Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
06.10.2006 | Petr Syblík

Hledáte parťáka na úseky a tempo běhy? Chybí vám nekompromisní trenér? Milujete dlouhé běhy v neznámém prostředí? Server behej.com pro vás otestoval pomocníka, který splní všechny tato přání.

Přečteno: 44788× | Komentáře: 0

Využijte TF k lepšímu tréninku

Využijte TF k lepšímu tréninku

05.10.2006 | Aleš Tvrzník

Řízení běžeckého tréninku podle tepové frekvence je už dnes pro většinu systematicky trénujících běžců samozřejmostí. Přesto se občas setkáváme s výjimkami a protiargumenty typu, že jakéholiv řízení intenzity a s ním nezbytně spojená technokratizace a nejrůznější výpočty jen narušují radost ze samotného běhání.

Přečteno: 39620× | Komentáře: 0   
 

Pohár Behej.com pokračuje trojicí závodů

04.10.2006 | behej.com

Pohár Behej.com má o víkendu na programu hned trojici závodů, aby vyšel vstříc zájemcům z různých koutů země. Všechny tři mají shodně délku 10 km v mužské kategorii a 5 km pro ženy.

S ohledem na odměny a loňskou účast stojí nejvýše Běh města Příbrami (7.10., start 11:30) a Slovácký běh v Uherském Hradišti (8.10., start 9:00), nabízí se však i Lyžařský kros ve Vimperku (7.10., start 10:20).

Přečteno: 9956× | Komentáře: 0   
 

Běžec a právo: nezapomínejme na paragrafy

04.10.2006 | behej.com

Jako běžec musíte ctít daná pravidla pohybu na pozemních komunikacích. Můžete se dostat, ať už vlastní nebo cizí vinou, do neobvyklých situací. Jak se v nich zachovat, poradí běhající advokát, Dr. Mgr. Daniel Mališ, LL.M.

Přečteno: 9793× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: stanovte si cíle

02.10.2006 | Miloš Škorpil

Říjen je z hlediska klasické běžecké přípravy brán zpravidla za měsíc, v němž si všeobecně lížeme rány a zranění, které nebyli schopni v důsledku závodů dosud vyléčit. Je to i vhodný čas pro to, abychom si určili své cíle na následující rok.

Ty by měly vycházet z letošních výsledků. Rozhodně bychom si neměli plánovat, že zaběhneme 10 km za 30 minut, když letos jsme to dali stěží za 40 minut, nebo uběhnout maratón za 3 hodiny, když se potýkáme s hranicí 3:30.

Přečteno: 9969× | Komentáře: 0   
 

Miniběhy kořením velkých maratonů

29.09.2006 | Radek Narovec

New York a Berlín, legendy světových maratonů. Velké počtem účastníků, kvalitou startující špičky i skvělou organizací. Oba ale mají ještě další plus: rekreační běhy den před hlavním závodem.

Přečteno: 5547× | Komentáře: 0   
 

Záznam ČT ze závěru běhu kolem republiky

28.09.2006 | Petr Syblík

Jihomoravský večerník České televize ze dne 26.9.2006 poskytl prostor našim ultravytrvalcům. Reportáž z doběhu naleznete v internetovém záznamu od stopáže 25:47

Přečteno: 7788× | Komentáře: 0   
 

Vítězné foto z oběhu republiky

28.09.2006 | behej.com

Vítězkou soutěže o nejkrásnější fotografii z oběhu republiky se stala Jitka Jakešová. Její snímek skvěle vystihuje samotu dvojice běžců (byť je zachycen pouze jeden z hrdinů nedávné reality show). Krásný nepoměr velikosti běžců a světa kolem nich doplňuje naděje vycházejícího slunce. Behej.com gratuluje a s autorkou fotografie se brzy spojí k předání věcné ceny.

Přečteno: 8310× | Komentáře: 0   
 
Běžecký trénink

Běžecký trénink

27.09.2006 | behej.com

Máte vyšší sportovní ambice? Nesedí vám obecný tréninkový plán? Připravujete se na svůj velký závod a chcete mít vlastní přípravu? Máte zdravotní potíže nebo chcete poradit se stravou? Neváhejte a zapojte se do tréninku pod vedením zkušených trenérů!

Přečteno: 100925× | Komentáře: 1   
 

Trénink na 10 km: pít se musí

25.09.2006 | Miloš Škorpil

Pitný režim je často přetřásaným tématem. Čím víc o něm víme, tím se nám zdá, že se v tom méně vyznáme. Jedno je však naprosto jisté – pít se musí. A to přiměřeně a často až do dvou hodin před závodem. Pak budeme mít ještě dosti času se nadměrné vody přirozenou cestou zbavit.

Přečteno: 5553× | Komentáře: 0   
 

Běh okolo ČR: Je to tam ! (17. díl)

24.09.2006 | behej.com

Po více jak 180ti hodinách a naběhaných 1378 km jsme v cíli !

Přečteno: 25343× | Komentáře: 1   
 

Vyšplhejte na tři jablonecké rozhledny

22.09.2006 | behej.com

Zatímco minulá trasa v Jizerských horách „Z Jablonce nad Nisou na Královku“ vás zavedla na jednu z rozhleden, které se v okolí Jablonce nachází, tentokrát zdoláte rovnou tři najednou. Náročný 25ti kilometrový okruh vám nabídne nejen příjemný běžecký zážitek, ale i nádherný rozhled po české krajině.

Přečteno: 10091× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Horská výzva: Cypra v Jeseníkách slibuje opalování na pytli

  Běžci míří do Jeseníků. Na Červenohorském sedle před páteční půlnocí odstartuje předposlední bodovaná zastávka Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu jde do svého finále, ale klidně si ho tento víkend mohou užít i ti, kteří chtějí pouze jednorázově poznat krásy Jeseníků. Ambasador závodu, zkušený horských běžec, Zbyněk Cypra navíc slibuje ideální podmínky a parádní počasí.

 • České veteránky měly žně na legendárním Marvejols-Mende

  Krásná umístění si přivezly české vytrvalkyně z těžkého francouzského běhu Semi-Marathon Marvejols-Mende na 22 km. Ve veteránské kategorii VF1 (ženy 40–49 lety) zvítězila Petra Pastorová, třetí příčku obsadila Radka Churaňová a pod bednou skončila čtvrtá Petra Kamínková. Ta na prestižním závodě startovala již počtrnácté a pořád se na něj ráda vrací. WEB AKCE

 • O víkendu jdou běžci na Šumavě čtvrtou zastávku Rock Point – Horské výzvy

  Už tento víkend odstartuje 4. zastávka Rock Point – Horské výzvy. Milovníci horských běhů a trekingu tentokrát míří na Šumavu, kde seriál vstupuje do své druhé poloviny. Stále je ale dost času na sběr bodů do celkového hodnocení, anebo naopak skvělá příležitost na jednorázový výběh. Přihlásit se na některou ze tří tras je možné na místě. Ta nejdelší startuje opět těsně před páteční půlnocí a nabídne tradičně netradiční zážitky z nočního běhu horskou krajinou.

 • Moira Stewartová zaběhla 10 000 m za 32:57,51, druhá v českých tabulkách

  Moira Stewartová obsadila 4. místo v B finále Evropského poháru v běhu na 10 000 metrů kvalitním výkonem pod 33 minut! Novým osobním maximem 32:57,51 se 24letá svěřenkyně Václava Janouška ze Spartaku Praha 4 zařadila na druhou pozici domácích historických tabulek, hned za Alenu Peterkovou, která drží český rekord s hodnotou 32:27,68.

 • Krunka vítězí v Běhu lužanskými hvozdy

  Po dlouhých devíti letech se zapsal do listiny vítězů Běhu lužanskými hvozdy Kamil Krunka z SK Nové Město nad Metují, který zvládl členitou osmikilometrovou trasu ve výtečném čase 27:35,8. Rekord závodu nicméně odolal, od roku 1986 jej drží Jiří Čivrný st. (25:29,5). V ženách zvládla 5km trať nejrychleji Marta Fenclová (AC Pardubice) za 22:40,8. Běh lužanskými hvozdy napřesrok oslaví 45. ročník.

 • Seriál závodů na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics startuje v Beskydech

  Efisan Skiroll Classics startuje! Seriál závodů na kolečkových lyžích, který spojuje jasná charakteristika: vysoký významný kopec – klasická technika – turisticky atraktivní oblast v České republice – znamenité výkony těch nejlepších běžeckých lyžařů ale i amatérů. První zastávkou jsou Velké Karlovice 29. června, následuje Hrozenkov den poté.

 • Prague Park Race v Divoké Šárce přitáhl tři stovky běžců

  Seriál La Sportiva Prague Park Race o víkendu pokračoval druhým závodem. V Divoké Šárce pod hučícími motory letadel z nedalekého letiště Václava Havla se na trailové trati utkalo bezmála tři sta běžců. Stejně jako v minulých letech měli na výběr 14 a 8 km dlouhé varianty.

 • Hledáme obchodní zástupce pro prodej inzerce

  Nepatříte mezi ty, kterým naskočí husí kůže, když se řekne prodej inzerce? Super! Pak čtěte dále! Hledáme obchodní zástupce, primárně pro oblast Prahy a okolí, pak pokračujeme Brnem, Ostravou a dalšími regiony. Předmětem je znalost oboru, návrhy reklamních kampaní pro klienty a chuť vydělat si pořádné peníze.

 • Voráčková nabírá formu. Další zlato získala v Madridu

  Česká reprezentantka OCR Adéla Voráčková z Ostravy znovu uspěla na závodech Spartan. Tentokrát na trati Super v Madridu, kde si v rámci španělské série doběhla pro první místo.

 • V Kalifornii padl světový rekord v běhu na 50 mil

  Výrobce obuvi Hoka One One v sobotu uspořádal pokus o zdolání dvou světových rekordů na silničních ultradistancích: V Kalifornii padl ten na 50 mil, když domácí Jim Walmsley proťal tuto metu v čase 4:50:08. Japonec Hideaki Yamauchi, dvakrát zlatý na MS v běhu na 100 km, dlouho bojoval o světový rekord, avšak v sólo běhu mu chybělo cca 10 minut (6:19:54). Projektu přenášeného živě na internetu se účastnili pouze borci běhající pod hlavičkou Hoka One One v rámci propagace zbrusu nového modelu Carbon X.

 • Čtyřikrát bedna pro Čechy v italském Orte

  Členové České reprezentace OCR hájili národní barvy o víkendu v italském městečku Orte, kde se běžel v neděli Spartan Super. Čtyři čeští závodníci skončili na bedně.

 • D’haene na Madeiře potvrdil dominanci

  Poslední dubnový víkend se stala Madeira dějištěm další zastávky Ultra-Trail World Tour. Po sportovně nabité zimě přišel, viděl a zvítězil jeden z nejlepších ultratrailových běžců současnosti – François D’haene. Jeho obvyklý rychlý start byl ale akceptován dalšími výbornými běžci, Pazosem, Tollefsonem, Grangierem a dalšími.

 • Thévenard vítězí na stomílovce kolem Fuji

  Drsné počasí se stává klasickou ikonou Ultra-Trail Mt. Fuji. Letos nechyběla sněhová vánice, teploty místy pod bodem mrazu a poklidná a svým způsobem podmaňující japonská krajina. Tuto asijskou stomílovku, ze seriálu Ultra Trail World Tour, jednoznačně vyhrál rychlý Francouz Xavier Thévenard. Bude-li se letos účastnit Hardrock 100 miles nebo UTMB, bude to pořádná divočina.

 • TJ Maratonstav zve na veteránské mistrovství Evropy v běhu do vrchu

  Běžci veteránského věku (nad 35 let), zbystřete! Ve dnech 24.-25. května 2019 se koná ME v běhu do vrchu příslušných kategorií, současně s republikovým šampionátem, který je též kvalifikací pro klasické ME. Závody proběhnou na různých tratích z Janských Lázní na Černou horu, jejich pořadatelem je zkušený tým Karla Šklíby z TJ Maratonstav Úpice. Přihlášky jen do 6. května!

 • Zemřel Vladimír Syrovatský, duše Sokola Senohraby

  V neděli 14. dubna do cíle své pozemské pouti doputoval ve věku 85 let Vladimír Syrovatský. Mezi kamarády zvaný „Ála“ v roce 1951 nejprve spoluzakládal atletický oddíl a o čtyři roky později lyžařský oddíl TJ Sokol Senohraby, kde posléze inicioval vznik mnoha lyžařských a běžeckých závodů.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Regenerace - tipy a rady (Desert 17.8.2019 21:09:16)
Nízkosacharidová strava a vytrvalosť (Desert 17.8.2019 20:42:36)
Maraton pod 3H (Mato 14.8.2019 14:13:32)
Problém s váhou. (hsb 14.8.2019 12:57:11)
RHR - Resting heart rate (Mato 13.8.2019 16:22:15)
Váhová výzva 2014-2019 (Petr Kaňovský 12.8.2019 12:16:11)
Prodám Polar M430 (ales.polasek 10.8.2019 17:27:10)
Nalezené položky: 6213 První Předchozí | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | Další Poslední