Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
16.10.2006 | Miloš Škorpil

Šaty dělají člověka. Toto rčení je omleté jak stará obnošená vesta a nikdo o něm již dnes nepochybuje. Jasně, mnozí se snaží dokázat, že to neplatí, ale nakonec se na důležitá jednání navléknou do kvádra a utáhnou kravatu.

Druh a způsob oblečení nás nezařazuje jen do určité skupiny lidí vyznačující se daným postojem k životu. Oblečení nám také dodává sebedůvěru a tím nám umožňuje dosáhnout lepšího výsledku i lepšího výkonu.

Přečteno: 13183× | Komentáře: 0

15.10.2006 | behej.com

foto: Jitka JakešováDruhé vítězství krátce po sobě si odnáší z fotosoutěží Behej.com Jitka Jakešová z Tábora. Oba její snímky byly shodně pořízené při zářijovém oběhu republiky. 

Celkem 186 hlasujících čtenářů rozhodlo o jasném prvenství pro krásnou černobílou fotografii. Pořadí dalších snímků zveřejníme v pondělí.

Přečteno: 10768× | Komentáře: 0   
 
15.10.2006 | behej.com

Dnes Vám přinášíme příběh ženy, která propadla kouzlu běhu. Její příběh může být výbornou motivací pro ty, kteří stále váhají se svým prvním během. Věříme, že Vás příběh dojme tak, jako redakci Behej.com.

Přečteno: 17267× | Komentáře: 1   
 
13.10.2006 | Pavel Faschingbauer

Někteří z vás si pamatují z druhého deníku Pavla Faschingbauera, že se tento náš momentálně nejlepší vytrvalec chystal na Běchovice. Tam však ve výsledkové listině nefiguroval. Proč tomu tak bylo, to se dozvíte z dalšího pokračování jeho deníku.

Přečteno: 5233× | Komentáře: 0   
 
12.10.2006 | Aleš Tvrzník

Druhý díl miniseriálu o tepové frekvenci poradí, jak určit osobní maximální TF a ukáže některá zajímavá čísla o hodnotách naměřených u špičkových domácích běžců. Aleš Tvrzník rovněž uvádí základní šestero o tepové frekvenci a její zapojení do kvalitního tréninku bez ohledu na sportovní ambice.

Přečteno: 32644× | Komentáře: 0   
 
11.10.2006 | behej.com

Na přání závodníků, kterým nevyhovovaly termíny a malý počet závodů nultého ročníku poháru Behej.com, zařazujeme dodatečně dalších pět. Prvním z nich je lesních 11 km v Říčanech 21.10. (loni skoro 150 startujících!) a druhým 28.10. Královod­vorský čtverec u Berouna (10,4 km). 

Pro východočeské závodníky je vhodná Malá cena Monaka (10 km) naplánovaná na 5.11., zatímco Pražané uvítají výběr z dvojice Sildkros v Krči (rovněž 5.11.) nebo Běh 17.listopadu na Hvězdě (17.11.)

Přečteno: 6082× | Komentáře: 0   
 
Proč ženy neběhají
11.10.2006 | Vanda Kadeřábková-Březinová

Běhajících a závodících žen je na rozdíl od jejich silnějších poloviček stále málo. Proč tomu tak je? Tuto otázku si kladou pořadatelé běžeckých závodů i závodnice, které by jistě uvítaly více sparing-partnerek i soupeřek zároveň.

Přečteno: 27251× | Komentáře: 0   
 
10.10.2006 | behej.com

Ve druhém díle seriálu o užití IT při běhu se zaměříme na podcasting, poměrně mladou ale dnes již hojně využívanou metodu šíření informací v digitální formátu mp3. Zatímco u nás si toto „rádio na přání“ zatím jen razí cestu na výsluní, v zahraničí již existují specializované podcast relace pro běžce.

Přečteno: 21606× | Komentáře: 0   
 
09.10.2006 | Miloš Škorpil

Říjen je ideální měsíc, kdy si můžeme trochu poležet ale také věnovat více času svým blízkým. Můžeme si s nimi sednout a seznámit je se svými běžeckými plány na další rok a pokusit se tyto plány uzpůsobit i jejich představám o ideálním společném prožití následujícího ro­ku.

Přečteno: 10340× | Komentáře: 0   
 
08.10.2006 | Petr Syblík

Behej.com připravil novou rubriku k nedělní kávě. Pohodlně se usaďte a nechte se unést příběhem jednoho z Vás o obyčejném běhání. Podělte se i Vy o svou radost z běhání. Pište nám Vaše zážitky na náš email behej @ behej.com.

Přečteno: 10525× | Komentáře: 0   
 
06.10.2006 | Petr Syblík

Hledáte parťáka na úseky a tempo běhy? Chybí vám nekompromisní trenér? Milujete dlouhé běhy v neznámém prostředí? Server behej.com pro vás otestoval pomocníka, který splní všechny tato přání.

Přečteno: 48427× | Komentáře: 0   
 
Využijte TF k lepšímu tréninku
05.10.2006 | Aleš Tvrzník

Řízení běžeckého tréninku podle tepové frekvence je už dnes pro většinu systematicky trénujících běžců samozřejmostí. Přesto se občas setkáváme s výjimkami a protiargumenty typu, že jakéholiv řízení intenzity a s ním nezbytně spojená technokratizace a nejrůznější výpočty jen narušují radost ze samotného běhání.

Přečteno: 40256× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Speciálně pro behej.com: Chytré hodinky Samsung za vůbec nejnižší cenu

  Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3 a Active2 obdržely důležitý update, díky kterému se nově se naučily měřit krevní tlak a EKG. Dobrou zprávou je, že novinka se týká i českého a slovenského trhu. Oba modely hodinek teď navíc můžete díky speciálnímu slevovému kódu pořídit za tu vůbec nejnižší cenu. Počet slevových kódů je omezen, dlouho neváhejte!

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton o víkendu ukázal, že závodit se dá

  Počtvrté se sešli běžci v Sedmihorkách u Turnova k proběhnutí si skalního města v rámci Mizuno Hruboskalského půlmaratonu. Po loňském přesunutí na podzim se změny nevyhnuly ani letošnímu ročníku – přesun zázemí, omezené služby, protiepidemická opatření, a především intervalový start, to vše museli organizátoři podstoupit, aby se oblíbený závod v této lokalitě uskutečnil.

 • Milada Run bude! Počátkem června se utkají špičky Ústeckého kraje

  Nejpopulárnější závod seriálu Milada Tour zahájí oficiální sportovní dění na severu Čech. Po dlouhých týdnech nejasností ohledně pořádání sportovních akcí dostali organizátoři konečně povolení, a tak nic nebrání v přípravách již pátého ročníku běžecky oblíbeného závodu u jezera Milada.

 • Maratonský duel historie se odkládá, Bekele v Londýně nepoběží

  Měl to být maraton snů, největší maraton století, duel králů. Dva aktuálně nejlepší světoví maratonci proti sobě. V maratonském kalendáři megatřešeň na vyprahlém dortíku. Téměř vše již bylo v Londýně nachystáno na nedělní duel Eliuda Kipchogeho a Kenenisy Bekeleho, když druhý jmenovaný oznámil, že se pro zranění lýtka na start nepostaví. Co teď? Má cenu v neděli pouštět televizi?

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton vyhráli Gregorová a Bartoš

  Pět set závodníků si muselo počkat půl roku, aby se proběhlo skalním městem na Hruboskalsku v Českém ráji. Původní dubnový termín vystřídal zářijový, ale krásné prostředí zůstalo. Osvědčené zázemí v autokempu Sedmihorky a nádherné počasí přivítaly už potřetí závodníky Mizuno Hruboskalského půlmaratonu.

 • Mouchy vyhrály poslední díl Craft Team Running na Pankráci

  Majestátní věže pražského pankráckého Manhattanu vytvořily kulisu finálovému běhu letošního seriálu týmových půlmaratonů CRAFT TEAM RUNNING. Novou tratí prolétly nejrychleji Mouchy, čtyřčlenná formace posílená bratry Šípy ze Slavie. Nezvyklý kolektivní zážitek si při jindy tak individuálním běhu užili i všichni ostatní.

 • STÁHNĚTE SI: Vyšel nový bezplatný speciál o triatlonu

  Věděli jste, že letos slavíme hned dvě kulatá a velmi zajímavá výročí? Jednak plné čtyři dekády od vůbec prvního triatlonového závodu na území Československa (a patrně i Evropy), jednak 20 let od nádherného bronzu Jana Řehuly na olympiádě v Sydney. Oběma událostem je věnována vzpomínka ve zbrusu novém speciálu, který je volně ke stažení!

 • Půlmaratonský restart na Letné se světovým rekordem

  Na Letné svítá. Slunce se nesměle drápe nad pláň, která je v tuhle nekřesťanskou hodinu nezvykle plná. Je sobota, pár minut po šesté ráno, a na asfaltovém ovále ve stínu stadionu fotbalové Sparty, se na startovní čáru řadí sedmička afrických běžkyň. Přesně za hodinu, pět minut a třicet čtyři vteřin protne Peres Jepchirchirová cílovou pásku v novém světovém rekordu.

 • Zářijový Mizuno Černá hora SkyRace poprvé jako MČR

  První zářijová sobota bude v Krkonošském národním parku už podruhé patřit skyrunningu, letos poprvé jako MČR ve SkyMarathonu. Poté, co byl moravský Perun zrušen, se na poslední chvíli domluvili pořadatelský tým Prague Park Race a Czech Skyrunning Association na tom, že závod Mizuno Černá hora SkyRace bude pro letošek republikovým mistrovstvím na trati SkyMarathon.

 • Prague 21.1 km - Ready for the Restart. 35 top běžců světa míří do Prahy

  Pandemie pozastavila celý svět, ale organizátoři RunCzech závodů se i v této situaci rozhodli najít způsob, jak uspořádat alespoň jednu velkolepou akci než skončí pravidelná závodní sezóna. Nyní už vše nasvědčuje tomu, že se tento zázrak opravdu stane. V sobotu 5. září, kdy se měl konat závod na 5 a 10 kilometrů pro běžce z celého světa, RunCzech uspořádá půlmaraton, na který pozval 35 nejrychlejších běžců světa.

 • Týmový půlmaraton Craft Team Running rozběhal i jachty v lipenské maríně

  Jak postavit nejlepší reklamu na Běžecké tréninky? A zároveň naplnit ideu týmového půlmaratonu? To ukázala o víkendu jedenáctičlenná parta z Hradce Králové na druhém podniku seriálu Craft Team Running na Lipně.

 • Jihlavský půlmaraton letos kvůli Covidu nebude

  Pořadatelé rozhodli o přeložení tradičního vytrvaleckého běhu o rok. Důvodem je stále nejistá situace ohledně šíření viru Covid – 19 a s tím souvisejících bezpečnostních opatření. 13. září se v Jihlavě měl uskutečnit sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten se nově uskuteční druhou zářijovou neděli, konkrétně 12. září 2021.

 • Milada Run vyhráli Churaňová a Vaš, na desítce startovali Kreisinger a Joglová

  Zajímavá jména a pěkné výkony přinesl čtvrtý ročník ústeckého Milada Runu. Hlavní závod na půlmaratonské distanci vyhráli David Vaš a v ženách Radka Churaňová, na desítce vytvořil traťový rekord Jirka Csirik, který si poradil i se svým koučem, olympionikem Janem Kreisingerem.

 • Bomba v Brdech! Běhej lesy přilákalo téměř dva tisíce běžců

  Čtvrtý díl seriálu Běhej lesy po českých přírodních památkách tentokrát zavítal do Brd, do oblasti bývalého vojenského újezdu. Lesy nedotčené lidskou rukou nabídly účastníkům Běhej lesy útulné zázemí a počasí dotvořilo ideální běžecké podmínky.

 • Registrace na říjnový Sokolský běh republiky právě spuštěny

  Terezín, Jablonec nad Nisou, Písek, Opava, Praha a mnoho dalších měst a obcí nejen v České republice se 28. října rozběhne na počest naší země. Běh v barvách národní trikolóry oslaví státní svátek pohybem. Není proto divu, že za jeho pořádáním stojí sokolové.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 6619 První Předchozí | 532 | 533 | 534 | 535 | 536 | 537 | 538 | 539 | 540 | 541 | Další Poslední