Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
06.11.2006 | Miloš Škorpil

„Chlapi, já su borec, běhám každý týden závod, k tomu si dám 3× týdně 30 km naplno a pořád se zlepšuji. Ty měkoty, co pořád mluví o tom, že by se měl člověk šetřit, zřejmě vůbec neví o čem mluví.“

Zdá se vám, že tohle téma tu je pořád? Máte pravdu. Bohužel je jen málo těch, kteří si dokáží říci ve chvíli, kdy se cítí na Mont Everestu: „Bacha chlapče, už je čas jít dolů nebo to pěkně odskáčeš.“

Přečteno: 13507× | Komentáře: 0

05.11.2006 | behej.com

Absolvovat maratón za velkou louží je snem mnoha běžců. Proběhněte se s autorem článku v „jiné“ atmosféře. Nejen časový posun, ale i náhlá změna počasí dokáží Vaše plány na pěkný čas pěkně zamotat. Zážitky z letošního maratonu v Chicagu přináší René Bruk.

Přečteno: 9619× | Komentáře: 0   
 
04.11.2006 | behej.com

Vážení čtenáři a návštěvníci serveru Behej.com,

po delší úvaze jsme se rozhodli přistoupit k registraci diskutujících pod články. Důvod je prostý. Někteří využívají anonymity internetu k vyjádření osobního postoje formulacemi, které by v reálném životě nikdy v přímém kontaktu nepoužili.

Internet sice unese vše, my však nikoliv. Budeme rádi, když budete nadále polemizovat s obsahem článků nebo mezi sebou, vždy však korektně a s respektováním pravidel vyvěšených na fóru. Pro vkládání komentářů zde na webu platí registrace z fóra, kterou najdete zde.

Děkujeme za pochopení.

Přečteno: 2695× | Komentáře: 0   
 
03.11.2006 | Vanda Kadeřábková-Březinová

V dnešním druhém díle o kouření se posuneme od běhu do „běžného“ života. Jak moc je kouření nešvarem a jak moc nemocí? Mají být více tolerantní kuřáci nebo naopak nekuřáci? Vanda Kadeřábková-Březinová hledá odpověď.

Přečteno: 9449× | Komentáře: 0   
 
02.11.2006 | Petr Syblík

Zavírám knihu všestranného sportovce Deana Karnazese a jsem v rozpacích. Mně, běžci uvízlému navždy v osidlech dlouhých tratí, tato kniha ukázala, že stojím na správné cestě, ale co ukáže ostatním? Najdou v ní odpověď na otázku, proč běhat vzdálenosti delší než maraton?

Přečteno: 17301× | Komentáře: 0   
 
01.11.2006 | behej.com

Dnes si ukážeme, jak lze velice snadno využít internet ke změření uběhnuté vzdálenosti. K tomu nám poslouží příhodně nazvaná stránka: MapMyRun, která světlo světa (či internetu?) spatřila roku 2005 a v současné době se těší velké popularitě.

Přečteno: 32640× | Komentáře: 0   
 
31.10.2006 | behej.com

Dnešním dnem startuje nový seriál, v němž vám budeme každé úterý přinášet tréninkový deník Michala Jaloveckého. Michal si vytkl za cíl připravit se přes zimu na zlomení tříhodinové mety v dubnovém maratónu, čili jak patrno, jeho rady budou hlavně směřovat ambicioznějším běžcům.

Přečteno: 7431× | Komentáře: 0   
 
30.10.2006 | Radek Narovec

Situace v poháru Behej.com se s přibývajícími závody zamotává a postavení dosavadních favoritů se komplikuje. Zamíchá pořadím na stupních vítězů čtveřice posledních závodů, z nichž tři jsou již tento víkend? Čtěte též o skvělém výsledku mladičké závodnice z Berouna v sobotní desítce!

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ POHÁRU BEHEJ.COM

Přečteno: 10625× | Komentáře: 0   
 
30.10.2006 | behej.com

Běžecký server Behej.com byl díky Vašim hlasům nominován na projekt roku v kategorii Speciální zpravodajství. Na stránkách Křišťálová lupa 2006 zítra končí hlasování, v němž můžete rozhodnout o jeho prvenství. Celý tým Behej.com všem hlasujícím děkuje za podporu!

Přečteno: 2343× | Komentáře: 0   
 
30.10.2006 | Miloš Škorpil

Říjen byl měsícem, v němž jsme se měli spíše věnovat odpočinku a lízání ran. Naproti tomu v listopadu začínáme zakládat formu pro další sezónu. Tenhle měsíc, prosinec a první polovina ledna je doba, v níž by v našem tréninku měl být kladen důraz na obecnou vytrvalost. V tomto období se pokuste zapomenout na závody nebo omezte jejich počet na minimum.

Přečteno: 6243× | Komentáře: 0   
 
29.10.2006 | behej.com

foto: Aleš BřezinaDnešní vyprávění je smutné. Život přináší do našich dní i okamžiky, které bychom byli rádi nikdy nezažili. Jedním z nich je nenadálé úmrtí blízkého kamaráda.

Alois Plch (1949), pravidelný účastník brněnských běhů a triatlonů, zkolaboval 28.září při závodě v Blažovicích 150 metrů před cílem a další ráno již nespatřil.

Přečteno: 8141× | Komentáře: 0   
 
27.10.2006 | Vanda Kadeřábková-Březinová

Úvodní díl nového seriálu článků o kouření se nezabývá během s cigaretou, jak by se mohlo z obrázku níže v textu zdát. Zamýšlíme se nad tím, jak se běhání může stát podporou v boji se závislostí, a přinášíme i výpovědi bývalých kuřáků. Čekáme na vaše komentáře a jsme zvědavi na výsledky hlasování v anketě.

Přečteno: 11261× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Speciálně pro behej.com: Chytré hodinky Samsung za vůbec nejnižší cenu

  Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3 a Active2 obdržely důležitý update, díky kterému se nově se naučily měřit krevní tlak a EKG. Dobrou zprávou je, že novinka se týká i českého a slovenského trhu. Oba modely hodinek teď navíc můžete díky speciálnímu slevovému kódu pořídit za tu vůbec nejnižší cenu. Počet slevových kódů je omezen, dlouho neváhejte!

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton o víkendu ukázal, že závodit se dá

  Počtvrté se sešli běžci v Sedmihorkách u Turnova k proběhnutí si skalního města v rámci Mizuno Hruboskalského půlmaratonu. Po loňském přesunutí na podzim se změny nevyhnuly ani letošnímu ročníku – přesun zázemí, omezené služby, protiepidemická opatření, a především intervalový start, to vše museli organizátoři podstoupit, aby se oblíbený závod v této lokalitě uskutečnil.

 • Milada Run bude! Počátkem června se utkají špičky Ústeckého kraje

  Nejpopulárnější závod seriálu Milada Tour zahájí oficiální sportovní dění na severu Čech. Po dlouhých týdnech nejasností ohledně pořádání sportovních akcí dostali organizátoři konečně povolení, a tak nic nebrání v přípravách již pátého ročníku běžecky oblíbeného závodu u jezera Milada.

 • Maratonský duel historie se odkládá, Bekele v Londýně nepoběží

  Měl to být maraton snů, největší maraton století, duel králů. Dva aktuálně nejlepší světoví maratonci proti sobě. V maratonském kalendáři megatřešeň na vyprahlém dortíku. Téměř vše již bylo v Londýně nachystáno na nedělní duel Eliuda Kipchogeho a Kenenisy Bekeleho, když druhý jmenovaný oznámil, že se pro zranění lýtka na start nepostaví. Co teď? Má cenu v neděli pouštět televizi?

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton vyhráli Gregorová a Bartoš

  Pět set závodníků si muselo počkat půl roku, aby se proběhlo skalním městem na Hruboskalsku v Českém ráji. Původní dubnový termín vystřídal zářijový, ale krásné prostředí zůstalo. Osvědčené zázemí v autokempu Sedmihorky a nádherné počasí přivítaly už potřetí závodníky Mizuno Hruboskalského půlmaratonu.

 • Mouchy vyhrály poslední díl Craft Team Running na Pankráci

  Majestátní věže pražského pankráckého Manhattanu vytvořily kulisu finálovému běhu letošního seriálu týmových půlmaratonů CRAFT TEAM RUNNING. Novou tratí prolétly nejrychleji Mouchy, čtyřčlenná formace posílená bratry Šípy ze Slavie. Nezvyklý kolektivní zážitek si při jindy tak individuálním běhu užili i všichni ostatní.

 • STÁHNĚTE SI: Vyšel nový bezplatný speciál o triatlonu

  Věděli jste, že letos slavíme hned dvě kulatá a velmi zajímavá výročí? Jednak plné čtyři dekády od vůbec prvního triatlonového závodu na území Československa (a patrně i Evropy), jednak 20 let od nádherného bronzu Jana Řehuly na olympiádě v Sydney. Oběma událostem je věnována vzpomínka ve zbrusu novém speciálu, který je volně ke stažení!

 • Půlmaratonský restart na Letné se světovým rekordem

  Na Letné svítá. Slunce se nesměle drápe nad pláň, která je v tuhle nekřesťanskou hodinu nezvykle plná. Je sobota, pár minut po šesté ráno, a na asfaltovém ovále ve stínu stadionu fotbalové Sparty, se na startovní čáru řadí sedmička afrických běžkyň. Přesně za hodinu, pět minut a třicet čtyři vteřin protne Peres Jepchirchirová cílovou pásku v novém světovém rekordu.

 • Zářijový Mizuno Černá hora SkyRace poprvé jako MČR

  První zářijová sobota bude v Krkonošském národním parku už podruhé patřit skyrunningu, letos poprvé jako MČR ve SkyMarathonu. Poté, co byl moravský Perun zrušen, se na poslední chvíli domluvili pořadatelský tým Prague Park Race a Czech Skyrunning Association na tom, že závod Mizuno Černá hora SkyRace bude pro letošek republikovým mistrovstvím na trati SkyMarathon.

 • Prague 21.1 km - Ready for the Restart. 35 top běžců světa míří do Prahy

  Pandemie pozastavila celý svět, ale organizátoři RunCzech závodů se i v této situaci rozhodli najít způsob, jak uspořádat alespoň jednu velkolepou akci než skončí pravidelná závodní sezóna. Nyní už vše nasvědčuje tomu, že se tento zázrak opravdu stane. V sobotu 5. září, kdy se měl konat závod na 5 a 10 kilometrů pro běžce z celého světa, RunCzech uspořádá půlmaraton, na který pozval 35 nejrychlejších běžců světa.

 • Týmový půlmaraton Craft Team Running rozběhal i jachty v lipenské maríně

  Jak postavit nejlepší reklamu na Běžecké tréninky? A zároveň naplnit ideu týmového půlmaratonu? To ukázala o víkendu jedenáctičlenná parta z Hradce Králové na druhém podniku seriálu Craft Team Running na Lipně.

 • Jihlavský půlmaraton letos kvůli Covidu nebude

  Pořadatelé rozhodli o přeložení tradičního vytrvaleckého běhu o rok. Důvodem je stále nejistá situace ohledně šíření viru Covid – 19 a s tím souvisejících bezpečnostních opatření. 13. září se v Jihlavě měl uskutečnit sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten se nově uskuteční druhou zářijovou neděli, konkrétně 12. září 2021.

 • Milada Run vyhráli Churaňová a Vaš, na desítce startovali Kreisinger a Joglová

  Zajímavá jména a pěkné výkony přinesl čtvrtý ročník ústeckého Milada Runu. Hlavní závod na půlmaratonské distanci vyhráli David Vaš a v ženách Radka Churaňová, na desítce vytvořil traťový rekord Jirka Csirik, který si poradil i se svým koučem, olympionikem Janem Kreisingerem.

 • Bomba v Brdech! Běhej lesy přilákalo téměř dva tisíce běžců

  Čtvrtý díl seriálu Běhej lesy po českých přírodních památkách tentokrát zavítal do Brd, do oblasti bývalého vojenského újezdu. Lesy nedotčené lidskou rukou nabídly účastníkům Běhej lesy útulné zázemí a počasí dotvořilo ideální běžecké podmínky.

 • Registrace na říjnový Sokolský běh republiky právě spuštěny

  Terezín, Jablonec nad Nisou, Písek, Opava, Praha a mnoho dalších měst a obcí nejen v České republice se 28. října rozběhne na počest naší země. Běh v barvách národní trikolóry oslaví státní svátek pohybem. Není proto divu, že za jeho pořádáním stojí sokolové.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 6619 První Předchozí | 530 | 531 | 532 | 533 | 534 | 535 | 536 | 537 | 538 | 539 | Další Poslední