Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
06.02.2007 | Michal Jalovecký

Učíte se plavat? Sám jsem začínal s kraulem v poměrně pozdním věku a tak jsem si říkal, že by vás moje začátky a několik rad s tím spojených mohly zajímat.

Přečteno: 3799× | Komentáře: 0

05.02.2007 | behej.com

Soutěž o nejhezčí vizi těchto stránek v roce 2010 skončila remízou. Redakční porota se neshodla na jednom vítězi a proto udělujeme cenu (triko Behej.com) dvěma autorům kvalitních příspěvků. Podle abecedy dnes vydáváme text Tomáše Kindla, příští pondělí bude následovat Miloš Kmuníček a nenecháme si pro sebe ani další zajímavé články.

Přečteno: 4684× | Komentáře: 0   
 
05.02.2007 | Miloš Škorpil

Jak se blíží první závody, budeme se postupně více a více věnovat odbornější stránce tréninku. K tomu ale patří i používání pojmů, které pro některé mohou znít zprvu nejasně. Proto si některé z nich dnes vysvětlíme, abychom se k nim v budoucnu již nemuseli vracet.

Přečteno: 13157× | Komentáře: 0   
 
04.02.2007 | František Holý

Když pročítám zajímavé a poutavé články na stránkách Behej.com, vždy mne jako veterána a bývalého sportovce irituje líčení strastí a utrpení tzv. tragédů (tj. začátečníků, kteří nesportovali). Proč? Tito tragédi jsou většinou mladí, nebo aspoň mladší, a o sportu a sportování hodně slyšeli nebo četli a nyní to „nepoznané“ zkouší prožít na vlastním těle.

Přečteno: 12688× | Komentáře: 0   
 
04.02.2007 | Tomáš Rokos

Delší výběh je pro mne vždy něčím vyjímečným. Nejen proto, že se na něj těším, ale taky proto, že plánuji i nějaký ten zážitek. Není to obyčejná trasa, ale hledání nových možností a tras. Když tedy v tréninkovém plánu byl delší výběh, rozhodl jsem se vydat po stopách jednoho ze závodů Děčínského běžeckého poháru. 

Přečteno: 12299× | Komentáře: 0   
 
03.02.2007 | Pavel Vildomec

Přinášíme tip na zajímavý nápad. Něco, co dokáže vymyslet každý běžec a zrealizovat každý magistrát. Jak ale dosáhnout, aby se tyto dvě aktivity spojily a vytvořily něco tak přirozeného, jako jsou podmínky pro dobré rekreační a sportovní vyžití? 

Přečteno: 14363× | Komentáře: 1   
 
02.02.2007 | Tomáš Rokos

Vaše komentáře k minulým zápiskům jasně naznačují, že moc dobře víte, co je třeba. Prostě a jednoduše běhat pomalu. Co se ale pod takovým pojmem ukrývá? To již tak prosté a jednoduché není. Pouček je několik, řešení méně. A to, jak jsem v poučkách hledal řešení já, vám poodhalím dnes. 

Přečteno: 7483× | Komentáře: 0   
 
Technika běhu: jogging vs běh
01.02.2007 | Aleš Tvrzník

Pokud hovoříme o optimální technice běhu, v žádném případě nejde jen o jednu její univerzálně platnou variantu pro všechny běžce. Ne všichni bychom se měli snažit napodobovat perfektně technicky běhající špičkové běžce, ne pro všechny z nás by to bylo vhodné. 

Přečteno: 61803× | Komentáře: 0   
 
31.01.2007 | Dita Strachotová

Když jsem se dozvěděla, že mě čeká pětitýdenní pracovní stáž v Portugalsku, vzhlížela jsem k nastávajícímu období s lehkými obavami, a to nejen z hlediska běhání. Mým domovským městem se na několik týdnů stala Braga, město nacházející se na severu země v nejzelenější a také nejdeštivější oblasti Minho.

Přečteno: 6561× | Komentáře: 0   
 
30.01.2007 | Radek Narovec

Prague International Marathon (PIM) připravil na letošní rok několik zajímavých novinek. Za všechny jmenujme večerní start zářijové desítky za umělého osvětlení, doběh půlmaratonu u Rudolfina a z maratonské trati zmizí nenáviděný úsek po Strakonické ulici. Více se dočtete v rozhovoru s Martinem Drábkem z organizačního týmu PIM.

Přečteno: 5934× | Komentáře: 0   
 
30.01.2007 | Michal Jalovecký

Blíží se jaro a množí se dotazy týkající se koupě kola, rámu a podobně. Několik debat proběhlo na fóru a došlo i na osobní dotazy přes mail. Proto se k tomuto tématu ještě vrátím.

Přečteno: 8538× | Komentáře: 0   
 
29.01.2007 | Ivo Domanský

Občas dostávám dotazy od běžců, které maratony v zahraničí jim mohu doporučit. Pokusil jsem se proto vybrat z evropské maratonské termínovky některé tipy. Kritériem pro zařazení bylo jednak mezinárodní postavení maratonu a také dopravní dostupnost. Zde je přehled více než tří desítek zajímavých akcí.

Přečteno: 17470× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Speciálně pro behej.com: Chytré hodinky Samsung za vůbec nejnižší cenu

  Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3 a Active2 obdržely důležitý update, díky kterému se nově se naučily měřit krevní tlak a EKG. Dobrou zprávou je, že novinka se týká i českého a slovenského trhu. Oba modely hodinek teď navíc můžete díky speciálnímu slevovému kódu pořídit za tu vůbec nejnižší cenu. Počet slevových kódů je omezen, dlouho neváhejte!

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton o víkendu ukázal, že závodit se dá

  Počtvrté se sešli běžci v Sedmihorkách u Turnova k proběhnutí si skalního města v rámci Mizuno Hruboskalského půlmaratonu. Po loňském přesunutí na podzim se změny nevyhnuly ani letošnímu ročníku – přesun zázemí, omezené služby, protiepidemická opatření, a především intervalový start, to vše museli organizátoři podstoupit, aby se oblíbený závod v této lokalitě uskutečnil.

 • Milada Run bude! Počátkem června se utkají špičky Ústeckého kraje

  Nejpopulárnější závod seriálu Milada Tour zahájí oficiální sportovní dění na severu Čech. Po dlouhých týdnech nejasností ohledně pořádání sportovních akcí dostali organizátoři konečně povolení, a tak nic nebrání v přípravách již pátého ročníku běžecky oblíbeného závodu u jezera Milada.

 • Maratonský duel historie se odkládá, Bekele v Londýně nepoběží

  Měl to být maraton snů, největší maraton století, duel králů. Dva aktuálně nejlepší světoví maratonci proti sobě. V maratonském kalendáři megatřešeň na vyprahlém dortíku. Téměř vše již bylo v Londýně nachystáno na nedělní duel Eliuda Kipchogeho a Kenenisy Bekeleho, když druhý jmenovaný oznámil, že se pro zranění lýtka na start nepostaví. Co teď? Má cenu v neděli pouštět televizi?

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton vyhráli Gregorová a Bartoš

  Pět set závodníků si muselo počkat půl roku, aby se proběhlo skalním městem na Hruboskalsku v Českém ráji. Původní dubnový termín vystřídal zářijový, ale krásné prostředí zůstalo. Osvědčené zázemí v autokempu Sedmihorky a nádherné počasí přivítaly už potřetí závodníky Mizuno Hruboskalského půlmaratonu.

 • Mouchy vyhrály poslední díl Craft Team Running na Pankráci

  Majestátní věže pražského pankráckého Manhattanu vytvořily kulisu finálovému běhu letošního seriálu týmových půlmaratonů CRAFT TEAM RUNNING. Novou tratí prolétly nejrychleji Mouchy, čtyřčlenná formace posílená bratry Šípy ze Slavie. Nezvyklý kolektivní zážitek si při jindy tak individuálním běhu užili i všichni ostatní.

 • STÁHNĚTE SI: Vyšel nový bezplatný speciál o triatlonu

  Věděli jste, že letos slavíme hned dvě kulatá a velmi zajímavá výročí? Jednak plné čtyři dekády od vůbec prvního triatlonového závodu na území Československa (a patrně i Evropy), jednak 20 let od nádherného bronzu Jana Řehuly na olympiádě v Sydney. Oběma událostem je věnována vzpomínka ve zbrusu novém speciálu, který je volně ke stažení!

 • Půlmaratonský restart na Letné se světovým rekordem

  Na Letné svítá. Slunce se nesměle drápe nad pláň, která je v tuhle nekřesťanskou hodinu nezvykle plná. Je sobota, pár minut po šesté ráno, a na asfaltovém ovále ve stínu stadionu fotbalové Sparty, se na startovní čáru řadí sedmička afrických běžkyň. Přesně za hodinu, pět minut a třicet čtyři vteřin protne Peres Jepchirchirová cílovou pásku v novém světovém rekordu.

 • Zářijový Mizuno Černá hora SkyRace poprvé jako MČR

  První zářijová sobota bude v Krkonošském národním parku už podruhé patřit skyrunningu, letos poprvé jako MČR ve SkyMarathonu. Poté, co byl moravský Perun zrušen, se na poslední chvíli domluvili pořadatelský tým Prague Park Race a Czech Skyrunning Association na tom, že závod Mizuno Černá hora SkyRace bude pro letošek republikovým mistrovstvím na trati SkyMarathon.

 • Prague 21.1 km - Ready for the Restart. 35 top běžců světa míří do Prahy

  Pandemie pozastavila celý svět, ale organizátoři RunCzech závodů se i v této situaci rozhodli najít způsob, jak uspořádat alespoň jednu velkolepou akci než skončí pravidelná závodní sezóna. Nyní už vše nasvědčuje tomu, že se tento zázrak opravdu stane. V sobotu 5. září, kdy se měl konat závod na 5 a 10 kilometrů pro běžce z celého světa, RunCzech uspořádá půlmaraton, na který pozval 35 nejrychlejších běžců světa.

 • Týmový půlmaraton Craft Team Running rozběhal i jachty v lipenské maríně

  Jak postavit nejlepší reklamu na Běžecké tréninky? A zároveň naplnit ideu týmového půlmaratonu? To ukázala o víkendu jedenáctičlenná parta z Hradce Králové na druhém podniku seriálu Craft Team Running na Lipně.

 • Jihlavský půlmaraton letos kvůli Covidu nebude

  Pořadatelé rozhodli o přeložení tradičního vytrvaleckého běhu o rok. Důvodem je stále nejistá situace ohledně šíření viru Covid – 19 a s tím souvisejících bezpečnostních opatření. 13. září se v Jihlavě měl uskutečnit sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten se nově uskuteční druhou zářijovou neděli, konkrétně 12. září 2021.

 • Milada Run vyhráli Churaňová a Vaš, na desítce startovali Kreisinger a Joglová

  Zajímavá jména a pěkné výkony přinesl čtvrtý ročník ústeckého Milada Runu. Hlavní závod na půlmaratonské distanci vyhráli David Vaš a v ženách Radka Churaňová, na desítce vytvořil traťový rekord Jirka Csirik, který si poradil i se svým koučem, olympionikem Janem Kreisingerem.

 • Bomba v Brdech! Běhej lesy přilákalo téměř dva tisíce běžců

  Čtvrtý díl seriálu Běhej lesy po českých přírodních památkách tentokrát zavítal do Brd, do oblasti bývalého vojenského újezdu. Lesy nedotčené lidskou rukou nabídly účastníkům Běhej lesy útulné zázemí a počasí dotvořilo ideální běžecké podmínky.

 • Registrace na říjnový Sokolský běh republiky právě spuštěny

  Terezín, Jablonec nad Nisou, Písek, Opava, Praha a mnoho dalších měst a obcí nejen v České republice se 28. října rozběhne na počest naší země. Běh v barvách národní trikolóry oslaví státní svátek pohybem. Není proto divu, že za jeho pořádáním stojí sokolové.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 6617 První Předchozí | 522 | 523 | 524 | 525 | 526 | 527 | 528 | 529 | 530 | 531 | Další Poslední