentáře: 0   
 

Voděradskými bučinami s Gottem v zádech

18.08.2006 | Viktor Machek

V dnešní trase se podíváme na východ od Prahy – za Říčany. Na hlavním tahu na Kutnou Horu se mezi Struhařovem a Konojedy rozkládá skvělá oblast pro rekreační sportovce: Voděradské bučiny. Na severu ohraničená Vyžlovkou a Kostelcem nad Černými lesy, na jihu zasahuje až po oblast Zvánovic. 

Přečteno: 12087× | Komentáře: 0   
 

Ultramaraton na Islandu - na dno sil

17.08.2006 | behej.com

Island je zemí krásnou, ale nesmírně drsnou. Jeho slavný ultramaratón by si vysloužil spíše jen druhý přívlastek. A přesto jeho účastníci (i ti pokoření) opouštějí ostrov s jasným cílem za rok se vrátit. Dva účastníci přetěžkých 55 km ve špíně a slotě se podělili o zážitky z letošního ročníku a krátké video z loňského ročníku.

Přečteno: 8850× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Moira Stewartová zaběhla 10 000 m za 32:57,51, druhá v českých tabulkách

  Moira Stewartová obsadila 4. místo v B finále Evropského poháru v běhu na 10 000 metrů kvalitním výkonem pod 33 minut! Novým osobním maximem 32:57,51 se 24letá svěřenkyně Václava Janouška ze Spartaku Praha 4 zařadila na druhou pozici domácích historických tabulek, hned za Alenu Peterkovou, která drží český rekord s hodnotou 32:27,68.

 • Krunka vítězí v Běhu lužanskými hvozdy

  Po dlouhých devíti letech se zapsal do listiny vítězů Běhu lužanskými hvozdy Kamil Krunka z SK Nové Město nad Metují, který zvládl členitou osmikilometrovou trasu ve výtečném čase 27:35,8. Rekord závodu nicméně odolal, od roku 1986 jej drží Jiří Čivrný st. (25:29,5). V ženách zvládla 5km trať nejrychleji Marta Fenclová (AC Pardubice) za 22:40,8. Běh lužanskými hvozdy napřesrok oslaví 45. ročník.

 • Seriál závodů na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics startuje v Beskydech

  Efisan Skiroll Classics startuje! Seriál závodů na kolečkových lyžích, který spojuje jasná charakteristika: vysoký významný kopec – klasická technika – turisticky atraktivní oblast v České republice – znamenité výkony těch nejlepších běžeckých lyžařů ale i amatérů. První zastávkou jsou Velké Karlovice 29. června, následuje Hrozenkov den poté.

 • Prague Park Race v Divoké Šárce přitáhl tři stovky běžců

  Seriál La Sportiva Prague Park Race o víkendu pokračoval druhým závodem. V Divoké Šárce pod hučícími motory letadel z nedalekého letiště Václava Havla se na trailové trati utkalo bezmála tři sta běžců. Stejně jako v minulých letech měli na výběr 14 a 8 km dlouhé varianty.

 • Hledáme obchodní zástupce pro prodej inzerce

  Nepatříte mezi ty, kterým naskočí husí kůže, když se řekne prodej inzerce? Super! Pak čtěte dále! Hledáme obchodní zástupce, primárně pro oblast Prahy a okolí, pak pokračujeme Brnem, Ostravou a dalšími regiony. Předmětem je znalost oboru, návrhy reklamních kampaní pro klienty a chuť vydělat si pořádné peníze.

 • Voráčková nabírá formu. Další zlato získala v Madridu

  Česká reprezentantka OCR Adéla Voráčková z Ostravy znovu uspěla na závodech Spartan. Tentokrát na trati Super v Madridu, kde si v rámci španělské série doběhla pro první místo.

 • V Kalifornii padl světový rekord v běhu na 50 mil

  Výrobce obuvi Hoka One One v sobotu uspořádal pokus o zdolání dvou světových rekordů na silničních ultradistancích: V Kalifornii padl ten na 50 mil, když domácí Jim Walmsley proťal tuto metu v čase 4:50:08. Japonec Hideaki Yamauchi, dvakrát zlatý na MS v běhu na 100 km, dlouho bojoval o světový rekord, avšak v sólo běhu mu chybělo cca 10 minut (6:19:54). Projektu přenášeného živě na internetu se účastnili pouze borci běhající pod hlavičkou Hoka One One v rámci propagace zbrusu nového modelu Carbon X.

 • Čtyřikrát bedna pro Čechy v italském Orte

  Členové České reprezentace OCR hájili národní barvy o víkendu v italském městečku Orte, kde se běžel v neděli Spartan Super. Čtyři čeští závodníci skončili na bedně.

 • D’haene na Madeiře potvrdil dominanci

  Poslední dubnový víkend se stala Madeira dějištěm další zastávky Ultra-Trail World Tour. Po sportovně nabité zimě přišel, viděl a zvítězil jeden z nejlepších ultratrailových běžců současnosti – François D’haene. Jeho obvyklý rychlý start byl ale akceptován dalšími výbornými běžci, Pazosem, Tollefsonem, Grangierem a dalšími.

 • Thévenard vítězí na stomílovce kolem Fuji

  Drsné počasí se stává klasickou ikonou Ultra-Trail Mt. Fuji. Letos nechyběla sněhová vánice, teploty místy pod bodem mrazu a poklidná a svým způsobem podmaňující japonská krajina. Tuto asijskou stomílovku, ze seriálu Ultra Trail World Tour, jednoznačně vyhrál rychlý Francouz Xavier Thévenard. Bude-li se letos účastnit Hardrock 100 miles nebo UTMB, bude to pořádná divočina.

 • TJ Maratonstav zve na veteránské mistrovství Evropy v běhu do vrchu

  Běžci veteránského věku (nad 35 let), zbystřete! Ve dnech 24.-25. května 2019 se koná ME v běhu do vrchu příslušných kategorií, současně s republikovým šampionátem, který je též kvalifikací pro klasické ME. Závody proběhnou na různých tratích z Janských Lázní na Černou horu, jejich pořadatelem je zkušený tým Karla Šklíby z TJ Maratonstav Úpice. Přihlášky jen do 6. května!

 • Zemřel Vladimír Syrovatský, duše Sokola Senohraby

  V neděli 14. dubna do cíle své pozemské pouti doputoval ve věku 85 let Vladimír Syrovatský. Mezi kamarády zvaný „Ála“ v roce 1951 nejprve spoluzakládal atletický oddíl a o čtyři roky později lyžařský oddíl TJ Sokol Senohraby, kde posléze inicioval vznik mnoha lyžařských a běžeckých závodů.

 • Reprezentanti v Kutné Hoře na pódiu

  Čeští reprezentaci OCR se představili o víkendu na třech akcích. V sobotu běželi Spartan Sprint v Kutné Hoře a Mnichově. Druhý den pak Spartan Super opět ve středočeském historickém městě. V obou dvou dnech vystoupala na stupně vítězů kutnohorská Martina Fabiánová.

 • Salming představuje největší kolekci playlistů pro české běžce - SPOTIWEAR

  Více než 60 % běžců v České republice během tréninku poslouchá hudbu. Ta je motivuje, díky ní ze sebe dokáží vydat i poslední zbytky sil. Salming, švédská sportovní značka, která se v posledních letech významně zaměřuje právě na běžecký sektor se rozhodla tyto dvě věci propojit. A tak vznikl projekt SPOTIWEAR – největší kolekce běžeckých playlistů.

 • Půlmaraton Velké Meziříčí se vrací k červnovému termínu

  S ohledem na chystané silniční práce se mění termín Půlmaratonu Velké Meziříčí z původně nahlášeného 27. dubna na 8. červen, tedy termín, kdy se tato akce konala v předchozích letech.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
hladanie ultra (Desert 19.7.2019 16:38:44)
Polar M400 (Desert 19.7.2019 16:02:03)
Jak se posunout v bězích na 5 a 10 km (Hrochulus 19.7.2019 9:45:54)
Problém s váhou. (Desert 17.7.2019 17:22:44)
1km pod 3:15 (Meescha 16.7.2019 10:09:37)
Maraton pod 3H (Mato 16.7.2019 8:28:52)
Pochlubme se :-) (vsara 12.7.2019 21:46:03)
Jesenický půlmaraton 17. 8. 2019 (běžec Eda 12.7.2019 14:25:31)
Priprava na jarni maraton (Mato 10.7.2019 11:36:16)
Nalezené položky: 6201 První Předchozí | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | Další Poslední