Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
09.06.2006 | Martin Mastný

Dnešní trasa pro obyvatele a návštěvníky Prahy je spíše odpočinkovou alternativou, jejíž kouzlo bývá umocněno ve všední dny ráno nebo navečer, kdy se sníží počet cyklistů a výletníků.

Přečteno: 8929× | Komentáře: 0

Profily českých běžců - Jiří Krejčí

07.06.2006 | Miloš Škorpil

V květnu vytvořil Jiří Krejčí v Brně světový rekord v běhu na 12 hodin na běžeckém trenažéru. O své dojmy a zkušenosti se podělil v rozhovoru s českou ultramaratonskou legendou Milošem Škorpilem. Vyprávění doplňujeme starším rozhovorem obou běžců, který vyšel již v roce 2002 v časopise Běžecký svět.

Přečteno: 10100× | Komentáře: 0   
 

Z deníku maratónského běžce - 3.

05.06.2006 | Martin Mastný

Můj čtvrtý maratón, aneb jak jsem se přestal bát 

Je čtvrtek 18.5.2006 a já vyrážím na svůj první pomaratónský trénink. Venku je mírně zataženo a teplo, a tak si beru dres s krátkým rukávem – ten, ve kterém jsem v neděli uběhl tu šílenou, ale přesto nesmírně krásnou trať…

Přečteno: 3405× | Komentáře: 0   
 

Praha – Brno očima aktéra: "Pohoda"

02.06.2006 | Miloš Škorpil

Přinášíme další z reportáží z nedávného ultraběhu mezi Prahou a Brnem, aneb hodinu po hodině očima jednoho z účastníků.

Přečteno: 7175× | Komentáře: 0   
 

Brněnský půlmaratón v kopcích

31.05.2006 | Tomáš Kalina

Je to trošku kopcovitější půlmaratón z Červinkovy k Technickému muzeu. Počítejte s tím, že vám sebere dost sil, protože těch kopců není málo (Palačák, Trnůvka, Velká Baba a Medlánecký kopec) – na každém počítejte s tak 200 metry převýšení… 

Přečteno: 10562× | Komentáře: 0   
 

Těžký osud králů PIMu

26.05.2006 | Mirek Kratochvíl

Už pár let jsem tiše záviděl Jardovi, že se mu podařilo stát se PIM Kingem. Jen touha vyrovnat se mu mě hnala do dalších ročníků, až jsem se konečně dočkal a loni proběhl cílem svého šestého PIMu.  Od Jardy jsem už věděl, že mě čeká zasloužená odměna. Dres, který se vyskytuje jen ve velice omezené sérii, a další cenný suvenýr – možnost vyfotit se s vítězi.

Přečteno: 3819× | Komentáře: 0   
 

Maraton jsem zvládl. A co teď?

24.05.2006 | Miloš Škorpil

Maraton je krásný, heroický cíl. Něco, co nedokáže každý. Je jedno, zda ho člověk dá za 3 nebo 5 hodin. Důležité je, že ho dokončí. V okamžiku, kdy doběhnete do cíle, jste plni nadšení, zažíváte velkou euforii, ale za pár dní se najednou dostaví pocit prázdna. Začnete si říkat: „Co dál? Mám zkusit něco delšího nebo něco rychlejšího? Mám běhat do vrchu nebo se snad začít třeba potápět?“

Přečteno: 8918× | Komentáře: 0   
 

Soutěžte s firmou Canon o laserovou tiskárnu!

23.05.2006 | behej.com

Zkuste poměřit své fotografické umění s ostatními v naší velké předprázdninové fotosoutěži!

Přečteno: 4032× | Komentáře: 0   
 

Z Prahy do Brna za 1600 minut

18.05.2006 | Radek Narovec

Český ultramaratonec a spolupracovník serveru Behej.com Miloš Škorpil ve čtvrtek úspěšně zdolal 190 kilometrů mezi Prahou a Brnem. Cílový čas 26 hodin a 40 minut (průměrné tempo 8,4 minuty na kilometr) nebyl tím nejdůležitějším, cílem byla podpora boje proti kouření a křest nové knihy. Miloše po většinu trasy doprovázel František Brabec (ten urazil rovněž úctyhodných 135 km).

Přečteno: 7060× | Komentáře: 0   
 

Běh Praha-Brno: Jak to vypadalo na začátku…

18.05.2006 | Petr Syblík

Je 12:55. Sedím v kanceláři, v triku, šortkách a milovaných běžeckých botkách. Za deset minut mi jede bus číslo 265. Navazující spoj nečeká na opozdilce. Prší. Ne, už neprší, ale leje. Z nebe teče souvislý proud vody a provazce deště bičují střechu. Je mi to líto Miloši, ale do toho nejdu.

Přečteno: 7316× | Komentáře: 0   
 

Online přenos z běhu Praha - Brno

17.05.2006 | Radek Narovec

Sledovali jste průběh trasy online v komentářích k tomuto článku.

Přečteno: 10240× | Komentáře: 0   
 

PIM 2006 z pohledu fanouška

17.05.2006 | Radek Narovec

Máte v sobě kousek exhibicionismu a nevadí vám divné pohledy kolemjdoucích? Zkuste si maratón prožít v roli nadšeného fanouška. Zatímco v maratónských mekkách neřešíte, jestli na vás někdo bude divně koukat, že kreslíte slogany po zemi, řinčíte kravským zvoncem nebo točíte naplno řehtačkou, u nás se musíte připravit na to, že budete za exota.

Přečteno: 8544× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Horská výzva: Cypra v Jeseníkách slibuje opalování na pytli

  Běžci míří do Jeseníků. Na Červenohorském sedle před páteční půlnocí odstartuje předposlední bodovaná zastávka Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu jde do svého finále, ale klidně si ho tento víkend mohou užít i ti, kteří chtějí pouze jednorázově poznat krásy Jeseníků. Ambasador závodu, zkušený horských běžec, Zbyněk Cypra navíc slibuje ideální podmínky a parádní počasí.

 • České veteránky měly žně na legendárním Marvejols-Mende

  Krásná umístění si přivezly české vytrvalkyně z těžkého francouzského běhu Semi-Marathon Marvejols-Mende na 22 km. Ve veteránské kategorii VF1 (ženy 40–49 lety) zvítězila Petra Pastorová, třetí příčku obsadila Radka Churaňová a pod bednou skončila čtvrtá Petra Kamínková. Ta na prestižním závodě startovala již počtrnácté a pořád se na něj ráda vrací. WEB AKCE

 • O víkendu jdou běžci na Šumavě čtvrtou zastávku Rock Point – Horské výzvy

  Už tento víkend odstartuje 4. zastávka Rock Point – Horské výzvy. Milovníci horských běhů a trekingu tentokrát míří na Šumavu, kde seriál vstupuje do své druhé poloviny. Stále je ale dost času na sběr bodů do celkového hodnocení, anebo naopak skvělá příležitost na jednorázový výběh. Přihlásit se na některou ze tří tras je možné na místě. Ta nejdelší startuje opět těsně před páteční půlnocí a nabídne tradičně netradiční zážitky z nočního běhu horskou krajinou.

 • Moira Stewartová zaběhla 10 000 m za 32:57,51, druhá v českých tabulkách

  Moira Stewartová obsadila 4. místo v B finále Evropského poháru v běhu na 10 000 metrů kvalitním výkonem pod 33 minut! Novým osobním maximem 32:57,51 se 24letá svěřenkyně Václava Janouška ze Spartaku Praha 4 zařadila na druhou pozici domácích historických tabulek, hned za Alenu Peterkovou, která drží český rekord s hodnotou 32:27,68.

 • Krunka vítězí v Běhu lužanskými hvozdy

  Po dlouhých devíti letech se zapsal do listiny vítězů Běhu lužanskými hvozdy Kamil Krunka z SK Nové Město nad Metují, který zvládl členitou osmikilometrovou trasu ve výtečném čase 27:35,8. Rekord závodu nicméně odolal, od roku 1986 jej drží Jiří Čivrný st. (25:29,5). V ženách zvládla 5km trať nejrychleji Marta Fenclová (AC Pardubice) za 22:40,8. Běh lužanskými hvozdy napřesrok oslaví 45. ročník.

 • Seriál závodů na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics startuje v Beskydech

  Efisan Skiroll Classics startuje! Seriál závodů na kolečkových lyžích, který spojuje jasná charakteristika: vysoký významný kopec – klasická technika – turisticky atraktivní oblast v České republice – znamenité výkony těch nejlepších běžeckých lyžařů ale i amatérů. První zastávkou jsou Velké Karlovice 29. června, následuje Hrozenkov den poté.

 • Prague Park Race v Divoké Šárce přitáhl tři stovky běžců

  Seriál La Sportiva Prague Park Race o víkendu pokračoval druhým závodem. V Divoké Šárce pod hučícími motory letadel z nedalekého letiště Václava Havla se na trailové trati utkalo bezmála tři sta běžců. Stejně jako v minulých letech měli na výběr 14 a 8 km dlouhé varianty.

 • Hledáme obchodní zástupce pro prodej inzerce

  Nepatříte mezi ty, kterým naskočí husí kůže, když se řekne prodej inzerce? Super! Pak čtěte dále! Hledáme obchodní zástupce, primárně pro oblast Prahy a okolí, pak pokračujeme Brnem, Ostravou a dalšími regiony. Předmětem je znalost oboru, návrhy reklamních kampaní pro klienty a chuť vydělat si pořádné peníze.

 • Voráčková nabírá formu. Další zlato získala v Madridu

  Česká reprezentantka OCR Adéla Voráčková z Ostravy znovu uspěla na závodech Spartan. Tentokrát na trati Super v Madridu, kde si v rámci španělské série doběhla pro první místo.

 • V Kalifornii padl světový rekord v běhu na 50 mil

  Výrobce obuvi Hoka One One v sobotu uspořádal pokus o zdolání dvou světových rekordů na silničních ultradistancích: V Kalifornii padl ten na 50 mil, když domácí Jim Walmsley proťal tuto metu v čase 4:50:08. Japonec Hideaki Yamauchi, dvakrát zlatý na MS v běhu na 100 km, dlouho bojoval o světový rekord, avšak v sólo běhu mu chybělo cca 10 minut (6:19:54). Projektu přenášeného živě na internetu se účastnili pouze borci běhající pod hlavičkou Hoka One One v rámci propagace zbrusu nového modelu Carbon X.

 • Čtyřikrát bedna pro Čechy v italském Orte

  Členové České reprezentace OCR hájili národní barvy o víkendu v italském městečku Orte, kde se běžel v neděli Spartan Super. Čtyři čeští závodníci skončili na bedně.

 • D’haene na Madeiře potvrdil dominanci

  Poslední dubnový víkend se stala Madeira dějištěm další zastávky Ultra-Trail World Tour. Po sportovně nabité zimě přišel, viděl a zvítězil jeden z nejlepších ultratrailových běžců současnosti – François D’haene. Jeho obvyklý rychlý start byl ale akceptován dalšími výbornými běžci, Pazosem, Tollefsonem, Grangierem a dalšími.

 • Thévenard vítězí na stomílovce kolem Fuji

  Drsné počasí se stává klasickou ikonou Ultra-Trail Mt. Fuji. Letos nechyběla sněhová vánice, teploty místy pod bodem mrazu a poklidná a svým způsobem podmaňující japonská krajina. Tuto asijskou stomílovku, ze seriálu Ultra Trail World Tour, jednoznačně vyhrál rychlý Francouz Xavier Thévenard. Bude-li se letos účastnit Hardrock 100 miles nebo UTMB, bude to pořádná divočina.

 • TJ Maratonstav zve na veteránské mistrovství Evropy v běhu do vrchu

  Běžci veteránského věku (nad 35 let), zbystřete! Ve dnech 24.-25. května 2019 se koná ME v běhu do vrchu příslušných kategorií, současně s republikovým šampionátem, který je též kvalifikací pro klasické ME. Závody proběhnou na různých tratích z Janských Lázní na Černou horu, jejich pořadatelem je zkušený tým Karla Šklíby z TJ Maratonstav Úpice. Přihlášky jen do 6. května!

 • Zemřel Vladimír Syrovatský, duše Sokola Senohraby

  V neděli 14. dubna do cíle své pozemské pouti doputoval ve věku 85 let Vladimír Syrovatský. Mezi kamarády zvaný „Ála“ v roce 1951 nejprve spoluzakládal atletický oddíl a o čtyři roky později lyžařský oddíl TJ Sokol Senohraby, kde posléze inicioval vznik mnoha lyžařských a běžeckých závodů.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
hladanie ultra (Desert 23.8.2019 15:15:25)
Nízkosacharidová strava a vytrvalosť (Brutto 23.8.2019 7:51:42)
Hodinky na běhání (jm1 21.8.2019 16:24:15)
Žilní trombóza (Křída 21.8.2019 16:00:48)
Výživa (EvženGe 21.8.2019 14:34:33)
trénink na 1/2 maratón za 6 týdnů? (Desert 21.8.2019 11:48:27)
1/2 maraton v Ostravě prodej registrace (chl4p 20.8.2019 18:52:41)
Maraton pod 3H (MarekCB 20.8.2019 15:28:35)
Nalezené položky: 6216 První Předchozí | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 | 515 | Další Poslední