Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
24.01.2007 | behej.com

Start při teplotě 55°C v nadmořské výšce 85 metrů pod hladinou moře. Cíl leží o 215 kilometrů dál a o dva a půl kilometru výše. Takové parametry má ultramaratónská trať vedoucí z kalifornského Údolí smrti na vrcholek hory Mount Whitney. Nejlepší účastníci potřebují k jejímu zdolání jen o málo víc než 24 hodin. Je to více záležitost těla nebo mozku?

Přečteno: 17993× | Komentáře: 0

Zimní běžecká příprava Ironmana (13.)

23.01.2007 | Michal Jalovecký

V dnešním tématu jsem si trochu zafilozofoval na téma motivace a bolest, tak doufám, že moc nezklamu ty materiálně založené, kteří očekávají praktické rady. Slibuji, že zase příště nějaké budou. A tréninkově vydařený týden, takový triatlonový, řekl bych.

Přečteno: 5137× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: regenerační klus vs tempo

22.01.2007 | Miloš Škorpil

V tréninkových plánech se často uvádí pojmy, které většině začínajících běžců nemusí být zrovna jasné. Dnes se zaměříme na tři z nich: regenerační klus, speciální tempo a vytrvalost. Jak spolu souvisejí a jak je vhodně nakombinovat?

Přečteno: 9779× | Komentáře: 0   
 

Toulky desetiletími

21.01.2007 | Sváťa Sedláček

Někdy, když jdu běhat, se mi stává, že má cesta není dopředu zcela přesně dána, ale přesto zcela přesně splní svůj jakoby vyšší účel. Ani jsem netušil, že se budu pohybovat v prostoru i čase. Jeden takový pozoruhodný běh nyní popíšu.

Přečteno: 4956× | Komentáře: 0   
 

Fotogalerie Behej.com se vrací. A lepší!

19.01.2007 | behej.com

K dnešnímu dni se vrátila na stránky galerie fotografií s běžeckou tématikou. Opět se můžete podělit o své nejlepší úlovky s ostatními, prohlédnout si fotografie z oblíbených běhů anebo si zavzpomínat na doby minulé, „kdy vám to ještě tolik neběhalo“. Nová fotogalerie má vylepšený design a přehlednější třídění.

Přečteno: 12565× | Komentáře: 0   
 

ZÁPISKY NESPORTOVCE: deník nového tragéda

19.01.2007 | Tomáš Rokos

Ahoj čtenáři Behej.com. Rád bych vás všechny pozval na společné procházení mého nového běžeckého deníku. Je skvělé, že lidi kolem Behej.com chtějí přinášet pohled na běh od skutečného tragéda. Tedy člověka, který začíná od nuly. Pojďme společně otevřít první kapitolu zápisků hrdě se hlásících k odkazu Tragédova deníku, bez kterého by tyto stránky neexistovaly. 

Přečteno: 10028× | Komentáře: 0   
 

Portál, web, projekt... něco českého by nebylo?

18.01.2007 | Radek Narovec

Každý den, když přemýšlím jak v našich článcích vyskloňovat nevysklonitelné Behej.com, si kladu otázku, jak bych vlastně z tohoto jazykového kvízu elegantně vybruslil. Pomáhám si přitom berličkami jako portál Behej.com, web Behej.com či projekt Behej.com. Cítíte ale, jak to tahá za uši? Všechno přejatá slova. Nebylo by něco českého?

Přečteno: 15447× | Komentáře: 0   
 

TEST: Funkční trika Newline příjemně překvapila

18.01.2007 | behej.com

Kombinace chladu a pocení je obvyklou příčinou nemocí, zejména v zimním období. Přinášíme vám výsledky testu funkčních triček firmy Newline, tak jak je viděla jedenáctka čtenářů Behej.com. Většina z nich hodnotila produkt jako špičkový a funkčně plně srovnatelný s renomovanými konkurenty.

Přečteno: 23074× | Komentáře: 0   
 

Zimní běžecká příprava Ironmana (12.)

16.01.2007 | Michal Jalovecký

Témata na přání se množí a to je dobře. Pro mě, že je nemusím vymýšlet, a pro čtenáře, že přijdou s otázkami, které je zajímají a které by mne třeba ani nenapadly. I tento týden došlo na jeden takový mail.

Přečteno: 4699× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: pozor na nastydnutí!

15.01.2007 | Miloš Škorpil

Každou chvíli mi někdo zavolá nebo zamailuje, že se cítí blbě, má kašel, škrábe ho v krku a přitom ještě včera to všechno bylo OK. Čím to je, že jeden den je nám tak skvěle a hned druhý bychom nejraději zalezli do peřin a vůbec nevylezli?

Přečteno: 7954× | Komentáře: 0   
 

My tři králové běžíme k vám

14.01.2007 | Petr Syblík

Účastníci pochodu Tříkrálová Okoř měli o zábavu postaráno. Tři králové – ultraběžci, kteří se okolo nich prohnali, jim nadělili radost a smích. Celý sobotní běh byl jak skotačení rozverných dětí, které se na konci smějí už každé blbosti.

Přečteno: 7728× | Komentáře: 0   
 

Ultramaratonské tabulky za loňský rok

12.01.2007 | behej.com

Přehledné žebříčky nejlepších ultramaratonských výkonů uplynulého roku v pátek zveřejnil Jan Šourek ze serveru www.svetbezcu.blog.cz.

Přečteno: 7098× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Letošní Krajský půlmaraton se neuskuteční

  Vzhledem k aktuální situaci spojené s epidemií COVID-19 je 6. ročník tradičního rodinného závodu zrušen. Závodníci dostanou zpět peníze za registrace, půlmaratonská trička se k běžcům dostanou v druhé polovině roku prostřednictvím sportovních akcí jako dárky.

 • Na pomoc městům v boji s virem! Zapojte se do PVZP RunTour virtuálního běhu

  Boj proti COVID-19 není jednoduchý, ale pokud se do něj zapojí co nejvíce lidí, společně to zvládneme! @RunTour si pro vás připravila virtuální charitativní závod! Výtěžek půjde do měst, které by za normálních okolností byly termínově nejblíže – Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty) a Brno (pomoc lidem bez domova).

 • Skvělá akce pro běžce: Získejte náramek Honor Band 5 zdarma!

  Trénujte spolu! Ať už makáte doma, nebo se jdete proběhnout, vezměte partnera a užijte si sportovní aktivitu společně. K hodinkám Honor MagicWatch 2 nyní v Mobil Pohotovosti dostanete fitness náramek Honor Band 5 v hodnotě 990 Kč zdarma! Ideální výbava pro všechny sportovce a dobrodruhy. Vybavte se těmito skvělými fitness produkty a zlepšujte své sportovní výkony.

 • Novinkový týmový závod CIRCLE se odkládá na léto 2021

  Srpnová premiéra běžeckýho dobrodružství jménem CIRCLE se posouvá o rok. I když všichni věříme, že koronavirová pandemie bude v srpnu minulostí, nechceme riskovat zdraví nikoho z členů tvojí party a z preventivních důvodů běh, jak ho neznáš, odkládáme.

 • Proběhni.se se přesouvá na podzimní termín 3. října

  Zdraví na prvním místě, tak tomu bylo u charitativního projektu Proběhni.se od jeho začátku, a nejinak tomu je i v době, kdy Česko podléhá přísným karanténním opatřením kvůli koronavirové pandemii.

 • adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit

  Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (Rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům.

 • Columbia Montrail představuje model F.K.T. a jarní a letní kolekci

  Trailový běh se těší stále větší popularitě. Běh v přírodě, lese či po horách poskytuje jedinečný odpočinek od rušného městského života a zároveň i challenge při překonávání různých terénů. Kromě jedinečného zážitku ovšem běh v přírodě a v horách přináší i řadu rizik, mezi které patří nerovný a měnící se povrch či nevyzpytatelné proměny počasí. Proto je potřeba dbát na kvalitní specifické běžecké vybavení.

 • Chcete zlepšit svoji formu? S Xiaomi to půjde hladce!

  Pokud sháníte nový telefon, sluchátka nebo chytré příslušenství do domácnosti, je nyní super příležitost k nákupům! Díky mobilním technologiím budete mít dokonalý přehled o svém tepu, spálených kaloriích nebo naběhaných kilometrech. Skvělé akce od Xiaomi najdete nyní v Mobil Pohotovosti.

 • Nevidomý běžec a horolezec Honza Říha zve na svůj běh

  4. dubna se opět uskuteční sympatický charitativní běh Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý sportovec Honza Říha ve Stříbrné Skalici nedaleko Prahy. „Běží se 1, 5,5 a 12 km, z velké části po okolních lesích a letos poprvé je závod součástí poháru Běžec Podblanicka. Výtěžek půjde pro 4letou Klárku, kterou trápí psychomotorická retardace a epilepsie,“ informuje Říha. Tradičně bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu a příjemná atmosféra tu je vždy zaručena. WEB AKCE

 • NOVINKA: Termínovka nabízí i možnosti ubytování blízko závodu

  Rádi cestujete za běžeckými závody? Pokud je to delší cesta, bývá občas náročné najít poblíž startu vhodné ubytování, zejména v případě větších akcí v zahraničí. Přicházíme proto s novinkou – v naší termínovce kromě samotných závodů lze vyhledat i optimální ubytování podle vybraných kritérií!

 • Týmový půlmaraton zamíří i do terénu, na kopřivnický polygon

  Hledáte nové běžecké výzvy? Co takhle dát nohám ochutnat záludnosti polygonu, kde se testují tatrovky na dakarská dobrodružství? Můžete! Extrémní trailový týmový půlmaraton se koná 5. dubna 2020 v Kopřivnici jako součást třetího ročníku Craft Team Running.

 • Mobil Pohotovost rozšiřuje výkup hodinek o značku Apple

  Vedle telefonů a notebooků vám Mobil Pohotovost vykoupí i smartwatch značky Apple. Pokud se tedy stále chlubíte staršími jablečnými modely a tajně pokukujete po novějších, nyní je ideální příležitost k obměně.

 • Premiéru filmu o Beskydské sedmičce uvidí 7. prosince Ostravice

  Po třech letech práce dokončili tři nezávislí filmaři dokumentární film „Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.“ Předpremiéra dokumentu se uskuteční 7.12. od 16.00 ve WoodAreně v obci Ostravice.

 • Termíny Běhej lesy 2020 jsou venku. Registrujte se!

  Díky nasazení ambasadorů Rozběháme Česko a vás všech, kteří jste na společné výběhy vyrazili, se podařilo objevit všech osm termínů na nadcházející sezonu Běhej lesy! Díky všem zúčastněným! 

 • Charitativní projekt Proběhni.se spustil registrace, běží se 4. dubna

  Mise českých lékařů do států třetího světa, stovky vyšetření, desítky objevených případů srdečních onemocnění, řada operací, které by si tamní obyvatelé nikdy nemohli dovolit. Každoroční práce Nadačního fondu České srdce si zaslouží nejen náš obdiv, ale také podporu. A tu přináší již třetím rokem běžecký happening Probehni.se.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Kdy vymenit boty ? (Judson před 6h)
Můj poslední běh 2020 (Strouhal Zdenek před 11h)
Behanie Brno (Akad.25 před 15h)
Pochlubme se :-) (Desert 28.5.2020 9:55:35)
Bolest v břiše při běhu (TS10 27.5.2020 7:32:10)
Běhej lesy Lednice (Judson 25.5.2020 13:37:38)
Koronavirus a závody (Desert 24.5.2020 20:01:56)
Strava (Berenique 24.5.2020 17:53:27)
Nalezené položky: 6418 První Předchozí | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | Další Poslední