Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
22.02.2007 | Eva Seidlová

Pomalu se blížíme konci seriálu Evy Seidlové o nejznámějších slovenských maratonech. Jak sami uvidíte, ne o všech se Eva zmiňuje veskrze kladně, nebojí se kritické poznámky na adresu pořadatelů. Ze všech jejích komentářů je však cítit úcta a nadhled.

Přečteno: 8038× | Komentáře: 0

Běžecká abeceda: Užitečná "hra s pohybem"

22.02.2007 | Aleš Tvrzník

Aleš Tvrzník připravil nový seriál o běžecké abecedě. Postupně odkryje osm cviků bežecké připravy, čtyři pro začátečníky a čtyři technicky náročnější, a vše doprovodí krátkými videoukázkami. Pochopitelně bude připraven zodpovědět veškeré vaše dotazy.

Přečteno: 13134× | Komentáře: 1   
 

Behej.com v roce 2010: Vy ještě nejste online?

21.02.2007 | behej.com

Pokračujeme ve zveřejňování nejlepších příspěvků do soutěže o tričko Behej.com. Téma znělo „Co pro mne Behej.com znamená a jak jej vidím v roce 2010?“. Jak vidí budoucnost nejen tohoto serveru Tomáš Rokos, který se i díky tomuto příspěvku stal redaktorem Behej.com?

Přečteno: 3788× | Komentáře: 0   
 

Tegla Loroupe: běh o život

21.02.2007 | Pavel Vildomec

Když byla Keňanka Tegla Loroupe ještě dívka, utekla z domova a vydala se do sousední Ugandy, kde se začala věnovat běhu. Otec měl čtyři ženy a 24 dětí a přál si, aby jako každá jiná zůstala doma a pomáhala ostatním ženám v domácnosti. Tegla však šla za svým cílem. Dnes má na kontě dva tituly z New Yorku a bojuje během za mír.

Přečteno: 10237× | Komentáře: 0   
 

BĚH V TĚHOTENSTVÍ: Už to je jisté. Jak dál?

20.02.2007 | Vanda Kadeřábková-Březinová

Minulý týden jsem své vyprávění o maratonu ve Stromovce ukončila přemítáním o startu ve Stromovce. Počasí bylo ucházející, šance na těch 3:20, že by i na „bednu“? Vyzbrojila jsem se GPSkou, abych nepřepálila začátek jako loni. Do nějakých dvou třetin to na ten čas také vypadalo a vytáhla jsem to dokonce na třetí místo. 

Přečteno: 20371× | Komentáře: 0   
 

Zimní běžecká příprava Ironmana (17.)

20.02.2007 | Michal Jalovecký

V posledních dnech, díky slušné zimní přípravě bez výpadků, pozvolna stoupá forma. To je potěšující, protože mám za dva týdny odjet na soustředění ve Španělsku a je ideální odjíždět tam s dobrou výchozí výkonností. Ideálně zvládnutý tréninkový pobyt pak člověka posune opravdu daleko.

Přečteno: 5053× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: Co dělat, když trénink bolí

19.02.2007 | Miloš Škorpil

Co bolí, to sílí, alespoň to nám vždycky říkali trenéři, když jsme se kroutili po prvních kvalitních trénincích. Platilo to před třiceti roky a platí to i dnes. Bohužel pokud chceme běhat stále rychleji, v tempu vydržet déle a mít patřičnou běžeckou sílu, budeme se muset smířit s tím, že nás občas bude trénink bolet.

Přečteno: 8416× | Komentáře: 0   
 

Pohár Behej.com začíná Rohálovská desítka

18.02.2007 | Ivo Domanský

PŘIDÁN KOMENTÁŘ DANA ORÁLKA K TRATI A ZÁVODU
Pohár Behej.com 2007 odstartuje příští sobotu hvězdně: Rohálovská desítka 24. února patří spolu s Hornickou desítkou ve Frýdku – Místku a silničním během Hodonín – Skalica mezi tři nejpopulárnější běžecké závody na Moravě. Je to náročná desítka, ale stojí za to.

Přečteno: 11471× | Komentáře: 0   
 

Běh se zátěží na zádech

18.02.2007 | Sváťa Sedláček

Zkoušeli jste někdy běžet s ruksakem na zádech? Nemyslím teď žádný malý batůžek s trochou vody, ale ruksak plný nákupu. Jaký má takový běh smysl? Jak se to člověku může přihodit, že tu najednou běží, na zádech těžký ruksak, prudce kmitá rukama a nohama dělá dlouhé úsporné skoky?

Přečteno: 8933× | Komentáře: 0   
 

Nejtěžší v západní Evropě: Okolo Mont Blancu

17.02.2007 | behej.com

Přinášíme vám pozoruhodné záběry z nejdelšího a nejtěžšího terénního závodu v západní Evropě. Na běžce zde každoročně čeká kolem 155 kilometrů kroužení kolem vrcholu Mont Blanc, celkové převýšení přes 8 000 m a proběhnutí třemi státy Evropy. Letošní ročník se koná 24.-26.srpna.

Přečteno: 11053× | Komentáře: 0   
 

ZÁPISKY NESPORTOVCE: Rodina? A to jako kdy?

16.02.2007 | Tomáš Rokos

Běháním jsem převrátil celý svůj dosavadní život. Ruku v ruce s tím, že si jdu zaběhat, jsem se i začal zastavovat u výkladních skříní obchodů, do té doby naprosto ignorovaných. Okukoval jsem sportovní oblečení, běžecké boty. Otevřela se mi část života dosud nepoznaná. Ale co rodina?

Přečteno: 13131× | Komentáře: 0   
 

Představujeme slovenské maratony (2.díl)

15.02.2007 | Eva Seidlová

Eva Seidlová pokračuje ve výčtu zajímavých maratonů na Slovensku, především těch, které jí přirostly k srdci. Snažili jsme se vám ulehčit hledání dalších informací o zmíněných závodech, avšak narazili jsme na nepochopitelné – spousta z nich dosud nemá webové stránky. Trochu smutná vizitka a to se netýká jen slovenských organizátorů!

Přečteno: 9352× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Letošní Krajský půlmaraton se neuskuteční

  Vzhledem k aktuální situaci spojené s epidemií COVID-19 je 6. ročník tradičního rodinného závodu zrušen. Závodníci dostanou zpět peníze za registrace, půlmaratonská trička se k běžcům dostanou v druhé polovině roku prostřednictvím sportovních akcí jako dárky.

 • Na pomoc městům v boji s virem! Zapojte se do PVZP RunTour virtuálního běhu

  Boj proti COVID-19 není jednoduchý, ale pokud se do něj zapojí co nejvíce lidí, společně to zvládneme! @RunTour si pro vás připravila virtuální charitativní závod! Výtěžek půjde do měst, které by za normálních okolností byly termínově nejblíže – Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty) a Brno (pomoc lidem bez domova).

 • Skvělá akce pro běžce: Získejte náramek Honor Band 5 zdarma!

  Trénujte spolu! Ať už makáte doma, nebo se jdete proběhnout, vezměte partnera a užijte si sportovní aktivitu společně. K hodinkám Honor MagicWatch 2 nyní v Mobil Pohotovosti dostanete fitness náramek Honor Band 5 v hodnotě 990 Kč zdarma! Ideální výbava pro všechny sportovce a dobrodruhy. Vybavte se těmito skvělými fitness produkty a zlepšujte své sportovní výkony.

 • Novinkový týmový závod CIRCLE se odkládá na léto 2021

  Srpnová premiéra běžeckýho dobrodružství jménem CIRCLE se posouvá o rok. I když všichni věříme, že koronavirová pandemie bude v srpnu minulostí, nechceme riskovat zdraví nikoho z členů tvojí party a z preventivních důvodů běh, jak ho neznáš, odkládáme.

 • Proběhni.se se přesouvá na podzimní termín 3. října

  Zdraví na prvním místě, tak tomu bylo u charitativního projektu Proběhni.se od jeho začátku, a nejinak tomu je i v době, kdy Česko podléhá přísným karanténním opatřením kvůli koronavirové pandemii.

 • adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit

  Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (Rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům.

 • Columbia Montrail představuje model F.K.T. a jarní a letní kolekci

  Trailový běh se těší stále větší popularitě. Běh v přírodě, lese či po horách poskytuje jedinečný odpočinek od rušného městského života a zároveň i challenge při překonávání různých terénů. Kromě jedinečného zážitku ovšem běh v přírodě a v horách přináší i řadu rizik, mezi které patří nerovný a měnící se povrch či nevyzpytatelné proměny počasí. Proto je potřeba dbát na kvalitní specifické běžecké vybavení.

 • Chcete zlepšit svoji formu? S Xiaomi to půjde hladce!

  Pokud sháníte nový telefon, sluchátka nebo chytré příslušenství do domácnosti, je nyní super příležitost k nákupům! Díky mobilním technologiím budete mít dokonalý přehled o svém tepu, spálených kaloriích nebo naběhaných kilometrech. Skvělé akce od Xiaomi najdete nyní v Mobil Pohotovosti.

 • Nevidomý běžec a horolezec Honza Říha zve na svůj běh

  4. dubna se opět uskuteční sympatický charitativní běh Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý sportovec Honza Říha ve Stříbrné Skalici nedaleko Prahy. „Běží se 1, 5,5 a 12 km, z velké části po okolních lesích a letos poprvé je závod součástí poháru Běžec Podblanicka. Výtěžek půjde pro 4letou Klárku, kterou trápí psychomotorická retardace a epilepsie,“ informuje Říha. Tradičně bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu a příjemná atmosféra tu je vždy zaručena. WEB AKCE

 • NOVINKA: Termínovka nabízí i možnosti ubytování blízko závodu

  Rádi cestujete za běžeckými závody? Pokud je to delší cesta, bývá občas náročné najít poblíž startu vhodné ubytování, zejména v případě větších akcí v zahraničí. Přicházíme proto s novinkou – v naší termínovce kromě samotných závodů lze vyhledat i optimální ubytování podle vybraných kritérií!

 • Týmový půlmaraton zamíří i do terénu, na kopřivnický polygon

  Hledáte nové běžecké výzvy? Co takhle dát nohám ochutnat záludnosti polygonu, kde se testují tatrovky na dakarská dobrodružství? Můžete! Extrémní trailový týmový půlmaraton se koná 5. dubna 2020 v Kopřivnici jako součást třetího ročníku Craft Team Running.

 • Mobil Pohotovost rozšiřuje výkup hodinek o značku Apple

  Vedle telefonů a notebooků vám Mobil Pohotovost vykoupí i smartwatch značky Apple. Pokud se tedy stále chlubíte staršími jablečnými modely a tajně pokukujete po novějších, nyní je ideální příležitost k obměně.

 • Premiéru filmu o Beskydské sedmičce uvidí 7. prosince Ostravice

  Po třech letech práce dokončili tři nezávislí filmaři dokumentární film „Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.“ Předpremiéra dokumentu se uskuteční 7.12. od 16.00 ve WoodAreně v obci Ostravice.

 • Termíny Běhej lesy 2020 jsou venku. Registrujte se!

  Díky nasazení ambasadorů Rozběháme Česko a vás všech, kteří jste na společné výběhy vyrazili, se podařilo objevit všech osm termínů na nadcházející sezonu Běhej lesy! Díky všem zúčastněným! 

 • Charitativní projekt Proběhni.se spustil registrace, běží se 4. dubna

  Mise českých lékařů do států třetího světa, stovky vyšetření, desítky objevených případů srdečních onemocnění, řada operací, které by si tamní obyvatelé nikdy nemohli dovolit. Každoroční práce Nadačního fondu České srdce si zaslouží nejen náš obdiv, ale také podporu. A tu přináší již třetím rokem běžecký happening Probehni.se.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Behanie Brno (Akad.25 před 13h)
Pochlubme se :-) (Desert 28.5.2020 9:55:35)
Můj poslední běh 2020 (Strouhal Zdenek 27.5.2020 20:07:58)
Bolest v břiše při běhu (TS10 27.5.2020 7:32:10)
Běhej lesy Lednice (Judson 25.5.2020 13:37:38)
Koronavirus a závody (Desert 24.5.2020 20:01:56)
Strava (Berenique 24.5.2020 17:53:27)
Haglundova pata (Lenka17 23.5.2020 20:58:31)
Moje posledni nebezecka aktivita (Skritek Hugo 23.5.2020 18:41:19)
Brněnské vrchy (Petr Kaňovský 21.5.2020 20:04:27)
Nalezené položky: 6417 První Předchozí | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | Další Poslední