Čerstvý sníh, pokud ho není příliš mnoho, je pro běhání vcelku příjemný. Jenomže obvykle dlouho čerstvý nevydrží a z bílé peřiny se stane kluzká ledová slupka. Terén vhodný leda pro tretry, do kterých se vám ale nechce investovat s vyhlídkou, že je obujete nanejvýš několik dnů v roce. Je tu ještě jedna, cenově daleko výhodnější možnost – nesmeky. Porovnej …
Začátečníci

ZAČÁTEČNÍCI: Co sami nevidíme
Běháte pravidelně sami? A navíc pod rouškou tmy? Běháte tak už roky a plně vám to vyhovuje? Zkuste občas změnit své zvyky, možná i překonat stud a vyběhněte ve dvojici nebo možná ještě lépe ve skupince. Nejde jen o to, že si při běhu budete mít s kým poklábosit. Bude to mít i jiný, zcela praktický význam.

Jak jsem začala běhat
Stojím na prahu čtyřicítky a mám krizi středního věku. Kromě krize středního věku mám ještě astma a nechuť cokoliv dělat. Když skončilo léto, zamkla jsem kolo na chatě do kůlny a chtěla začít chodit do posilovny. Desátý nebo kolikátý rok pořád to samé – tricepsy, bicepsy, stehenní svaly, hýžďové svaly… Hm, asi to chce změnu.
…
PITNÝ REŽIM: Proč pít?
„Nejvýznamnější tělesnou makroživinou je voda. Bez vody – stejně
jako bez kyslíku – nic nefunguje“. Stručně a jasně řečeno, mnohdy
však podceňováno. Následující text se bude snažit ukojit vaši žízeň
po informacích o pitném režimu.

RADY ZAČÁTEČNÍKŮM: Co zkusit závod?
Většina lidí, kteří začnou běhat, nemá hned ambice měřit své síly s ostatními a účastnit se běžeckých závodů. Jak ale postupně zvládnou první písmenka běžecké abecedy, někde pod víčky se jim usadí myšlenka: „Jak bych dopadl, kdybych si dal nějaký závod?“

Chyby začátečníka
O chybách, kterých se člověk dopouští ve chvíli, kdy se rozhodne věnovat běhu, či jakékoli jiné pohybové aktivitě, když předtím dlouho spal, se toho již napsalo hodně. To, že je známe, mnohým z nás nezabrání v tom, abychom je stále a stále opakovali. Tento text tedy nebude asi v ničem objevný, ale možná, že tím, že si …

RADY ZAČÁTEČNÍKŮM: Jak se otestovat
Je fajn, když se rozhodnete začít něco dělat pro své zdraví nebo chcete zamakat na své fyzické kondici. Jak máte ale poznat, jak na tom v danou chvíli jste?

RADY ZAČÁTEČNÍKŮM: Supinace a pronace
Při výběru vhodných bot na běhání je třeba se řídit celou řadou věcí. Do úvahy vezměte i tato klíčová slova – supinace a pronace. Dva pojmy, na něž v běžeckých knihách často narazíte, ale stále se v nich většina lidí nedokáže vyznat.

RADY ZAČÁTEČNÍKŮM: Správné držení těla
Až zase vyběhnete na svou tréninkovou dávku, zkuste se dívat, jak při běhu drží tělo jiní běžci. Jestli jejich tělo svírá s povrchem zhruba kolmici nebo zda jsou předkloněni, zakloněni či jinak zkrouceni. Ano, hovoříme o správném držení těla.

Běh a hubnutí
Mám nadváhu, ale chci s tím něco dělat. Mohu běhat nebo jak mám začít? Dosti záleží na tom, jak velkou nadváhu jste si dokázali nahospodařit a zda jste byli zvyklí se občas zabývat nějakou sportovní aktivitou. Je zcela jedno, zda to bylo plavání, turistika, jízda na kole či třeba lyžování. …