Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
19.12.2006 | Michal Jalovecký

Měsíc a půl dlouhá závodní pauza byla příležitostí pro kvalitní potrénování běhu a především přiživení běžeckého objemu. To se mi docela podařilo, takže jsem se těšil na nedělní Českobrodskou vánoční desítku.

Přečteno: 3838× | Komentáře: 0

Jeden závod – 37 tisíc příběhů

17.12.2006 | Miloš Škorpil

Oficiální slogan letošního New Yorského maratónu přesně vystihoval to, čím maratón skutečně je: příběhem stovek tisíc lidí po celém světě. Příběhem, který můžeme prožívat buď každý sám, nebo se nechat vtáhnout do příběhů těch ostatních. Do příběhu ostatních nás pomáhá vtáhnout i živá hudba, která se rozléhá ulicemi města jako skvělý doprovod a stimulující prvek.

Přečteno: 6848× | Komentáře: 0   
 

OČIMA REKORDMANKY: Beh a starnutie

15.12.2006 | Eva Seidlová

Nebylo to lehké přesvědčit slovenskou maratonskou legendu, paní Evu Seidlovou, k napsání článku a ještě na takovéto nehorázné téma: stárnutí. Měl to být první pokus o nabídnutí libozvučné slovenčiny pro naše východní sousedy, jichž k nám denně zavítá neúrekom, aby se u nás cítili jako doma.

Přečteno: 7286× | Komentáře: 0   
 

Běh za tmy zpříjemní čelovka

14.12.2006 | behej.com

Každým dnem nám noc ukrajuje stále více a více denního světla a zkracuje čas, po který se dá běh provozovat bez obtíží. Vyběhnout před nebo po práci pro většinu běžců znamená běžet za tmy, protože ne vždy je možnost běhat v osvětleném par­ku.

Přečteno: 36479× | Komentáře: 0   
 

Okolo Brněnské přehrady

13.12.2006 | Tomáš Kalina

Tak co, už jste si proběhli minulou brněnskou trasu? Jestli ano a máte chuť se znovu se stránkami Behej.com vydat na výběh okolo Brněnské přehrady, nyní máte jedinečnou možnost. 

Přečteno: 15268× | Komentáře: 0   
 

Zimní běžecká příprava Ironmana (7.)

12.12.2006 | behej.com

Trénovat na kole v zimě? Pokud chcete uspět na ironmanu, rozhodně ANO! Začínám na tom pomalu pracovat i já, k najíždění venkovních kilometrů mi nahrává počasí. Mojí výhodu je mírná zima v Polabí, díky níž vyrážíme na kolo téměř po celý rok. 

Přečteno: 4885× | Komentáře: 0   
 

Trénink na 10 km: návrat k běhu po pauze

11.12.2006 | Miloš Škorpil

Není snadné přizpůsobit trénink nabitému kalendáři a ještě větší problém nastane, když nás okolnosti donutí na čas běh vynechat. Ať již kvůli práci nebo onemocnění. Návrat k pravidelnému tréninku musíme provést velmi citlivě s ohledem na potřeby těla. Právě ono totiž k nám mluví svou vlastní řečí, které je nutné naslouchat.

Přečteno: 5948× | Komentáře: 0   
 

Termínovka závodů v novém hávu!

10.12.2006 | behej.com

Zveme vás do zbrusu nové Termínovky běhů. Zásadní změna designu a funkčnosti vychází vstříc potřebám závodníků i rekreačních běžců. Snadné hledání podle kalendáře i místa bydliště, zobrazení na mapě, vkládání známek a komentářů… to jsou jen některé z novinek, které jsme pro vás připravili jako poděkování za vaši celoroční přízeň!

Přečteno: 26371× | Komentáře: 0   
 

Se Svatým Pavlem na Maltě

10.12.2006 | Sváťa Sedláček

Spouštíme novou rubriku Jak se běhá v…, která by se měla stát sbírkou zkušeností o rekreačním běhu v cizině. Podělte se o své postřehy, úsměvné i vážnější situace. Jedině tak si uděláme lepší obrázek o tom, jaká je vstřícnost veřejnosti vůči běžcům v našich končinách. Sváťa Sedláček navazuje svým povídáním o Maltě na předchozí články o německém Mnichově a rumunské Bukurešti.

Přečteno: 10556× | Komentáře: 0   
 

PROFIL: Miroslav Vanko - špičkový univerzál

08.12.2006 | Ivo Domanský

Vítězem nultého ročníku Poháru Behej.com se stal Slovák Miroslav Vanko. Stálice na špici české i slovenské běžecké scény. V pohárovém seriálu dokázal porazit mediálně známějšího ex-krajana Róberta Štefka. Představme si vítěze blíže.

Přečteno: 8415× | Komentáře: 0   
 

Chyby při došlapu

07.12.2006 | Aleš Tvrzník

Zatímco v minulém díle Aleš Tvrzník popisoval odborné vyšetření došlapu a odrazu, dnes si na příkladech a videoukázkách představíme nejčastější techniky oporové fáze a obvyklé zdravotní problémy, které mohou způsobovat.

Přečteno: 47950× | Komentáře: 0   
 

Mateřská dovolená není konečnou pro běh

06.12.2006 | behej.com

Většina z nás se dříve či později ocitne v rodičovské roli. Pro dámy to znamená nucenou pauzu ve sportovních aktivitách, pro pány větší nároky na čas a finance. Zdálo by se, že první tři roky věku dítěte můžete mít na programu pouze vycházky s kočárkem a vysedávání na lavičkách v parku a na dětských hřištích.

Přečteno: 19600× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Letošní Krajský půlmaraton se neuskuteční

  Vzhledem k aktuální situaci spojené s epidemií COVID-19 je 6. ročník tradičního rodinného závodu zrušen. Závodníci dostanou zpět peníze za registrace, půlmaratonská trička se k běžcům dostanou v druhé polovině roku prostřednictvím sportovních akcí jako dárky.

 • Na pomoc městům v boji s virem! Zapojte se do PVZP RunTour virtuálního běhu

  Boj proti COVID-19 není jednoduchý, ale pokud se do něj zapojí co nejvíce lidí, společně to zvládneme! @RunTour si pro vás připravila virtuální charitativní závod! Výtěžek půjde do měst, které by za normálních okolností byly termínově nejblíže – Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty) a Brno (pomoc lidem bez domova).

 • Skvělá akce pro běžce: Získejte náramek Honor Band 5 zdarma!

  Trénujte spolu! Ať už makáte doma, nebo se jdete proběhnout, vezměte partnera a užijte si sportovní aktivitu společně. K hodinkám Honor MagicWatch 2 nyní v Mobil Pohotovosti dostanete fitness náramek Honor Band 5 v hodnotě 990 Kč zdarma! Ideální výbava pro všechny sportovce a dobrodruhy. Vybavte se těmito skvělými fitness produkty a zlepšujte své sportovní výkony.

 • Novinkový týmový závod CIRCLE se odkládá na léto 2021

  Srpnová premiéra běžeckýho dobrodružství jménem CIRCLE se posouvá o rok. I když všichni věříme, že koronavirová pandemie bude v srpnu minulostí, nechceme riskovat zdraví nikoho z členů tvojí party a z preventivních důvodů běh, jak ho neznáš, odkládáme.

 • Proběhni.se se přesouvá na podzimní termín 3. října

  Zdraví na prvním místě, tak tomu bylo u charitativního projektu Proběhni.se od jeho začátku, a nejinak tomu je i v době, kdy Česko podléhá přísným karanténním opatřením kvůli koronavirové pandemii.

 • adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit

  Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (Rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům.

 • Columbia Montrail představuje model F.K.T. a jarní a letní kolekci

  Trailový běh se těší stále větší popularitě. Běh v přírodě, lese či po horách poskytuje jedinečný odpočinek od rušného městského života a zároveň i challenge při překonávání různých terénů. Kromě jedinečného zážitku ovšem běh v přírodě a v horách přináší i řadu rizik, mezi které patří nerovný a měnící se povrch či nevyzpytatelné proměny počasí. Proto je potřeba dbát na kvalitní specifické běžecké vybavení.

 • Chcete zlepšit svoji formu? S Xiaomi to půjde hladce!

  Pokud sháníte nový telefon, sluchátka nebo chytré příslušenství do domácnosti, je nyní super příležitost k nákupům! Díky mobilním technologiím budete mít dokonalý přehled o svém tepu, spálených kaloriích nebo naběhaných kilometrech. Skvělé akce od Xiaomi najdete nyní v Mobil Pohotovosti.

 • Nevidomý běžec a horolezec Honza Říha zve na svůj běh

  4. dubna se opět uskuteční sympatický charitativní běh Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý sportovec Honza Říha ve Stříbrné Skalici nedaleko Prahy. „Běží se 1, 5,5 a 12 km, z velké části po okolních lesích a letos poprvé je závod součástí poháru Běžec Podblanicka. Výtěžek půjde pro 4letou Klárku, kterou trápí psychomotorická retardace a epilepsie,“ informuje Říha. Tradičně bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu a příjemná atmosféra tu je vždy zaručena. WEB AKCE

 • NOVINKA: Termínovka nabízí i možnosti ubytování blízko závodu

  Rádi cestujete za běžeckými závody? Pokud je to delší cesta, bývá občas náročné najít poblíž startu vhodné ubytování, zejména v případě větších akcí v zahraničí. Přicházíme proto s novinkou – v naší termínovce kromě samotných závodů lze vyhledat i optimální ubytování podle vybraných kritérií!

 • Týmový půlmaraton zamíří i do terénu, na kopřivnický polygon

  Hledáte nové běžecké výzvy? Co takhle dát nohám ochutnat záludnosti polygonu, kde se testují tatrovky na dakarská dobrodružství? Můžete! Extrémní trailový týmový půlmaraton se koná 5. dubna 2020 v Kopřivnici jako součást třetího ročníku Craft Team Running.

 • Mobil Pohotovost rozšiřuje výkup hodinek o značku Apple

  Vedle telefonů a notebooků vám Mobil Pohotovost vykoupí i smartwatch značky Apple. Pokud se tedy stále chlubíte staršími jablečnými modely a tajně pokukujete po novějších, nyní je ideální příležitost k obměně.

 • Premiéru filmu o Beskydské sedmičce uvidí 7. prosince Ostravice

  Po třech letech práce dokončili tři nezávislí filmaři dokumentární film „Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.“ Předpremiéra dokumentu se uskuteční 7.12. od 16.00 ve WoodAreně v obci Ostravice.

 • Termíny Běhej lesy 2020 jsou venku. Registrujte se!

  Díky nasazení ambasadorů Rozběháme Česko a vás všech, kteří jste na společné výběhy vyrazili, se podařilo objevit všech osm termínů na nadcházející sezonu Běhej lesy! Díky všem zúčastněným! 

 • Charitativní projekt Proběhni.se spustil registrace, běží se 4. dubna

  Mise českých lékařů do států třetího světa, stovky vyšetření, desítky objevených případů srdečních onemocnění, řada operací, které by si tamní obyvatelé nikdy nemohli dovolit. Každoroční práce Nadačního fondu České srdce si zaslouží nejen náš obdiv, ale také podporu. A tu přináší již třetím rokem běžecký happening Probehni.se.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Behanie Brno (Akad.25 před 12h)
Charismatický běh 2020 (Petr Kaňovský 5.7.2020 21:50:26)
Postěžujme si ;) (Berenique 5.7.2020 20:51:45)
Můj poslední běh 2020 (kaz67 4.7.2020 22:50:36)
Pochlubme se :-) (Petr Kaňovský 4.7.2020 7:59:06)
Pomoc s výběrem - boty Asics (ZR 29.6.2020 11:51:40)
Začátečník a program NHS (MIKR 26.6.2020 21:01:33)
Tričko pro tátu k vánocům (jm1 24.6.2020 23:19:31)
Moje posledni nebezecka aktivita (kaz67 24.6.2020 23:03:11)
Nalezené položky: 6435 První Předchozí | 511 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | 517 | 518 | 519 | 520 | Další Poslední