Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
26.11.2006 | behej.com

„Byl to pro mě velký zážitek. Poprvé jsem já amatér běžec samotář zakusila běh ve skupině (a navíc ne s lecjakými běžci). Moc si toho cením…Je krásné, jak každý, když mluví o běhání, září štěstím,“ líčí Zdeňka své zážitky z teplického setkání běžců.

Přečteno: 8451× | Komentáře: 0

25.11.2006 | Radek Narovec

Pohár Behej.com má testovací nultý ročník za sebou, pořadí v obou kategoriích je známo (více zde) a je na čase jej zhodnotit a rozhodnout se jak dál. Otestovali jsme koncepci, našli řadu nedostatků, odnášíme si ponaučení. O pokračování v příštím roce není pochyb, budeme však pečlivě naslouchat vašim názorům, které můžete vyjádřit přímo v komentářích nebo v anketě.

Přečteno: 4580× | Komentáře: 0   
 
24.11.2006 | behej.com

Jakou volit stravu podle mého typu? Jak na mne budou jednotlivá jídla působit? Je úprava jídelníčku podle ajurvédy drahou záležitostí? Emoce mají vliv na trávící proces a naopak, trávení má opačně vliv na emoce. Zní to možná jako sci-fi, ale obojí lze řídit, tvrdí ajurvéda.

Přečteno: 80645× | Komentáře: 0   
 
23.11.2006 | behej.com

PŘIDÁNY STATISTIKY Z PRŮBĚHU POHÁRU

Je dobojováno. Slovák Miroslav Vanko (TJ Obal Servis Košice) těsně předstihl ex-krajana Róberta Štefka (AK Kroměříž) a na třetím místě skončil Ivan Čotov (Lubná) – všechno nejméně třicátníci! Mezi ženami můžeme gratulovat Janě Klimešové z USK Praha, která si s předstihem zajistila první příčku před Vendulou Trnkovou (SK Sportprestiž) a Lenkou Všetečkovou (AO Sokol České Budějovice).

Přečteno: 6490× | Komentáře: 0   
 
23.11.2006 | Petr Kostovič

Léto je dávno za námi, ale poslední studie rakouských vědců přináší na první pohled neradostnou zprávu: maratoncům hrozí vyšší riziko rakoviny kůže. Cynik poznamená „jaké překvapení, to hrozí i rekreantům na pláži“, ale zkusme se podívat na zmíněnou studii a její závěry blíže.

Přečteno: 8573× | Komentáře: 0   
 
22.11.2006 | behej.com

Před několika lety si Američan Jack Miller (1945) stanovil běžecký cíl: stát se po padesátce nejlepším běžcem Kanady ve své věkové kategorii. Stalo se. Po šedesátce si dal laťku výše: být nejlepším v celé Severní Americe. No a potom: být vůbec nejlepší na světě v kategorii 70–79 roků. Hazardér se zdravím nebo živý důkaz toho, že běžecký důchod neexistuje?

Přečteno: 9996× | Komentáře: 0   
 
21.11.2006 | behej.com

tréninku na 10 km Miloš Škorpil radí v listopadu ubrat zátěž a trénovat objemy. Nerespektování těchto rad se dříve nebo později projeví u každého, včetně Michala. Přečtěte si o jeho potížích s nártem i o tom, jak probíhá celoroční příprava na Ironmana.

Přečteno: 5042× | Komentáře: 0   
 
20.11.2006 | Miloš Škorpil

Prozatím byl náš trénink stavěn na probíhající nultý ročník poháru Behej.com. Nyní konečně nastává čas přípravy na novou běžeckou sezónu. To znamená, že i celý tento seriál tréninků na 10 km dostane trochu jiný rámec. Zatím spíše glosoval, co se kde na stránkách či fóru propíralo. Nyní už bude více zaměřen na pravidla, která byste měli během přípravy dodržovat.

Přečteno: 7210× | Komentáře: 0   
 
19.11.2006 | behej.com

Psalo se 17.srpna a byl teplý letní den. V rámci své přípravy na půlmaraton konaný na začátku října se jeden nejmenovaný mladík v Novém Jičíně vydal brázdit přilehlé kopce a cesty. Po obligátním odění se do běžeckého úboru, skládajicího se z černých šortek a oranžového trička, vyrazil směrem ke starší části sídliště Loučka.

Přečteno: 8532× | Komentáře: 0   
 
17.11.2006 | behej.com

V úvodním díle seriálu o indické ajurvédě jsme jen lehce nastínili, že se dá naše tělo regulovat a že je možné lépe porozumět jeho potřebám, aby ono naopak vyšlo vstříc vám. Každý z nás je jiný, proto nelze určit zcela čistý typ člověka podle jediného regulátoru, vždy je třeba přihlížet k dominující dvojici. Jaká je právě ta vaše dvojice regulátorů, která na vás prozradí více než rentgenový snímek?

Přečteno: 29739× | Komentáře: 0   
 
16.11.2006 | behej.com

Behej.com připravil v Teplicích zhruba dvouhodinový trénink pod vedením ultramaratonce Miloše Škorpila. Koná se v sobotu 18.listopadu a je určen široké veřejnosti.

Sraz na trénink, který bude v pohodovém tempu, je v 9.30 hodin před hlavním vchodem Lázeňského domu Beethoven. V případě dobrého počasí se počítá s přesunem do Krušných hor, proto počítejte s vlastní dopravou!

Večer od 19.30 hodin se Miloš ve vinárně Sadové Lázně podělí o své zážitky ze záříjového běhu kolem České republiky. Bližší podrobnosti na telefonu 724 107 553.

Přečteno: 4298× | Komentáře: 0   
 
16.11.2006 | Miloš Škorpil

Každý den běhal po horách a dýchal vůni eukalyptů. Při olympijských hrách se nadechl z plných plic slávy, pak ucítil první doteky skromného blahobytu. Přes noc se stal z „bosého neznámého“ osobností, jejíž jméno vyslovoval celý sportovní svět. Jeho příběh je z těch, které dokáží oslovit každého a z něhož si každý může vzít pro sebe velmi mnoho. Osmadvacet let čekal, devět let žil a čtyři roky trpěl.

Přečteno: 23926× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Speciálně pro behej.com: Chytré hodinky Samsung za vůbec nejnižší cenu

  Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3 a Active2 obdržely důležitý update, díky kterému se nově se naučily měřit krevní tlak a EKG. Dobrou zprávou je, že novinka se týká i českého a slovenského trhu. Oba modely hodinek teď navíc můžete díky speciálnímu slevovému kódu pořídit za tu vůbec nejnižší cenu. Počet slevových kódů je omezen, dlouho neváhejte!

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton o víkendu ukázal, že závodit se dá

  Počtvrté se sešli běžci v Sedmihorkách u Turnova k proběhnutí si skalního města v rámci Mizuno Hruboskalského půlmaratonu. Po loňském přesunutí na podzim se změny nevyhnuly ani letošnímu ročníku – přesun zázemí, omezené služby, protiepidemická opatření, a především intervalový start, to vše museli organizátoři podstoupit, aby se oblíbený závod v této lokalitě uskutečnil.

 • Milada Run bude! Počátkem června se utkají špičky Ústeckého kraje

  Nejpopulárnější závod seriálu Milada Tour zahájí oficiální sportovní dění na severu Čech. Po dlouhých týdnech nejasností ohledně pořádání sportovních akcí dostali organizátoři konečně povolení, a tak nic nebrání v přípravách již pátého ročníku běžecky oblíbeného závodu u jezera Milada.

 • Maratonský duel historie se odkládá, Bekele v Londýně nepoběží

  Měl to být maraton snů, největší maraton století, duel králů. Dva aktuálně nejlepší světoví maratonci proti sobě. V maratonském kalendáři megatřešeň na vyprahlém dortíku. Téměř vše již bylo v Londýně nachystáno na nedělní duel Eliuda Kipchogeho a Kenenisy Bekeleho, když druhý jmenovaný oznámil, že se pro zranění lýtka na start nepostaví. Co teď? Má cenu v neděli pouštět televizi?

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton vyhráli Gregorová a Bartoš

  Pět set závodníků si muselo počkat půl roku, aby se proběhlo skalním městem na Hruboskalsku v Českém ráji. Původní dubnový termín vystřídal zářijový, ale krásné prostředí zůstalo. Osvědčené zázemí v autokempu Sedmihorky a nádherné počasí přivítaly už potřetí závodníky Mizuno Hruboskalského půlmaratonu.

 • Mouchy vyhrály poslední díl Craft Team Running na Pankráci

  Majestátní věže pražského pankráckého Manhattanu vytvořily kulisu finálovému běhu letošního seriálu týmových půlmaratonů CRAFT TEAM RUNNING. Novou tratí prolétly nejrychleji Mouchy, čtyřčlenná formace posílená bratry Šípy ze Slavie. Nezvyklý kolektivní zážitek si při jindy tak individuálním běhu užili i všichni ostatní.

 • STÁHNĚTE SI: Vyšel nový bezplatný speciál o triatlonu

  Věděli jste, že letos slavíme hned dvě kulatá a velmi zajímavá výročí? Jednak plné čtyři dekády od vůbec prvního triatlonového závodu na území Československa (a patrně i Evropy), jednak 20 let od nádherného bronzu Jana Řehuly na olympiádě v Sydney. Oběma událostem je věnována vzpomínka ve zbrusu novém speciálu, který je volně ke stažení!

 • Půlmaratonský restart na Letné se světovým rekordem

  Na Letné svítá. Slunce se nesměle drápe nad pláň, která je v tuhle nekřesťanskou hodinu nezvykle plná. Je sobota, pár minut po šesté ráno, a na asfaltovém ovále ve stínu stadionu fotbalové Sparty, se na startovní čáru řadí sedmička afrických běžkyň. Přesně za hodinu, pět minut a třicet čtyři vteřin protne Peres Jepchirchirová cílovou pásku v novém světovém rekordu.

 • Zářijový Mizuno Černá hora SkyRace poprvé jako MČR

  První zářijová sobota bude v Krkonošském národním parku už podruhé patřit skyrunningu, letos poprvé jako MČR ve SkyMarathonu. Poté, co byl moravský Perun zrušen, se na poslední chvíli domluvili pořadatelský tým Prague Park Race a Czech Skyrunning Association na tom, že závod Mizuno Černá hora SkyRace bude pro letošek republikovým mistrovstvím na trati SkyMarathon.

 • Prague 21.1 km - Ready for the Restart. 35 top běžců světa míří do Prahy

  Pandemie pozastavila celý svět, ale organizátoři RunCzech závodů se i v této situaci rozhodli najít způsob, jak uspořádat alespoň jednu velkolepou akci než skončí pravidelná závodní sezóna. Nyní už vše nasvědčuje tomu, že se tento zázrak opravdu stane. V sobotu 5. září, kdy se měl konat závod na 5 a 10 kilometrů pro běžce z celého světa, RunCzech uspořádá půlmaraton, na který pozval 35 nejrychlejších běžců světa.

 • Týmový půlmaraton Craft Team Running rozběhal i jachty v lipenské maríně

  Jak postavit nejlepší reklamu na Běžecké tréninky? A zároveň naplnit ideu týmového půlmaratonu? To ukázala o víkendu jedenáctičlenná parta z Hradce Králové na druhém podniku seriálu Craft Team Running na Lipně.

 • Jihlavský půlmaraton letos kvůli Covidu nebude

  Pořadatelé rozhodli o přeložení tradičního vytrvaleckého běhu o rok. Důvodem je stále nejistá situace ohledně šíření viru Covid – 19 a s tím souvisejících bezpečnostních opatření. 13. září se v Jihlavě měl uskutečnit sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten se nově uskuteční druhou zářijovou neděli, konkrétně 12. září 2021.

 • Milada Run vyhráli Churaňová a Vaš, na desítce startovali Kreisinger a Joglová

  Zajímavá jména a pěkné výkony přinesl čtvrtý ročník ústeckého Milada Runu. Hlavní závod na půlmaratonské distanci vyhráli David Vaš a v ženách Radka Churaňová, na desítce vytvořil traťový rekord Jirka Csirik, který si poradil i se svým koučem, olympionikem Janem Kreisingerem.

 • Bomba v Brdech! Běhej lesy přilákalo téměř dva tisíce běžců

  Čtvrtý díl seriálu Běhej lesy po českých přírodních památkách tentokrát zavítal do Brd, do oblasti bývalého vojenského újezdu. Lesy nedotčené lidskou rukou nabídly účastníkům Běhej lesy útulné zázemí a počasí dotvořilo ideální běžecké podmínky.

 • Registrace na říjnový Sokolský běh republiky právě spuštěny

  Terezín, Jablonec nad Nisou, Písek, Opava, Praha a mnoho dalších měst a obcí nejen v České republice se 28. října rozběhne na počest naší země. Běh v barvách národní trikolóry oslaví státní svátek pohybem. Není proto divu, že za jeho pořádáním stojí sokolové.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Výživové doplnky (kaz67 před 1min)
Můj poslední běh 2021 (simon_sez před 11h)
Covid (Mato před 12h)
Brněnské vrchy (Petr Kaňovský 18.6.2021 13:57:04)
Jaký běžecký pás? (Juanko 17.6.2021 10:47:31)
jak dávkovat bcaa (Juanko 17.6.2021 10:45:35)
Nedostatek testosteronu - jak ho doplnit? (Juanko 17.6.2021 10:44:29)
SLEVA Prodám Garmin forerunner 310XT (MartiNo 17.6.2021 9:50:13)
Tréninkový plán (Desert 15.6.2021 18:14:17)
Nalezené položky: 6606 První Předchozí | 527 | 528 | 529 | 530 | 531 | 532 | 533 | 534 | 535 | 536 | Další Poslední