Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
16.11.2006 | Miloš Škorpil

Každý den běhal po horách a dýchal vůni eukalyptů. Při olympijských hrách se nadechl z plných plic slávy, pak ucítil první doteky skromného blahobytu. Přes noc se stal z „bosého neznámého“ osobností, jejíž jméno vyslovoval celý sportovní svět. Jeho příběh je z těch, které dokáží oslovit každého a z něhož si každý může vzít pro sebe velmi mnoho. Osmadvacet let čekal, devět let žil a čtyři roky trpěl.

Přečteno: 23978× | Komentáře: 0

15.11.2006 | behej.com

Chtěl bych napsat něco málo o letošním Evropském poháru v ultramaratonu, alespoň z mého pohledu. První závod v Mníšku pod Brdy byl pro mě takový testovací. Chtěl jsem zjistit, jaké mám šance na úspěch v celém poháru. Byl to můj první závod v sezóně, proto jsem se na něj náležitě těšil.

Přečteno: 7198× | Komentáře: 0   
 
14.11.2006 | behej.com

Michal je bojovník. Nerozhodí ho ani tma a špatné počasí, ani zavřený bazén. Tento týden vám kromě svého tréninku nabízí i pohled pod pokličku v jeho kuchyni. Přečtěte si, jaký má vztah k masu a makrobiotice.

Přečteno: 6371× | Komentáře: 0   
 
13.11.2006 | Ivo Domanský

Dívali jste se v sobotu na televizní přenos z Atleta roku? Pokud ano, také jste drželi pěsti jediné vytrvalkyni mezi nominovanou desítkou, kterou na galavečer přivezly luxusní limuzíny a odnášela si zlatou cihličku?

Přečteno: 6809× | Komentáře: 0   
 
13.11.2006 | Miloš Škorpil

Je čas čekání, čas přijímání a obdarovávání, čas radosti a smutku, čas naděje i beznaděje, čas vstávání a usínání, ale také čas poznávání. Celý život se potýkáme s časem a většinou s ním prohráváme na celé čáře. Pořád nadáváme, že nemůžeme nic stihnout a přitom se stačí jen na chvilku zastavit a podívat se kolem sebe. 

Přečteno: 5469× | Komentáře: 0   
 
12.11.2006 | behej.com

Zbavte se pocitů, že vaše okolí má oči upřené jen na vás, když vybíháte v tílku a trenkách ze svého domu. Ukažte okolí, že správné je s úsměvem sportovat a nikoliv chodit zamračení do hospody. Nenechte se ovlivnit názory lidí, na kterých vám vlastně nezáleží.

Přečteno: 15061× | Komentáře: 0   
 
11.11.2006 | behej.com

V místě střetu dvou světů, tam, kde se mísí křesťanské náboženství s islámem, leží most jménem Bhosporus Bridge. Je zavěšený na lanech, jehož dva pilíře se monumentálně tyčí do výše, a spojuje Evropu a Asii. Nedaleko tohoto místa, v asijské části města Istanbul, odstartoval 5. listopadu další ročník Intercontinental Eurasia Marathonu a zároveň policejní ME.

Přečteno: 6319× | Komentáře: 0   
 
10.11.2006 | behej.com

Každý jsme jiný. Jeden před důležitým závodem volá po chladném počasí, druhý si přeje teplo. Někdo sní vše a osobní váhu nepotřebuje, jiný si musí hodně hlídat jídelníček. Někdo při závodě snadno přepálí úvod a má problém na konci, jiný jede celou trať ve stejném tempu, ale za nic na světě nedokáže zrychlit.

Přečteno: 35672× | Komentáře: 0   
 
09.11.2006 | behej.com

Pohár Behej.com má před sebou ještě poslední závod (pražský Běh 17.listopadu), o vítězích je však již rozhodnuto. Slovák Miroslav Vanko (TJ Obal Servis Košice) již nemůže být předstižen bývalým krajanem Róbertem Štefkem, který se do Prahy nechystá.

Přečteno: 5978× | Komentáře: 0   
 
08.11.2006 | behej.com

Pokud jste někdy pocítili potřebu si své běžecké výkony zaznamenat, jistě jste jako první nejjednodušší řešení zvolili blok a tužku. Tento způsob záznamu má určitě své kouzlo, obzvláště když po letech narazíte na svůj starý sešit a s nostalgií ho můžete prolistovat a zhodnotit tak své minulé výkony. 

Přečteno: 60356× | Komentáře: 16   
 
07.11.2006 | behej.com

V druhém díle tréninkového deníku na zdolání tříhodinové hranice v maratónu se dočtete, jak Michal bojuje s podzimním počasím. Můžete sledovat jak se mu daří plnit jeho plán z minulého týdne. Michal se tentokrát věnuje i své výstroji, konkrétně volbě bot. 

Přečteno: 8436× | Komentáře: 0   
 
06.11.2006 | behej.com

Sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong si časem 2:59:36 splnil svůj cíl zaběhnout první maratón pod tři hodiny. V neděli v New Yorku mu k tomu pomáhaly tisíce nadšených diváků kolem trati a hvězdný doprovod bývalých maratónských šampiónů v čele s Albertem Salazarem a Joan Benoit Samuelsonovou.

Přečteno: 8604× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Speciálně pro behej.com: Chytré hodinky Samsung za vůbec nejnižší cenu

  Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3 a Active2 obdržely důležitý update, díky kterému se nově se naučily měřit krevní tlak a EKG. Dobrou zprávou je, že novinka se týká i českého a slovenského trhu. Oba modely hodinek teď navíc můžete díky speciálnímu slevovému kódu pořídit za tu vůbec nejnižší cenu. Počet slevových kódů je omezen, dlouho neváhejte!

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton o víkendu ukázal, že závodit se dá

  Počtvrté se sešli běžci v Sedmihorkách u Turnova k proběhnutí si skalního města v rámci Mizuno Hruboskalského půlmaratonu. Po loňském přesunutí na podzim se změny nevyhnuly ani letošnímu ročníku – přesun zázemí, omezené služby, protiepidemická opatření, a především intervalový start, to vše museli organizátoři podstoupit, aby se oblíbený závod v této lokalitě uskutečnil.

 • Milada Run bude! Počátkem června se utkají špičky Ústeckého kraje

  Nejpopulárnější závod seriálu Milada Tour zahájí oficiální sportovní dění na severu Čech. Po dlouhých týdnech nejasností ohledně pořádání sportovních akcí dostali organizátoři konečně povolení, a tak nic nebrání v přípravách již pátého ročníku běžecky oblíbeného závodu u jezera Milada.

 • Maratonský duel historie se odkládá, Bekele v Londýně nepoběží

  Měl to být maraton snů, největší maraton století, duel králů. Dva aktuálně nejlepší světoví maratonci proti sobě. V maratonském kalendáři megatřešeň na vyprahlém dortíku. Téměř vše již bylo v Londýně nachystáno na nedělní duel Eliuda Kipchogeho a Kenenisy Bekeleho, když druhý jmenovaný oznámil, že se pro zranění lýtka na start nepostaví. Co teď? Má cenu v neděli pouštět televizi?

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton vyhráli Gregorová a Bartoš

  Pět set závodníků si muselo počkat půl roku, aby se proběhlo skalním městem na Hruboskalsku v Českém ráji. Původní dubnový termín vystřídal zářijový, ale krásné prostředí zůstalo. Osvědčené zázemí v autokempu Sedmihorky a nádherné počasí přivítaly už potřetí závodníky Mizuno Hruboskalského půlmaratonu.

 • Mouchy vyhrály poslední díl Craft Team Running na Pankráci

  Majestátní věže pražského pankráckého Manhattanu vytvořily kulisu finálovému běhu letošního seriálu týmových půlmaratonů CRAFT TEAM RUNNING. Novou tratí prolétly nejrychleji Mouchy, čtyřčlenná formace posílená bratry Šípy ze Slavie. Nezvyklý kolektivní zážitek si při jindy tak individuálním běhu užili i všichni ostatní.

 • STÁHNĚTE SI: Vyšel nový bezplatný speciál o triatlonu

  Věděli jste, že letos slavíme hned dvě kulatá a velmi zajímavá výročí? Jednak plné čtyři dekády od vůbec prvního triatlonového závodu na území Československa (a patrně i Evropy), jednak 20 let od nádherného bronzu Jana Řehuly na olympiádě v Sydney. Oběma událostem je věnována vzpomínka ve zbrusu novém speciálu, který je volně ke stažení!

 • Půlmaratonský restart na Letné se světovým rekordem

  Na Letné svítá. Slunce se nesměle drápe nad pláň, která je v tuhle nekřesťanskou hodinu nezvykle plná. Je sobota, pár minut po šesté ráno, a na asfaltovém ovále ve stínu stadionu fotbalové Sparty, se na startovní čáru řadí sedmička afrických běžkyň. Přesně za hodinu, pět minut a třicet čtyři vteřin protne Peres Jepchirchirová cílovou pásku v novém světovém rekordu.

 • Zářijový Mizuno Černá hora SkyRace poprvé jako MČR

  První zářijová sobota bude v Krkonošském národním parku už podruhé patřit skyrunningu, letos poprvé jako MČR ve SkyMarathonu. Poté, co byl moravský Perun zrušen, se na poslední chvíli domluvili pořadatelský tým Prague Park Race a Czech Skyrunning Association na tom, že závod Mizuno Černá hora SkyRace bude pro letošek republikovým mistrovstvím na trati SkyMarathon.

 • Prague 21.1 km - Ready for the Restart. 35 top běžců světa míří do Prahy

  Pandemie pozastavila celý svět, ale organizátoři RunCzech závodů se i v této situaci rozhodli najít způsob, jak uspořádat alespoň jednu velkolepou akci než skončí pravidelná závodní sezóna. Nyní už vše nasvědčuje tomu, že se tento zázrak opravdu stane. V sobotu 5. září, kdy se měl konat závod na 5 a 10 kilometrů pro běžce z celého světa, RunCzech uspořádá půlmaraton, na který pozval 35 nejrychlejších běžců světa.

 • Týmový půlmaraton Craft Team Running rozběhal i jachty v lipenské maríně

  Jak postavit nejlepší reklamu na Běžecké tréninky? A zároveň naplnit ideu týmového půlmaratonu? To ukázala o víkendu jedenáctičlenná parta z Hradce Králové na druhém podniku seriálu Craft Team Running na Lipně.

 • Jihlavský půlmaraton letos kvůli Covidu nebude

  Pořadatelé rozhodli o přeložení tradičního vytrvaleckého běhu o rok. Důvodem je stále nejistá situace ohledně šíření viru Covid – 19 a s tím souvisejících bezpečnostních opatření. 13. září se v Jihlavě měl uskutečnit sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten se nově uskuteční druhou zářijovou neděli, konkrétně 12. září 2021.

 • Milada Run vyhráli Churaňová a Vaš, na desítce startovali Kreisinger a Joglová

  Zajímavá jména a pěkné výkony přinesl čtvrtý ročník ústeckého Milada Runu. Hlavní závod na půlmaratonské distanci vyhráli David Vaš a v ženách Radka Churaňová, na desítce vytvořil traťový rekord Jirka Csirik, který si poradil i se svým koučem, olympionikem Janem Kreisingerem.

 • Bomba v Brdech! Běhej lesy přilákalo téměř dva tisíce běžců

  Čtvrtý díl seriálu Běhej lesy po českých přírodních památkách tentokrát zavítal do Brd, do oblasti bývalého vojenského újezdu. Lesy nedotčené lidskou rukou nabídly účastníkům Běhej lesy útulné zázemí a počasí dotvořilo ideální běžecké podmínky.

 • Registrace na říjnový Sokolský běh republiky právě spuštěny

  Terezín, Jablonec nad Nisou, Písek, Opava, Praha a mnoho dalších měst a obcí nejen v České republice se 28. října rozběhne na počest naší země. Běh v barvách národní trikolóry oslaví státní svátek pohybem. Není proto divu, že za jeho pořádáním stojí sokolové.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 6619 První Předchozí | 529 | 530 | 531 | 532 | 533 | 534 | 535 | 536 | 537 | 538 | Další Poslední