Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
21.09.2006 | behej.com

Světlo světa spatřil nový časopis o běhání. První číslo barevného magazínu RUN the world magazine přináší 90 stran formátu A5 textu a obrázků a dotýká se vskutku velkého množství témat.

Přečteno: 10581× | Komentáře: 0

Budapešťský půlmaratón z přední řady

21.09.2006 | behej.com

Budapešť zdroj: www.wallpaperbase.com Začátkem září se konal již 21.ročník Budapešťského půlmaratónu. Přinášíme Vám reportáž z pera přímého účastníka, který barvitě popisuje nejen svou snahu o dosažení skvělého času.

Přečteno: 6737× | Komentáře: 0   
 

Medaile z mistrovství světa v běhu do vrchu

20.09.2006 | behej.com

Pavla Matyášová z TJ Maratonstav Úpice rozšířila sbírku svých medailí o stříbrnou medaili z Mistrovství světa v běhu do vrchu v Turecku. Společně se svými kolegyněmi obsadily 2. místo ve velmi těžkém závodě a našly přemožitelky pouze v Američankách, ale poprvé v historii porazily Italky. V kategorii jednotlivkyň obsadila 24. místo z 83 závodnic.

Přečteno: 5737× | Komentáře: 0   
 

Krize českého běhu - mýty a skutečnost

20.09.2006 | Ivo Domanský

Je současný český výkonnostní běh v krizi? Slabší účast na závodech, ekonomické potíže mnoha organizátorů, odstup české elity za světovou. To vše hovoří jednoznačně. Ale je tomu tak opravdu? Přinášíme Vám názor jednoho z nejpovolanějších. Ivo Domanský, doyen české běžecké scény, vyhověl žádosti Behej.com o krátké zamyšlení.

Přečteno: 5273× | Komentáře: 0   
 

Z Brněnské pětadvacítky

18.09.2006 | behej.com

Bezmračné nedělní ráno jakoby zvalo k podzimní procházce po kopcích a cestách krásného okolí Brna. Skupina 57 vytrvalostních běžců toto pozvání přijalo a nastoupila před 11. hodinou k tradičnímu závodu Brněnská pětadvacítka.

Přečteno: 5950× | Komentáře: 0   
 

Nakupte výhodně s Behej.com!

18.09.2006 | behej.com

Server Behej.com pro Vás ve spolupráci s prodejcem zboží IllumiNITE®, Samem Strakou, připravil speciální slevu! Každý návštěvník serveru Behej.com, který uplatní v jeho e-shopu slevový kód, nakoupí o 20% laciněji proti běžným cenám!

Přečteno: 8687× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: předcházejte zraněním

18.09.2006 | Miloš Škorpil

Nejčastější příčinou běžeckých zranění je přemíra intenzity v našem tréninku. To pramení z uspěchanosti doby. Stále jsme v časové tísni a když už si najdeme čas sami na sebe a na trénink, chceme celý trénink odběhat v maximální intenzitě. 

Přečteno: 9766× | Komentáře: 0   
 

I to patří k běhu: klíčový omyl

15.09.2006 | behej.com

Cítíte před závodem napětí?  Stávají se vám věci, se kterými se v běžném životě nesetkáváte? Pak vězte, že nejste sami. Přinášíme vám úsměvný příběh, který se odehrál cestou na běžecké soustředění.

Přečteno: 6323× | Komentáře: 0   
 

110. Běchovice odstartují 24.9.2006

14.09.2006 | Petr Syblík

Nestor českých i evropských silničních běhů patří mezi nejoblíbenější závody u nás. O tom svědčí vysoce nadprůměrný počet účastníků, kterých jsme v loňské výsledkové listině napočítali 994.

Přečteno: 5741× | Komentáře: 0   
 

Běh a svět technologií

13.09.2006 | behej.com

Lze jednoduše určit a stručně popsat podstatu světa v 21. století? Je označení postmoderna správné a na místě? A jak to vše souvisí s běháním jako takovým? 

Na tyto a další otázky se vynasnažíme odpovědět na následujících řádcích a v dalších dílech nového seriálu, který bude věnován vztahu mezi informačními technologiemi a jejich „dopadu“ na běh, jak jej (jestli vůbec) mohou usnadnit a zpříjemnit.

Přečteno: 12808× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: intervalový trénink

11.09.2006 | Miloš Škorpil

V dnešním díle se zastavíme u intervalového tréninku. Typickou ukázkou jsou opakované 400m úseky s meziklusem (MK) nebo mezichůzí (MCH) 200 či 400 m. 

Tento typ tréninku je odkazem Emila Zátopka, který však při svém tréninku dokázal zvládnout i 80×400 m. Dokud běhal „jen 80 opakování“ dokázal se zlepšovat. Bohužel byl přesvědčen, že dalšího zlepšení lze dosáhnout jen dalším zvýšením počtu odběhaných úseků, až se zastavil u 120 opakování s nepříjemným zjiš­těním, že naopak rychlost ztrácí.

Přečteno: 17122× | Komentáře: 0   
 

Keňan Kebenei si odváží zlato z Bawag Grand Prix

10.09.2006 | behej.com

Keňský běžec Wilson Kebenei (26) v neděli s přehledem zvítězil na 10km trati Bawag Grand Prix v Praze, když časem 28:05 o 40s porazil krajana Geoffreyho Kipngena. Róbert Štefko skončil sedmý za 29:56.

Přečteno: 1958× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Horská výzva: Cypra v Jeseníkách slibuje opalování na pytli

  Běžci míří do Jeseníků. Na Červenohorském sedle před páteční půlnocí odstartuje předposlední bodovaná zastávka Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu jde do svého finále, ale klidně si ho tento víkend mohou užít i ti, kteří chtějí pouze jednorázově poznat krásy Jeseníků. Ambasador závodu, zkušený horských běžec, Zbyněk Cypra navíc slibuje ideální podmínky a parádní počasí.

 • České veteránky měly žně na legendárním Marvejols-Mende

  Krásná umístění si přivezly české vytrvalkyně z těžkého francouzského běhu Semi-Marathon Marvejols-Mende na 22 km. Ve veteránské kategorii VF1 (ženy 40–49 lety) zvítězila Petra Pastorová, třetí příčku obsadila Radka Churaňová a pod bednou skončila čtvrtá Petra Kamínková. Ta na prestižním závodě startovala již počtrnácté a pořád se na něj ráda vrací. WEB AKCE

 • O víkendu jdou běžci na Šumavě čtvrtou zastávku Rock Point – Horské výzvy

  Už tento víkend odstartuje 4. zastávka Rock Point – Horské výzvy. Milovníci horských běhů a trekingu tentokrát míří na Šumavu, kde seriál vstupuje do své druhé poloviny. Stále je ale dost času na sběr bodů do celkového hodnocení, anebo naopak skvělá příležitost na jednorázový výběh. Přihlásit se na některou ze tří tras je možné na místě. Ta nejdelší startuje opět těsně před páteční půlnocí a nabídne tradičně netradiční zážitky z nočního běhu horskou krajinou.

 • Moira Stewartová zaběhla 10 000 m za 32:57,51, druhá v českých tabulkách

  Moira Stewartová obsadila 4. místo v B finále Evropského poháru v běhu na 10 000 metrů kvalitním výkonem pod 33 minut! Novým osobním maximem 32:57,51 se 24letá svěřenkyně Václava Janouška ze Spartaku Praha 4 zařadila na druhou pozici domácích historických tabulek, hned za Alenu Peterkovou, která drží český rekord s hodnotou 32:27,68.

 • Krunka vítězí v Běhu lužanskými hvozdy

  Po dlouhých devíti letech se zapsal do listiny vítězů Běhu lužanskými hvozdy Kamil Krunka z SK Nové Město nad Metují, který zvládl členitou osmikilometrovou trasu ve výtečném čase 27:35,8. Rekord závodu nicméně odolal, od roku 1986 jej drží Jiří Čivrný st. (25:29,5). V ženách zvládla 5km trať nejrychleji Marta Fenclová (AC Pardubice) za 22:40,8. Běh lužanskými hvozdy napřesrok oslaví 45. ročník.

 • Seriál závodů na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics startuje v Beskydech

  Efisan Skiroll Classics startuje! Seriál závodů na kolečkových lyžích, který spojuje jasná charakteristika: vysoký významný kopec – klasická technika – turisticky atraktivní oblast v České republice – znamenité výkony těch nejlepších běžeckých lyžařů ale i amatérů. První zastávkou jsou Velké Karlovice 29. června, následuje Hrozenkov den poté.

 • Prague Park Race v Divoké Šárce přitáhl tři stovky běžců

  Seriál La Sportiva Prague Park Race o víkendu pokračoval druhým závodem. V Divoké Šárce pod hučícími motory letadel z nedalekého letiště Václava Havla se na trailové trati utkalo bezmála tři sta běžců. Stejně jako v minulých letech měli na výběr 14 a 8 km dlouhé varianty.

 • Hledáme obchodní zástupce pro prodej inzerce

  Nepatříte mezi ty, kterým naskočí husí kůže, když se řekne prodej inzerce? Super! Pak čtěte dále! Hledáme obchodní zástupce, primárně pro oblast Prahy a okolí, pak pokračujeme Brnem, Ostravou a dalšími regiony. Předmětem je znalost oboru, návrhy reklamních kampaní pro klienty a chuť vydělat si pořádné peníze.

 • Voráčková nabírá formu. Další zlato získala v Madridu

  Česká reprezentantka OCR Adéla Voráčková z Ostravy znovu uspěla na závodech Spartan. Tentokrát na trati Super v Madridu, kde si v rámci španělské série doběhla pro první místo.

 • V Kalifornii padl světový rekord v běhu na 50 mil

  Výrobce obuvi Hoka One One v sobotu uspořádal pokus o zdolání dvou světových rekordů na silničních ultradistancích: V Kalifornii padl ten na 50 mil, když domácí Jim Walmsley proťal tuto metu v čase 4:50:08. Japonec Hideaki Yamauchi, dvakrát zlatý na MS v běhu na 100 km, dlouho bojoval o světový rekord, avšak v sólo běhu mu chybělo cca 10 minut (6:19:54). Projektu přenášeného živě na internetu se účastnili pouze borci běhající pod hlavičkou Hoka One One v rámci propagace zbrusu nového modelu Carbon X.

 • Čtyřikrát bedna pro Čechy v italském Orte

  Členové České reprezentace OCR hájili národní barvy o víkendu v italském městečku Orte, kde se běžel v neděli Spartan Super. Čtyři čeští závodníci skončili na bedně.

 • D’haene na Madeiře potvrdil dominanci

  Poslední dubnový víkend se stala Madeira dějištěm další zastávky Ultra-Trail World Tour. Po sportovně nabité zimě přišel, viděl a zvítězil jeden z nejlepších ultratrailových běžců současnosti – François D’haene. Jeho obvyklý rychlý start byl ale akceptován dalšími výbornými běžci, Pazosem, Tollefsonem, Grangierem a dalšími.

 • Thévenard vítězí na stomílovce kolem Fuji

  Drsné počasí se stává klasickou ikonou Ultra-Trail Mt. Fuji. Letos nechyběla sněhová vánice, teploty místy pod bodem mrazu a poklidná a svým způsobem podmaňující japonská krajina. Tuto asijskou stomílovku, ze seriálu Ultra Trail World Tour, jednoznačně vyhrál rychlý Francouz Xavier Thévenard. Bude-li se letos účastnit Hardrock 100 miles nebo UTMB, bude to pořádná divočina.

 • TJ Maratonstav zve na veteránské mistrovství Evropy v běhu do vrchu

  Běžci veteránského věku (nad 35 let), zbystřete! Ve dnech 24.-25. května 2019 se koná ME v běhu do vrchu příslušných kategorií, současně s republikovým šampionátem, který je též kvalifikací pro klasické ME. Závody proběhnou na různých tratích z Janských Lázní na Černou horu, jejich pořadatelem je zkušený tým Karla Šklíby z TJ Maratonstav Úpice. Přihlášky jen do 6. května!

 • Zemřel Vladimír Syrovatský, duše Sokola Senohraby

  V neděli 14. dubna do cíle své pozemské pouti doputoval ve věku 85 let Vladimír Syrovatský. Mezi kamarády zvaný „Ála“ v roce 1951 nejprve spoluzakládal atletický oddíl a o čtyři roky později lyžařský oddíl TJ Sokol Senohraby, kde posléze inicioval vznik mnoha lyžařských a běžeckých závodů.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Regenerace - tipy a rady (Desert 17.8.2019 21:09:16)
Nízkosacharidová strava a vytrvalosť (Desert 17.8.2019 20:42:36)
Maraton pod 3H (Mato 14.8.2019 14:13:32)
Problém s váhou. (hsb 14.8.2019 12:57:11)
RHR - Resting heart rate (Mato 13.8.2019 16:22:15)
Váhová výzva 2014-2019 (Petr Kaňovský 12.8.2019 12:16:11)
Prodám Polar M430 (ales.polasek 10.8.2019 17:27:10)
Nalezené položky: 6213 První Předchozí | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | Další Poslední