Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
28.12.2006 | behej.com

V zimě musí běžci řešit, jak se vypořádat s častou nepřízní počasí. Známe sice rčení „neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení“, riziko zranění či nachlazení je však v zimě objektivně vyšší, a to i s nesmeky na botách! Jednou z alternativ je trénink na běžeckém trenažéru, neboli česky běhátku. 

Přečteno: 9013× | Komentáře: 0

Běhání s bříškem? Ano, ale s rozvahou!

27.12.2006 | Vanda Kadeřábková-Březinová

O tom, zda a jak pokračovat v běžeckém tréninku během těhotenství, panují protichůdné názory. Jedni varují – až straší, jiní ho naopak zejména s určitým přizpůsobením fyziologickým změnám schvalují. U nás převládá spíše první postoj, ve světě je tomu přece jen trochu jinak.

Přečteno: 18910× | Komentáře: 0   
 

Zimní běžecká příprava Ironmana (9.)

26.12.2006 | Michal Jalovecký

Jak jsem minule naznačil, ironman (a potažmo i maratón) není jen o fyzické výkonnosti. Jedině ten, kdo dokáže v tempu přijímat energii, má šanci zvítězit. Zima je ideální dostatečně dlouhé období, kdy byste to svoje tělo měli začít učit.

Přečteno: 8026× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: běh má své místo i o svátcích

25.12.2006 | Miloš Škorpil

Sváteční dny nás spíše lákají se oddávat sladkému nicnedělání. Či spíše věnování se vzájemnému družení a oslavování, že to staré je za námi a odchází, a to nové přicházející by mohlo být lepší. Vesměs to znamená spoustu kalorii ať už z vydatné krmě nebo popíjení. Proto by se docela hodilo mezi tím vším si jít trochu provětrat hlavu a protáhnout tělo.

Přečteno: 6569× | Komentáře: 0   
 

Behej.com přeje příjemné prožití Vánoc!

22.12.2006 | behej.com

Letošní rok se chýlí ke konci a přichází čas zpomalení životního tempa a uvědomění si, že máme kolem sebe spoustu přátel, kterým chceme poděkovat za to, že jsou, a popřát jim obligátní „vše nej“ do dalšího roku.

Přečteno: 5449× | Komentáře: 0   
 

ROZHOVOR: Dan Orálek - rychlík v rukavičkách

21.12.2006 | behej.com

Je k nepřehlédnutí svými výkony, výškou i oblíbenými bílými rukavičkami, které nosí bez ohledu na roční období. Letos drží český rekord v hodinovce na dráze, s velkým náskokem zvítězil v maratonu na Kladně a ostudu neudělal ani na MS v běhu na 100 km. Podle letošních výkonů a vzhledem k věku se zdá, že dosáhl svého vrcholu. Přinášíme rozhovor s Danielem Orálkem.

Přečteno: 21353× | Komentáře: 0   
 

Zimní běžecká příprava Ironmana (8.)

19.12.2006 | Michal Jalovecký

Měsíc a půl dlouhá závodní pauza byla příležitostí pro kvalitní potrénování běhu a především přiživení běžeckého objemu. To se mi docela podařilo, takže jsem se těšil na nedělní Českobrodskou vánoční desítku.

Přečteno: 3830× | Komentáře: 0   
 

Jeden závod – 37 tisíc příběhů

17.12.2006 | Miloš Škorpil

Oficiální slogan letošního New Yorského maratónu přesně vystihoval to, čím maratón skutečně je: příběhem stovek tisíc lidí po celém světě. Příběhem, který můžeme prožívat buď každý sám, nebo se nechat vtáhnout do příběhů těch ostatních. Do příběhu ostatních nás pomáhá vtáhnout i živá hudba, která se rozléhá ulicemi města jako skvělý doprovod a stimulující prvek.

Přečteno: 6839× | Komentáře: 0   
 

OČIMA REKORDMANKY: Beh a starnutie

15.12.2006 | Eva Seidlová

Nebylo to lehké přesvědčit slovenskou maratonskou legendu, paní Evu Seidlovou, k napsání článku a ještě na takovéto nehorázné téma: stárnutí. Měl to být první pokus o nabídnutí libozvučné slovenčiny pro naše východní sousedy, jichž k nám denně zavítá neúrekom, aby se u nás cítili jako doma.

Přečteno: 7281× | Komentáře: 0   
 

Běh za tmy zpříjemní čelovka

14.12.2006 | behej.com

Každým dnem nám noc ukrajuje stále více a více denního světla a zkracuje čas, po který se dá běh provozovat bez obtíží. Vyběhnout před nebo po práci pro většinu běžců znamená běžet za tmy, protože ne vždy je možnost běhat v osvětleném par­ku.

Přečteno: 36446× | Komentáře: 0   
 

Okolo Brněnské přehrady

13.12.2006 | Tomáš Kalina

Tak co, už jste si proběhli minulou brněnskou trasu? Jestli ano a máte chuť se znovu se stránkami Behej.com vydat na výběh okolo Brněnské přehrady, nyní máte jedinečnou možnost. 

Přečteno: 15245× | Komentáře: 0   
 

Zimní běžecká příprava Ironmana (7.)

12.12.2006 | behej.com

Trénovat na kole v zimě? Pokud chcete uspět na ironmanu, rozhodně ANO! Začínám na tom pomalu pracovat i já, k najíždění venkovních kilometrů mi nahrává počasí. Mojí výhodu je mírná zima v Polabí, díky níž vyrážíme na kolo téměř po celý rok. 

Přečteno: 4878× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Letošní Krajský půlmaraton se neuskuteční

  Vzhledem k aktuální situaci spojené s epidemií COVID-19 je 6. ročník tradičního rodinného závodu zrušen. Závodníci dostanou zpět peníze za registrace, půlmaratonská trička se k běžcům dostanou v druhé polovině roku prostřednictvím sportovních akcí jako dárky.

 • Na pomoc městům v boji s virem! Zapojte se do PVZP RunTour virtuálního běhu

  Boj proti COVID-19 není jednoduchý, ale pokud se do něj zapojí co nejvíce lidí, společně to zvládneme! @RunTour si pro vás připravila virtuální charitativní závod! Výtěžek půjde do měst, které by za normálních okolností byly termínově nejblíže – Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty) a Brno (pomoc lidem bez domova).

 • Skvělá akce pro běžce: Získejte náramek Honor Band 5 zdarma!

  Trénujte spolu! Ať už makáte doma, nebo se jdete proběhnout, vezměte partnera a užijte si sportovní aktivitu společně. K hodinkám Honor MagicWatch 2 nyní v Mobil Pohotovosti dostanete fitness náramek Honor Band 5 v hodnotě 990 Kč zdarma! Ideální výbava pro všechny sportovce a dobrodruhy. Vybavte se těmito skvělými fitness produkty a zlepšujte své sportovní výkony.

 • Novinkový týmový závod CIRCLE se odkládá na léto 2021

  Srpnová premiéra běžeckýho dobrodružství jménem CIRCLE se posouvá o rok. I když všichni věříme, že koronavirová pandemie bude v srpnu minulostí, nechceme riskovat zdraví nikoho z členů tvojí party a z preventivních důvodů běh, jak ho neznáš, odkládáme.

 • Proběhni.se se přesouvá na podzimní termín 3. října

  Zdraví na prvním místě, tak tomu bylo u charitativního projektu Proběhni.se od jeho začátku, a nejinak tomu je i v době, kdy Česko podléhá přísným karanténním opatřením kvůli koronavirové pandemii.

 • adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit

  Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (Rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům.

 • Columbia Montrail představuje model F.K.T. a jarní a letní kolekci

  Trailový běh se těší stále větší popularitě. Běh v přírodě, lese či po horách poskytuje jedinečný odpočinek od rušného městského života a zároveň i challenge při překonávání různých terénů. Kromě jedinečného zážitku ovšem běh v přírodě a v horách přináší i řadu rizik, mezi které patří nerovný a měnící se povrch či nevyzpytatelné proměny počasí. Proto je potřeba dbát na kvalitní specifické běžecké vybavení.

 • Chcete zlepšit svoji formu? S Xiaomi to půjde hladce!

  Pokud sháníte nový telefon, sluchátka nebo chytré příslušenství do domácnosti, je nyní super příležitost k nákupům! Díky mobilním technologiím budete mít dokonalý přehled o svém tepu, spálených kaloriích nebo naběhaných kilometrech. Skvělé akce od Xiaomi najdete nyní v Mobil Pohotovosti.

 • Nevidomý běžec a horolezec Honza Říha zve na svůj běh

  4. dubna se opět uskuteční sympatický charitativní běh Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý sportovec Honza Říha ve Stříbrné Skalici nedaleko Prahy. „Běží se 1, 5,5 a 12 km, z velké části po okolních lesích a letos poprvé je závod součástí poháru Běžec Podblanicka. Výtěžek půjde pro 4letou Klárku, kterou trápí psychomotorická retardace a epilepsie,“ informuje Říha. Tradičně bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu a příjemná atmosféra tu je vždy zaručena. WEB AKCE

 • NOVINKA: Termínovka nabízí i možnosti ubytování blízko závodu

  Rádi cestujete za běžeckými závody? Pokud je to delší cesta, bývá občas náročné najít poblíž startu vhodné ubytování, zejména v případě větších akcí v zahraničí. Přicházíme proto s novinkou – v naší termínovce kromě samotných závodů lze vyhledat i optimální ubytování podle vybraných kritérií!

 • Týmový půlmaraton zamíří i do terénu, na kopřivnický polygon

  Hledáte nové běžecké výzvy? Co takhle dát nohám ochutnat záludnosti polygonu, kde se testují tatrovky na dakarská dobrodružství? Můžete! Extrémní trailový týmový půlmaraton se koná 5. dubna 2020 v Kopřivnici jako součást třetího ročníku Craft Team Running.

 • Mobil Pohotovost rozšiřuje výkup hodinek o značku Apple

  Vedle telefonů a notebooků vám Mobil Pohotovost vykoupí i smartwatch značky Apple. Pokud se tedy stále chlubíte staršími jablečnými modely a tajně pokukujete po novějších, nyní je ideální příležitost k obměně.

 • Premiéru filmu o Beskydské sedmičce uvidí 7. prosince Ostravice

  Po třech letech práce dokončili tři nezávislí filmaři dokumentární film „Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.“ Předpremiéra dokumentu se uskuteční 7.12. od 16.00 ve WoodAreně v obci Ostravice.

 • Termíny Běhej lesy 2020 jsou venku. Registrujte se!

  Díky nasazení ambasadorů Rozběháme Česko a vás všech, kteří jste na společné výběhy vyrazili, se podařilo objevit všech osm termínů na nadcházející sezonu Běhej lesy! Díky všem zúčastněným! 

 • Charitativní projekt Proběhni.se spustil registrace, běží se 4. dubna

  Mise českých lékařů do států třetího světa, stovky vyšetření, desítky objevených případů srdečních onemocnění, řada operací, které by si tamní obyvatelé nikdy nemohli dovolit. Každoroční práce Nadačního fondu České srdce si zaslouží nejen náš obdiv, ale také podporu. A tu přináší již třetím rokem běžecký happening Probehni.se.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Behanie Brno (Akad.25 před 13h)
Pochlubme se :-) (Desert 28.5.2020 9:55:35)
Můj poslední běh 2020 (Strouhal Zdenek 27.5.2020 20:07:58)
Bolest v břiše při běhu (TS10 27.5.2020 7:32:10)
Běhej lesy Lednice (Judson 25.5.2020 13:37:38)
Koronavirus a závody (Desert 24.5.2020 20:01:56)
Strava (Berenique 24.5.2020 17:53:27)
Haglundova pata (Lenka17 23.5.2020 20:58:31)
Moje posledni nebezecka aktivita (Skritek Hugo 23.5.2020 18:41:19)
Brněnské vrchy (Petr Kaňovský 21.5.2020 20:04:27)
Nalezené položky: 6417 První Předchozí | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | 517 | 518 | Další Poslední