Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
11.09.2006 | Miloš Škorpil

V dnešním díle se zastavíme u intervalového tréninku. Typickou ukázkou jsou opakované 400m úseky s meziklusem (MK) nebo mezichůzí (MCH) 200 či 400 m. 

Tento typ tréninku je odkazem Emila Zátopka, který však při svém tréninku dokázal zvládnout i 80×400 m. Dokud běhal „jen 80 opakování“ dokázal se zlepšovat. Bohužel byl přesvědčen, že dalšího zlepšení lze dosáhnout jen dalším zvýšením počtu odběhaných úseků, až se zastavil u 120 opakování s nepříjemným zjiš­těním, že naopak rychlost ztrácí.

Přečteno: 19789× | Komentáře: 0

10.09.2006 | behej.com

Keňský běžec Wilson Kebenei (26) v neděli s přehledem zvítězil na 10km trati Bawag Grand Prix v Praze, když časem 28:05 o 40s porazil krajana Geoffreyho Kipngena. Róbert Štefko skončil sedmý za 29:56.

Přečteno: 2244× | Komentáře: 0   
 
09.09.2006 | Petr Syblík

Se slzami štěstí v očích se dívám na časomíru v cíli a poslouchám nadšený jásot mých nejbližších a kamarádů. Mám za sebou pro mě jeden z nejvýznamnějších závodů letošní sezóny – maratón v Kladně. 

Přečteno: 6862× | Komentáře: 0   
 
09.09.2006 | behej.com

Dramaticky končil 5.ročník Kladenského maratonu. S velkým náskokem vběhl na závěrečný atletický ovál Daniel Orálek (Moravská Slávia Brno), ale náhlá křeč jej málem připravila o vítězství. Dan, který se připravuje na 100km závod, se však rychle otřepal a dokončil svůj souboj více s časem než soupeři za 2:34:34.

Přečteno: 7598× | Komentáře: 0   
 
08.09.2006 | Petr Syblík

Spousta manažerů si v Praze stěžuje, že nemůže v poledne po vzoru svých londýnských nebo pařížských kolegů vyběhnout a podél řeky si na chvilku „zajoggovat“. Opak je ale pravdou, k dispozici je jedna dobře utajená trasa, byť zatím jen velmi krátká. Karlín-centrum.

Přečteno: 14169× | Komentáře: 0   
 
07.09.2006 | behej.com

Již tento pátek v pravé poledne se vydá na nekonečnou pouť kolem republiky ultramaratónec a spolupracovník Behej.com, Miloš Škorpil. Prvním místem na trati dlouhé 1367 km je Znojmo a Miloš poputuje kolem státních hranic proti směru hodinových ručiček.

Do Znojma se chce vrátit již za 17 dní a věří, že jej při jeho pokusu přijdete povzbudit nebo přímo na některé úseky doprovodit.

Běh má za cíl podporovat zdravý životní styl a ve spolupráci s Českou koalicí proti tabáku je zařazen do dlouhodobého projektu Dokurte.cz.

Přečteno: 7092× | Komentáře: 0   
 
06.09.2006 | behej.com

První akcí nultého ročníku poháru Behej.com bude tento pátek Večerní běh Novou včelnicí v okrese Jindřichův Hradec. Již 35.ročník pětikilometrového terénního závodu parkem a lesem pořádá TJ Nová včelnice a pro účastníky jsou připraveny věcné ceny v hodnotě 15.000 Kč.

Přečteno: 9782× | Komentáře: 0   
 
05.09.2006 | behej.com

Tisíce závodníků a závodnic se v neděli postaví na start mužské desítky a ženské pětky zařazených do seriálu Prague International Marathon. Oba závody jsou rovněž součástí poháru Behej.com.

Přečteno: 2720× | Komentáře: 0   
 
04.09.2006 | behej.com

Od dnešního dne si mohou registrovaní návštěvníci diskuzního fóra vyzkoušet dvě nové funkce. První z nich je Hitparáda osobních výsledků, která napoví něco o pisateli příslušného komentáře. Tou druhou je běžecká mapa. Ta by měla naopak usnadnit nalezení parťáka ve Vašem okolí, co také propadl běhu až po uši.

Přečteno: 11920× | Komentáře: 0   
 
04.09.2006 | Miloš Škorpil

Tento týden bude plný očekávání. Pro mne i pro vás. Některé čeká Metro běh na 10 km, resp. addidas běh na 5 km. Velkou část z vás pak Kladenský maratón a mě začátek běhu okolo České republiky. Pro všechny z nás to tak bude týden zkoušky.

Přečteno: 6290× | Komentáře: 0   
 
SOUTĚŽ: Vyhrajte start na adidas Běhu pro ženy!

SOUTĚŽ: Vyhrajte start na adidas Běhu pro ženy!

03.09.2006 | komerční prezentace

Dámy, stále uvažujete, jestli se máte pod rouškou tmy vydat příští sobotu na pětikilometrovou trať ulicemi Prahy v rámci adidas Běhu pro ženy? Zkusíme vás společně s hlavním sponzorem ještě více namotivovat nabídkou věcné ceny, případně startu zdarma!

Přečteno: 3422× | Komentáře: 0   
 
03.09.2006 | behej.com

S myšlenkou vyzkoušet si trať delší než maratón si pohrávám od letošního květnového PIMu. Když Miloš Škorpil v on-line reportáži běhu z Prahy do Brna vyzval čtenáře, aby přišli s nápadem kam běžet příště, blesklo mi hlavou „Jizerská padesátka“ ! 

Požádal jsem Miloše o pár rad jak se připravit a zároveň ho na tento běh pozval. Velmi mě potěšilo, že mé pozvání přijal. V sobotu 26.8.2006 se k nám přidali další čtyři běžci.

Přečteno: 7010× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Železná Ruda pokřtěna! Šumavskou divočinu si užilo přes 1 200 běžců

  Premiérová zastávka Běhej lesy v Železné Rudě byla horským závodem se vším všudy. Šumava přivítala přes 1 200 závodníků počasím, které ani jednomu z nich nedalo nic zadarmo, o to z lepšího pocitu se však lesní parťáci mohli radovat v cíli.

 • ZPRÁVY: Aktuality ze světa závodního běhu

  Přinášíme přehled novinek o domácím i zahraničním elitním běhu na silnici i mimo ni. Zprávičky budeme průběžně doplňovat a moc uvítáme, když nás upozorníte i na další zajímavosti, které jsme nestihli pokrýt, nebo nám unikly. Pište do komentářů, případně nám pošlete info na redakce@behej.com. Díky!!! PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME

 • Běhej lesy: Premiérové lesní běžecké dobrodružství v CHKO Šumava

  Seriál Běhej lesy si ve své 10. sezoně připravil opravdu běžeckou lahůdku. V sobotu 1. června se lesní smečka proběhne a pokochá v okolí krásných hlubokých šumavských lesů na závodě Běhej lesy Železná Ruda. Největší lákadlo závodu jsou ledovcová jezera, Černé a Čertovo, vedle kterých vedou všechny dospělé trasy závodu, kromě charitativního PENNY běhu. REGISTRACE SE UZAVÍRAJÍ O PŮLNOCI ZE STŘEDY NA ČTVRTEK

 • Běhej lesy Týmovka! Běžecký festival s partou už za měsíc!

  Největší novinka v historii Běhej lesy – to je Týmovka. Štafetový závod, který ale nabízí mnohem více než pouze běh. Čekají tě tři okruhy, dohromady měřící zhruba 27,5 km, spousta zábavy, doprovodného programu, workshopů a dokonce i koncertů. Nahecuj svou smečku a dorazte 21.-23. června na Vysočinu. Chceš se dozvědět víc? Běž na www.tymovka.cz.

 • Na Běhej lesy v Brdech si našlo cestu přes 1 300 lesních parťáků

  Více než 1 300 běžců se v sobotu 18. května zúčastnilo druhé zastávky jubilejní 10. sezony Běhej lesy, která se konala v brdských luzích a hájích. Navzdory deštivému dopoledni se závod odehrál ve vší parádě a pro své zážitky si do cíle doběhli účastníci všech distancí. Závodní den nabídl vyžití pro všechny milovníky běhu od krátkých tras až po ty ultramaratonské. Tenhle vlak nestaví, už za 14 dní se na úsměvy běžců těšíme na novince sezony v Železné Rudě.

 • Juniorský maraton přilákal dva a půl tisíce studentů, blíží se finále

  Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky se blíží do finále. 26. ročník Juniorského maratonu má za sebou všechna semifinálová kola a v neděli 5. května vyvrcholí v mezinárodním klání na slavném Prague International Marathonu. Na něj postoupily nejrychlejší školy a představí svoje týmy v přímém TV přenosu.

 • Tisíce běžců na Karlštejně. Běhej lesy zahájilo desátou sezonu

  Předpověď počasí trápila tým organizátorů už dlouho dopředu. Nízké teploty, vítr, déšť, kroupy. Takové podmínky si nepřál snad nikdo. Lesní smečce to ale podle všeho nevadilo, i tak se na Běhej lesy Karlštejn vypravila ve znamenitém počtu. Loňský účastnický rekord nakonec překonán nebyl, i tak se při zahájení desáté sezony na Karlštejně setkalo necelých 2 800 závodníků.

 • Trochu jiná motivace pro běh: Naplňme hladové žaludky chudých

  Závodně běhám již 33. sezonu a dosud jsem se nesetkal s tak podnětnou běžeckou výzvou, jakou se vám tady chystám popsat. Svůj každodenní trénink automaticky beru jako zcela soukromou záležitost a čas běhání jsou chvíle, které z podstaty věnuji pouze sobě. Přitom se mi občas stává, že lidé, kolem kterých probíhám, na mě volají: „Nechcete mi raději pomoct štípat dřevo, vozit uhlí, betonovat?“

 • Rohálovská desítka hostila MČR Masters

  V Prusinovicích se 24. února konalo první letošní MČR Masters mimo dráhu. Snad poprvé v historii se MČR Masters v silničním běhu na 10 km běželo už v únoru. Ne všichni toto rozhodnutí kvitovali, racionální obava ze zimního počasí byla na místě. Ovšem zbytečně panovalo jarní počasí a pořadatelé připravili závod tak skvěle, že celý den to byl jeden velký festival běhu a setkání s kamarády, často po zimní přestávce.

 • Jsi běhající vývojář a fanda tohoto webu? Ozvi se nám!

  Pozor, třeba hledáme právě tebe! Potřebujeme na občasnou výpomoc správce webu (PHP aplikace na Zend1 frameworku, MySQL databáze), ale hlavně – spoluvývojáře věcí nových na mnohem modernějších základech. Máš vztah a/nebo sympatie k běhání, najdeš chvilku na opravu některých z porouchaných funkcionalit a hlavně – chceš se realizovat ve vývoji něčeho perspektivního a pro lidi prospěšného?

 • Tereza Hrochová v neděli poběží v Seville o olympiádu

  Sezona silničních běhů u nás ještě pořádně nezačala a už se máme na co těšit. V neděli se v jihošpanělské Seville, hlavním městě Andalusie, poběží rychlý maraton a česká reprezentantka Tereza Hrochová se při něm pokusí o zdolání olympijského limitu pro letní olympiádu v Paříži. Co na ni čeká a jak s koučem ladili formu přes zimu?

 • Black Friday u mySASY! Stav trénink na datech, ne pocitech

  Blíží se čas dárků a my tu máme jednu inspiraci od našeho dlouhodobého partnera mySASY! Sleva 50 % na hrudní pásy a 30 % na programy mySASY. Spoléhej se během tréninku na jasná data a dojmy a pocity dej na chvíli stranou! Využij slevový kód BEHEJCOM – stačí kliknout na odkaz a sleva se uplatní zde. Akce je časově omezená a končí už ve čtvrtek 30.11. ve 23:59⏳

 • WANTED: Miluješ cvrkot kolem pořádání závodů a komunikaci?

  Možná hledáme právě tebe! Rozvíjíme bookovací aplikaci Actigo pro milovníky závodů a jejich pořadatele. Náš startupový tým nyní chceme posílit o člověka, který bude umět komunikovat s pořadateli běžeckých závodů, pečovat o ně a vytvářet jim nabídky služeb na míru. Práce z domova na částečný úvazek s flexibilní pracovní dobou pod dohledem velezkušeného sales matadora, která může rychle přerůst v dobrodružnou jízdu i za hranice Česka!

 • Sokolský běh republiky 2023 rozhýbal ČR i zahraničí přes 9 000 běžců

  Již popáté a opět ve větším stylu než loni se letos 28. října slavilo pohybem. Na Sokolském běhu republiky letos oslavily vznik Československa tisíce lidí na celkem 78 místech po celé zemi i za hranicemi. Příznivé počasí na většině závodů, účast ambasadorů z řad slavných osobností nejen ze světa sportu, originální medaile i trika, to vše přidalo na skvělé atmosféře letošního Sokolského běhu republiky.

 • LEADERBOARD: 333 členů klubu Behej.com na Stravě a víkend před námi

  Počasí, že by dnes vyhnal jen lídry našeho leaderboardu na Stravě! Přesto, nebo spíš právě proto tu máme tradiční špetku motivace: Takto vypadá pořadí před víkendem. Štěpánovi Dvořákovi přejeme, aby slunce aspoň sem tam vykouklo zpoza mraků, aby se mu lépe fotilo. Všem ostatním díky za přízeň a sběr kilometrů.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nízkosacharidová strava a vytrvalosť (kalinka0588 29.5.2024 21:51:08)
Saucony cheetah (skorobezec 23.5.2024 22:53:33)
Můj poslední běh 2024 (tinaB 23.5.2024 8:54:51)
Potřebuji pomoc! - Únava (kaz67 18.5.2024 20:41:51)
Koupím Pražský Maraton 2024 (SEBINI 29.4.2024 10:32:10)
Brnění nohy (danca 27.4.2024 11:34:06)
Voda v kolene (polasek 24.4.2024 14:35:59)
skokanské koleno (RomanSa 18.4.2024 15:16:53)
PRODÁM - Maratón Praha - 5.5.2024 + tričko (RadimBaranek 17.4.2024 10:41:58)
Nalezené položky: 6995 První Předchozí | 566 | 567 | 568 | 569 | 570 | 571 | 572 | 573 | 574 | 575 | Další Poslední