Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
26.12.2006 | Michal Jalovecký

Jak jsem minule naznačil, ironman (a potažmo i maratón) není jen o fyzické výkonnosti. Jedině ten, kdo dokáže v tempu přijímat energii, má šanci zvítězit. Zima je ideální dostatečně dlouhé období, kdy byste to svoje tělo měli začít učit.

Přečteno: 8077× | Komentáře: 0

25.12.2006 | Miloš Škorpil

Sváteční dny nás spíše lákají se oddávat sladkému nicnedělání. Či spíše věnování se vzájemnému družení a oslavování, že to staré je za námi a odchází, a to nové přicházející by mohlo být lepší. Vesměs to znamená spoustu kalorii ať už z vydatné krmě nebo popíjení. Proto by se docela hodilo mezi tím vším si jít trochu provětrat hlavu a protáhnout tělo.

Přečteno: 6636× | Komentáře: 0   
 
22.12.2006 | behej.com

Letošní rok se chýlí ke konci a přichází čas zpomalení životního tempa a uvědomění si, že máme kolem sebe spoustu přátel, kterým chceme poděkovat za to, že jsou, a popřát jim obligátní „vše nej“ do dalšího roku.

Přečteno: 5505× | Komentáře: 0   
 
21.12.2006 | behej.com

Je k nepřehlédnutí svými výkony, výškou i oblíbenými bílými rukavičkami, které nosí bez ohledu na roční období. Letos drží český rekord v hodinovce na dráze, s velkým náskokem zvítězil v maratonu na Kladně a ostudu neudělal ani na MS v běhu na 100 km. Podle letošních výkonů a vzhledem k věku se zdá, že dosáhl svého vrcholu. Přinášíme rozhovor s Danielem Orálkem.

Přečteno: 21559× | Komentáře: 0   
 
19.12.2006 | Michal Jalovecký

Měsíc a půl dlouhá závodní pauza byla příležitostí pro kvalitní potrénování běhu a především přiživení běžeckého objemu. To se mi docela podařilo, takže jsem se těšil na nedělní Českobrodskou vánoční desítku.

Přečteno: 3887× | Komentáře: 0   
 
17.12.2006 | Miloš Škorpil

Oficiální slogan letošního New Yorského maratónu přesně vystihoval to, čím maratón skutečně je: příběhem stovek tisíc lidí po celém světě. Příběhem, který můžeme prožívat buď každý sám, nebo se nechat vtáhnout do příběhů těch ostatních. Do příběhu ostatních nás pomáhá vtáhnout i živá hudba, která se rozléhá ulicemi města jako skvělý doprovod a stimulující prvek.

Přečteno: 6939× | Komentáře: 0   
 
15.12.2006 | Eva Seidlová

Nebylo to lehké přesvědčit slovenskou maratonskou legendu, paní Evu Seidlovou, k napsání článku a ještě na takovéto nehorázné téma: stárnutí. Měl to být první pokus o nabídnutí libozvučné slovenčiny pro naše východní sousedy, jichž k nám denně zavítá neúrekom, aby se u nás cítili jako doma.

Přečteno: 7353× | Komentáře: 0   
 
14.12.2006 | behej.com

Každým dnem nám noc ukrajuje stále více a více denního světla a zkracuje čas, po který se dá běh provozovat bez obtíží. Vyběhnout před nebo po práci pro většinu běžců znamená běžet za tmy, protože ne vždy je možnost běhat v osvětleném par­ku.

Přečteno: 36873× | Komentáře: 0   
 
13.12.2006 | Tomáš Kalina

Tak co, už jste si proběhli minulou brněnskou trasu? Jestli ano a máte chuť se znovu se stránkami Behej.com vydat na výběh okolo Brněnské přehrady, nyní máte jedinečnou možnost. 

Přečteno: 15480× | Komentáře: 0   
 
12.12.2006 | behej.com

Trénovat na kole v zimě? Pokud chcete uspět na ironmanu, rozhodně ANO! Začínám na tom pomalu pracovat i já, k najíždění venkovních kilometrů mi nahrává počasí. Mojí výhodu je mírná zima v Polabí, díky níž vyrážíme na kolo téměř po celý rok. 

Přečteno: 4952× | Komentáře: 0   
 
11.12.2006 | Miloš Škorpil

Není snadné přizpůsobit trénink nabitému kalendáři a ještě větší problém nastane, když nás okolnosti donutí na čas běh vynechat. Ať již kvůli práci nebo onemocnění. Návrat k pravidelnému tréninku musíme provést velmi citlivě s ohledem na potřeby těla. Právě ono totiž k nám mluví svou vlastní řečí, které je nutné naslouchat.

Přečteno: 6199× | Komentáře: 0   
 
10.12.2006 | behej.com

Zveme vás do zbrusu nové Termínovky běhů. Zásadní změna designu a funkčnosti vychází vstříc potřebám závodníků i rekreačních běžců. Snadné hledání podle kalendáře i místa bydliště, zobrazení na mapě, vkládání známek a komentářů… to jsou jen některé z novinek, které jsme pro vás připravili jako poděkování za vaši celoroční přízeň!

Přečteno: 26530× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Speciálně pro behej.com: Chytré hodinky Samsung za vůbec nejnižší cenu

  Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3 a Active2 obdržely důležitý update, díky kterému se nově se naučily měřit krevní tlak a EKG. Dobrou zprávou je, že novinka se týká i českého a slovenského trhu. Oba modely hodinek teď navíc můžete díky speciálnímu slevovému kódu pořídit za tu vůbec nejnižší cenu. Počet slevových kódů je omezen, dlouho neváhejte!

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton o víkendu ukázal, že závodit se dá

  Počtvrté se sešli běžci v Sedmihorkách u Turnova k proběhnutí si skalního města v rámci Mizuno Hruboskalského půlmaratonu. Po loňském přesunutí na podzim se změny nevyhnuly ani letošnímu ročníku – přesun zázemí, omezené služby, protiepidemická opatření, a především intervalový start, to vše museli organizátoři podstoupit, aby se oblíbený závod v této lokalitě uskutečnil.

 • Milada Run bude! Počátkem června se utkají špičky Ústeckého kraje

  Nejpopulárnější závod seriálu Milada Tour zahájí oficiální sportovní dění na severu Čech. Po dlouhých týdnech nejasností ohledně pořádání sportovních akcí dostali organizátoři konečně povolení, a tak nic nebrání v přípravách již pátého ročníku běžecky oblíbeného závodu u jezera Milada.

 • Maratonský duel historie se odkládá, Bekele v Londýně nepoběží

  Měl to být maraton snů, největší maraton století, duel králů. Dva aktuálně nejlepší světoví maratonci proti sobě. V maratonském kalendáři megatřešeň na vyprahlém dortíku. Téměř vše již bylo v Londýně nachystáno na nedělní duel Eliuda Kipchogeho a Kenenisy Bekeleho, když druhý jmenovaný oznámil, že se pro zranění lýtka na start nepostaví. Co teď? Má cenu v neděli pouštět televizi?

 • Mizuno Hruboskalský půlmaraton vyhráli Gregorová a Bartoš

  Pět set závodníků si muselo počkat půl roku, aby se proběhlo skalním městem na Hruboskalsku v Českém ráji. Původní dubnový termín vystřídal zářijový, ale krásné prostředí zůstalo. Osvědčené zázemí v autokempu Sedmihorky a nádherné počasí přivítaly už potřetí závodníky Mizuno Hruboskalského půlmaratonu.

 • Mouchy vyhrály poslední díl Craft Team Running na Pankráci

  Majestátní věže pražského pankráckého Manhattanu vytvořily kulisu finálovému běhu letošního seriálu týmových půlmaratonů CRAFT TEAM RUNNING. Novou tratí prolétly nejrychleji Mouchy, čtyřčlenná formace posílená bratry Šípy ze Slavie. Nezvyklý kolektivní zážitek si při jindy tak individuálním běhu užili i všichni ostatní.

 • STÁHNĚTE SI: Vyšel nový bezplatný speciál o triatlonu

  Věděli jste, že letos slavíme hned dvě kulatá a velmi zajímavá výročí? Jednak plné čtyři dekády od vůbec prvního triatlonového závodu na území Československa (a patrně i Evropy), jednak 20 let od nádherného bronzu Jana Řehuly na olympiádě v Sydney. Oběma událostem je věnována vzpomínka ve zbrusu novém speciálu, který je volně ke stažení!

 • Půlmaratonský restart na Letné se světovým rekordem

  Na Letné svítá. Slunce se nesměle drápe nad pláň, která je v tuhle nekřesťanskou hodinu nezvykle plná. Je sobota, pár minut po šesté ráno, a na asfaltovém ovále ve stínu stadionu fotbalové Sparty, se na startovní čáru řadí sedmička afrických běžkyň. Přesně za hodinu, pět minut a třicet čtyři vteřin protne Peres Jepchirchirová cílovou pásku v novém světovém rekordu.

 • Zářijový Mizuno Černá hora SkyRace poprvé jako MČR

  První zářijová sobota bude v Krkonošském národním parku už podruhé patřit skyrunningu, letos poprvé jako MČR ve SkyMarathonu. Poté, co byl moravský Perun zrušen, se na poslední chvíli domluvili pořadatelský tým Prague Park Race a Czech Skyrunning Association na tom, že závod Mizuno Černá hora SkyRace bude pro letošek republikovým mistrovstvím na trati SkyMarathon.

 • Prague 21.1 km - Ready for the Restart. 35 top běžců světa míří do Prahy

  Pandemie pozastavila celý svět, ale organizátoři RunCzech závodů se i v této situaci rozhodli najít způsob, jak uspořádat alespoň jednu velkolepou akci než skončí pravidelná závodní sezóna. Nyní už vše nasvědčuje tomu, že se tento zázrak opravdu stane. V sobotu 5. září, kdy se měl konat závod na 5 a 10 kilometrů pro běžce z celého světa, RunCzech uspořádá půlmaraton, na který pozval 35 nejrychlejších běžců světa.

 • Týmový půlmaraton Craft Team Running rozběhal i jachty v lipenské maríně

  Jak postavit nejlepší reklamu na Běžecké tréninky? A zároveň naplnit ideu týmového půlmaratonu? To ukázala o víkendu jedenáctičlenná parta z Hradce Králové na druhém podniku seriálu Craft Team Running na Lipně.

 • Jihlavský půlmaraton letos kvůli Covidu nebude

  Pořadatelé rozhodli o přeložení tradičního vytrvaleckého běhu o rok. Důvodem je stále nejistá situace ohledně šíření viru Covid – 19 a s tím souvisejících bezpečnostních opatření. 13. září se v Jihlavě měl uskutečnit sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten se nově uskuteční druhou zářijovou neděli, konkrétně 12. září 2021.

 • Milada Run vyhráli Churaňová a Vaš, na desítce startovali Kreisinger a Joglová

  Zajímavá jména a pěkné výkony přinesl čtvrtý ročník ústeckého Milada Runu. Hlavní závod na půlmaratonské distanci vyhráli David Vaš a v ženách Radka Churaňová, na desítce vytvořil traťový rekord Jirka Csirik, který si poradil i se svým koučem, olympionikem Janem Kreisingerem.

 • Bomba v Brdech! Běhej lesy přilákalo téměř dva tisíce běžců

  Čtvrtý díl seriálu Běhej lesy po českých přírodních památkách tentokrát zavítal do Brd, do oblasti bývalého vojenského újezdu. Lesy nedotčené lidskou rukou nabídly účastníkům Běhej lesy útulné zázemí a počasí dotvořilo ideální běžecké podmínky.

 • Registrace na říjnový Sokolský běh republiky právě spuštěny

  Terezín, Jablonec nad Nisou, Písek, Opava, Praha a mnoho dalších měst a obcí nejen v České republice se 28. října rozběhne na počest naší země. Běh v barvách národní trikolóry oslaví státní svátek pohybem. Není proto divu, že za jeho pořádáním stojí sokolové.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 6619 První Předchozí | 526 | 527 | 528 | 529 | 530 | 531 | 532 | 533 | 534 | 535 | Další Poslední